Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaki serwer Jabbera wybrać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
76 odpowiedzi w tym temacie

#1 AK-47

AK-47

    Adept

  • Użytkownik
  • 289 postów

Napisano 2010.06.10, 22:01

Jaki serwer Jabbera wybrać i dlaczego? Oprócz aqq.eu, który mnie trochę przeraża, ponieważ co chwila coś z nim jest nie tak. Pytałem się o zdanie kilkunastu osób, ale każdy poleca inny. Dla mnie ważne jest żeby dało się normalnie pogadać, aby nie padał i aby wszystko działało to co działała na aqq.eu. Nie potrzebuję jakiś pierdół w stylu dodatkowego e-maila.
Pozdrawiam. :)

#2 madhunt3r

madhunt3r

    Prezes

  • Przyjaciel
  • 810 postów

Napisano 2010.06.10, 22:07

Ja zmieniłem aqq.eu na Jabster.pl jakieś 2 tygodnie temu. Jest napewno stabilniejszy. Przez ten okres słyszałem, że aqq.eu padało kilka razy, zaś jabster ani razu nawet nie padł. Ale ogólnie, każdy inny serwer będzie w tym wypadku lepszy od aqq.eu. W każdym bądź razie polecam jabster.pl

#3 muszi

muszi

    I hate Mondays!

  • Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2010.06.10, 22:22

Każdy ma swoje wady, każdy czasem pada. Miałem już wiele, aqq.eu, jabber.org, jid.pl, chrome.pl, jabster.pl oraz jakieś inne i każdy padał. Z różną częstotliwością, ale padały i to czasem na długo. Miały też inne przypadłości przez które rezygnowałem z nich. Obecnie testuję jabster.pl (na blipa) i mimo kilku padów nie narzekam. Jednak główne konto jest na aqq.eu i również nie widzę tak dużo przeciwwskazań jeśli nie potrzebujesz różnych dodatków.

Użytkownik muszi edytował ten post 2010.06.10, 22:22

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<


#4 Wojtek

Wojtek

    Adept

  • Użytkownik
  • 381 postów

Napisano 2010.06.10, 22:25

Jabster.pl. Używam od bardzo dawna i problemów nie ma.

inne: http://www.jabberes....rs/servers.html
  • Qrix lubi to

#5 karololszak

karololszak

    podróżnik w czasie

  • Moderator
  • 1562 postów

Napisano 2010.06.10, 22:32

Dokładnie, również polecam Jabster.pl... Stabilny, a jak pada to tylko na chwilę - bo ma ekipę ekspertów, tyle że nie taką jak aqq.eu :P
Zmieniłem dawno, i nie żałuję ;) A dodatkowe bajery są przydatne, szczególnie Jorge (jak włączysz) - będziesz miał dostęp do swojego archiwum skądkolwiek będziesz chciał! - wystarczy że się zalogujesz ;)

Może być za to mały problem z 'aby wszystko działało to co działała na aqq.eu' - uwaga, uwaga, nie będzie: stażu! :hahaha: :rotfl: [sorry, I just had to.. ]
  • MichaelP, Silverlight i kr2ysiek lubią to

#6 tr0lit

tr0lit

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 69 postów

Napisano 2010.06.11, 20:08

Jabber.org, jak "pierdół" nie potrzebujesz. :)

#7 Laston

Laston

    Weteran

  • Dekorator
  • 559 postów

Napisano 2010.06.11, 23:02

Ostatnio chciałem zarejestrować konto na Jabsterze to niestety nie dało rady. Bez przesady serwer aqq.eu nie jest tak strasznie niestabilny. Czasem zdarzają się awarie ale myślę, że z taką samą częstotliwością jak na innych. Jeśli używasz konta Jabber tylko na kliencie AQQ i nie używasz żadnych transportów to nie ma sensu zastanawiać się nad innymi.

#8 AK-47

AK-47

    Adept

  • Użytkownik
  • 289 postów

Napisano 2010.06.12, 00:14

Dzięki za odpowiedzi, spróbuję jabster.pl. Zniechęca mnie trochę to, że mając konto na innym serwerze niż aqq, aby dostać się do pokoi rozmów na serwerze aqq.eu trzeba skorzystać z przeglądarki usług, co jest nie wygodne (a nie chcę dla tego powodu trzymać konta na aqq.eu jako dodatkowego)
@Laston, również miałem ten problem, za którymś razem dopiero się udało założyć konto.
P.S. Szkoda, że wycinki i transfer plików nie działają w tej chwili na serwerze aqq.eu bardzo często korzystam z tych funkcji. ;/

#9 Wojtek

Wojtek

    Adept

  • Użytkownik
  • 381 postów

Napisano 2010.06.12, 10:10

Były problemy z awatarami i niewidocznością ale ten z wysyłaniem plików jest już krytyczny. Znajomy musiał zmieniać serwer bo się nie dało.
Racja co do czatów, temat od tej propozycji jest tutaj: http://forum.aqq.eu/...page__hl__czaty

#10 muszi

muszi

    I hate Mondays!

  • Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2010.06.12, 10:17

Jabber.org, jak "pierdół" nie potrzebujesz. :)

Obsługuje już wiadomości offline? Bo był taki czas, że przestał :o Chyba nie trzeba mówić jak duży to minus.

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<


#11 kkw

kkw

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 2010.06.12, 17:15

A ja polecę jabbim.pl. Ma JabberDisk, czasem się przydaje :)
Dołączona grafika

#12 karololszak

karololszak

    podróżnik w czasie

  • Moderator
  • 1562 postów

Napisano 2010.06.12, 17:25

jabster stoi na tym samym klusterze co jabbim, z tym że z jabstera masz dostęp do usług jabbima, a w drugą stronę chyba nie :P Ergo: na jabsterze też jest Disk, i też korzystam - jak FTP się łączyć nie chce :P

#13 kkw

kkw

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 2010.06.12, 17:32

Ach, faktycznie. Co do usług: widzę jakieś @jabster.pl w swoich usługach. Na pierwszy rzut oka @jabbim.pl i @jabster.pl posiadają te same usługi. :)

Użytkownik karololszak edytował ten post 2010.06.12, 17:35
Nie cytujemy w całości poprzedniego posta!

Dołączona grafika

#14 d8p

d8p

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 2010.10.02, 09:25

odnośnie jabster.pl: czy on już na dobre ożenił się z czeskim jabbim-em? blog serwera przekierowuje na jabbim.pl a z tego co ostatnio na nim czytałem to Zbyszek nie uraczył użytkowników jakimś info na ten temat.

#15 Claudec

Claudec

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 35 postów

Napisano 2010.11.13, 19:55

Każdy serwer jabbera kiedyś pada, pytanie jak często?
Jabstera miałem i nie chce już nic co działa na jabbim.
Obecnie moje główne konto jest na @gmail.com a jako zastępczy serwer: aqq.eu
Googlowski serwer jako jeden z nielicznych ma niezaprzeczalną stabilność.

Część ludzi pewnie boi się inwigilacji z strony google. Każdy admin serwera
może podejrzeć nasze wiadomości, wiec nie popadajmy w psychozę.

Użytkownik Claudec edytował ten post 2010.11.13, 19:55


#16 IPB

IPB

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 143 postów

Napisano 2010.12.07, 17:46

Ja tam polecam softnews.tk jest nowy ale stabilny (ma mało "pierdół") jest możliwość tworzenia stałych pokoi (Bez czekania tygodnia jak na AQQ.eu).

Użytkownik Reader edytował ten post 2010.12.07, 19:15

  • Wuj Władek lubi to

OS: Windows 10 Pro x64 IE: 11 AQQ: Zawsze najnowsze (wliczając bety) Wtyczki: Standardowe

 

jabb.ml - Otwarty serwer Jabber/XMPP
 


#17 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2010.12.07, 18:01

...i to że ten serwer jest twój nie ma wpływu na twoją propozycje? ;) Ok, a ja polecam ci zostać na AQQ.eu. Mamy uptime w granicach 98% więc nie najgorzej moim zdaniem. No i masz pewność, że wszystkie opcje zawarte w AQQ na pewno będą działać poprawnie :) Dodatkowo, korzystając z AQQ.eu wspomagacie rozwój komunikatora. Wiele statystyk naliczamy według zalogowań właśnie do naszego serwera.
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#18 VPN

VPN

    Guru

  • Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2010.12.07, 18:11

Swoją drogą zanotowaliście, że niedawno liczba zarejestrowanych kont na serwerze aqq.eu przekroczyła MILION sztuk? Według mojej wiedzy daje to absolutną przewagę nad innymi serwerami XMPP w Polsce.

Tu byłem.


#19 kr2ysiek

kr2ysiek

  • Pomocnik
  • 1501 postów

Napisano 2010.12.07, 18:23

Nawet trochę więcej kont jest:

10-12-07 17:21:40 :: kr2ysiek
#stat serwer aqq.eu

10-12-07 17:21:43 :: Nowa_Asia
Statystyki serwera aqq.eu:
Zarejestrowanych użytkowników (wszystkie domeny): 0.
Użytkowników online (wszystkie domeny): 42519.
Zarejestrowanych użytkowników: 1015155.
Użytkowników online: 42519.

Ponad 42 tysiące online to też dobry wynik.

Edit:
@down: Nie prowadzę statystyk i nie wiem kiedy jest szczyt ;P

Użytkownik kr2ysiek edytował ten post 2010.12.07, 23:11


#20 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2010.12.07, 19:43

Liczbę osób online sprawdza się w szczycie ;) Obecnie rekord to 54tys. (odnotowany w tym tygodniu).
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych