Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaki serwer Jabbera wybrać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
76 odpowiedzi w tym temacie

#21 alamers

alamers

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 2012.03.02, 17:47

A oto lista serwerów (niepełna, ale jest co wybierać), na których można zarejestrować konto z poziomu aqq:
volgograd.ru
aqq.eu
gajim.org
draugr.de
ubuntu.pl
chrome.pl
core.im
jid.pl
xmpp.jp
jtalk.ru
qip.ru
groar.com
tronet.ru
blah.at
freize.org
palita.net
myjabber.ru
tcweb.org
pidgin.su
xabber.de
verdammung.org
jabme.de
darkdna.net
jaim.at
xmpp.us
ssij.org
jabber.no

Wszystkie działają.

Jestem fanem serwerów draugr.de i core.im, bardzo stabilne i bezpieczne. Nie przechowują wiadomości przesłanych, w formie jakiegoś "archiwum dla służb" (chyba, że nakaz sądowy...)
draugr.de ma dużo transportów.

gmaila nie lubię, bo nie przesyła plików.

Użytkownik alamers edytował ten post 2012.03.02, 17:57


#22 kr2ysiek

kr2ysiek

  • Pomocnik
  • 1501 postów

Napisano 2012.03.02, 18:31

Kiedyś mi się udało przesłać plik kumplowi co ma konto na Gmailu, nie pamiętam jak, ale się udało. ;) Jest to teoretycznie możliwe, najwięcej zależy od komunikatora.

#23 alamers

alamers

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 2012.03.05, 16:35

A tu jest doskonały monitor serwerów XMPP/jabber. Można wrzucić tam serwer i zobaczyć jak działa. Zachęcam do wrzucania serwerów, wrzuciłem tam wszystkie te, które wymieniłem na liście powyżej. Sprawdzanie odbywa się co 5 minut. Mamy: status, dostępność (w %), oraz uptime.
http://jabber.icemen.pl/monitor/

#24 too7zwyd

too7zwyd

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 2014.01.17, 01:49

Czy mógłby ktoś wskazać mi jakikolwiek serwer z obsługą avatarów? Czy sam nie wiem, ale wszędzie aqq pisze, że serwer nie obsługuje. :/



#25 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.01.17, 09:20

W zasadzie powinieneś dać radę ustawić awatar np. na jabster.pl choć czasem i na tym serwerze wypluwa ten błąd. Jeżeli nadal będziesz miał problem, pobierz i zainstaluj najnowszą wersję AQQ raz jeszcze (pomimo iż już ją masz) i spróbuj ponownie. Powinno pójść choć by w trybie wizytówki.


MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#26 Gość_Dejvus_*

Gość_Dejvus_*
  • Gość

Napisano 2014.01.17, 10:07

AQQ wciąż ma problemy z ustawianiem awatarów na wielu serwerach, nota bene chociażby PSI ustawia na nich awatary bez żadnych problemów. Chyba wciąż potrzebne są poprawki. ;)

#27 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.01.17, 10:09

Dejvus, tak samo spróbuj zainstalować raz jeszcze - zrobiłem drobne SU. PSI ustawia awatary tylko w trybie wizytówki. AQQ to robi jedynie gdy nie da rady ustawić awatarów w nowym trybie.


MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#28 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2014.01.17, 11:26

Ustawanie to w sumie pikuś, gorzej z tym że AQQ nie pobiera aktualnych awatarów z serwera :P

#29 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.01.17, 13:35

Podaj więcej informacji i sprawdź czy pakiet presence osoby u której awatar się nie odświeżył zawiera odpowiednie dane.


MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#30 wojsmol

wojsmol

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 14 postów

Napisano 2014.01.23, 00:46

Witam

Czy mógłbym prosić o polecenie serwera XMPP z dobrym transportem do sieci gg spośród polskich serwerów, które będą dostępne na liście podczas migracji?

Pozdrawiam


Użytkownik wojsmol edytował ten post 2014.01.23, 00:47


#31 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.01.23, 09:04

Korzystaj z wtyczki GG. Transporty GG są zazwyczaj bardzo kiepskie i nie oferują dosłownie nic poza możliwością wysyłania wiadomości tekstowych.


MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#32 reflexone

reflexone

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 7 postów
  • MiejscowośćPoznań

Napisano 2014.01.26, 22:45

Ja tak sobie patrzę, szperam, googlam i coraz bardziej skołowany jestem, więc zapytam dziebko inaczej - który z zaproponowanych w migratorze serwerów ma możliwości najbliższe Naszemu macierzystemu aqq.eu? Tak, żeby możliwie najwięcej funkcji działało? Być może to głupie pytanie, ale wielu osobom takim, jak ja, a więc nie rozeznającym się w specyfice serwerów xmpp ułatwi decyzję... :)

 

Enyłej.. Korzystając z okazji, że w ogóle piszę tutaj, na forum (nawet moje stare posty już dawno zdążyły zniknąć) pozwolę sobie na małe wtrącenie - użytkuję aqq od początku 2006 roku i jakoś dziwnie byłoby się przenosić na coś innego, tak więc pozostaję na tej łajbie i mam nadzieję, że nie zatoniemy... :P



#33 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2014.01.26, 23:11

Nie zatoniemy :) Wszystkie wybrane serwery zostały sprawdzone i posiadają zbliżone lub identyczne możliwości. Kwestia indywidualnego wyboru domeny która Ci najbardziej odpowiada. Wiele osób wybiera jabster.pl lub jabbi.pl


MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#34 Krisu

Krisu

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 2014.01.27, 23:19

Gdzie teraz migrować najlepiej z @aqq.eu?

ktore jabblerki sa najpewniejsze



#35 kadet

kadet

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 148 postów

Napisano 2014.01.27, 23:42

jid.pl swego czasu było bardzo dobrym serwerem, ostatnio też trzyma dobry uptime a wszelkie restarty są zawsze zapowiedziane 5-10 minut wcześniej, kontakt z adminem też jest niezły i nie ma na ogół problemu aby coś załatwić. Na pewno odradzam niegdyś dobre chrome.pl - bywa, że w dniu ma więcej downtimeu niż uptimeu. wtw.im też ładnie trzyma, ale na temat tego serwera nic więcej powiedzieć nie mogę. Choć i tak najfajniejszym wyborem jest chyba jabbi,pl, serwer ok i administracja ok, więc bez problemu można się dogadać. Zależy kto czego oczekuje od serwera w gruncie rzeczy. Np dla osób, które lubią czaty imo jabster.pl się nie nada, z bardzo prostego powodu - to jest ogromny czeski serwer i znaleźć coś w naszym języku ojczystym jest naprawdę ciężko.



#36 stivo

stivo

    mgr inż.

  • Moderator
  • 2185 postów

Napisano 2014.01.28, 22:51

jid.pl ma wyłączony moduł rejestracji.



#37 Deadmaster

Deadmaster

    Hellraiser

  • Moderator
  • 2088 postów

Napisano 2014.01.28, 22:54

Rejestracja jest dostępna na stronie :)



#38 o2vip

o2vip

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 2014.01.31, 11:56

A ja mam takie pytanie od kilku lat mam login AQQ 510@aqq.e   czy jeśli teraz założe inny login np o2vip@jabster.pl to czy staż będę mógł ze starego konta przenieść na nowe ? :)



#39 dinn

dinn

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 22 postów

Napisano 2014.01.31, 12:11

tak będziesz mógł



#40 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2014.01.31, 12:12

Staż zostanie przeniesiony podczas migracji, bez obaw, tylko że staż nie będzie tyczyć się nowego konta Jabber ale konta administracyjnego.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych