Skocz do zawartości


Zdjęcie

[odrzucono] StayOnTop + przezroczystość


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
14 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Co myślisz o wtyczce? (9 użytkowników oddało głos)

Oceń przydatność:

  1. Zupełnie niepotrzebne (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  2. Z pewnością skorzystam (7 głosów [77.78%])

    Procent z głosów: 77.78%

  3. NIe mam zdania (2 głosów [22.22%])

    Procent z głosów: 22.22%

Okienko podświetla się:

  1. Dopiero gdy piszę odpowiedź (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  2. Gdy najeżdżam na okienko rozmowy (2 głosów [22.22%])

    Procent z głosów: 22.22%

  3. Po kliknięciu dodatkowej ikonki (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  4. Skrót klawiszowy (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  5. Najlepiej wszystkie powyższe z opcją wyboru (7 głosów [77.78%])

    Procent z głosów: 77.78%

Głosuj

#1 mav

mav

    Skrypter

  • Przyjaciel
  • 1157 postów

Napisano 2010.03.25, 20:51

Witam:) ściągnąłem wtyczkę stayontop i działa bardzo fajnie - tzn. działa. W opcjach natomiast można ustawiać przezroczystość okna rozmów.
Tak myślałem, że może dałoby się (a może się da, tylko nie wiem jak) zrobić, aby nieaktywne okno miało dużą przezroczystość i było widoczne cały czas, a gdy zostaje aktywowane (np do napisania odpowiedzi) przezroczystość zostaje wyłączona.

Wiem, że to takie trochę moje fanaberie;)

[ed] Dodałem ankietę, mam nadzieję, że może się przyda i niczego nie pokopałem;)

Użytkownik mav edytował ten post 2010.04.03, 01:36

JS / jQuery / PHP / MySQL / CMS / Forum filmowe / Kran kamerowy


#2 UsagiAddict

UsagiAddict

    J̵ava͡Pr͝òg̢ram̵mer

  • Użytkownik
  • 1175 postów
  • MiejscowośćWrocław

Napisano 2010.03.26, 00:52

1) ze stayontop`em propozycja nie ma nic wspólnego
2) Ad 1) więc nie w kategorii dodatki a w kategorii programu
3) a że nie ma takiej pozycji w opcjach..
4) Ad 3) zakładamy temat jako propozycję :)
5) Ad 2) Ad 4) w kategorii komunikatora
6) Ad 4) dodajemy sondę :P

Dlatego proszę jakiegoś moda/admina o przeniesienie i dodanie ankiety, bo mi się ten pomysł podoba, jak mi się dobrze kojarzy coś takiego jest w Winampie i całkiem ładnie to wygląda :)

Does the scent of soil and beast
Breathe the life into the animal you hide
Dołączona grafika


#3 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2010.03.26, 01:23

Jak ktoś sensownie opisze sposób działania takiego fjuczera to może napiszę wtyczkę :P

#4 UsagiAddict

UsagiAddict

    J̵ava͡Pr͝òg̢ram̵mer

  • Użytkownik
  • 1175 postów
  • MiejscowośćWrocław

Napisano 2010.03.26, 02:39

jeśli okno posiada focus -> ma 0% przezroczystości -> widać je całe
brak focusa -> okno ma x% przezroczystości -> widać je w (100-x)% :P

płynne zmienianie przezroczystości po zmianie focusa mile widziane :-P

Does the scent of soil and beast
Breathe the life into the animal you hide
Dołączona grafika


#5 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2010.03.26, 08:56

Po opisie UA wszysto zrozumiałem i popieram :) Tylko taka jedna drobnostka - jeśli ten temat ma być propozycją, to to niestety nie ten dział ;) I ankietę poproszę, bo nie mam gdzie oddać głosu :)

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW


#6 Senega

Senega

    Początkujący

  • Wtyczkopisarz
  • 1401 postów

Napisano 2010.03.26, 11:44

Jeśli już to iść na całość i możliwość ustawienia przeźroczystości dla aktywności i nieaktywności okna. Zakładanie, że przeźroczystość tylko jeśli aktywne to straszne ograniczenie. Przecież jak ktoś nie będzie chciał mieć przeźroczystości przy aktywnym oknie to sobie wyłączy.

Android - program telewizyjny Kropka TV http://goo.gl/AZyEE

Aktualnie bez AQQ - co na dobre mi wychodzi :tuptup:


#7 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2010.03.26, 11:55

Dobra ale jak rozumieć "aktywne okno"? To, że najedziemy na nie myszką? Czy przeźroczystość ma być przywracana na 100% gdy najedziemy na pole tekstowe? To jest bardzo ważne bo nie wiadomo jak się zabrać za taką wtykę :P

#8 Senega

Senega

    Początkujący

  • Wtyczkopisarz
  • 1401 postów

Napisano 2010.03.26, 11:58

Aktywne okno = to, które właśnie ma fokus (czyli jesteśmy w jakimś polu edycyjnym, lub klikneliśmy na okno).

Android - program telewizyjny Kropka TV http://goo.gl/AZyEE

Aktualnie bez AQQ - co na dobre mi wychodzi :tuptup:


#9 UsagiAddict

UsagiAddict

    J̵ava͡Pr͝òg̢ram̵mer

  • Użytkownik
  • 1175 postów
  • MiejscowośćWrocław

Napisano 2010.03.26, 12:53

w winampie aktywność jest wtedy, gdy najedziemy (ale nie dajemy focusu) jednak w aqq chyba najlepiej będzie po prostu kierowanie się samym focusem ;)

Does the scent of soil and beast
Breathe the life into the animal you hide
Dołączona grafika


#10 eSKej

eSKej

    Master Flamaster

  • Dekorator
  • 953 postów

Napisano 2010.03.26, 13:12

Z tego co zrozumiałem to propozycja jak najbardziej dotyczy StayOnTop.
Uaktywniamy wtyczkę przyciskiem > okno rozmowy zmienia tryb na "zawsze na wierzchu" > przełączamy się na inne okno np. przeglądarkę internetową i oko rozmowy staje się półprzeźroczyste do momentu, aż w nie klikniemy. Można by też dodać opcje (dla chętnych), że okno traci półprzeźroczystość gdy rozmówca napisze jakąś wiadomość. Wyłączając tryb zawsze na wierzchu wyłączamy również półprzeźroczystość (bo jest nie potrzebna) więc jak pisałem propozycja jak najbardziej dotyczy wtyczki.

Jeśli wtyczka nie potrafiłaby wykryć, że przełączyliśmy się na inne okno (tak, że okno rozmowy traci focusa) to można by dodać drugi przycisk, który włącza półprzeźroczystość okna. Wtedy użytkownik musiałby sobie ręcznie klikać kiedy okno ma być półprzeźroczyste a kiedy nieprzeźroczyste.
  • pisior lubi to

#11 mav

mav

    Skrypter

  • Przyjaciel
  • 1157 postów

Napisano 2010.03.26, 13:25

Wybaczcie, dopiero ogarniam to forum;p Pozwolę sobie zrobić screeny, które obrazują pomysł:

http://img683.images...83/659/aqqe.jpg

Przy okazji: przezroczystość jakoś nie działa na ramki okienek, które są ze skórki a nie systemowe:)
To mam założyć drugi temat o tym samym w innym dziale (+ew ankieta) i postarać się go jaśniej opisać?

[ed] - a napisałem o StayOnTOp - bo bez tej wtyczki właściwie moja propozycja nie ma żadnego sensu..

Użytkownik mav edytował ten post 2010.03.26, 16:53

JS / jQuery / PHP / MySQL / CMS / Forum filmowe / Kran kamerowy


#12 Wareczek

Wareczek

    Adept

  • Administrator
  • 1262 postów

Napisano 2010.03.28, 00:47

Przeniosłem temat do odpowiedniego działu.

Co do wtyczki, popieram jako rozszerzenie funkcjonalności wtyczki StayOnTop i moim zdaniem ciekawiej by to działało po samym najechaniu myszy na okno (podobnie jak dzieje się to z gadżetami Win7). Ale równie dobrze mogą to być dwie opcje do wyboru.

#13 mav

mav

    Skrypter

  • Przyjaciel
  • 1157 postów

Napisano 2010.04.03, 23:03

Dodałem ankietę, może pomoże autorowi wtyczki zmotywować się do działania;) (chyba, że wyniki pogrążą zamysł:P)

JS / jQuery / PHP / MySQL / CMS / Forum filmowe / Kran kamerowy


#14 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2010.05.26, 13:05

Dziś sprawdziłem czemu wcześniej nie dodałem tego fjuczeru do wtyczki chociaż nad tym pracowałem jeszcze przed pojawieniem się propozycji na forum. Wprowadzenie tego jest nie realne. Czemu? Bo Oconnel nie umie zrobić porządnego skórkowania :] Trzeba być idiotą, żeby tworzyć w tle dodatkowe okno bez obramowania które ma w środku właśnie skórkowane obramowanie i przykleja się do prawdziwego okna rozmowy. Przecież można wyłączyć obramowanie właściwego okna rozmowy i zrobić to samo... Jeżeli Oconnel nie zmieni skórkowania to zmiana przeźroczystości jest nie możliwa. Gdy zmienia się przeźroczystość okna rozmowy przez funkcję z Winapi to przeźroczystość działa tylko dla okna bez skórkowania tzn przeźroczyste nie zostaje tylko obramowanie okna. Gdy do tego zmienimy przeźroczystość tego okna ze skórkowaniem to robi się kicha:
Dołączona grafika
Tak więc śmiało można zamknąć temat i podziękować Oconnelowi za "profesjonalne" skórkowanie :]

#15 wu112

wu112

    Wrzuć Monetę

  • Moderator
  • 2863 postów

Napisano 2010.05.26, 13:15

Skoro autor wtyczki twierdzi, że to niemożliwe to odrzucam. W razie czego piszcie PW ;)

Propozycja odrzucona

Użytkownik wu112 edytował ten post 2010.05.26, 13:15

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych