Skocz do zawartości


Zdjęcie

[zrealizowano] Upload obrazków z poziomu okna rozmowy


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
37 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Co myślisz o wtyczce? (60 użytkowników oddało głos)

Co myślisz o wtyczce?

  1. Głosowano Jestem za. (56 głosów [93.33%])

    Procent z głosów: 93.33%

  2. Jestem przeciw. (3 głosów [5.00%])

    Procent z głosów: 5.00%

  3. Mam to gdzieś... (1 głosów [1.67%])

    Procent z głosów: 1.67%

Głosuj

#1 Mangel

Mangel

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 158 postów

Napisano 2010.03.10, 10:42

Witam,

Chciałbym zaproponować stworzenie wtyczki pozwalającej na upload obrazka na np http://tinypic.com . Jak miałoby się to odbywać?
Dołączona grafika
Klikamy na ikonę wtyczki (czerwony pseudokwadrat, niestety, paint to szczyt moich możliwości graficznych ;-) ) i rozwija nam się pole lokalizacji obrazka na naszym kompie (czerwony prostokąt):
Dołączona grafika
Obok niego mamy przycisk wyszukiwania obrazka (żółty kwadrat) i przycisk wysyłania obrazka na serwer (czerwony kwadrat). Po wysłaniu, pod "ctrl + v" lub "ctrl + t" mielibyśmy bezpośredni link do obrazka. :-) Co państwo na to? ;>
AQQ: Zawsze najnowsza Beta ~ Kompozycja: ProStandard ~ Wtyczki: TAKIE ~ System: Microsoft Windows XP Home Edition SP3 ~ Przeglądarka: IE8 (Domyślnie: Opera 10.x (zawsze najnowsza)
Dołączona grafika

#2 Senega

Senega

    Początkujący

  • Wtyczkopisarz
  • 1401 postów

Napisano 2010.03.10, 15:00

Najlepiej aby było obsłużonych kilka serwisów na które można wysyłać obrazki.

Android - program telewizyjny Kropka TV http://goo.gl/AZyEE

Aktualnie bez AQQ - co na dobre mi wychodzi :tuptup:


#3 COLS

COLS

    Weteran

  • Użytkownik
  • 476 postów

Napisano 2010.03.10, 17:20

Popieram przedmówcę, poza tym widział bym tę opcję w menu wysłania obrazków - 'Wyślij obrazek na >" (rozwijane menu) i tu lista kilku popularnych serwisów. Czy coś w podobnie.

#4 stivo

stivo

    mgr inż.

  • Moderator
  • 2185 postów

Napisano 2010.03.10, 19:10

Ale bez konkretnego API danego hostingu nie da się nic zrobić.

#5 karololszak

karololszak

    podróżnik w czasie

  • Moderator
  • 1562 postów

Napisano 2010.03.10, 19:54

Tinypic ma strasznie prostą budowę, (jest nawet wersja mobile uploadera, klik, ale trzeba się logować), zbytniego API do niego nie trzeba :P
ImageShack ma API (chociaż ja sam nie lubię tej strony :P)
Photobucket też ma API (w nawiasie, Tinypic coś z Photobucket ma wspólnego, dzielą copyright, tinypic ma photobucket w stopce itp. itd.)

Wystarczy poszukać dobrze :]

#6 muszi

muszi

    I hate Mondays!

  • Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2010.03.10, 20:07

http://wstaw.org/ będzie mieć API i chętnie bym widział ten serwis :)

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<


#7 Mangel

Mangel

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 158 postów

Napisano 2010.03.27, 17:03

Można też dodać opcję dodawania własnego hosta, na podstawie którejś z wtyczek FTP.
AQQ: Zawsze najnowsza Beta ~ Kompozycja: ProStandard ~ Wtyczki: TAKIE ~ System: Microsoft Windows XP Home Edition SP3 ~ Przeglądarka: IE8 (Domyślnie: Opera 10.x (zawsze najnowsza)
Dołączona grafika

#8 muuz

muuz

    Weteran

  • Użytkownik
  • 415 postów

Napisano 2010.04.01, 12:15

Jestem za! Fajnie by było, żeby w tym rozwijanym menu "Wyślij obrazek" oprócz opcji "Wyślij obrazek...", "Wyślij okno", "Wyślij wycinek", "Wyślij pulpit", pod opcją "Wyślij obrazek..." była opcja "Wyślij obrazek na serwer..." i wtedy małe dosyć okno powinno wyskoczyć.

KROK 1:
Wskaż obrazek

KROK 2:
Wskaż serwer

KROK 3:
Wyślij

Wtedy automatycznie AQQ wysyła obraz na serwer. Następnie w oknie widzimy napis "Wysłano", pod spodem link, oraz opcje: "Kopiuj", "Wyjdź". No i teraz albo klikamy "Kopiuj" i "Wyjdź", albo Ctrl+C i "Wyjdź". Następnie klikamy Wklej lub Ctrl + V, no i ENTER.




================POMYSŁ================
A jakby tak samo zrobić z plikami?
przeklej.pl - darmowy serwis...

I na tej samej zasadzie (Wskaż plik, wyślij... wysłano, kopiuj, wyjdź, wklej...
AQQSystemPrzeglądarkaAntywirus

Dołączona grafika

#9 Mangel

Mangel

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 158 postów

Napisano 2010.05.12, 08:54

Przypomnę pomysł - bo po sondzie widać, że się podoba i może ktoś się skusi. :-)
AQQ: Zawsze najnowsza Beta ~ Kompozycja: ProStandard ~ Wtyczki: TAKIE ~ System: Microsoft Windows XP Home Edition SP3 ~ Przeglądarka: IE8 (Domyślnie: Opera 10.x (zawsze najnowsza)
Dołączona grafika

#10 UsagiAddict

UsagiAddict

    J̵ava͡Pr͝òg̢ram̵mer

  • Użytkownik
  • 1175 postów
  • MiejscowośćWrocław

Napisano 2010.05.12, 09:26

imageshack dla leniwych:

Supported parameters are:

* fileupload; (input type="file") - image or video file. Mandatory unless url parameter is specified.
* frmupload; (input type="file") - video default frame picture. Optional, used only for video upload. When you uploading your video you could supply a default frame that will be displayed when video is stopped. Dimensions of this image should be the same as video file's ones to avoid artefacts on screen.
* url; This parameter indicates that transload method is used instead of upload
* optsize; resize options for image in form WxH if image is uploaded/transloaded. No impact on video uploads.
* rembar; Developer could tell to ImageShack to leave/remove information bar on thumbnail image generated by ImageShack . If you've supplied this parameter as yes or as 1 then generated thumbmail will have no information bar. No impact on video uploads
* tags; A comma-separated list of tags to add to your video/image. E.g. family,picture. Optional
* public; Public/private marker of your video/picture. yes means public (default), no means private. Optional
* cookie; Registration code, optional.
* a_username; Username, optional.
* a_password; Password, optional.
* key; Your DeveloperKey. Mandatory.


będzie potrzebne tylko kilka:
fileupload -> obrazek
a_username -> nasz login na imejdższaka (ja wolę trzymać to, co zauploadowałem)
a_password -> hasło
key -> DeveloperKey. Jak mus to mus.

z innych:
frmupload - miniatura videa. opcjonalnie. miniaturka powinna być tego samego rozmiaru co film, inaczej mogą się pojawić zniekształcenia.
url - zamiast uploadować możemy transuploadować -> wrzucać na imageshacka coś nie z naszego dysku a z sieci. fajne, ale gdy się robi slajdy, inaczej bardziej niepotrzebne niż pożyteczne. (http‌:‌//example‌.com/image‌.png)
optsize - możemy zmienić rozmiary obrazka. to może być akurat fajna opcja, podajemy max szerokość a program wylicza z tego wysokość, imageshack zmienia rozdzielczość a odbiorcy nie rozwala okna wiadomości. (szerokośćXwysokość)
rembar - czy miniatura ma zawierać informacje o wymiarach i rozmiarze (1/0 lub yes/no)
tags - po przecinaku (,) podajemy tagi do uploadu
public - czy obrazek ma być publiczny (yes) czy prywatny (no). jak większość opcji - opcjonalny
cookie - zamiast nazwy usera i hasła można użyć cookiesa z przeglądarki. można, ale po co.

tę wtyczkę zrobiłbym chętnie gdyby nie Java ;-) dlatego zachęcam cplusplusowców i delfowiczów do zrobienia takowej, bardzo przydałaby się w aqq.
orientuje się ktoś, czy inne komunikatory mają coś w tym guście?

Użytkownik UsagiAddict edytował ten post 2010.05.12, 09:27

Does the scent of soil and beast
Breathe the life into the animal you hide
Dołączona grafika


#11 Mangel

Mangel

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 158 postów

Napisano 2010.05.12, 10:04

Miranda: nie.
GG: nie (nie wiem jak najnowsze).
Tlen: nie.
MSN: nie.
WTW: nie.
Spik: nie.

Przynajmniej wedle mojej wiedzy, chyba będziemy pionierami.
AQQ: Zawsze najnowsza Beta ~ Kompozycja: ProStandard ~ Wtyczki: TAKIE ~ System: Microsoft Windows XP Home Edition SP3 ~ Przeglądarka: IE8 (Domyślnie: Opera 10.x (zawsze najnowsza)
Dołączona grafika

#12 bartek-525

bartek-525

    Adept

  • Wtyczkopisarz
  • 273 postów

Napisano 2010.05.20, 01:02

Ciekawy pomysł, może się tym nawet zajmę jak będę miał czas. API konieczne nawet nie jest. Tylko z tym rozwijanym polem to chyba nie przejdzie.
  • scope lubi to

#13 Mangel

Mangel

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 158 postów

Napisano 2010.06.05, 22:25

Jedna moja propozycja wtyczki została zrealizowana, więc przypomnę i ta :-) (ma najlepsze statystyki ze wszystkich, więc chyba nie zawadzi. :-) ).

Jednocześnie ze smutkiem muszę dodać, że chyba http://tinypic.com/ odpada, co jakiś czas widzę tam ReCAPTCHA, co chyba uniemożliwi powstanie wtyczki. ;/
AQQ: Zawsze najnowsza Beta ~ Kompozycja: ProStandard ~ Wtyczki: TAKIE ~ System: Microsoft Windows XP Home Edition SP3 ~ Przeglądarka: IE8 (Domyślnie: Opera 10.x (zawsze najnowsza)
Dołączona grafika

#14 xanat

xanat

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 2010.06.06, 10:50

proponuje serwis: http://imgur.com/ z tego co widzę ma api: http://code.google.com/p/imgur-api/
  • scope lubi to

#15 stivo

stivo

    mgr inż.

  • Moderator
  • 2185 postów

Napisano 2010.07.01, 18:04

http://wstaw.org/ będzie mieć API i chętnie bym widział ten serwis :)

Jeśli kiedykolwiek się pojawi to API i będzie podobne do wklej.org, to byłbym w stanie to dodać do mojego projektu (wklejQQA), tudzież zrobić osobny.. Tylko gdyby to SDK do AQQ w C# było w jakiejś przyjaźniejszej formie..

#16 gnoyeck

gnoyeck

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 2010.07.10, 12:15

Temat coś przycichł, a jednak wtyczka ta by się bardzo przydała. Jakieś postępy czy nowe pomysły?

#17 muuz

muuz

    Weteran

  • Użytkownik
  • 415 postów

Napisano 2010.07.10, 12:52

Jak "upuszczamy" obrazek w okno rozmowy - wyświetla nam się okno "Forma doręczenia". Są tam opcje "Obrazek" i "Plik", jak obrazek jest za duży - opcja "Obrazek" jest nieaktywna. Proponuję dodać tam jeszcze "Obrazek na serwer". Co Wy na to? Albo zrobić tak jak pisałem w tym poście?

EDIT:
Wpadłem na jeszcze inny pomysł. Jak przeciągamy do okna rozmowy, to może zrobić aktywne "Obrazek", tylko jak klikamy "Obrazek" to mamy komunikat "Ten obrazek jest za duży. Co robić?". No i na dole trzy opcje: "Wyślij na serwer", "Zmniejsz" i "Wyjdź"/"Anuluj".

Co wy na to? Zmniejszanie obrazka? Da się takie coś zrobić? Oczywiście w wielu przypadkach będzie to wyglądać masakrycznie, więc obowiązkowy podgląd.

Użytkownik muuz edytował ten post 2010.07.10, 21:43

AQQSystemPrzeglądarkaAntywirus

Dołączona grafika

#18 macabre4fun

macabre4fun

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 2010.07.11, 15:33

Jestem jak najbardziej za, fajnie by było gdyby wtyczka ta nie odsyłała nas do jakiegoś serwisu tylko po uploadzie zostawiała specjalny adres z poziomu okna rozmowy.
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#19 gnoyeck

gnoyeck

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 2010.07.12, 11:26

fajnie by było gdyby wtyczka ta nie odsyłała nas do jakiegoś serwisu tylko po uploadzie zostawiała specjalny adres z poziomu okna rozmowy.


Lub bezpośrednio wysyłała link do osoby, której chcemy dany obrazek pokazać.
  • muuz lubi to

#20 Gość_Dj_Technova_*

Gość_Dj_Technova_*
  • Gość

Napisano 2010.07.18, 19:39

Ciekawa propozycja , nie lubie wgrywać obrazków na serwer bo albo wywala błąd jakiś albo coś innego się dzieje i tak w kółko mi...no ,ale jestem za ^^...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych