Skocz do zawartości


Zdjęcie

[tracker] Zrzuty ekranu / Screenshot / Wysyłanie obrazków


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
6 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Dodanie skrótów klawiszowych do zrzutów ekranu (22 użytkowników oddało głos)

Co sądzicie o tym pomyśle?

  1. Potrzebna opcja (13 głosów [59.09%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 59.09%

  2. Nieprzydatna opcja (1 głosów [4.55%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 4.55%

  3. Może być ale nie jest bardzo potrzebna (8 głosów [36.36%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 36.36%

Głosuj

#1 Szynecki

Szynecki

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 2010.05.09, 11:51

Przepraszam z góry, jestem leniem i nie sprawdziłem forum zanim wysłałem mejla do pomocy technicznej z aqq...oto treść mejla:

Moja propozycja odnośnie rozbudowania funkcji "wyślij obrazek" i innych w tym samym menu: fajnie byłoby dodać do każdej z tych opcji skrót klawiszowy ponieważ teraz działa to na zasadzie takiej, że muszę kliknąć w te menu żeby zrobić "screenshot", a gdyby dodać skrót klawiszowy mógłbym wysyłać "screen'a" z byle jakiego miejsca, np. nie mogę zrobić "screen'a" (bezpośrednio zrobić w aqq i wysłać) z innego menu, bo zawsze muszę wejść w tamto menu żeby zrobić. Wiem, że problem może sprawić "rozumienie" przez program do kogo wysłać screen np. gdy program będzie całkowicie zminimalizowany, ale można by to rozwiązać w taki sposób, iż wysyłałby "screen'a" do ostatnio aktywnego okna :] Mam nadzieję, że wyraziłem się dość zrozumiale. Dziękuję i pozdrawiam.



#2 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2010.05.09, 14:03

Jeżeli ten skrót klawiszowy nie wadził z jakimiś skrótami systemowymi oraz ze skrótami, oferowanymi przez bodajże dwie wtyczki do AQQ, a może jest ich więcej, to jestem za. Byle by to nikomu nie utrudniało pracy z komunikatorem. A tak szczerze to skoro są już wtyczki, dodające do AQQ skróty klawiszowe, to lepiej było by albo napisać wtyczkę, która wykonywała by opisaną przez Ciebie w pierwszym poście pracę lub zaimplementować w samym AQQ wszystkie skróty, gdyż także inne wtyczkowe skróty bywają przydatne.

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW


#3 bartek-525

bartek-525

    Adept

  • Wtyczkopisarz
  • 273 postów

Napisano 2010.05.10, 19:47

Wystarczyłaby możliwość (jako opcja) minimalizacji AQQ na czas robienia screena / wycinka i nie trzeba dodatkowych skrótów. Zwłaszcza że nie można tych skrótów wyłączyć czy zmienić.

#4 Szynecki

Szynecki

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 2010.05.15, 01:14

Głównie wpadłem na ten pomysł podczas zapoznawania kolegi, któremu poleciłem aqq z opcjami programu...chciałem mu wysyłać wycinki pokazujące gdzie ma klikać w komunikatorze itd. więc tu nie chodzi nawet o minimalizacje...musiałem print screen i wrzucać do painta, zapisywać, wysyłać...skrót klawiszowy wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Z drugiej strony wpadłem na inny pomysł co już byłoby sporym ułatwieniem...dodanie do aqq możliwości edycji zdjęć ze schowka "edytuj i wyślij schowek" zamiast "wyślij schowek"...bo jak na razie to nie udało mi się nigdy wysłać screena bezpośrednio, ponieważ zawsze obrazek był za duży i musiałem go najpierw obrabiać. Rozwiązywałoby to również poruszony wyżej problem...wchodzę do byle jakiego miejsca w aqq...wciskam "print screen" i "edytuj i wyślij schowek". Mogłyby znajdować się w edytorze podstawowe opcje takie jak przy edytorze gdy damy "wyślij wycinek". Co o tym sądzicie? Może to byłaby najbardziej optymalna opcja? Stworzyć nowy temat? :D

#5 Pisarz

Pisarz

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 76 postów
  • MiejscowośćKarczew

Napisano 2010.05.15, 06:14

@Szynecki,
Przecież AQQ ma wbudowane opcje, takie jak "wyślij wycinek", "wyślij pulpit"... Po co męczyć się z Print Screenem i schowkiem?

#6 Archeo

Archeo

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 119 postów

Napisano 2010.05.15, 10:39

@Pisarz ale nie da się zrobić wycinka wszystkiego. Chodzi o opcje programu/menu itp. Kolejny problem np. trzeba przesuwać okno rozmowy na bok bo zasłania coś a inaczej nie włączysz opcji wyślij wycinek. Skrót rozwiązał by sprawę.
Windows 7 Prof, AQQ najnowsza beta , IE 9

#7 wu112

wu112

    Wrzuć Monetę

  • Moderator
  • 2863 postów

Napisano 2010.07.31, 18:55

Propozycja przeniesiona na Tracker: LINK

Użytkownik wu112 edytował ten post 2010.07.31, 18:58

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych