Skocz do zawartości

Zdjęcie

[zrealizowano] YourSite

• Zamknięty Temat jest zamknięty
12 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Jesteś za? (19 użytkowników oddało głos)

Co myślisz o wtyczce?

1. Jestem za! (4 głosów [21.05%])

Procent z głosów: 21.05%

2. Jestem przeciw! (10 głosów [52.63%])

Procent z głosów: 52.63%

3. Jestem meksykańskim imigrantem, nie rozumieć. (5 głosów [26.32%])

Procent z głosów: 26.32%

Głosuj

#1 Mangel

Mangel

Bywalec

• Użytkownik
  • 158 postów

Napisano 2010.05.11, 10:06

Witajcie,

Dziś rano uświadomiłem sobie, że u mnie AQQ działa niemal przez 16 h na dobę, a przeglądarka nie. Jestem leniwy, więc od razu zrodził się w mojej głowie niecny plan zaproponowania tej wtyczki na forum. :-)
Sprawa jest prosta. W ustawieniach wskazywalibyśmy adres strony/dokumentu na naszym kompie, a wtyczka dodawałaby ikonę jak na obrazku poniżej. Kliknięcie w nią otwierałoby stronę/folder/plik i wszyscy bylibyśmy happy. Co państwo na to?
Dołączona grafika
(Na zielono zaznaczyłem miejsce gdzie wedle mnie, można by dodać ikonę)

PS Wybaczcie odrobinę humoru w ankiecie, osobisty sukces uderzył mi do głowy. Właśnie dowiedziałem się, że awansowano mnie w pracy. :-) M.
AQQ: Zawsze najnowsza Beta ~ Kompozycja: ProStandard ~ Wtyczki: TAKIE ~ System: Microsoft Windows XP Home Edition SP3 ~ Przeglądarka: IE8 (Domyślnie: Opera 10.x (zawsze najnowsza)
Dołączona grafika

#2 stivo

stivo

mgr inż.

• Moderator
  • 2184 postów

Napisano 2010.05.11, 11:42

Już widzę zapchane Toolbary przy większej ilości takich stron czy plików..

#3 Senega

Senega

Początkujący

• Wtyczkopisarz
  • 1401 postów

Napisano 2010.05.11, 11:57

Jak na razie chyba jestem meksykańskim imigrantem bo nie widzę sensu takiej wtyczki. Tym bardziej wstawiania jej we wskazanym miejscu. Utwórz sobie skrót na pulpicie i masz wszystko załatwione.

Android - program telewizyjny Kropka TV http://goo.gl/AZyEE

Aktualnie bez AQQ - co na dobre mi wychodzi :tuptup:

#4 matiss

matiss

Expert

• Wtyczkopisarz
  • 1166 postów

Napisano 2010.05.11, 12:14

Pomysł sam w sobie nie jest zły, jeśli dałoby radę to zrobić tak, aby przy większej ilości wtyczek pokazywała się lista po kliknięciu na ikonę, sam bym się podjął napisania tego, ale to dopiero po maturach. Więc jeśli ktoś zacznie to robić wcześniej, byłbym wdzięczny za informację, by nie tracić czasu :)

#5 Mangel

Mangel

Bywalec

• Użytkownik
  • 158 postów

Napisano 2010.05.11, 12:54

Ja miałem na myśli możliwość dodania 1 strony, ale jak się nad tym zastanowić... Jak ktoś chce mieć zapchane, to czemu nie? :-) Przecież to ma być wtyczka, czyli coś, co każdy zainstaluje i używał będzie wedle woli. :P
Co do skrótów na pulpicie... stivo, czemu nie dasz sobie na pulpicie skrótu do jakiejś stronki z pogodą w necie? A ty Senega, zawsze możesz grać w okręty na kurniku. ;-)
AQQ: Zawsze najnowsza Beta ~ Kompozycja: ProStandard ~ Wtyczki: TAKIE ~ System: Microsoft Windows XP Home Edition SP3 ~ Przeglądarka: IE8 (Domyślnie: Opera 10.x (zawsze najnowsza)
Dołączona grafika

#6 stivo

stivo

mgr inż.

• Moderator
  • 2184 postów

Napisano 2010.05.11, 13:10

stivo, czemu nie dasz sobie na pulpicie skrótu do jakiejś stronki z pogodą w necie?

A myślisz, że nie mam? :P
Nie traktuj mojej wypowiedzi jako odpowiedź negującą pomysł powstania wtyczki, bo faktycznie może się komuś przydać, jednak ja raczej z niej nie skorzystam. Nie spodobała mi się tylko forma w postaci umieszczenia linku na Toolbarze, bo zapewne znajdzie się sporo osób, które chciałyby sobie dodać kilka stron, a wtedy zabraknie miejsca na Toolbarze. Także trzeba by to przemyśleć i zaproponować trochę lepsze rozwiązanie.

#7 scope

scope

Bywalec

• Użytkownik
  • 233 postów

Napisano 2010.05.11, 13:16

Moim zdaniem lepiej byłoby to zrealizować w tej formie:
http://forum.aqq.eu/...obok-kontaktow/

Zniknałby problem z umieszczeniem linków na liście kontaktów, swoje własne strony można by dodać do własnego kontaktu.

#8 matiss

matiss

Expert

• Wtyczkopisarz
  • 1166 postów

Napisano 2010.05.11, 13:20

Wiem, że pierwotnie chodziło o jedną stronę, ale jeśli już zrobi się dla jednej to nie ma problemu zrobić dla kilku, co do miejsca na toolbarze, wystarczy w opcjach wtyczki dać możliwość wyboru, ikony mogą być na toolbarze, na pasku koło ikon sieci, w menu szybkiego dostępu do wtyczek, jest mnóstwo możliwości :)

#9 Mangel

Mangel

Bywalec

• Użytkownik
  • 158 postów

Napisano 2010.05.11, 13:26

@stivo, żartowałem. ;-)

@stivo&scope, rzecz w tym, że chciałbym to mieć w najbardziej widocznym miejscu. Nie szukać, nie grzebać, mieć na wierzchu i się nie przemęczać. :-)

@matiss, i takie kreatywne myślenie mi się podoba! :-)

Ktoś z was mieszka we Wrocławiu? Bo z radości dnia dzisiejszego postawie komuś piwo. :P
Dołączona grafika

#10 Senega

Senega

Początkujący

• Wtyczkopisarz
  • 1401 postów

Napisano 2010.05.11, 14:42

Piwo możesz wysłać mailem :D
Czyli wtyczka, w której możesz zdefiniować sobie dowolne linki (pliki, http...), które będą w szybkim dostępie lub w osobnej ikonie, która pojawi się koło wtyczek sieciowych (równie szybki dostęp jak na Toolbarze)? Klikasz i pojawia Ci się lista plików, linków, katalogów? Taki SpeedLink?

#11 Mangel

Mangel

Bywalec

• Użytkownik
  • 158 postów

Napisano 2010.05.11, 19:30

W obecnej chwili - tak. :-)
Dołączona grafika

#12 Senega

Senega

Początkujący

• Wtyczkopisarz
  • 1401 postów

Napisano 2010.05.12, 08:38

Zobaczymy co da się zrobić.

#13 wu112

wu112

Wrzuć Monetę

• Moderator
  • 2850 postów

Napisano 2010.06.05, 21:57

Propozycja zrealizowana za pomocą wtyczki SpeedLink.

Propozycja zrealizowana

Użytkownik wu112 edytował ten post 2010.06.05, 21:58

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych