Skocz do zawartości

Zdjęcie

[zrealizowano] Upload obrazków z poziomu okna rozmowy

• Zamknięty Temat jest zamknięty
37 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Co myślisz o wtyczce? (60 użytkowników oddało głos)

Co myślisz o wtyczce?

1. Głosowano Jestem za. (56 głosów [93.33%])

Procent z głosów: 93.33%

2. Jestem przeciw. (3 głosów [5.00%])

Procent z głosów: 5.00%

3. Mam to gdzieś... (1 głosów [1.67%])

Procent z głosów: 1.67%

Głosuj

#21 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2010.07.24, 20:33

Odnośnie wyglądu takiej wtyczki przez autora propozycji:

Klikamy na ikonę wtyczki

Po pierwsze to taki przycisk nie mógł być po prawej stronie tak jak pokazałeś na obrazku - SDK na to nie pozwala.

i rozwija nam się pole lokalizacji obrazka na naszym kompie (czerwony prostokąt):

Również SDK nie pozwala na takie bajery. Co najwyżej można wyświetlić własne okno czy coś...

Obok niego mamy przycisk wyszukiwania obrazka (żółty kwadrat) i przycisk wysyłania obrazka na serwer (czerwony kwadrat).

Zaproponuj coś innego bo to jest nierealne.

Jak "upuszczamy" obrazek w okno rozmowy - wyświetla nam się okno "Forma doręczenia". Są tam opcje "Obrazek" i "Plik", jak obrazek jest za duży - opcja "Obrazek" jest nieaktywna. Proponuję dodać tam jeszcze "Obrazek na serwer".

SDK na to nie pozwala, przez WinApi może i się da ale na pewno będzie to brzydko wyglądać no i przerost formy nad treścią - więcej zachodu niż zysku.

Jak przeciągamy do okna rozmowy, to może zrobić aktywne "Obrazek", tylko jak klikamy "Obrazek" to mamy komunikat "Ten obrazek jest za duży. Co robić?". No i na dole trzy opcje: "Wyślij na serwer", "Zmniejsz" i "Wyjdź"/"Anuluj".

Tak samo jak napisałem wyżej.

Ogólnie rzecz biorąc pomysł z uploadowaniem obrazków na serwer jest może i fajny ale wasze propozycje zrealizowania takiej funkcjonalności są nierealne :P Jakby ktoś napisał coś sensownego to może ktoś (może nawet ja) by się tym zajął :)
  • apo1362001 lubi to

#22 muuz

muuz

Weteran

• Użytkownik
  • 415 postów

Napisano 2010.07.24, 21:30

A tak? Da radę?:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Jak już mówiłem, dobrze by było zrobić to samo z plikami. (przeklej.pl).

Edit: Poprawiłem obrazki (trochę edytowałem).

Użytkownik muuz edytował ten post 2010.07.24, 22:03

• apo1362001 lubi to
AQQSystemPrzeglądarkaAntywirus

Dołączona grafika

#23 kr2ysiek

kr2ysiek

• Pomocnik
  • 1501 postów

Napisano 2010.07.24, 21:47

Jak "upuszczamy" obrazek w okno rozmowy - wyświetla nam się okno "Forma doręczenia". Są tam opcje "Obrazek" i "Plik", jak obrazek jest za duży - opcja "Obrazek" jest nieaktywna. Proponuję dodać tam jeszcze "Obrazek na serwer".

SDK na to nie pozwala, przez WinApi może i się da ale na pewno będzie to brzydko wyglądać no i przerost formy nad treścią - więcej zachodu niż zysku.

A dało by się zablokować to okno i wyświetlić własne? Wtyczka FTPSend wyświetla własne, ale nie blokuje tego z AQQ.

Można by się na niej wzorować - np. Ustawienia, w których można podać swoje dane do logowania w ImageShack i/lub inne serwisy. Przycisk trzeba dodać po lewej stronie otwierający okno wyboru pliku.
Po wysłaniu zostawała by wysyłana wiadomość z linkiem, i/lub do pola wpisywania, i/lub do schowka. Wybór w ustawieniach lub w pytaniu przed wysłaniem obrazka na serwer.

Edit:
Nie widziałem twojego posta, to:

A tak? Da radę?:

Dołączona grafika

Już zostało zaproponowane, pewnie nie jest możliwe dodanie własnej opcji do tego menu, to było by najlepsze rozwiązanie. Warto by było złożyć propozycję o nową funkcję do SDK.

Użytkownik kr2ysiek edytował ten post 2010.07.24, 21:58

#24 Matrix

Matrix

Adept

• Pomocnik
  • 362 postów

Napisano 2010.07.24, 22:06

Propozycja w wydaniu muuz bardziej mi przypadła do gustu, i jest nawet fajna wkomponowana w listę poleceń, tylko czy da się w ogóle zrealizować, ponieważ jak wiemy nie zawsze na to pozwala SDK.

System: Win 10 Home Premium
Przeglądarka: IE zawsze najnowsza pod dany system, domyślna Firefox zawsze najnowsza,
AQQ: zawsze najnowsza beta lub wersja stabilna
Kompozycje: Standardowe zawsze najnowsze + Sense
Wtyczki: Standardowe + , Antyspam, AQQReboot,    korektor,   zawsze najnowsze.
http://i33.tinypic.com/335fgck.jpg

#25 muuz

muuz

Weteran

• Użytkownik
  • 415 postów

Napisano 2010.07.24, 22:11

pewnie nie jest możliwe dodanie własnej opcji do tego menu

A tu można?

Dołączona grafika

Użytkownik muuz edytował ten post 2010.07.24, 22:23

Dołączona grafika

#26 eSKej

eSKej

Master Flamaster

• Dekorator
  • 953 postów

Napisano 2010.07.24, 22:13

Polecam zrobić to w stylu toolbara imageshacka do Firefoxa/IE: http://toolbar.imageshack.us/ (jest filmik na stronie, ale najlepiej jest samemu zainstalować i sprawdzić w praktyce. Proponuje więc coś takiego:

Dołączona grafika

1. Klikam przycisk na pasku narzędziowym
2. Otwiera się okno wyboru obrazka/obrazków
3. Potem jeszcze pokazuje się menu z podglądem obrazka, w którym można mu dodatkowo zmienić rozmiar, jeśli się chce (tu już mi się nie chciało robić poglądu , zresztą jak pisałem polecam sprawdzić to na istniejącej wtyczce do FF/IE
4. obrazek się wysyła i generawany jest link, który wyświetliłby się albo w kolejnym oknie albo od razu skopiował do obszaru okna rozmowy (jeśli SDK pozwala)

Możnaby oczywiście rozbudować to o wybór odpowiedniego serwera hostującego (mi w zupełności wystarczałby imageshack)

Użytkownik eSKej edytował ten post 2010.07.24, 22:15

• xanat, scope i muuz lubią to

#27 muuz

muuz

Weteran

• Użytkownik
  • 415 postów

Napisano 2010.07.24, 22:33

@up
To rozwiązanie jest najlepsze z wszystkich w tym temacie! W ustawieniach wtyczki proponuję dać:

Serwer: (jeśli będzie więcej niż jeden serwer)
:o Za każdym razem pytaj o serwer.
:o Nie pytaj mnie o serwer, wybierz ... (tyle razy, ile serwerów oczywiście)

Podgląd
:o Pokazuj podgląd.
:o Nie pokazuj podglądu.

Link automatycznie by się wklejał do rozmowy, czy "Kopiuj link", bo to drugie, to niepotrzebne okno, jeśli wybierzemy "Nie pokazuj podglądu", a idea tej wtyczki, to chyba "najszybciej to zrób, najmniej klikaj", nie?

Użytkownik muuz edytował ten post 2010.07.24, 22:40

Dołączona grafika

#28 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2010.07.24, 23:29

A tak? Da radę?:

Dołączona grafika

W sumie nie sprawdzałem ale znając życie to nie da rady (w wolnej chwili sprawdzę dokładniej).

A dało by się zablokować to okno i wyświetlić własne? Wtyczka FTPSend wyświetla własne, ale nie blokuje tego z AQQ.

Zablokować chyba nie za bardzo chociaż kto wie. W sumie gdyby utworzyć hooka na przeciąganie i zablokować przychodzenie info do AQQ to by działało.

A tu można?

Dołączona grafika

Nie można, ikonki można dodawać na lewo od tych już wbudowanych w AQQ (takie są założenia :/).

#29 bartek-525

bartek-525

Adept

• Wtyczkopisarz
  • 273 postów

Napisano 2010.11.07, 14:42

Całość właściwie można zrobić w 1 oknie + przycisk w oknie rozmowy. Okno wtyczki widzę tak:
* ComboBox - wybór serwera
* Edit lub Memo na obrazki i przycisk przeglądaj.
* 2 przyciski: Upload i Anuluj
-----------------------------
* Link wynikowy i 2 przyciski: Kopiuj i Wstaw do okna rozmowy (to wszystko się aktywuje po wysłaniu obrazka)

Żeby ładniej wyglądało, można dodać pasek postępu.

SDK chyba umożliwia (nie sprawdzałem) ustalenie z którego okna rozmowy okno się otworzyło, więc w Form->Caption można wstawić dla kogo wysyłamy obrazek, żeby przy kilku oknach się nie pomylić.

#30 kr2ysiek

kr2ysiek

• Pomocnik
  • 1501 postów

Napisano 2010.11.07, 18:07

W ten sposób było by najlepiej:
Dołączona grafika
Kolejna pozycja menu zamiast dodatkowego przycisku z lewej strony. Jak SDK tego nie umożliwia, to trzeba zaspamować do Oconnela.

Użytkownik kr2ysiek edytował ten post 2010.11.07, 18:08

• muuz lubi to

#31 muuz

muuz

Weteran

• Użytkownik
  • 415 postów

Napisano 2010.11.07, 19:17

Nie umożliwia, przynajmniej wg. Beherita. Trzeba zaspamować prosić Oconnela.

Użytkownik muuz edytował ten post 2010.11.07, 19:18

Dołączona grafika

#32 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2010.11.08, 09:59

SDK chyba umożliwia (nie sprawdzałem) ustalenie z którego okna rozmowy okno się otworzyło, więc w Form->Caption można wstawić dla kogo wysyłamy obrazek, żeby przy kilku oknach się nie pomylić.

Z tego co się orientuję to nie jest to możliwe :P Ofkors da się to zrobić na około - trzeba zrobić hooka na aktywną zakładkę/okno i wtedy idzie w miarę dobrze odczytać którego kontaktu to dotyczy :P

#33 elitarny

elitarny

Początkujący

• Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 2011.02.26, 16:38

szkoda ze propozycja wygasła bo bardzo by mi zalezalo aby to bylo, warto dodac ze userzy tlena posiadaja taką opcje... wybieraja wycinek ekranu i wyslij, potem automatycznie wrzuca na server i wysyla link, bo jednak wysylanie obrazkow nie dziala jak ktos jest ukryty, albo gg tez nie zawsze dziala.....

#34 Daimos

Daimos

Początkujący

• Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 2011.03.22, 00:23

a żeby było oryginalnie, fajnie by było zintegrować taki dodatek z jakimś klientem FTP, albo zrobić swój prosty. Tak, aby było można podać jakieś dane w ustawieniach na swojego ftpa i tam w locie też wrzucać rzeczy i dostawać link zwrotny

Użytkownik Daimos edytował ten post 2011.03.22, 00:23

#35 Czajo

Czajo

Redaktor Strefy AQQ

• Użytkownik
  • 701 postów

Napisano 2011.03.22, 12:24

http://forum.aqq.eu/...fflinepictures/
można właczyć tak, zeby wysyłąło nawet na dostępnym

kliknij tutaj i zgarnij nasz najnowszy program tj. hack do momio za darmo

#36 Sunseed

Sunseed

Początkujący

• Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 2011.04.07, 18:53

Bez przesady. To ma być komunikator. Poza tym bardzo trudne do wykonania, chyba ze aqq by udostępniło swoje serwery pod zdjęcia zuploadowane. A w to śmiem wątpić

#37 kr2ysiek

kr2ysiek

• Pomocnik
  • 1501 postów

Napisano 2011.04.07, 19:46

Przeczytaj dokładnie temat zanim się wypowiesz. Nie chodzi tu o wrzucanie obrazków na serwer aqq.eu, tylko na jakiś do tego przeznaczony np. tinypic.com, wstaw.org, imageshack.us.
A to ma być wtyczka do komunikatora. Już mamy do wrzucania na FTP, działają jak działają, ale są :E

#38 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2014.04.17, 20:42

Propozycja zrealizowana

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych