Skocz do zawartości


Zdjęcie

SpeedLink


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 Senega

Senega

    Początkujący

  • Wtyczkopisarz
  • 1401 postów

Napisano 2010.06.01, 23:38

SpeedLink 1.0.1.6


Dołączona grafika


Data wysłania: 28.10.2012
Data aktualizacji: 28.10.2012

Szybkie linki do plików i stron internetowych. Wtyczka powstała w związku z tą propozycją


Zmiany w SpeedLink 1.0.1.6
  • Ograniczenie zmiany rozmiaru okna (3590)
  • Nazwa ikony "brak" (3591)
  • Podmenu podmenu - zmiana nazwy (3593)
  • Usunięto AV przy dwukliku w puste pole w naszych pozycjach menu (3592)

Pobierz plikLista zmian

Użytkownik Senega edytował ten post 2012.10.28, 21:29

  • Mangel, Silverlight i COLS lubią to

#2 yozz84

yozz84

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 2010.06.02, 07:16

czy można ją rozszerzyc o taką funkcjonalność:

- po kliknieciu w ikone na belce wtyczek wyswietlalo by sie menu rozwijane ze wszystkimi linkami z opisów osób jakie są na liście kontaktów?

taka wtyczka byłą kiedys w konnekcie... miło by bylo zobaczycv ja znowu w aqq :)

Użytkownik yozz84 edytował ten post 2010.06.02, 07:16

  • Silverlight lubi to

#3 sacrus

sacrus

    Strefa AQQ

  • Użytkownik
  • 1251 postów

Napisano 2010.06.02, 08:19

Moja propozycja do tego to możliwość przypisywania linków do kontaktów. Po przypisaniu jakiegoś linku do kontaktu kolo kontaktu pojawiała by się ikonka np. globusa. Rozmawiałem kiedyś z eSKejem na temat takiej możliwości w jego kompozycji. Pomysł ten polegał na tym że można było by dopisywać wiele linków do jednego kontaktu i pod właśnie wspomnianą wyżej ikoną kryła by się menu ze wszystkimi linkami przypisanymi do danego kontaktu.

Poza tym można było by się jeszcze pokusić o linki globalne dla całej grupy. Czyli po kliknięciu w belkę rozwijało by się menu z takimi linkami.

W skrócie moje dwie propozycje do tej wtyczki:



  • Silverlight lubi to
System: Windows 8 Pro x64 PL • IE: 10.0.9200.16384 x64 • AQQ: zawsze najnowsza wersja •

Zapraszam również do:
Dołączona grafika

#4 eSKej

eSKej

    Master Flamaster

  • Dekorator
  • 953 postów

Napisano 2010.06.02, 11:47

Ciekawa wtyczka, sam planuje dodać takie coś jako jedną z wbudowanych funkcji w mojej kompozycji :D

A o to kilka moich propozycji:

  • dodać przycisk do okna rozmowy
  • dodać kilka pre-definiowanych linków (google, forum aqq, Aqq Pomoc itd., z jednej strony żeby stanowiły przykład, a z drugiej reklamę ;), zresztą potem każdy mógłby je sobie usunąć jakby ich nie chciał)
  • możliwość edycji istniejących linków przez 2x kliknięcie lub (i) przez przycisk [Edytuj]
  • szybka lista do wybrania popularnych narządzi w Windows (np. link do Notepad.exe, kalkulatora, Worda (jeśli zainstalowany), exploratora systemowego itd. Po co mam szukać tych programów na dysku skoro mógłbym wybrać je z szybkiej listy)
  • dodać faviconki dla stron www, czy też ikonki symbolizujące wskazane pliki na dysku
  • możliwość przypisania skrótu klawiaturowego dla poszczególnych linków
  • ewentualny podział linków na submenu (np. ustawiam sobie grupę aqq a w niej wszelkie linki związane z aqq, ustawiam grupe programy a niej linki do moich programów itd.)

  • Silverlight lubi to

#5 Senega

Senega

    Początkujący

  • Wtyczkopisarz
  • 1401 postów

Napisano 2010.06.02, 12:20

Na razie zrobię jakieś drobiazgi z propozycji eSKeja. Potem może się zastanowię nad zbieraniem informacji na temat linków od kontaktów (chociaż tutaj może być problem z ich identyfikacją i czasem przeszukiwania, ale pomyślimy).
Co do lików dla kontaktu/grupy kontaktów to się nad tym nie zastanawiałem. Może pod prawym klawiszem myszy dla kontaktu i grupy?
  • Silverlight lubi to

Android - program telewizyjny Kropka TV http://goo.gl/AZyEE

Aktualnie bez AQQ - co na dobre mi wychodzi :tuptup:


#6 UsagiAddict

UsagiAddict

    J̵ava͡Pr͝òg̢ram̵mer

  • Użytkownik
  • 1175 postów
  • MiejscowośćWrocław

Napisano 2010.06.02, 12:21

dodać kilka pre-definiowanych linków (google, forum aqq, Aqq Pomoc itd., z jednej strony żeby stanowiły przykład, a z drugiej reklamę ;), zresztą potem każdy mógłby je sobie usunąć jakby ich nie chciał)

wciskanie rzeczy w stylu opisy gg to kiepski pomysł na reklamę ;)

bardzo chętnie widziałbym takie rzeczy jak

dodać faviconki dla stron www
możliwość przypisania skrótu klawiaturowego dla poszczególnych linków
ewentualny podział linków na submenu

oraz

po kliknieciu w ikone na belce wtyczek wyswietlalo by sie menu rozwijane ze wszystkimi linkami z opisów osób jakie są na liście kontaktów

i co do tego podpunktu: miło by było, gdyby w opcjach była możliwość *nie* pokazywania linków z opisów osób, których opisy ukrywamy (spamerzy, goddamit) ;)
dodatkowo gdy opcja jest odznaczona linki te poprzedzać stosowną ikonką o statusie właściciela na liście kontaktów ;)

Użytkownik UsagiAddict edytował ten post 2010.06.02, 12:27

Does the scent of soil and beast
Breathe the life into the animal you hide
Dołączona grafika


#7 Mangel

Mangel

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 158 postów

Napisano 2010.06.02, 12:31

O, jak słodko! :-) Będziesz we Wrocławiu/na kacu (bo wtedy przestrzeń przestaje istnieć), stawiam piwo. ^^

Edit:
Przydałaby się funkcja edycji danych w elemencie.

Użytkownik Mangel edytował ten post 2010.06.02, 12:33

  • Silverlight lubi to
AQQ: Zawsze najnowsza Beta ~ Kompozycja: ProStandard ~ Wtyczki: TAKIE ~ System: Microsoft Windows XP Home Edition SP3 ~ Przeglądarka: IE8 (Domyślnie: Opera 10.x (zawsze najnowsza)
Dołączona grafika

#8 zynio73

zynio73

    Weteran

  • Użytkownik
  • 568 postów

Napisano 2010.06.02, 15:54

Czemu u mnie na tej ikonie pokazuje menu wtyczki pogoda :/ Teraz mam 2 x dostęp do wtyczki pogoda :/


P.S.... :o już działa poprawnie :D restart AQQ pomógł :E

Jednak jest u mnie ten błąd :/ Po restarcie systemu mam na tej ikonce menu do wtyczki pogoda a jak zrobię restart AQQ to już jest OK i działa poprawnie..Pytanie czemu tak jest ?

Użytkownik zynio73 edytował ten post 2010.06.02, 13:13

  • Silverlight lubi to

Spoiler

#9 COLS

COLS

    Weteran

  • Użytkownik
  • 476 postów

Napisano 2010.06.02, 17:05

Potwierdzam wtyczka 'gryzie się' z wtyczką Pogoda. Ikona SpeedLinka otwiera mi okienko pogody.
Poza tym ikonka wtyczki ukazuje się po wtyczce gg (jabber - gg - speedlink - jabber - inne ), trochę denerwujące jeśli mamy 2 konta jabber
  • Silverlight lubi to

#10 scope

scope

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 233 postów

Napisano 2010.06.02, 18:14

Mi z kolei brakuje możliwości zrobienia łącza do folderu (nie pliku). Favicony też by się przydały. Poza tym elegancko.
  • Silverlight lubi to

#11 jelen-1991

jelen-1991

    Adept

  • Użytkownik
  • 344 postów

Napisano 2010.06.02, 19:26

Swietne :D Fajna wtyczka napewno bardzo przydatna.
nie dalo by sie zamienic jakos miejscami tej ikony bo mam miedzy AQQ a GG tak troche nie porecznie wolabym zeby bylo gdzies kolo ustawienia wtyczek albo pogody...

Użytkownik jelen-1991 edytował ten post 2010.06.02, 19:28

  • Silverlight lubi to
Dołączona grafika
| AQQ: najnowsze | Kompozycja: Dark7 | Wtyczki: AQQ Network, AQQ SMS, Contact, GG Network, Antyspam, AQQ Radio, AQQ Contact State, HistoryLock, Korektor, Pogoda, Przypominajka, SecureInTray, SpellChecker, StayOnTop,AQQ TV|

#12 Senega

Senega

    Początkujący

  • Wtyczkopisarz
  • 1401 postów

Napisano 2010.06.02, 23:14

OK. Postaram się w następnej wersji wziąć pod uwagę większą część propozycji. Pewnikiem pod koniec przyszłego tygodnia coś się pojawi (teraz święta więc nie będzie czasu na kompa).
  • Silverlight lubi to

Android - program telewizyjny Kropka TV http://goo.gl/AZyEE

Aktualnie bez AQQ - co na dobre mi wychodzi :tuptup:


#13 stivo

stivo

    mgr inż.

  • Moderator
  • 2185 postów

Napisano 2010.06.02, 23:49

Czemu u mnie na tej ikonie pokazuje menu wtyczki pogoda :/ Teraz mam 2 x dostęp do wtyczki pogoda :/

A ja mam odwrotnie - ikonka pogody ma to samo menu co SpeedLink :huh:

#14 Padre

Padre

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 86 postów

Napisano 2010.06.03, 00:17

Wtyczka się przyda, ale - jak na razie widzę, że identyfikuje się z wtyczką Pogoda. Odświeżanie kompozycji nic nie daje. Restart owszem - przez jakiś czas mam poprawnie, ale problem wraca i mam dostęp do menu Pogody poprzez ikonkę SeedLink i ikonkę Pogoda. Jak będzie poprawione, to - niczego sobie.

#15 Błażej

Błażej

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 95 postów

Napisano 2010.06.03, 05:22

Bardzo przydatna wtyczka,napewno się przyda :rolleyes:
  • COLS lubi to

System: Windows 7 Home Premium
Przeglądarka: IE 9,domyslna Chrome zawsze najnowsza
Kompozycje: Standardowe zawsze najnowsze
Wtyczki: Standardowe+,TuneStatus,SetureStatusChenger,Bloker,BugReport,HotKey,MsgBloker,Odswierzacz kompozycji,Roster Utility,StealStatus,TabKid


#16 inderface

inderface

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 2010.06.09, 00:47

u mnie czasem po kliknieciu zmienia się działanie ikonki wtyczki, np bo wybraniu z listy youtuba, po ponownym kliknięciu na ikone tej wtyczki wyświetla mi się pogoda, natomiast ikona pogody wyswietla wtedy menu tej wtyczki, troche dziwne i denerwujące , dlatego ją wylączyłem, i czekam na naprawienie tego problemu
Dołączona grafikaDołączona grafika
Nie gadam z Nowego GG | http://www.aqq.eu

#17 Senega

Senega

    Początkujący

  • Wtyczkopisarz
  • 1401 postów

Napisano 2010.06.22, 08:28

SpeedLink ver. 1.0.1.2

Zmiany:



Użytkownik Senega edytował ten post 2010.06.22, 12:27

Android - program telewizyjny Kropka TV http://goo.gl/AZyEE

Aktualnie bez AQQ - co na dobre mi wychodzi :tuptup:


#18 stivo

stivo

    mgr inż.

  • Moderator
  • 2185 postów

Napisano 2010.06.22, 11:39

hmm.. Usuwanie Podmenu nie działa :D

#19 zynio73

zynio73

    Weteran

  • Użytkownik
  • 568 postów

Napisano 2010.06.22, 11:45

.. Usuwanie Podmenu nie działa


zgadzam się ze stivo :blink: jedynie co to trzeba wyrzucić wtyczkę i ponownie zainstalować :P

Spoiler

#20 Senega

Senega

    Początkujący

  • Wtyczkopisarz
  • 1401 postów

Napisano 2010.06.22, 12:26

Nie zmieniałem już numeru wersji.



@Edit:
To nie usuwające się podmenu było związane z kolejną rozbudową o pytanie czy usuwać całe podmenu :D
Wzorowałem się na tym co jest w Total Commander'ze, tak jak tam się definiuje podmenu. W tej chwili jest dowolność w usuwaniu (można usunąć początek lub koniec menu), a menu postara się odpowiednio przebudować.

Użytkownik Wareczek edytował ten post 2010.06.24, 14:01

  • stivo lubi to

Android - program telewizyjny Kropka TV http://goo.gl/AZyEE

Aktualnie bez AQQ - co na dobre mi wychodzi :tuptup:





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych