Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki serwer Jabbera wybrać?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
76 odpowiedzi w tym temacie

#61 galean

galean

Weteran

• Użytkownik
  • 483 postów

Napisano 2014.02.17, 00:17

źle bo dalej AQQ nie umie dodawać pokoi do listy kontaktów, oraz adres jest inny niż irc.jabster.pl jest irc.netlab.cz czyli byś musiał dodać coś takiego na jabster.pl:  tomenet%irc.freenode.net@irc.netlab.cz

wysłanie do wiadomości z menu kontaktów też nie działa, trzeba wchodzić przez przeglądarkę usług.

Jeżeli dodasz z innego klienta pokój do listy kontaktów, AQQ będzie go dziwnie traktować z tego co pamiętam

Odpowiednia propozycja na bank leży na trackerze, przynajmniej kiedyś o to parę userków prosiło

Dwa należy też się liczyć z tym że wybrany przez nas nick jest zajęty i o tym nas komunikator nie poinformuje i nie będzie chciał się połączyć

Użytkownik galean edytował ten post 2014.02.17, 01:07

Nadal nie umie czytać rozmiarów png :D

#62 czepek

czepek

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 64 postów

Napisano 2014.02.19, 17:46

Jak migrować na serwer "jid.pl"? Nie mam go w propozycjach przy wybieraniu serwera.

#63 Deadmaster

Deadmaster

Hellraiser

• Moderator
  • 2087 postów

Napisano 2014.02.19, 17:48

Wpisać ręcznie jego nazwę (takie cuda)? :P

• Beherit, kr2ysiek i czepek lubią to

#64 czepek

czepek

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 64 postów

Napisano 2014.02.19, 17:58

:D nie było pytania.

#65 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5025 postów

Napisano 2014.02.20, 18:01

Ja mam pytanie trochę z innej beczki. Poszukuję dobrego (i najlepiej taniego) serwera, który umożliwia podpięcie własnej domeny. Na chwilę obecną korzystam z hosted.im ale trochę za dużo kosztuje. Nie mam VPSa, nie chcę go wykupywać jedynie na potrzeby Jabbera, nie wspomnę już o tym, że trzeba go jakoś porządnie skonfigurować :)

#66 kadet

kadet

Bywalec

• Użytkownik
  • 148 postów

Napisano 2014.02.20, 18:12

Postaw w domu :P A tak na poważnie (choć nie powiem, ta propozycja też jest dobra), jakie masz wymagania? Bo z tego co widzę hosted.im do 5 ma za darmo (chyba, że jest jakaś *, nie patrzyłem :P), więc z pewnością masz jakieś większe wymagania. Szczerze mówiąc - najlepszym wyjściem byłoby serio kupienie jakiegoś taniego vps'a, nie sądzę, aby serwer jabbera dla np 25 osób pożerał jakieś ogromne liczby zasobów, a konfiguracja dużo większa + do tego możesz na tym postawić np. swoją stronę domową, więc łapiesz 2 rzeczy w jednym. DigitalOcean ma baaaardzo dobrą ofertę jeżeli o to chodzi. Martwisz się o config, z tego co wiem twórcy np Prosody chętnie pomogą z konfiguracją.

#67 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5025 postów

Napisano 2014.02.20, 18:20

Wymagania? Nie potrzebuję transportów, jedynie działający transfer plików + obsługa jakiś fajnych XEPów :) Hosted.im jest darmowy ale jak chcesz mieć transfer plików to musisz już niestety zabulić 8 euro na miesiąc. Serwer ma być jedynie dla mnie, nie chcę się bawić w VPSa bo przeraża mnie konfiguracja serwera Jabber i jego "upiększanie" :D

#68 kadet

kadet

Bywalec

• Użytkownik
  • 148 postów

Napisano 2014.02.20, 18:26

Kiedyś musi być ten pierwszy raz. Utrzymanie serwera dla kilku(nastu) tysięcy osób może sprawiać problem, ale serwerek dla siebie? Nie bardzo. Zagadaj z adminem jabbi.pl, z tego co ktoś na supporcie u nich pisał jest możliwe podpięcie własnej domeny, ale nic więcej Ci powiedzieć w sumie nie mogę, tu log z tym:

(2014-02-17 22:34:01) antilles: Moje pytanie dosc proste: konto na jabbi.pl ale we wlasnej domenie. Tak/nie? ;)
(2014-02-17 22:37:08) Kadet: Ja tu nie pomogę, ale wątpię aby było to możliwe
(2014-02-17 22:43:33) antilles: Technicznie jest, jabbi.pl to prosody. Wiec technicznie taka mozliwosc jest. Czytalem na forum jakimś post Biszkopcika, że jest taka możliwość, ale to było ileś miesiecy temu.

Spróbuj, może się dogadasz.

#69 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5025 postów

Napisano 2014.02.20, 18:37

Samo Prosody jakoś mnie nie zachęca :P Muszę to przemyśleć. Dzięki i tak za info :)

#70 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5025 postów

Napisano 2014.03.19, 23:42

Czy jest ktoś na forum, kto potrafi skonfigurować serwer Prosody? Zdecydowałem się postawić swój serwer Jabbera w domu na Raspbbery PI ale na razie testuję takie rozwiązanie na wirtualnej maszynie i mam problemy :P Nie wiem czy źle skonfigurowałem serwer, maszynę wirtualną czy może przekierowania portów na routerze :P Chciałem podpięcie swojej domeny np. do jabbi.pl ale admin mi nie odpisuje :D

#71 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5025 postów

Napisano 2014.03.23, 13:36

No i udało mi się postawić serwer na ejabberd :) Gdyby ktoś był ciekawy jak to zrobić to wszystko opisałem tutaj. Może się przyda, bo mi to zajęło sporo czasu zanim wszystko udało się poprawnie skonfigurować.

#72 stivo

stivo

mgr inż.

• Moderator
  • 2184 postów

Napisano 2014.03.23, 14:10

To kiedy otwierasz rejestrację? :D

#73 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5025 postów

Napisano 2014.03.23, 14:47

Nie otwieram, to serwer jedynie dla mnie + znajomych :) Poza tym nie wiem jak będzie się sprawiać przy sporej ilości osób - na razie obciążenie procka to około 1,5% i 75% wolnego ramu ;)

#74 grzybek

grzybek

Początkujący

• Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 2014.04.07, 21:39

bigowl.net

#75 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5025 postów

Napisano 2014.04.07, 21:49

@grzybek To jest Twój serwer, bo widzę, że stoi na VPSie w OVH? :) Niestety pod względem bezpieczeństwa serwer bigowl.net troszkę kiepsko wychodzi (ma włączone SSLv3 + RC4: s2s c2s).

Swoją drogą trzeba by było posprawdzać te serwery, które są dodane w AQQ bo część z nich nie ma nawet szyfrowania porządnego :P

#76 invilator

invilator

Początkujący

• Użytkownik
  • 28 postów

Napisano 2014.04.11, 16:08

sprawdź jeszcze raz, już powinno być lepiej:)

• Beherit lubi to

#77 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5025 postów

Napisano 2014.05.09, 00:12

Gdyby ktoś szukał nadal serwera Jabber to zapraszam do mnie na jix.im - strona jest jeszcze w budowie, rejestracja jest dostępna jedynie przez komunikator.

• Silverlight i kamykowsky lubią to

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych