Skocz do zawartości


Zdjęcie

AQQ Glass


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

#1 matiss

matiss

    Expert

  • Wtyczkopisarz
  • 1166 postów

Napisano 2010.05.13, 19:16

AQQ Glass 1.0.2.3


Dołączona grafika


Data wysłania: 28.10.2012
Data aktualizacji: 28.10.2012

Witam, wtyczka AQQ Glass, włącza efekt Aero Glass w oknach rozmowy i historii. Do poprawnego działania wymaga, windowsa vista lub seven, wyłączonego systemu obramowań, oraz odpowiedniej kompozycji (np. Windows 7 Black Dragon, której dostosowana wersja powinna się lada moment ukazać na forum w tym temacie). Niestety ze względu na pewną niechęć współpracy AQQ z wtyczką, efekt aero nie jest kompletny. Po pierwszym uruchomieniu zaleca się dobrać odpowiedni stopień opóźnień dla wtyczki (u mnie doskonale sprawuje się najniższy 0,15, ale w niektórych przypadkach dopiero 3 stopień działa jak należy).


Zmiany w AQQ Glass 1.0.2.3
  • Optymalizacja wtyczki

Pobierz plikLista zmian

Użytkownik matiss edytował ten post 2012.10.28, 15:04


#2 Pbo

Pbo

    Kierownik

  • Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2010.05.13, 19:41

Nie wiedziałem, że takie rzeczy da radę zrobić poprzez wtyczkę. Dobrze chociaż, że użytkownicy coś robią, bo aero glassu w oknie rozmowy chyba się nie doczekamy od OC.
  • adrianem lubi to

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz


#3 scope

scope

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 233 postów

Napisano 2010.05.13, 19:42

W moim przypadku wtyczka nie działa.
Tak wygląda okno rozmowy bez wtyczki: LINK, a tak z włączoną wtyczką: LINK.

Kompozycja Win 7 Black Dragon, nie pomaga zmiana opóźnienia we wtyczce, nie pomaga zmiana systemu obramowań (wł/wył), nie pomaga przeładowanie kompozycji, nie pomogło wreszcie wyłączenie przezroczystości okna rozmowy w ustawieniach samego AQQ. Oczywiście w międzyczasie sporo restartów, także nic nie dały.


edit: Okej, mój błąd. Pobranie nowej wersji kompozycji przygotowanej pod wtyczkę pomogło, sorry.

Użytkownik scope edytował ten post 2010.05.13, 19:46


#4 COLS

COLS

    Weteran

  • Użytkownik
  • 476 postów

Napisano 2010.05.13, 19:46

Wtyczka z rodzaju bajer. Właśnie przetestowałem na becie kompozycji Windows 7 Black Dragon. Ukazuje możliwości jakie miejmy nadzieje w przyszłości zawitają do AQQ. Oczywiście wtyczka działa po części bo wszystkich elementów zapewne nie da się 'zglassować' przez same ograniczenia komunikatora, no ale widać po niej determinacje użytkowników w prowadzeniu efektu aero glass do AQQ.
Na bardzo jasnych tłach trochę mija się z celem bo nie widac rozmów, ale jak napisałem wcześniej jeżeli się chce to da się wprowadzić takowy efekt.


@UP scope musisz zainstalować wersje BETA Windows 7 Black Dragon współpracującą z wtyczką

Użytkownik COLS edytował ten post 2010.05.13, 19:47

  • Silverlight lubi to

#5 vBz

vBz

    Expert

  • Dekorator
  • 828 postów

Napisano 2010.05.13, 19:48

@scope
Bo nie masz odpowiedniej wersji :P Matiss przecież wyraźnie napisał: "...oraz odpowiedniej kompozycji (np. Windows 7 Black Dragon, której dostosowana wersja powinna się lada moment ukazać na forum"

Użytkownik vBz edytował ten post 2010.05.13, 19:48


#6 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2010.05.13, 19:51

Testowałem tę wtyczkę już trochę wcześniej i jest tylko jedna sprawa, która nie za bardzo mi się podoba - opóźnienie. To trochę wkuerzające, że otwieram sobie okno i dopiero po jakimś czasie włączane jest Aero Glass. Wystarczyło by, żeby Oconnel dodał do SDK jedną nową notyfikację. Jak doda, to matiss zrobi bez opóźnienia, a jak nie, to będzie trzeba męczyć się tak. Tak czy inaczej, wtyczka całkiem fajna i szczerze powiem, że nie wiedziałem, że wtyczki potrafią robić takie rzeczy :P Naprawdę fajny efekt :)

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW


#7 matiss

matiss

    Expert

  • Wtyczkopisarz
  • 1166 postów

Napisano 2010.05.13, 19:57

@Cols
Na jasnych pulpitach tez można, wystarczy sobie zmienić kolor szkła w windowsie :)

#8 muszi

muszi

    I hate Mondays!

  • Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2010.05.13, 19:58

Warto dodać, że przy włączonym ClearType napisy przycisków mogą być nieczytelne.
Gdyby to działało na 100% okna to może bym skorzystał, a pozostaje mi czekać...

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<


#9 matiss

matiss

    Expert

  • Wtyczkopisarz
  • 1166 postów

Napisano 2010.05.13, 20:03

@Muszi
Możesz pokazać dokładnie o co z tym ClearType chodzi ;> Co do 100% pokrycia okna no niestety, nie mam pojęcia czemu te 3 paski się nie chcą "oszklić", nie wiem czy są to jakieś dziwne komponenty, czy mają polokowany transparent color czy o co chodzi :(

#10 Arnold

Arnold

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 106 postów
  • Miejscowość100lica

Napisano 2010.05.13, 20:15

Ale te paski to przecież jest właśnie szkło. Wtyczka i kompozycja super. Natomiast mi by bardziej pasowało, gdyby zmienić to czarne tło w oknie rozmowy np. na szare. Chyba wcześniej takie było w tej kompozycji.

#11 matiss

matiss

    Expert

  • Wtyczkopisarz
  • 1166 postów

Napisano 2010.05.13, 20:19

@Arnold
... ale ja mówię o tych 3 czarnych pasach a dokładniej o tabmanagerze, "pasku" z zegarem i tym z ikonami. A jeśli chodzi o kolory kompozycji to nie ten temat ;)

#12 muszi

muszi

    I hate Mondays!

  • Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2010.05.13, 20:38

@Muszi
Możesz pokazać dokładnie o co z tym ClearType chodzi ;>

Włączony ClearType:
Dołączona grafika

Wyłączony ClearType:
Dołączona grafika

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<


#13 DeepPhilosopher

DeepPhilosopher

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 88 postów

Napisano 2010.05.14, 10:35

link do wtyczki nie działa :( ani na FF ani na IE

Windows 7 x64


#14 COLS

COLS

    Weteran

  • Użytkownik
  • 476 postów

Napisano 2010.05.14, 11:53

Właśnie sprawdziłem, wszystko gra. Dodam że używam opery ;)

PS. na IE 8 również działa

Użytkownik COLS edytował ten post 2010.05.14, 11:54


#15 DeepPhilosopher

DeepPhilosopher

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 88 postów

Napisano 2010.05.14, 12:09

Mi przez IE nie chciało pobrać, a przez FF też nie. Uruchamiał się instalator wtyczek ale pokazywało błąd pobierania. Kiedy skopiowałem sam link i próbowałem otworzyć to w FF wyświetliła mi się strona tak jak by ten plik był edytowany w notatniku i sobie poradziłem, ale problemy jak widać były. Wtyczka super :)

Użytkownik DeepPhilosopher edytował ten post 2010.05.14, 12:30

Windows 7 x64


#16 matiss

matiss

    Expert

  • Wtyczkopisarz
  • 1166 postów

Napisano 2010.05.14, 15:44

@DeepPhilosopher

Tekst "jakby w notatniku" się pokazuje bo nie mam jeszcze na ftp typów mime zrobionych :) Postaram się to naprawić, co do opóźnienia możesz je wyregulować w ustawieniach (zalecam albo 0.3s albo 1s), domyślna wartość jest dość duża, ale to ze względu na to, że jest to wartość bezpieczna i raczej u nikogo nie powinna powodować problemów. A jeśli chcecie, żeby nie było w ogóle opóźnień, to musicie poczekać na odzew OC, juz zgłosiłem na bugliście w SDK odpowiedni temat ;)

AQQ Glass
wersja: 1.0.1.0


Nie minęła jeszcze doba od publikacji a już nowa wersja :) Wielkie podziękowania dla Beherita, dzięki któremu nie będzie już problemu z delayem. Mam nadzieję, że wszystkim wtyczka będzie działać. (Aktualizacja dostępna również przez wtyczkę FixUpdater)

Zmiany w stosunku do poprzedniej wersji:





Link zastępczy (cba.pl leży :/)

Użytkownik matiss edytował ten post 2010.05.14, 17:26


#17 pakeroso

pakeroso

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 185 postów

Napisano 2010.05.14, 17:25

Ja też nie mogę pobrać tej wtyczki. Nawet Free Download Manager nie daje rady.

Użytkownik pakeroso edytował ten post 2010.05.14, 17:25

Dołączona grafika

#18 matiss

matiss

    Expert

  • Wtyczkopisarz
  • 1166 postów

Napisano 2010.05.14, 17:30

Bo cba.pl leży, już dodałem alternatywny link.
  • pakeroso lubi to

#19 matiss

matiss

    Expert

  • Wtyczkopisarz
  • 1166 postów

Napisano 2010.06.02, 15:33

AQQ Glass
wersja: 1.0.1.2


Ok, małe zmiany. Ze względu na to, że niektórzy mieli nadal problem z tym, że okno rozmowy się nie szkliło, można od teraz znowu ręcznie ustawić opóźnienie wtyczki, domyślnie jest metoda wprowadzona w wersji 1.0.1.0. Dodatkowo dzięki uprzejmości Piwollo wtyczka ma nowy, stabilny serwer ftp, i z tego powodu niestety aktualizacji nie można pobrać za pomocą fixupdatera (wiadomo stara wersja wtyczki, ma odwołanie do starego ftp).

Zmiany w stosunku do poprzedniej wersji:





  • COLS lubi to

#20 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2010.06.02, 22:00

Tak sobie myślę nad tym Twoim interwałem aby wtyczka zadziałała... A nie próbowałeś sprawdzać szerokości/długości okna gdy otrzymasz do niego uchwyt? Wtedy na pewno będziesz wiedział, że takie okno się pojawiło już na ekranie :P




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych