Skocz do zawartości

Zdjęcie

Synchronizacja kontaktów w protokole GG10

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mi2

Mi2

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 71 postów

Napisano 2010.05.15, 14:17

Witam.

Mam pytanie techniczne dotyczące protokołu Gadu-Gadu.

Zauważyłem ostatnio, że Gadu-Gadu 10 build 547 (uruchomiony na Linuksie pod WINE) w ogóle nie wysyła kontaktów na serwer. Stwierdziłem to na podstawie:
1. Wiresharka - przy dodaniu kontaktu nie ma eksportu listy - wysyła tylko pakiet GG_ADD_NOTIFY. Nie zauważyłem niczego podobnego do eksportu również przy wyłączaniu programu.
2. Usunąłem swój profil z klienta GG i stworzyłem od nowa. Kontakty dodane za pośrednictwem GG 10 i nie zostały wyeksportowane na serwer innym klientem zniknęły, lista nie została więc przez Gadu-Gadu 10 zapisana na serwerze.

Podejrzewam też, że GG 10 nie używa już pakietów GG_USERLIST_REQUEST i GG_USERLIST_REPLY do eksportu, ale wyłącznie do importu (co do tego nie mam pewności, alemam wrażenie, że tak jest).

Nowszych bulidów nie mogę przebadać Wiresharkiem ze względu na szyfrowanie, a specyfikacja importu/eksportu listy w Gadu-Gadu 10 nie jest opisana w Internecie.

Czy ktoś wie może czy w ogóle i jakimi pakietami Gadu-Gadu 10 synchronizuje kontakty z serwerem? A jak rozwiązuje to AQQ?

The X-Progs creator
Komputer: Intel Core 2 Duo 2x1.86 GHz, 2 GB RAM, GeForce 8600GT, 250GB HDD, Windows 7 Home Premium + Kubuntu 10.04 Lucid Lynx
Oprogramowanie: Internet Explorer 8 (Domyślnie Google Chrome 5)/Rekonq

#2 karololszak

karololszak

podróżnik w czasie

• Moderator
  • 1562 postów

Napisano 2010.05.15, 18:22

Takie pytania nadają się chyba na forum GG :P Mogę Ci też zasugerować spytanie się ^kaworu ;)
Protokół Gadu-Gadu jest opisany tutaj.. Wydaje mi się, że na tym się opiera obsługa GG w AQQ... Co do aktualności (względem protokołu GG10) to nie jestem taki pewien, ale np. obsługa 'pisaka' czy szyfrowania została dodana do opisu - czyli wygląda na to, że aktualne to powinno być! ;)

#3 Mi2

Mi2

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 71 postów

Napisano 2010.05.15, 19:22

No właśnie z tego opisu protokołu korzystam. Owszem, pisak jest, ale import/eksport kontaktów jest opisany z GG 8.0. Podane są tylko numery pakietów GG_USERLIST_REQUEST100 i GG_USERLIST_REPLY100, jednak te pakiety nie są w żaden sposób opisane.

Na forum GG nie jestem zarejestrowany i przyznam, że nie chce mi się rejestrować po to, by zadać jedno pytanie. Napisałem tutaj bo wiem, że tu też są ludzie, którzy mogą wiedzieć, jak to jest zrobione. Cieszyłbym się, gdyby wypowiedział się Oconnel, bo przecież implementował tą funkcję w AQQ :)

The X-Progs creator
Komputer: Intel Core 2 Duo 2x1.86 GHz, 2 GB RAM, GeForce 8600GT, 250GB HDD, Windows 7 Home Premium + Kubuntu 10.04 Lucid Lynx
Oprogramowanie: Internet Explorer 8 (Domyślnie Google Chrome 5)/Rekonq

#4 mikmas

mikmas

Początkujący

• Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 2011.01.31, 19:16

Zna ktoś odp na pytanie poprzednika? Próbuję z GG_USERLIST_REQUEST80, ale no ni chu chu nie idzie export (niby wszystko ok, a serwer nie zapisuje). Jakby miał ktoś opis GG_USERLIST_REQUEST100 to byłbym wdzięczny. Z tego co widzę w snifferze to nie jest on trudny - 1 int i 2 chary, ale niestety na tym koncie, które mogę sniffować mam za mało kontaktów, aby przeanalizować pakiety dla większej listy kontaktów (a na pewno wtedy będzie dzielenie pakietu) i wartości. Dla pojedynczego pakietu mam 15 00 00 00 02 01, a dalej zlib. Jakby mógł ktoś przesłać wartości dla listy zajmującej co najmniej 3 (aby podejrzeć początkowy, środkowy i końcowy pakiet i ich wartości). No chyba, że ktoś ma ten opis :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych