Skocz do zawartości


Zdjęcie

[dodatek archiwalny] Manila Blue


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
143 odpowiedzi w tym temacie

#1 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2010.05.17, 23:55

Manila Blue 1.0


Dołączona grafika


Data wysłania: 28.10.2012
Data aktualizacji: 28.10.2012

Kompozycja wizualna, wzorowana na nielegalnym oprogramowaniu HTC Leo od MrRusch'a.

Autorzy: Silverlight, eSKej, Paulos

Pobierz plikLista zmian

Użytkownik Silverlight edytował ten post 2012.10.28, 22:20


#2 mattcross

mattcross

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 2010.05.18, 00:19

nie wiem czemu ale u mnie opisów w ogóle nie widać ;)

Załączone miniatury

  • Obrazek.jpg

Użytkownik mattcross edytował ten post 2010.05.18, 00:19

  • UsagiAddict lubi to
System: Windows 7 Przeglądarka: Mozilla Firefox
Aqq: Zawsze najnowsza wersja Kompozycje: Co chwile jakaś nowa Wtyczki: Spellchecker, TabKit, Detonator

#3 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2010.05.18, 00:22

Nie potrafię wywołać Twojego błędu. Wyłączyłem u siebie wyświetlanie awatarów oraz JID-ów kontaktów na liście i niestety nie uzyskałem czarnego koloru czcionki opisów. U mnie jest szara, co zresztą jest wyraźnie widoczne na screen-ie z pierwszego postu.

Użytkownik Silverlight edytował ten post 2010.05.18, 00:25

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW


#4 mav

mav

    Skrypter

  • Przyjaciel
  • 1157 postów

Napisano 2010.05.18, 00:26

Zatem wypowiem się tylko, że te skórki, które zawierają masę grafiki w oknie rozmowy NIE podobają mi się, ponieważ jeśli rozmowa jest na zasadzie - ja,on,ja,on,ja,on - robi się jedna wielka graficzna sieczka, zamiast ciągu znaków. Niby ładnie wygląda na screenie - ale nijak się ma do funkcjonalności. A ta skórka jest na ich czele.
  • SzczuplyNH lubi to

JS / jQuery / PHP / MySQL / CMS / Forum filmowe / Kran kamerowy


#5 eSKej

eSKej

    Master Flamaster

  • Dekorator
  • 953 postów

Napisano 2010.05.18, 01:15

Od siebie dodam, że cały pomysł na kompozycje pochodzi od Silverlighta. Pokazał mi kiedyś swój projekt, a ja na szybko (dla zabicia czasu, bo się nudziłem :D) zrobiłem ten sam projekt, ale z użyciem własnych grafik. Wyglądało to tak, jak na tym zdjęciu: http://img185.images...anilatuning.png (oryginał by Silver, tuningi by Ja :P). Silverowi się spodobało, a ja popełniłem jeszcze kilka innych wariantów:
http://img389.images...nilatuning2.png
http://img381.images...tykolorysty.png
http://img200.images...nilatuning4.png
wszystkie screeny publikowałem na blipie, więc co niektórzy już je dawno widzieli ;)

Zaczęliśmy prace nad niebieską wersją, ja robiłem grafikę, Silver robił kod. Z czasem projekt mi się znudził (no cóż często tak mam :P), nie miałem koncepcji na okno rozmowy, a i lista kontaktów też mi się coś nie bardzo widziała. Porzuciłem projekt, choć nie do końca, bo na jego podstawie zacząłem tworzyć, już w pojedynkę, całkiem nową kompozycje DarkElegant. W obecnej formie stanowi zupełnie inną bajkę, chociaż występuje kilka podobieństw... Wracając jednak do manili, ostatnio Silver powrócił do tego projektu, a ja dałem mu całkowicie wolną rękę, żeby dokończył go jak chce. Efekty jakie są widzimy u góry, nie powiem żeby mi się szczególnie podobało, wiele rzeczy bym zmienił, no ale... Silver wyszedł z założenia, że lepiej opublikować niż trzymać projekty jak ja w szufladzie i nie pozwalać by ujrzały światło dzienne :] No cóż, pozostaje mieć nadzieje, że projekt będzie stale udoskonalany, wszak jak wspomniał Silver, to dopiero beta ;)

#6 Narv

Narv

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 2010.05.18, 02:08

@Silverlight
Chociaż skórka zupełnie nie w moim typie, to muszę powiedzieć, że sam pomysł bardzo ciekawy. Co do wykonania nie będę się wypowiadał bo jeszcze nie testowałem. Na pierwszy rzut oka okno rozmowy wygląda OK, na screenie widać jednak czarne obwódki wokół emotikon (wina screena? u mnie na skórce nic takiego nie widzę, może dlatego iż używam innego zestawu emotikon). Niebieski kolor okna rozmowy bardzo przypadł mi do gustu, jest nietypowy, czytelny i jednocześnie nie daje po oczach. Do okna rozmowy nie mam większych zastrzeżeń, jednak okno główne wygląda według mnie znacznie gorzej. Masa informacji w nim się znajdujących + ich kolorystyka strasznie niekorzystnie wpływa na czytelność (moim zdaniem za dużo jest w szczególności niebieskiej czcionki). Zmienił bym też tło pod ikonami stanu na dole okna głównego, ma się nijak do tła ikon w oknie rozmowy. Samo tło na liście kontaktów (niebieski łańcuch) zmienił bym na takie jakie jest w stylu rozmowy (czarny łańcuch). Góra okna głównego (belka, ikony) wyglądają bardzo fanie, nie zmieniałbym tutaj nic. Belki grup oraz ikony na nich jakoś nie bardzo pasują mi do całości, bardziej widział bym podobne do tych ze screena, którego załączył eSKej:
http://img200.images...nilatuning4.png

@eSKej: ten powyższy screen moim zdaniem jest najlepszą koncepcją skórki, ze wszystkich przedstawionych. Zarówno wersja niebieska jak i ciemna (nazwijmy ją czarna) wyglądają bardzo ciekawie i oryginalnie. Moim zdaniem projekt mógłby się rozwijać w tym właśnie kierunku.

Podsumowując: ogólnie dobra robota, chociaż moim zdaniem okno główne wymaga jeszcze dużo pracy.

Pozdrawiam.
  • eSKej i Silverlight lubią to

#7 Błażej

Błażej

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 95 postów

Napisano 2010.05.18, 03:06

Barzdo fajna kompozycja tylko do mojego systemu nie pasuje za bardzo,bo do mojego pasują jedynie jasne kompozycje :rolleyes:
  • Silverlight lubi to

System: Windows 7 Home Premium
Przeglądarka: IE 9,domyslna Chrome zawsze najnowsza
Kompozycje: Standardowe zawsze najnowsze
Wtyczki: Standardowe+,TuneStatus,SetureStatusChenger,Bloker,BugReport,HotKey,MsgBloker,Odswierzacz kompozycji,Roster Utility,StealStatus,TabKid


#8 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2010.05.18, 08:13

Jak eSKej wspomniał, pierwotnie lista kontaktów nie była granatowa, a czarna. Jednak sam eSKej stwierdził, że jest ciut za duży kontrast między listą, a pozostałymi elementami okna głównego. W związku z tym listę przemianowaliśmy na granatowo, ale skoro okno rozmowy ma już szare tło, to właściwie teraz jak na to patrzę, to trochę śmiesznie ten związek kolorów się prezentuje. W następnej aktualizacji zatem zredukuję ilość niebieskiego koloru na liście kontaktów do kontaktu zaznaczonego oraz kontaktu po zmianie statusu. Tło, przyciski na grupie i niebieski kolor czcionki wymienię na odcienie szarości i wtedy ocenicie, jak by się takowa wersja prezentowała.

Jeśli chodzi o ten link, to tam górny pasek narzędzi z ikonkami Kontakty, SMS, WapSter i Czaty jest tak jakby odwrócony do góry nogami (zakładki są wystające). Jednak wspólnie z eSKejem z tego pomysłu zrezygnowaliśmy z uwagi na ten "aspekt" naszego kochanego komunikatora - mianowicie tła ikonek po najechaniu oraz po kliknięciu na zakładkach SMS oraz Czaty były ucięte. W tamtym zgłoszeniu na Bugliście można pobrać wersję Manili (jeszcze pod nazwą kodową projektu - Sense), w której ten pasek wygląda tak, jak ten z tego linka. Nie ma absolutnie żadnego problemu w jego przywróceniu, natomiast to będzie zależało już od Was, czy ów drobny mankament nie będzie wam uprzykrzał pracy.

Jeśli chodzi o wersję czarną, to nic nie zostało jeszcze przesądzone. eSKej posiada jeszcze te projekty na swoim twardym dysku i być może, kiedy zrozumie, że czarna wersja Manili miała by jakieś szanse, postanowi również kontynuować rozwój takowej wersji.

Użytkownik Silverlight edytował ten post 2010.05.18, 08:22

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW


#9 muszi

muszi

    I hate Mondays!

  • Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2010.05.18, 09:20

Jak dla nie to za dużo tego wszystkiego. Nie lubię takich przeładowanych kompozycji. Wolę proste bez 'upiększaczy', które dla mnie tylko psują wszystko. No i nie cierpię metakontaktów i innych ikon (poza główną) po lewej stronie ;)
Teraz błędy. Zauważyłem dwa, bo więcej nie chciało mi się szukać.
- Przy wyłączonych awatarach pozostaje puste pole, gdzie przy długich opisach nie wygląda to za ciekawie.
- Przy wyłączonych identyfikatorach sieci i metakontaktach opis pokrywa się częściowo z ikonami.
  • VPN lubi to

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<


#10 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2010.05.18, 09:28

Pustego pola po awatarze przy obecnej budowie kontaktów nie da się niestety zlikwidować, nie będę wnikał publicznie w szczegóły. Natomiast błąd, polegający na nachodzeniu opisu kontaktu na ikonkę sieci przy wyłączonych JID-ach zostanie oczywiście poprawiony. Aby jednak uszczęśliwić osoby, nie korzystające z awatarów przy kontaktach na liście, dodam do pierwszego postu poprawkę, która będzie usuwała awatary i umożliwiała wyświetlanie opisu na pełnej szerokości kontaktu.

Obecnie szykuję listę kontaktów z szarym tłem, szarymi przyciskami grup (te już mam + mała nowość - ekfekt najechania) oraz z czcionką w odcieniach szarości. Wyjątkiem pozostaną kontakty: zaznaczony oraz po zmianie statusu, które są niebieskie. Opisy takich kontaktów również będą miały zmieniony kolor czcionki z szarego na taki, który by pasował do niebieskiego kontaktu. Wieczorem zaprezentuję, jak by taka nieco przerobiona lista się prezentowała i jeżeli będzie się Wam to podobało, to opublikuję to.

Użytkownik Silverlight edytował ten post 2010.05.18, 09:31

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW


#11 Matrix

Matrix

    Adept

  • Pomocnik
  • 367 postów

Napisano 2010.05.18, 11:56

Jak dla Mnie kompozycja może być, ładna, czytelna, a na to, szczególnie kładę nacisk, okno rozmowy również Mi się podoba, mam nadzieję, że ten projekt długo będzie rozwijany i udoskonalany.
  • Silverlight lubi to

System: Win 10 Home Premium
Przeglądarka: IE zawsze najnowsza pod dany system, domyślna Firefox zawsze najnowsza,
AQQ: zawsze najnowsza beta lub wersja stabilna
Kompozycje: Standardowe zawsze najnowsze + Sense
Wtyczki: Standardowe + , Antyspam, AQQReboot,    korektor,   zawsze najnowsze.
http://i33.tinypic.com/335fgck.jpg


#12 vBz

vBz

    Expert

  • Dekorator
  • 828 postów

Napisano 2010.05.18, 13:56

Czy u mnie tylko tak jest, że jak kliknę x2 na belkę grupy to mi znika avatar w panelu? :P
  • Silverlight lubi to

#13 zynio73

zynio73

    Weteran

  • Użytkownik
  • 568 postów

Napisano 2010.05.18, 13:59

Fajna ta kompozycja ale i tak podmieniłem w niej dzwięki i ikony :E

Użytkownik zynio73 edytował ten post 2010.05.18, 14:01

  • Silverlight i Błażej lubią to

Spoiler

#14 muszi

muszi

    I hate Mondays!

  • Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2010.05.18, 15:00

Czy u mnie tylko tak jest, że jak kliknę x2 na belkę grupy to mi znika avatar w panelu? :P

Już myślałem, że miałem zwidy...
  • VPN i Błażej lubią to

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<


#15 zynio73

zynio73

    Weteran

  • Użytkownik
  • 568 postów

Napisano 2010.05.18, 15:11

A będzie dodana skórka do wtyczki Pogoda ?? :fiufiu:
  • KAmerOK, Silverlight i Błażej lubią to

Spoiler

#16 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2010.05.18, 15:52

@zynio73: Będzie na pewno, ale kiedy, to Ci nie powiem. Mogę powiedzieć tylko, że jeszcze nie została nawet zaczęta, więc raczej nie dzisiaj, ani też nie jutro.

!! W pierwszym poście beta 2, rozwiązująca parę kłopotliwych problemów i wprowadzająca parę nowości. Polecam aktualizację.

Użytkownik Silverlight edytował ten post 2010.05.18, 16:00

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW


#17 Matrix

Matrix

    Adept

  • Pomocnik
  • 367 postów

Napisano 2010.05.18, 17:17

O, jeszcze nie dałeś podglądu dodatku w ustawieniach AQQ, szkoda, a mam pytanko może go dać przy następnej aktualizacji kompozycji
  • Silverlight i Błażej lubią to

System: Win 10 Home Premium
Przeglądarka: IE zawsze najnowsza pod dany system, domyślna Firefox zawsze najnowsza,
AQQ: zawsze najnowsza beta lub wersja stabilna
Kompozycje: Standardowe zawsze najnowsze + Sense
Wtyczki: Standardowe + , Antyspam, AQQReboot,    korektor,   zawsze najnowsze.
http://i33.tinypic.com/335fgck.jpg


#18 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2010.05.18, 17:26

Podglądy są właśnie robione, mogą zostać w każdej chwili dodane do paczki z betą 2 uprzedniego bez poinformowania Użytkowników.

Użytkownik Silverlight edytował ten post 2010.05.18, 17:27

  • scope lubi to

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW


#19 vBz

vBz

    Expert

  • Dekorator
  • 828 postów

Napisano 2010.05.18, 20:14

W ciemnych kolorach wygląda znacznie lepiej :D
  • Silverlight lubi to

#20 Matrix

Matrix

    Adept

  • Pomocnik
  • 367 postów

Napisano 2010.05.18, 20:51

Ech zauważyłem jeden prawdopodobnie błąd, a mianowicie, jak pierwszy raz uruchamiam AQQ, a ustawiona ta kompozycja, to widzę tylko puste okno główne AQQ bez listy kontaktów, nawet zakładek nie widać na górnej belce, co jest hm, pomaga dopiero restart AQQ.

Użytkownik Matrix edytował ten post 2010.05.18, 20:52

  • Silverlight lubi to

System: Win 10 Home Premium
Przeglądarka: IE zawsze najnowsza pod dany system, domyślna Firefox zawsze najnowsza,
AQQ: zawsze najnowsza beta lub wersja stabilna
Kompozycje: Standardowe zawsze najnowsze + Sense
Wtyczki: Standardowe + , Antyspam, AQQReboot,    korektor,   zawsze najnowsze.
http://i33.tinypic.com/335fgck.jpg





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych