Skocz do zawartości


Zdjęcie

[SDK] Wyświetlanie popmenu i nawigacja w oknie głównym


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dibo

Dibo

    Bywalec

  • Wtyczkopisarz
  • 202 postów

Napisano 2008.09.23, 21:18

Witam,
Mam pytanko. Jeszcze nic nie próbowałem w praktyce, to co poniżej opisze to wynik przeglądania SDK.
No więc:
1. Czy jest możliwość wyświetlenia dowolnego popup'u AQQ? Np. tego z menu "Program". Chciałbym żeby po kliknięciu w przycisk wtyczki pokazało się ów menu. Przeglądam sobie zasoby AQQ, widzę że są to zwykłe popupy, znam ich nazwy ale nie widze nigdzie jak wyświetlić takie menu mimo że jest funkcja tworząca własne menu: AQQ_CONTROLS_CREATEPOPUPMENU a utworzyć to chyba jeszcze nie znaczy pokazać?
2. Czy można poruszać się w oknie głównym AQQ po: Kontakty | SMS | Wapster | Czat? Nawet jak ów toolbar jest wyłączony przez kompozycję?

Dostałem takie pytania od osoby tworzącej kompozycje. Chce usunąć górne menu i toolbar ale żeby można było się jakoś dostać do tych opcji. Jeżeli jest to możliwe za pomocą wtyczki to mógłbym pomóc. Stworzyłbym jakiegoś buttona np. na pasku stanów który w wysuwanym menu zawierałby wszystkie powyższe menu.

#2 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2008.09.24, 08:17

Struktura TPluginAction zawiera atrybut o nazwie pszPopupName, który pokaże menu które się tam wskaże po nazwie. Więc tworzysz takie menu, a do przycisku podpinasz akcje z jego nazwą. To pierwsza sprawa. A druga, czyli poruszanie się w oknie głównym również można załatwić tą samą strukturą. Do każdego item-a w popmenu podłączasz akcje. W atrybucie Action dajesz odpowiednio:

aJabber - przejście na zakładkę kontatków
aSMS - zakładka SMS
aWapSter - odpalenia okna przeglądarki WapSter
aMultiChat - Czaty.

Teoretycznie powinno działać.
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#3 Dibo

Dibo

    Bywalec

  • Wtyczkopisarz
  • 202 postów

Napisano 2008.09.24, 08:19

Dzięki! Wieczorem sprawdzę czy się uda

#4 Senega

Senega

    Początkujący

  • Wtyczkopisarz
  • 1401 postów

Napisano 2008.09.24, 10:41

A czy w taki sposób można też wywoływać opcję z ustawień? Chodzi mi głównie o okno wtyczek.

Android - program telewizyjny Kropka TV http://goo.gl/AZyEE

Aktualnie bez AQQ - co na dobre mi wychodzi :tuptup:


#5 arni077

arni077

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 46 postów

Napisano 2008.09.24, 18:53

Do ustawien masz "aSettings", ale na tą zakładkę wtyczki w ustawieniach to też nie wiem.
[spoiler=Konfiguracja]
  • Windows: 7
  • AQQ: Zawsze najnowsze
  • Wtyczki: Standardowe, AQQ Restarter, Archeolog, VNotify
  • Kompozycja: Black Magic
  • IE: 8
[/spoiler]
Dołączona grafika Chomikuj.pl




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych