Skocz do zawartości


Zdjęcie

Roster Utility 1.0.1.0


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
43 odpowiedzi w tym temacie

#21 Mangel

Mangel

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 158 postów

Napisano 2010.06.15, 02:06

A ile osób nie przeczyta opisu, bo będzie szukać eksportu kontaktów jabber do pliku, a nie jakiegoś rostera? Ile to razy ktoś nie przechodzi czy przechodzi z jednego produktu na drugi z powodu jednej opcji której znaleźć nie może, albo odnajduje przypadkiem? Czy już nam nie zależy na detronizacji gg?
Ja tylko sugeruje przemyślenie sprawy reklamy/dostępności wtyczki dla szarego usera.
AQQ: Zawsze najnowsza Beta ~ Kompozycja: ProStandard ~ Wtyczki: TAKIE ~ System: Microsoft Windows XP Home Edition SP3 ~ Przeglądarka: IE8 (Domyślnie: Opera 10.x (zawsze najnowsza)
Dołączona grafika

#22 UsagiAddict

UsagiAddict

    J̵ava͡Pr͝òg̢ram̵mer

  • Użytkownik
  • 1175 postów
  • MiejscowośćWrocław

Napisano 2010.06.15, 02:14

`Szary user` używa AQQ jako zamiennika GG więc konto jabbera i tak mu na nic nie jest potrzebne.
Mniej szary user używa konta jabberowego w gronie 2-3 osób `w razie W` gdy serwery GG padną lub do wysyłania plików / chatów / etc
Kto inny użyje google
Kto inny wejdzie na forum i się dowie
Kto inny wejdzie w Pomoc->Poradnik (F1) http://www.aqq.eu/przewodnik.html lub http://aqq-pomoc.info/

a tak naprawdę jest to wtyczka dla zaawansowanych użytkowników którzy są niemal (lub po prostu są) uzależnieni od jabbera + chcą migrować na inny serwer.

zmiana nazwy - absolutnie nie potrzebna. ba - nie wiadomo o co chodzi -> przeczytanie pierwszego posta nie zaszkodzi.
  • Beherit lubi to

Does the scent of soil and beast
Breathe the life into the animal you hide
Dołączona grafika


#23 COLS

COLS

    Weteran

  • Użytkownik
  • 476 postów

Napisano 2010.06.15, 06:50

Mangel co ty z ta zmianą nazwy, dla mnie jako przeciętnego użytkownika jabbera (bo specjalistą nie jestem) jest jak najbardziej zrozumiała. Oddaje sedno wtyczki a zarazem 'Roster' jest jednym z podstawowych pojęć w świecie jabber. Nie ma sensu zmieniać nazwy na jakąś typu "Zapisywator Kontaktów Jabber do Plików czy Wysyłator na Serwer Jabber ", zważywszy na to że w przyszłości wtyczka zapewne otrzyma parę funkcjonalności.
Co do wtyczki, to pogratulować muszę Beheritowi brakowało mi takie funkcjonalności w AQQ

Użytkownik stivo edytował ten post 2010.06.15, 12:04

  • Silverlight i Emma lubią to

#24 Wareczek

Wareczek

    Adept

  • Administrator
  • 1262 postów

Napisano 2010.06.15, 09:37

Nazwa wtyczki to sprawa tylko i wyłącznie autora i jego pomysłu na reklamę. Koniec tematu - każdy następy post o nazwie wtyczki będzie usunięty.
  • Silverlight lubi to

#25 Matrix

Matrix

    Adept

  • Pomocnik
  • 367 postów

Napisano 2010.06.15, 20:58

Świetna wtyczka, tego brakowało w AQQ, taka opcja powinna być może wbudowana w komunikator.
  • Silverlight lubi to

System: Win 10 Home Premium
Przeglądarka: IE zawsze najnowsza pod dany system, domyślna Firefox zawsze najnowsza,
AQQ: zawsze najnowsza beta lub wersja stabilna
Kompozycje: Standardowe zawsze najnowsze + Sense
Wtyczki: Standardowe + , Antyspam, AQQReboot,    korektor,   zawsze najnowsze.
http://i33.tinypic.com/335fgck.jpg


#26 Padre

Padre

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 86 postów

Napisano 2010.06.15, 22:34

Zdarzyło mi się "zgubić" kiedyś kontakty i miałem spory problem. Wtyczka jest super i niech się nazywa jak się Twórcy podoba. Nie wiem tylko dlaczego nie chce mi pobrać kontaktów z jid.pl. Z wp.pl i tlena - bezproblemowo.
  • Silverlight lubi to

#27 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2010.06.15, 23:25

Jak nie pobiera to zgłoś się na buglistę ;) Od czegoś w końcu ona jest :)
  • MysteR lubi to

#28 Padre

Padre

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 86 postów

Napisano 2010.06.16, 00:28

Toteż zgłosiłem - podobnie ma się sprawa z pobieraniem listy z nimbuzz.com - jest w zgłoszeniu.
  • Silverlight lubi to

#29 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2010.06.17, 10:23

Roster Utility 1.0.1.0


Zmiany w stosunku do poprzedniej wersji:






Użytkownik Beherit edytował ten post 2011.05.17, 10:58

  • IPB lubi to

#30 Padre

Padre

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 86 postów

Napisano 2010.06.17, 22:17

Brawo! Działa bezbłędnie - pobiera z jid.pl i z nimbuzz.com bezproblemowo.
Dzięki.

#31 Gość_Dejvus_*

Gość_Dejvus_*
  • Gość

Napisano 2010.08.18, 17:44

Dałoby się dodać taką funkcjonalność, żeby wtyczka dawała możliwość ukrycia części kontaktów z danej grupy, tak żeby nie były wyświetlane niezależnie od ich statusu? W AQQ czegoś takiego nie ma, a mogło by być przydatne...

#32 Deadmaster

Deadmaster

    Hellraiser

  • Moderator
  • 2088 postów

Napisano 2010.11.14, 15:25

Nie wiem dlaczego ale nie działa mi import kontaktów z GG do pliku ani na serwer. Czy ktoś też tak ma?

Reinstalacja wtyczki nic nie daje :/ Może coś w GG pozmieniali? Teraz jedyna lista kontaktów jaką mam to ta w AQQ. Na serwerze GG nie ma nic :( Troche sie boje że jak coś to od nowa dodawanie kontaktów :/ A to od cholery roboty :(

PS. Eksport kontaktów XMPP do pliku działa prawidłowo.

Użytkownik Deadmaster edytował ten post 2010.11.14, 15:47


#33 wu112

wu112

    Wrzuć Monetę

  • Moderator
  • 2863 postów

Napisano 2010.11.14, 16:14

Wtyczka nie obsługuje przecież importu/eksportu kontaktów GG, tylko samego Jabbera. Kontakty GG są obsługiwane przez wtyczkę GG, a skoro coś nie działa to zgłoś na Bugliście.

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja


#34 Deadmaster

Deadmaster

    Hellraiser

  • Moderator
  • 2088 postów

Napisano 2010.11.14, 16:41

Można usunąć sobie liste z serwera GG i wyeksportować kontakty na serwer. I wcześniej to działało a teraz nie. I chce wiedzieć czy inni tak mają. Wtyczka GG też nie wyeksportowała mi kontaktów na serwer :(

EDIT: Przepraszam za zamieszanie :P Już jest OK :D Okazało sie że do foldery Contacts wkradł mi sie (nie wiem jak) plik ini i przez to AQQ nie było w stanie wyeksportować tych kontaktów ;)

PS. Już zrozumiałem jak działa ta wtyczka :P Jeszcze raz przepraszam za zamieszanie.

Użytkownik Deadmaster edytował ten post 2010.11.15, 20:39


#35 WiTuŚ

WiTuŚ

    AQQ Maniak

  • Przyjaciel
  • 2028 postów

Napisano 2010.11.29, 21:04

Dopiero teraz zauważyłem, że jest taka wtyczka dla AQQ. Widać zbyt mało odwiedzam ten dział :P C odo wtyczki to zaraz ją zainstalowałem i zrobiłem kopie swoich kontaktów jabberowych. Bardzo przydatna wtyczka :)

#36 bunnyhoney

bunnyhoney

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 24 postów

Napisano 2010.12.20, 12:53

Może by dodać obsługę zakładek (bookmarks)? One też leżą gdzieś na rosterze.
  • IPB lubi to

#37 Gość_Zuy_Piotrek_*

Gość_Zuy_Piotrek_*
  • Gość

Napisano 2010.12.20, 18:09

Popieram ;) dzieki temu lista ulubionych pokoji na serwerze bedzie w szybkim dostepie :D

#38 IPB

IPB

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 143 postów

Napisano 2010.12.20, 18:19

Jak wyżej, oczywiście że by się przydała taka opcja.

OS: Windows 10 Pro x64 IE: 11 AQQ: Zawsze najnowsze (wliczając bety) Wtyczki: Standardowe

 

jabb.ml - Otwarty serwer Jabber/XMPP
 


#39 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2010.12.20, 22:55

Eee a co do za XEP? ;)

#40 wu112

wu112

    Wrzuć Monetę

  • Moderator
  • 2863 postów

Napisano 2010.12.20, 23:02

Przypadkiem nie XEP-0048? Jak się mylę to mnie poprawcie ;)

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych