Skocz do zawartości


Zdjęcie

[zrealizowano] Kolejność grup na liście kontaktów


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
15 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Kolejność grup na liście kontaktów (46 użytkowników oddało głos)

Czy jesteście za prowadzeniem zmian przedstawionych w sondzie?

  1. Tak (42 głosów [91.30%])

    Procent z głosów: 91.30%

  2. Nie (2 głosów [4.35%])

    Procent z głosów: 4.35%

  3. Obojętne (2 głosów [4.35%])

    Procent z głosów: 4.35%

Które ewentualnie rozwiązanie by Ci odpowiadało?

  1. Żadne z przedstawionych (3 głosów [10.00%])

    Procent z głosów: 10.00%

  2. Tylko opcja góra dół (11 głosów [36.67%])

    Procent z głosów: 36.67%

  3. Z sortowaniem v2 (7 głosów [23.33%])

    Procent z głosów: 23.33%

  4. Z sortowaniem v3 (2 głosów [6.67%])

    Procent z głosów: 6.67%

  5. Z sortowaniem v4 (1 głosów [3.33%])

    Procent z głosów: 3.33%

  6. Z sortowaniem v5 (6 głosów [20.00%])

    Procent z głosów: 20.00%

Głosuj

#1 Gacek

Gacek

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 132 postów

Napisano 2008.09.27, 15:15

Witam
Dziś chciałbym zaproponować rozbudowę GRUP o możliwość ustalania kolejności wyświetlania ich w kontaktach.

Jak miało by to wyglądać w mojej wizji?:
Wchodzimy: Grupy -> Zarządzaj
d38d029582e2a98b.jpg zmienić na a746ddc94a3bf458.jpg

Poprzez wybranie interesującej nas grupy i klikaniu na strzałeczki góra/dół można by zmieniać kolejność wyświetlania grup na liście.
Mniej więcej to samo można by uzyskać przez dopisywanie cyfr/znaków na początku nazw grup.. ale to nie wygląda ładnie.

Moja propozycja to wprowadzenie możliwości ustawiania kolejności ręcznie tak jak to pokazałem na rysunku.
Mała rzecz a może sprawić wiele dobrego.

ZALETY:
Przy dużej ilości grup można wprowadzić nieco porządku na własne potrzeby
Generalnie wygląd. Bo w końcu jak o będzie wyglądać z dodatkowymi znakami na przedzie?
Możliwość umieszczenia grupy np. Ważne na szczycie.smile.gif

WADY:
?

Dygresja:
Co do rozwoju powstawania GRUP. Pamiętam jak powstawał program. Na samym początku można było zrobić jeszcze myk z kolejnością tworzenia grup gdyż w takiej kolejności były wyświetlane. Potem Oconnel wprowadził sortowanie i nic się już nie dało zrobić. Nie mówię, że to źle lecz nasuwa mi się pytanie czemu nie można było wprowadzić ustalania kolejności ręcznej jak to jest w innych komunikatorach już wcześniej.

Zapraszam do głosowania.


Użytkownik wu112 edytował ten post 2014.02.03, 12:16

Sprzęt: Laptop ACER Aspire 5112
AQQ: zawsze najnowsza beta (Wtyczki: Standardowe + StayOnTop)
Kompozycja: ProStandard
System: Windows 7 Professional + updates
Przeglądarka: Firefox 6 + IE9 (zawsze najnowsze)

#2 Gość_ooi_*

Gość_ooi_*
  • Gość

Napisano 2008.09.27, 17:19

Zdecydowanie tak, teraz trzeba "kombinować jak koń węglarza pod górkę" po dodaniu nowej grupy.
Sugeruję jednak dodanie, do opcji sondy, odpowiedzi "obojętne".

#3 lew

lew

    "drapieżny" lew

  • Przyjaciel
  • 577 postów

Napisano 2008.09.27, 17:34

Opcja sondy dodana.
Ja tylko przypomnę, że piszemy tu posty tylko o treści merytorycznej. Inne będą leciały w kosmos, a autorzy nagradzani.
Beta testy AQQ:
System - Windows XP + SP3
IE - 8.0
Wtyczki - standardowe
Kompozycja - Black Aero

#4 KaeR

KaeR

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 132 postów

Napisano 2008.09.27, 17:44

Zdecydowanie dobra propozycja. Ja myślę, że możnaby dodać jakieś predefiniowane ustawienia sortowania (alfabetycznie - rosnąco, malejąco, etc).

#5 Kornik

Kornik

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 108 postów

Napisano 2008.09.27, 19:12

Mnie tam nie przeszkadza dopisywanie 1, 2, 3... ale jestem na tak, bo na pewno byłoby wygodniej i lepiej. Sortowanie alfabetyczne to też dobry pomysł. A dałoby się też np. wg. ilości kontaktów w danej grupie?
Ja też mam LastFM ^^

#6 Gacek

Gacek

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 132 postów

Napisano 2008.09.27, 20:03

Musze zapytać:)
Nie za bardzo rozumiem jaki jest cel dodawania opcji Obojętne/nie mam zdania do sond..
Sondę rozumiem jako miejsce dowiedzenia się czy jakiś pomysł/uwaga da więcej pożytku niż złego.
Dlatego gdy ktoś jest zdania na NIE chciałbym poznać jego argumentację.
Niestety dużo ludzi poprostu klika zamiast coś sensownego napisać.. ech
I żeby nie było.. pracowałem na ankietach bity rok. Tam rozumiałem czemu rozbija się pytanie na skalę 5-cio stopniową. [1-na pewno nie; 2-raczej nie; 3-nie wiem; 4-raczej tak; 5-zdecydowanie tak] Chodziło o to, że ludzie nie musieli się znać na tym o co są pytani. Tutaj natomiast sytuacja jest inna. Wszyscy wiedzą o co chodzi:)

Wracając jednak do tematu:
Myślałem też nad dodaniem w tym oknie ikonek sortowania.. A->Z; Z->A...
Wersje z uwzględnieniem sortowania:
2Dołączona grafika3Dołączona grafika
4Dołączona grafika5Dołączona grafika

Można by dodać do sondy pytanie które rozwiązanie najbardziej się podoba:)
Sprzęt: Laptop ACER Aspire 5112
AQQ: zawsze najnowsza beta (Wtyczki: Standardowe + StayOnTop)
Kompozycja: ProStandard
System: Windows 7 Professional + updates
Przeglądarka: Firefox 6 + IE9 (zawsze najnowsze)

#7 Gość_ooi_*

Gość_ooi_*
  • Gość

Napisano 2008.09.27, 21:13

Więc dodaj, możesz sam to zrobić, ale pamiętaj o dodaniu odpowiedzi "nie głosowałem na tak" czy coś takiego, bo ewentualni przeciwnicy nie będą mogli zagłosować w ogóle (skrypt nie pozwoli zostawić drugiego pytania bez odpowiedzi).

Odpowiedź "obojętne" przydaje się np w sytuacji, gdy ludzi "ni ziębi, ni grzeje" dany pomysł, bo prawdopodobnie nie będą z niego korzystali, a nawet jeżeli będą, to dla nich to co jest, też jest dobre. Niemniej nie oznacza to, że są przeciwnikami danego rozwiązania. Ponadto pozwala sprawdzić czy faktycznie jest zainteresowanie proponowanym rozwiązaniem. 10xtak, 1xnie to tylko 11 głosów, ale 10xTak, 1xNie, 30xObojętne daje inny obraz zapotrzebowania. Skala pięciostopniowa w tej sytuacji się nie sprawdza.

Inna sprawa, że podoba mi się twoje przedstawianie propozycji. Dokładne, szczegółowe, z proponowanym rozwiązaniem i przedstawieniem graficznym.

PS. Głosowałem oczywiście na tak, bo jak wspomniałem, czasem trzeba się namęczyć mając np. 10 grup posortowanych metodą podawania cyferek i chce się dodać nową grupę gdzieś w środek, to trzeba zmieniać nazwę każdej grupy.

Z punktu widzenia programowania - nie widze innej możliwości jak wprowadzenie indeksowania kolejności grupy, jak chyba zostało to zrobione w kolejności kont.

#8 Gacek

Gacek

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 132 postów

Napisano 2008.09.27, 21:20

Dzięki ooi za odp. adn. "obojętne". faktycznie nie patrzyłem na to w taki sposób jak przedstawiłeś. Od teraz będę z czystym sumieniem dodawac trzecią możliwość.
Co do sondy to jak się uda to dodam drugą wewnętrzną:)
Sprzęt: Laptop ACER Aspire 5112
AQQ: zawsze najnowsza beta (Wtyczki: Standardowe + StayOnTop)
Kompozycja: ProStandard
System: Windows 7 Professional + updates
Przeglądarka: Firefox 6 + IE9 (zawsze najnowsze)

#9 nevrone

nevrone

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 103 postów

Napisano 2008.11.12, 22:06

Jest sortowanie kontaktów... a nie ma sortowania grup, grupy sortują się alfabetycznie i moja grupa "VIP" zamiast byś na samej górze to jest niemal że na samym dole i nie mam możliwości ją przenieść albo nie wiem jak...


Chciałbym żeby sortowanie grup wyglądało troche inaczej niż kontaktów, chodzi o to żeby każdą z osobna grupę można było przesunąć samemu w górę lub w dół...

#10 StabiL

StabiL

    Adept

  • Dekorator
  • 389 postów

Napisano 2008.11.12, 23:01

i mi osobiscie nie przeszkadza numerowanie grup,aczkolwiek jestem za ponieważ małe a cieszy;p

Rere kum kum . . .
-----------------------




#11 bartek-525

bartek-525

    Adept

  • Wtyczkopisarz
  • 273 postów

Napisano 2008.11.14, 14:18

Pomysł jak najbardziej dobry. Przyda się zwłaszcza tym, którzy mają dużo grup. Numerowanie to niezbyt wygodny sposób. Automatyczne sortowane wg alfabetu też warto wprowadzić, chociaż wydaje mi się to już mniej warte uwagi. Grupy ustawia się raczej według własnego uznania, w każdym razie nie jest to jakaś wielka sprawa to sortowanie i dodać można.

#12 Sinner

Sinner

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 2009.01.30, 02:22

W moim odczuciu, najwygodniej byłoby, gdyby była funkcja D&D (drag and drop). Każdy poprzerzucałby sobie grupy według własnego uznania. Na dzień dzisiejszy auto sortowanie alfabetyczne jest co najmniej irytujące. Zróbcie coś z tym, proszę :rolleyes:

Widzę, że pomysł porzucono. Traktujecie tak wszystkich? Nawet tych wiernych userów?
Jestem z wami już ponad 5 lat. Chyba pora zmienić komunikator, bo pokładane nadzieje w AQQ, przepadły.
..:: Odi Profanum Vulgus ::..

#13 VPN

VPN

    Guru

  • Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2009.01.30, 12:33

Widzę, że pomysł porzucono. Traktujecie tak wszystkich? Nawet tych wiernych userów?
Jestem z wami już ponad 5 lat. Chyba pora zmienić komunikator, bo pokładane nadzieje w AQQ, przepadły.

Co prawda nie miejsce na tego typu dyskusje, ale taka uwaga wymaga komentarza. Na razie trwa etap głosowania na propozycje. Jak widać jest ich dużo, czyli wprowadzanie zajmie sporo czasu, zwłaszcza, że może to zrobić tylko jedna osoba. Żadna propozycja nie jest usuwana bez powodu, więc nie widzę powodu do oskarżeń. Pozostaje jedynie kwestia czasu i możliwości wprowadzenia. Obecnie jest przestój w rozwoju AQQ, bo Autor ma inne sprawy na głowie. Wszystko.

Tu byłem.


#14 muszi

muszi

    I hate Mondays!

  • Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2009.01.30, 19:26

Ja tylko dodam, że fakt bycia 'wiernym userem' nie daje przywileju, że jego propozycja będzie zrealizowana jako piersza, a nawet, że w ogóle zostanie dodana. Wszystko zalezy od tego ile osób jej chce, na ile jest przydatna oraz (chyba przede wszystkim) czy autor zdecyduje się ją dodać. Nie ty jeden czekasz na dodanie jakiejś opcji i nie ty jeden masz kilkuletni staż.

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<


#15 viper505

viper505

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 122 postów

Napisano 2009.09.01, 15:35

Jak mnie 3 osoba z rzedu zapytala czy mozna zmieniac kolejnosc wyswietlania grup w AQQ to przyszedl mi do glowy wlasnie taki pomysl. Do okienka sortowania kontaktow dolozyc mozliwosc ukladania grup kontaktow wedlug wlasnego upodobania a nie jak to jest teraz ze tylko alfabetycznie. Chyba nie bedzie zbyt duzego problemu z wykonaniem takiej modyfikacji. Ponizej zamieszczam zmodyfikowane okienko sortowania.
Dołączona grafika
AQQ: zawsze najnowsza beta (Wtyczki: Standardowe + AQQPajacykEx, AutoSender, Blocker, FixUpdater, SpellChecker, TabKit, Tune Controller)
Kompozycja: InvaderDark
System: 7 Pro SP1
Przeglądarka: IE8 (Domyślnie Opera )

#16 stivo

stivo

    mgr inż.

  • Moderator
  • 2185 postów

Napisano 2009.09.01, 19:03

Propozycja na trackerze. LINK

Dodano w AQQ 2.5.0.51


Użytkownik wu112 edytował ten post 2014.02.03, 12:17





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych