Skocz do zawartości

Zdjęcie

[tracker] Czat + opcja głosowa (mikrofon)

• Zamknięty Temat jest zamknięty
6 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Chat + opcja glosowa (mikrofon) (22 użytkowników oddało głos)

Podoba Ci sie taka opcja?

1. Tak (12 głosów [54.55%] - Zobacz)

Procent z głosów: 54.55%

2. Nie (3 głosów [13.64%] - Zobacz)

Procent z głosów: 13.64%

3. Nie mam zdania (7 głosów [31.82%] - Zobacz)

Procent z głosów: 31.82%

Czy chcesz zeby taka opcja byla?

1. Tak (13 głosów [59.09%] - Zobacz)

Procent z głosów: 59.09%

2. Nie (3 głosów [13.64%] - Zobacz)

Procent z głosów: 13.64%

3. Nie mam zdania (6 głosów [27.27%] - Zobacz)

Procent z głosów: 27.27%

Głosuj

#1 ReX

ReX

Początkujący

• Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 2010.05.15, 16:04

Witam

Dzisiaj weszlem poraz pierwszy raz na chat w AQQ. Spodobalo mi sie. Moja propozycja dotyczy tych chatow zeby byla do tego opcja glosowa. Czyli kazdy uzytkownik moze tez przez mikrofon rozmawiac nie tylko pisac. Do tego zeby bylo ze wszyscy na raz moga rozmawiac. teraz kazdy mysli ze jak bedzie z 20 osob to bedzie balagan tylko. Od tego jest Moderator pokoju. Byly by 2 grupy w liscie (po prawej stronie tak jak teraz jest). Pierwsza grupa to Moderator, a druga to goscie. Wszyscy co sa w pierwszej grupie moga rozmawiac. Goscie moga tylko pisac w chacie grupowym. Moderator ma kontrole nad wszystkimi i moze osoby do gosci lub do grupy moderatorow przesunac.
Kiedys bylo cos takiego w programie Skype i nazywalo sie Skypecast. Na tych pokojach bylo setki ludzi o roznej tematyce.

Pozdrawiam

Użytkownik karololszak edytował ten post 2010.05.15, 18:25

#2 eSKej

eSKej

Master Flamaster

• Dekorator
  • 953 postów

Napisano 2010.06.10, 15:30

A czy w jabberze jest w ogóle taka możliwość? Jakieś audio-konferencje oficjalnie opisane w jakimś standardzie? Czy raczej miałoby to być na zasadzie zamkniętej funkcji dostępnej tylko dla posiadaczy AQQ.

W sumie byłbym za, czemu nie. Na zamkniętych pokojach gdzie są sami znajomi problemu z bałaganem by nie było.

Tylko pytanie w jaki sposób moderator miałby rozpoznawać czyj głos do kogo należy (jeśli mamy jakiś otwarty pokój, naraz mówi kilka osób i nagle pada przekleństwo to skąd moderator będzie wiedział z czyich ust wypadło ? Z tym mogą być problemy) ;)

#3 Czajo

Czajo

Redaktor Strefy AQQ

• Użytkownik
  • 701 postów

Napisano 2010.06.10, 15:35

ja jestem na nie... idąc przykładem ventrillo czy TeamSpeak, robi sie harmider, jak kilka osób mówi jednocześnie...

kliknij tutaj i zgarnij nasz najnowszy program tj. hack do momio za darmo

#4 eSKej

eSKej

Master Flamaster

• Dekorator
  • 953 postów

Napisano 2010.06.10, 15:41

Czajo, ale zauważ, że w propozycji padł pomysł na podział, które osoby mają mieć prawo głosu (audio), a które nie. Jeśli przez mikrofon będą rozmawiały np. tylko 2 osoby (a reszta słucha) to raczej nie powinno być harmideru ;)

Użytkownik eSKej edytował ten post 2010.06.10, 15:42

#5 mav

mav

Skrypter

• Przyjaciel
  • 1157 postów

Napisano 2010.06.10, 16:13

Dla osób, które grają drużynowo, to może być nienajgorszy zamiennik TeamSpeak. Chyba można zakładać prywatne pokoje? W takich przypadkach stanowiłoby naprawdę dobry powód do instalowania aqq przez graczy ;P

JS / jQuery / PHP / MySQL / CMS / Forum filmowe / Kran kamerowy

#6 karololszak

karololszak

podróżnik w czasie

• Moderator
  • 1562 postów

Napisano 2010.06.10, 17:21

Jaj! :) Najpierw u OCa trzeba wymusić używanie XEP-0166: Jingle dla rozmów głosowych, to po pierwsze.. Po drugie, obsługa XEP-0272: Multiparty Jingle (Muji) i propozycja [częściowo] zrealizowana ! ;) Jingle umożliwia rozmowy głosowe jak i wideo, a dzięki Muji - możemy organizować konferencje takie jak w Skype (że kilka osób może mówić na raz).. Z tego co wyczytałem w opisie XEPa, wygląda na to że można by było udostępniać też obraz wideo do każdego z uczestników! Takiego czegoś nawet Skype nie ma - są np. w ooVoo, ale to płatne programy.. 'Problem' moderowania -> są to 'zwykłe' pokoje rozmów, tak więc można używać 'zwykłych' kicków czy banów.. Wszyscy mogą słuchać, a kto chce - może mówić -- nie jest to jednak wymagane.. Podobnie jest z wideo, też jest opcjonalne.. Nie wiem tylko, czy można pisać, ale skoro w opisie XEPa jest 'Muji conferences are held in Multi-User Chat rooms. ' / 'Konferencje Muji są umieszczone w pokojach czatowych' to chyba oznacza to, że pisać też będzie można.. Bo IMO trochę bez sensu by było, jakby osoba nie udostępniała swojego mikrofonu / kamery, a i udzielać by się nie mogła...

Szukam teraz jakiegoś klienta obsługującego Jingle i Muji, chociaż wątpię że takie istnieją - Muji jest w fazie eksperymentalnej, chociaż może przecież mieć kiedyś zmieniony status na 'draft standard' ;) Znalazłem - klik:
Dołączona grafika

Na linuksa, nie wiem czy działa, chociaż są potwierdzenia w internecie ;) Dostępny jest klient demo..

Chętnie bym zobaczył ten bajer w AQQ, przy pomocy kodeków Ogg - Speex [dla rozmów audio] i Theora [dla rozmów wideo] - najlepiej ;)

#7 wu112

wu112

Wrzuć Monetę

• Moderator
  • 2850 postów

Napisano 2010.07.31, 18:55

Propozycja przeniesiona na Tracker: LINK

Użytkownik wu112 edytował ten post 2010.07.31, 18:58

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych