Skocz do zawartości

Zdjęcie

Roster Utility 1.0.1.0

• Zamknięty Temat jest zamknięty
43 odpowiedzi w tym temacie

#1 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5026 postów

Napisano 2010.06.14, 01:26

Roster Utility 1.0.1.0

Data wysłania: 2012.08.07, 11:31

Data aktualizacji: 2014.11.26, 09:58

Roster Utility to kolejna bardzo przydatna wtyczka, która uzupełnia funkcjonalność AQQ o zarządzanie kontaktami na rosterze serwera Jabber. Dodaje ona możliwość eksportu/importu naszych kontaktów znajdujących się na serwerze Jabber czyli na rosterze czy też opcję usuwania całej listy kontaktów poprzez jedno kliknięcie. Wszystkie te funkcje dostępne są z pozycji "Import i eksport" w menu "Kontakty". Dzięki temu można m.in. w prosty sposób migrować między serwerami czy tez zrobić sobie lokalnie kopię bezpieczeństwa.

Zmiany w Roster Utility 1.0.1.0

• Możliwość usunięcia całej listy konktaktów z serwera Jabber.
  • Poprawne pobieranie listy kontaktów Jabber z rostera.
  • Poprawki w budowie pliku XML z listą kontaktów.
  • JID konta w oknie importu/eksportu kontaktów podawany jest tylko gdy mamy więcej niż jedno konto Jabber.

zainstaluj dodatekPobierz pliklista zmian

#2 Wareczek

Wareczek

Adept

• Administrator
  • 1262 postów

Napisano 2010.06.14, 01:41

Niemal 24 godziny po rozmowie wtyczka gotowa. Beherit to ma tępo ;) Wtyczka powstała na moją prośbę po ostatnim pomyłkowym usunięciu wszystkich kontaktów z listy. Tak na prawdę nie wiedziałem co robić i jedyne co mnie uratowało to kopia profilu na laptopie i odzyskiwanie kontaktów z pliku Session.xml (masakra) i imporcie do rostera przez jakiś serwis www.

Teraz dzięki wtyczce można sobie w prosty sposób zrobić kopię kontaktów do pliku i spać spokojnie. Aż dziwne, że AQQ nie posiada takiej funkcjonalności :(
  • muuz lubi to

#3 stivo

stivo

mgr inż.

• Moderator
  • 2184 postów

Napisano 2010.06.14, 01:46

Trzeba było napisać, gdzie i czego szukać, bo spodziewałem się ikonki/pozycji w menu/formatki z ustawieniami :P
  • Silverlight lubi to

#4 Wareczek

Wareczek

Adept

• Administrator
  • 1262 postów

Napisano 2010.06.14, 01:50

Kontakty > Import i eksport
  • Silverlight lubi to

#5 Mangel

Mangel

Bywalec

• Użytkownik
  • 158 postów

Napisano 2010.06.14, 05:40

Ostrzeżenie, duża ilość kontaktów = długi eksport do pliku, w tym czasie AQQ (przynajmniej u mnie) jest zamrożone.

^ To tak na wszelaki wypadek, bo ja już przymierzałem się do zamknięcia programu menadżerem zadań.
  • Silverlight lubi to
AQQ: Zawsze najnowsza Beta ~ Kompozycja: ProStandard ~ Wtyczki: TAKIE ~ System: Microsoft Windows XP Home Edition SP3 ~ Przeglądarka: IE8 (Domyślnie: Opera 10.x (zawsze najnowsza)
Dołączona grafika

#6 UsagiAddict

UsagiAddict

J̵ava͡Pr͝òg̢ram̵mer

• Użytkownik
  • 1175 postów
  • MiejscowośćWrocław

Napisano 2010.06.14, 05:43

Byłoby wręcz przemiło, gdyby wtyczka mogła zapisywać stan metakontaktów i szybko je przywracać. Obecnie za każdym razem trzeba je ustawiać od nowa co jest niesamowicie nużące

Does the scent of soil and beast
Breathe the life into the animal you hide
Dołączona grafika

#7 sacrus

sacrus

Strefa AQQ

• Użytkownik
  • 1251 postów

Napisano 2010.06.14, 10:05

A ja proszę o ile to wykonalne o możliwość łączenie w metakontakty kontakty z różnych rosterów. Chodzi mi raczej o możliwości łączenia na samej liście (maskowanie) kontaktów bo raczej na serwerze to nie wykonalne.
System: Windows 8 Pro x64 PL • IE: 10.0.9200.16384 x64 • AQQ: zawsze najnowsza wersja •

Zapraszam również do:
Dołączona grafika

#8 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5026 postów

Napisano 2010.06.14, 10:26

duża ilość kontaktów = długi eksport do pliku,

Ile Ty masz tych kontaktów? Ja 200 i nie mam żadnego problemu :)

Co do metakontaktów to jest to raczej hmmm niemożliwe. Po pierwsze to na rosterze nie ma takich informacji a po drugie co zrobić gdy metakontaktem list kontakt z sieci GG? Zresztą nie ma żadnego sposobu (oprócz chyba grzebania w plikach) na sprawdzenie kto jest metakontaktem nadrzędnym, kto podrzędnym itp.

#9 mav

mav

Skrypter

• Przyjaciel
  • 1157 postów

Napisano 2010.06.14, 12:46

Aha. Usunięto mój post. Ciekawe dlaczego? Napisałem, że nazwa jest nieintuicyjna. To mój zarzut odnośnie tej wtyczki. Gdyby nie to, że przeczytałem opis, nie wiedziałbym do czego służy. Może jestem idiotą, że nie wiedziałem. Może dlatego, że nie używam wszystkich nazw i terminów stosowanych przy korzystaniu z xmpp. Pewnie też dlatego, że nie potrzebuję z nich korzystać. Jednak dlaczego WSZYSTKO musi tak brzmieć, bym tego nie kumał? To nie jest przyjazne nowym użytkownikom, którzy oczekują, że po jednym zdaniu bądź nazwie będą wiedzieć o co kaman. W dodatku takie kasowanie, "izolowanie" osób z mniejszą wiedzą, nie działa dobrze.
  • Silverlight, Qrix i MiikeS lubią to

JS / jQuery / PHP / MySQL / CMS / Forum filmowe / Kran kamerowy

#10 svistu

svistu

Adept

• Użytkownik
  • 280 postów

Napisano 2010.06.14, 12:58

@mav
A jaką nazwę byś dał? Jak dla mnie ta nazwa jest zrozumiała choć przyznam się szczerze na początku przygód z xmpp/jabberem też nie pojmowałem co niektórych pojęć (np roster)
"Nie dyskutuj z debilem: najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

#11 Gość_Dejvus_*

Gość_Dejvus_*
  • Gość

Napisano 2010.06.14, 15:17

Fajna wtyczka, ale przydałby się pełny eksport wizytówki(nie tylko samo JID, nazwa i grupa, ale też cała reszta) ;)

#12 Mangel

Mangel

Bywalec

• Użytkownik
  • 158 postów

Napisano 2010.06.14, 17:57

Inasza nazwa? "Jabber Exporter" np.
AQQ: Zawsze najnowsza Beta ~ Kompozycja: ProStandard ~ Wtyczki: TAKIE ~ System: Microsoft Windows XP Home Edition SP3 ~ Przeglądarka: IE8 (Domyślnie: Opera 10.x (zawsze najnowsza)
Dołączona grafika

#13 kr2ysiek

kr2ysiek

• Pomocnik
  • 1501 postów

Napisano 2010.06.14, 18:37

Nazwa jest odpowiednia, termin 'roster' jest używany do określenia listy kontaktów na serwerze w sieci Jabber/XMPP. Kto używa XMPP ten wie o co chodzi, a jak Beherit doda z czasem jakieś funkcje to nie będzie trzeba znowu nazwy zmieniać.
  • Silverlight lubi to

#14 Mangel

Mangel

Bywalec

• Użytkownik
  • 158 postów

Napisano 2010.06.14, 19:59

Ja używam jabbera i nie znam tego słowa. Albo twoje rozumowanie jest błędne, albo faktycznie coś tu nie gra.
Dołączona grafika

#15 karololszak

karololszak

podróżnik w czasie

• Moderator
  • 1562 postów

Napisano 2010.06.14, 20:48

Na necie od dawna jest Jabber Roster Utility, i służy praktycznie do tego samego, a teraz mamy taką funkcję w AQQ. Stąd też IMO nazwa taka sama powinna zostać. Roster -> lista kontaktów. Utility -> narzędzie/itp. "Kto używa XMPP ten wie o co chodzi" - zgadzam się.
  • Silverlight lubi to

Kiedyś były tu linki do moich stron, ale przez lata wszystko upadło... :(

#16 Hitokiri

Hitokiri

Bywalec

• Użytkownik
  • 117 postów
  • MiejscowośćZielona Góra

Napisano 2010.06.14, 21:09

Beherit jak zwykle nie zawodzi. Wtyczka się przyda, czekam na więcej funkcji. A odnosząc się do pytania Mangela, rozwinę wypowiedź poprzedników, bo dyskusja zrobiła się bezcelowa. ,,Kto używa XMPP i INTERESUJE SIĘ tym czego używa, ten wie o co chodzi";)

#17 Mangel

Mangel

Bywalec

• Użytkownik
  • 158 postów

Napisano 2010.06.14, 21:26

A, to teraz projekt tylko dla zainteresowanych? ;> "Nie chcesz śledzić naszych dokonań, to nie będziesz miał zabawek"? Panowie, trzeba wyjść ludziom naprzeciw, dodać w nawiasie wyjaśnienie, w tagach ustawić "kopia zapasowa listy kontaktów jabber". Trzeba zrobić wszystko, by znalazł to zwykły zjadacz chleba, włącznie z tym suchym, dla konia.
  • MiikeS lubi to
Dołączona grafika

#18 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5026 postów

Napisano 2010.06.14, 21:52

@Mangel nazwy wtyczki i tak nie zmienię. Pomysłem była strona Jabber Roster Utility o której wspomniał @karololszak. Poza tym wtyczka ma na razie funkcjonalność jaką ma. Tak jak napisałem w pierwszym poście na tym się nie skończy. Dojdą inne funkcje niezwiązane z eksportem/importem kontaktów ale operujące na rosterze. Tak więc ta dyskusja jest zbędna ;)
  • Silverlight lubi to

#19 Mangel

Mangel

Bywalec

• Użytkownik
  • 158 postów

Napisano 2010.06.14, 23:49

Ale pomyśleć nad jakimś ułatwieniem znalezienia tej wtyczki chyba możesz? ;> Mi nie chodzi o zmianę nazwy, tylko o ludzkie podejście do userów. :-)
Dołączona grafika

#20 stivo

stivo

mgr inż.

• Moderator
  • 2184 postów

Napisano 2010.06.15, 00:19

Jeśli ktoś po opisie wtyczki nie zaczai do czego służy, to ja nie mam więcej pytań.
  • Beherit i Silverlight lubią to

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych