Skocz do zawartości

Zdjęcie

AQQ Responder

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
118 odpowiedzi w tym temacie

#1 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4621 postów

Napisano 2008.09.26, 07:10

AQQ Responder 2.5.0.40

Dołączona grafika

Data wysłania: 24.10.2012
Data aktualizacji: 16.12.2012

Wtyczka odpowiada za nas, gdy jesteśmy nieobecni lub zajęci. Oprócz tego pozwala na autoryzacje rozmów - czyli rozmowę z nami po podaniu hasła, które wcześniej określamy. AQQ Responder umożliwia także filtrację wiadomości zawierających zdefiniowane przez nas słowa i zdania. Dzięki tej wtyczce zyskujemy całe mnóstwo możliwości oraz ochronę antyspamową.

Zmiany w AQQ Responder 2.5.0.40
  • Wtyczka przeportowana również dla 64 bitowej wersji AQQ.
  • Rezygnacja z plików bazy danych DBF (zbyt stara aby nadal można było ją wspierać).
  • Wtyczka zyskała swoją własną ikonkę w ustawieniach.
  • Usuwanie rekordów nie wymaga już ciągłego potwierdzania.
  • Bot autoryzacyjny odpowie również na wiadomości offline.
  • Wiadomość z hasłem autoryzacyjnym nie pokaże nam się, chyba, że zawiera coś prócz hasła.
  • Bot mógł działać dla wyłączonych kont.
  • Inne poprawki

Pobierz plikLista zmian
  • djtimon89 lubi to

#2 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5027 postów

Napisano 2008.09.26, 09:23

Przede wszystkim to problem, z kontami - jak ustawimy jakiś opis np ze stroną www to AQQ bierze to jako nazwa konta.
Poza tym jak mamy ustawionego bota autoryzacji to bot powinien być wysyłany za każdym razem, gdy ktoś napisze wiadomość a nie tylko raz na początku. Potem jak ta osoba wpisze hasło to dochodzi do nas od razu wiadomość z tym hasłem. Ta wiadomość nie powinna do nas dojść tylko już kolejna napisana przez tego kogoś - w końcu po wpisaniu hasła osoba jeszcze dostaje od bota wiadomość ;)

#3 muszi

muszi

I hate Mondays!

• Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2008.09.26, 09:39

- autoryzacja: blokuje wszystkie wiadomości na czacie
- czasem zamiast numeru aqq/gg pokakzuje opis sieci
- bot: działa mi na drugim koncie jabberowyn, które jest odznaczone
- bot: działa na każdym stanie mimo zaznaczenia tylko jednego, np Nieobecny
- filt: ma zamieniać z/w na zaraz wracam.... W wiadomości wyświetlonej u mnie jest dobrze, ale u odbiorcy pokazuje UIN/JID w treści. Gdy ustawimy słowo na które ma zamienić na zaraz wracam (bez kropek!) to jest w porzadku. Ale wpisujac z/w... znowu tak jest. Co ciekawe błąd ten mi wystąpił tylko kilka razy i teraz nawet po restarcie jest w porządku :|

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<

#4 Magus

Magus

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 70 postów

Napisano 2008.09.26, 13:31

Cieszę się Oconnel, że nas pytasz o zdanie, jakie są tam błędy a więc ja tu się też wypowiem, ponieważ na tej wtyczce mi naprawdę bardzo zależy:
1 Przede wszystkim problem z kontami i statusem Sieci GG otóż jak mam tą wtyczkę włączoną to, gdy ustawiam bota żeby odpisywał mi na statusie niedostępny to on wysyła wiadomość do nadawcy dopiero wtedy, gdy ja wejdę na gg ( dotyczy to sieci gg)
2, Gdy mam aktywną tą wtyczkę często a raczej zawsze w ogóle mi nie dochodzą wiadomości nawet, gdy usunę tą wtyczkę całkowicie z folderu Plugins a korzystam komunikator AQQ i często to mnie zmusza do ponownej instalacji AQQ
Proponuję, aby:
1 Bot odpisywał również osobom do mnie piszącym, gdy jestem niedostępny
2, Jeżeli chodzi o autoryzacje chcę, aby była taka opcja żeby można było ją cofnąć dla wybranych kontaktów tak ja jest we wtyczce Antyspam
3 Bardzo przydatną opcją była by możliwość ustawienia limitu wysyłania Bota żeby ktoś inny, kto piszę do nas natrętnie żeby nam przypadkiem GG Team nie założył chwilowej blokady chodzi mi tu o funkcję znaną już z antyspamu, czyli możliwość ustawienia sobie maxymalnej ilości wysyłanych botów (wiadomości do nadawcy)
To tyle myślę, że mnie każdy zrozumie, o co mi chodzi
Wersja AQQ zawsze aktualna wtyczki Fixupdater , Skypecore, GG Network , AQQ Streamer , AQQ last Seen, AQQ SMS zawsze aktualne Wersja AQQ zawsze aktualna wtyczki Fixupdater , Skypecore, GG Network , AQQ Streamer , AQQ last Seen, AQQ SMS zawsze aktualne Wersja AQQ zawsze aktualna wtyczki Fixupdater , Skypecore, GG Network , AQQ Streamer , AQQ last Seen, AQQ SMS zawsze aktualne

#5 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4621 postów

Napisano 2008.09.26, 13:45

Trochę nie rozumiem co masz na myśli pisząc, że jesteś "niedostępny". O jakim statusie jest tutaj mowa? Masz na myśli stan nieobecny...? czy...? no właśnie.
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#6 Magus

Magus

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 70 postów

Napisano 2008.09.26, 14:01

Chodzi mi o status rozłączony jak również i o niewidzialny przepraszam pomyliłem statusy z komunikatorem Gadu-Gadu albo jak już tak jak nazywasz status nieobecny
Wersja AQQ zawsze aktualna wtyczki Fixupdater , Skypecore, GG Network , AQQ Streamer , AQQ last Seen, AQQ SMS zawsze aktualne Wersja AQQ zawsze aktualna wtyczki Fixupdater , Skypecore, GG Network , AQQ Streamer , AQQ last Seen, AQQ SMS zawsze aktualne Wersja AQQ zawsze aktualna wtyczki Fixupdater , Skypecore, GG Network , AQQ Streamer , AQQ last Seen, AQQ SMS zawsze aktualne

#7 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4621 postów

Napisano 2008.09.26, 14:54

Ale zdajesz sobie sprawę że Responder w ogóle nie obsługuje stanu rozłączonego? (nie ma go w opcjach nawet, ponieważ w tym stanie nie da się wysyłać żadnych wiadomości). Opisz dokładniej swoje problemy, najlepiej krok-po-kroku jak je wywołać. Jednocześnie zaznaczam, że Responder odpisuję na wiadomości offline, gdy się połączysz bo dopiero wówczas może je przetworzyć.

Tu powstaje pytanie, czy ma tak robić czy przepuszczać te wiadomości. Jak myślicie?

#8 Gość_ooi_*

Gość_ooi_*
  • Gość

Napisano 2008.09.26, 15:43

Powinien odnotowywać w logu, ale nie odpowiadać i poinformować, że były takie wiadomości > alert/wiadomość do nas (sztuk jeden niezależnie od liczby wiadomości) z możliwością otwarcia loga.

#9 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4621 postów

Napisano 2008.09.26, 16:13

Ok, wydaję mi się że poprawiłem większą część błędów (jeżeli nie wszystkie). Niestety, zmiany wymagają zainstalowania najnowszej beta wersji która jeszcze nie została upubliczniona. Tak, że proszę o jeszcze trochę cierpliwości.

EDIT:
W odrzuconych logach, będą od teraz zawarte nie tylko odrzucone wiadomości, ale i wiadomości które wysyła do danych kontaktów bot.

#10 bartek46op

bartek46op

Bywalec

• Użytkownik
  • 247 postów

Napisano 2008.09.26, 16:27

Tak więc czekamy z niecierpliwością na nową betę i wtyczkę :) Możesz przybliżyć orientacyjny termin?

#11 Magus

Magus

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 70 postów

Napisano 2008.09.26, 17:50

Tu powstaje pytanie, czy ma tak robić czy przepuszczać te wiadomości. Jak myślicie?

Oconnel, jeśli o mnie chodzi to tak ma przypuszczać te wiadomości czekam na nową betę i widzę, że naprawdę teraz będziemy wszyscy z tej wtyczki zadowoleni

Ale zdajesz sobie sprawę że Responder w ogóle nie obsługuje stanu rozłączonego? (nie ma go w opcjach nawet, ponieważ w tym stanie nie da się wysyłać żadnych wiadomości). Opisz dokładniej swoje problemy, najlepiej krok-po-kroku jak je wywołać. Jednocześnie zaznaczam, że Responder odpisuję na wiadomości offline, gdy się połączysz bo dopiero wówczas może je przetworzyć.

Oconnel jeszcze jedna uwaga chcesz żebym opisał krok po kroku jak je wywołać otóż daje w opcjach, że bot ma być aktywowany na statusie rozłączony i wtedy, gdy nie ma mnie przy komputerze to osoba do mnie pisząca przez się GG wtedy, kiedy mnie nie ma na komputerze dostaje informacje, że np. nie ma mnie teraz przy komputerze czy coś innego to, co sobie ustawiłem w ustawieniach tej wtyczki, chociaż zdaje mi się, że to raczej jest niepotrzebne, ponieważ po to jest status opisowy.

Można by było wprowadzić to w lukach to znaczy żeby pisało w lukach, kto i o jakiej godzinie wysłał do nas wiadomość, kiedy nas nie było oraz treść tej wiadomości była by wyświetlana w lukach. Przydałaby się też możliwość zablokowania bota dla danego kontaktu z listy, ponieważ kiedy ja miałem takiego bota ustawionego to mi ciągle moi znajomi pisali, co to jest i kazali mi to wyłączyć.

lsr: Nie można było tego w jednym poście napisać? 10% na koncie. I zachęcam do lektury regulaminu forum.

#12 lsr

lsr

Czarna legenda forum powraca...

• Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2008.09.26, 18:04

Człowieku, daj mi przepis na to, w jaki sposób wtyczka ma wysyłać wiadomości przy stanie rozłączonym, a zrobię Cię adminem tego forum :D

Zrozum, że jeśli AQQ jest rozłączone, to niczego się nie da wysłać. Jasne?
A jeśli nie, to odłącz telefon i spróbuj z niego zadzwonić. Jak Ci się uda, to koniecznie się tym pochwal...

Odpowiedź aktywowaną przy "rozłączonym" trzeba by ustawiać na serwerze - tak jak na kontach mailowych.

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D

Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl

#13 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4621 postów

Napisano 2008.09.26, 22:53

:)

otóż daje w opcjach, że bot ma być aktywowany na statusie rozłączony

Albo masz Respondera 3.0, albo totalnie inną wtyczkę ;)

Ale spokojnie, niebawem wytawie bete, Respondera, i będzie można testować dalej.

#14 Gacek

Gacek

Bywalec

• Użytkownik
  • 132 postów

Napisano 2008.10.02, 20:49

Czy w dobie obecnie rozwiniętej informatyki.. nie da się wprowadzić na serwerze skryptów dla utworzonych kont, aby samoistnie odpisywały gdy jesteśmy niedostępni?
To coś jak odbieranie poczty przez przeglądarkę internetową.. wchodzimy na konto i widzimy, że serwer już dawno przefiltrował naszą pocztę pozostawiając tylko to co chcemy... (przykład: onet). Tutaj warunkiem jest to, że serwer musiałby mieć naszą listę kontaktów u siebie. no a zdaje się, że AQQ tak ma.. więc czy serwer nie mógłby przejmować obowiązków gdy nas nie ma w opisany sposób? wiem i zdaje sobie sprawę Oconnel, że nie jesteś cudotwórcą i nie wszystko napiszesz.. no ale czy tak nie dało by rady rozwiązać? - technicznie. Olać inne sieci. By własna sieć to miała w sobie. Responder byłby w tedy wbudowany w komunikator.

Lsr - proszę się tylko nie bulwersuj, że pociągnąłem temat dalej:)
Sprzęt: Laptop ACER Aspire 5112
AQQ: zawsze najnowsza beta (Wtyczki: Standardowe + StayOnTop)
Kompozycja: ProStandard
System: Windows 7 Professional + updates
Przeglądarka: Firefox 6 + IE9 (zawsze najnowsze)

#15 lsr

lsr

Czarna legenda forum powraca...

• Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2008.10.02, 20:53

@ Gacek

Ale to już temat na inną dyskusję.

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D

Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl

#16 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4621 postów

Napisano 2008.10.03, 13:37

AQQ Responder v2.1.0 Build: 10

Zmiany w stosunku do ostatniej wersji:
- Duże :) Generalnie większość to poprawki sprawiające by Responder faktycznie działał prawidłowo. Dodatkowo pojawiła się jedna nowa opcja na zakładce "Inne".

Informacje dodatkowe:
Ze względu na dużą ilość poprawek i zmian w kodzie, coś może jeszcze nie działać. Proszę oczywiście wówczas to raportować. Uwaga! - wersja wymaga AQQ w wersji conajmniej 2.0.3.15 do poprawnego działania. Wtyczka dodaje się również do menu szybkiego dostępu do wtyczek (te menu jest dostępne w nowej wersji beta AQQ).

Pobieranie:
Pobierz AQQ Responder

#17 muszi

muszi

I hate Mondays!

• Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2008.10.03, 13:55

Filtr: zamiana z/w na zaraz wracam... (wazne kropki na końcu). Efekt jak na screenie:
Dołączona grafika

EDIT: Filtr jak wyżej. Wpisana treśc wiadomości: przykładowy tekst z/w Efekt:
Dołączona grafika

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<

#18 Andrew

Andrew

Bywalec

• Użytkownik
  • 125 postów
  • MiejscowośćCzęstochowa

Napisano 2008.10.03, 14:15

U mnie coś podobnego jak powyżej:

znak ? miało zmieniać na "o co chodzi?", wszystko ok jeśli faktycznie wpisałem ?, jeśli wpisałem jakiś wyraz ze znakiem zapytania np. "co jest?", to wysyłało albo ścieżkę do AQQ albo SendNow coś tam.

Użytkownik Andrew edytował ten post 2008.10.03, 14:26

#19 manius

manius

Początkujący

• Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 2008.10.03, 14:41

Autoryzacja po błędnym podanym haśle powinien bot ponownie wysłać wiadomość, gdy hasło się zgadza nie potrzebnie przychodzi do mnie wiadomość z tym hasłem.

#20 Jaco

Jaco

Bywalec

• Użytkownik
  • 152 postów

Napisano 2008.10.03, 14:45

Responder znów ma problemy z zapamietaniem tekstu (Autoryzacja) jeśli piszemy je od nowej lini :(

Użytkownik Jaco edytował ten post 2008.10.03, 15:02

Brak czasu... :(
Dołączona grafikapera

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych