Skocz do zawartości

Zdjęcie

Aktualizacja forum do IPB 3.1

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

#21 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2010.06.26, 14:03

Brakuje przycisku Do góry przy postach. Niektóre Opcje tematu nie są spolszczone. Również spolszczenia brakuje przy opisie reputacji w profilu.\
Regulamin i Buglista w menu poziomym nie są pokolorowane.
Informacja o edycji jest w treści posta, a nie w jego nagłówku.
No i najważniejsze: forum nie ma faviconki!

Użytkownik VPN edytował ten post 2010.06.26, 14:11

Tu byłem.

#22 Pbo

Pbo

Kierownik

• Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2010.06.26, 14:24

No i najważniejsze: forum nie ma faviconki!

Z tego co mi się zdaje, to wcześniej była.
  • Silverlight lubi to

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz

#23 wu112

wu112

Wrzuć Monetę

• Moderator
  • 2850 postów

Napisano 2010.06.26, 15:30

IPB 3.1.. fajnie :) Szkoda tylko, że błąd Session ID ma się dobrze ;/
  • Silverlight lubi to

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja

#24 stivo

stivo

mgr inż.

• Moderator
  • 2184 postów

Napisano 2010.06.26, 16:31

W końcu wiem jaką mam reputację :P

A tak na poważnie, to dzielenie się tematem wydają mi się zbędne.

IPB zrezygnowało z wyświetlania wyników wyszukiwania jako listę? Pisałem o tym na forum PurePC po aktualizacji tamtejszego skryptu i przedstawiłem tam o co chodzi :link (PurePC)
Jednak dam tu zdjęcia:

Wyświetlanie jako lista (to czego nie ma)
Dołączona grafika

Wyświetlanie jako forum (tak jest)
Dołączona grafika

Użytkownik stivo edytował ten post 2010.06.30, 10:36

• Silverlight lubi to

#25 karololszak

karololszak

podróżnik w czasie

• Moderator
  • 1562 postów

Napisano 2010.06.26, 17:25

To kto w końcu napisał te posty - ja, czy UsagiAddict? :-D Podobnie z zawartością - to Jego zawartość, nie moja ;) Do poprawienia! :P

Jego profil, jego zawartość.

Chyba się nie zrozumieliśmy :P Skoro jego profil, a pisze 'moje posty', i 'moja zawartość', to chyba jest źle, eh? Te teksty pasują do własnego profilu, ale do profilów innych userów już nie.. Chodzi mi o to, że powinno być 'posty użytkownika' i 'zawartość użytkownika' / itp.

Brakuje mi też wyróżnienia linków - wcześniej mieliśmy też chyba kolor tekstu, obecnie zostało tylko podkreślenie.. 'Kolorek' pojawia się dopiero po najechaniu..

Brakuje mi też opcji "Znajdź wszystkie tematy użytkownika" oraz "Znajdź wszystkie posty użytkownika".

• Silverlight lubi to

Kiedyś były tu linki do moich stron, ale przez lata wszystko upadło... :(

#26 tr0lit

tr0lit

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 69 postów

Napisano 2010.06.26, 17:42

Nie prawda, kolory odnośników były takie same jak są teraz.

#27 wu112

wu112

Wrzuć Monetę

• Moderator
  • 2850 postów

Napisano 2010.06.26, 17:47

Akurat na skinie IP.Board nie są :] Były niebieskawe, a teraz są czarne. Po najechaniu kolor jest jaki był (zielonkawy).
  • Silverlight lubi to

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja

#28 Silverlight

Silverlight

Just brilliant. It's Sense.

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2010.06.26, 19:04

"Brakuje mi też wyróżnienia linków - wcześniej mieliśmy też chyba kolor tekstu, obecnie zostało tylko podkreślenie.. 'Kolorek' pojawia się dopiero po najechaniu.."

karololszak ma rację, też to zauważyłem, ale nie zgłosiłem, bo myślałem, że coś mi się przewidziało. Faktycznie, kolorek linka był normalnie taki sam, jak po najechaniu z tym, że nie miał podkreślenia. Mam nadzieję, że zostanie to poprawione, bo w tej chwili, a bynajmniej na skinie AQQ, nie widać, co jest linkiem, a co nim nie jest.

!! Chyba znalazłem tragiczny błąd. !!

Na stronie mojego profilu, kliknięcie na tę całą dolną belkę, gdzie jest combobox do zmiany skina oraz języka, aktualny czas i ostatnia wizuta, powoduje przeniesienie pod adres: http://forum.aqq.eu/..._status_id__247 Dziwne to trochę. Nie wiem, czemu tak jest i to w dodatku tylko na stronie mojego profilu. Co dziwne, akurat do tego statusu dodałem ostatnio komentarz, zatem ciekawe, dlaczego akurat pod niego przenosi.

PS Przez ten błąd niemożliwa jest chociażby zmiana skina bezpośrednio ze strony profilu. Zmieniwszy skina na IP.Board, jeszcze raz wszedłem na stronę profilu i na nim błąd ów również ma miejsce, w związku z czym daje to zdecydowanie do myślenia, że błąd nie leży po stronie skina AQQ.

PS2 Błąd po raz pierwszy napotkany na Mozilli Firefox, jego występowanie potwierdzone następnie na Operze.

Użytkownik Silverlight edytował ten post 2010.06.26, 19:26

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW

#29 Wareczek

Wareczek

Adept

• Administrator
  • 1262 postów

Napisano 2010.06.27, 01:02

To kto w końcu napisał te posty - ja, czy UsagiAddict? :-D Podobnie z zawartością - to Jego zawartość, nie moja ;) Do poprawienia! :P

Jego profil, jego zawartość.

Chyba się nie zrozumieliśmy :P Skoro jego profil, a pisze 'moje posty', i 'moja zawartość', to chyba jest źle, eh? Te teksty pasują do własnego profilu, ale do profilów innych userów już nie.. Chodzi mi o to, że powinno być 'posty użytkownika' i 'zawartość użytkownika' / itp.

Bardzo dobrze Cię zrozumiałem. Chodzi o to, że to jest profil danego użytkownika i Ty wchodząc tam masz czuć się tak jak by on do Ciebie przemawiał, że to są jego zdjęcia/posty/zgłoszenia itp. Tak jak pisałem - jego profil, jego zawartość.

Silver takie błędy to pisz w Trackerze IPS :P

Edit:
Dodałem możliwość logowania na forum dzięki kontu Twitter. W Ustawienia/Profil możecie znaleźć te opcje. Po połączeniu kont można wybrać co ma być synchronizowane.

Dodatkowo przy okazji znalazłem błąd skina (info dla tr0lita):
yyy.JPG

Użytkownik Wareczek edytował ten post 2010.06.27, 01:03

• Silverlight lubi to

#30 Silverlight

Silverlight

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2010.06.27, 01:14

Z tym Twitterem to bardzo fajny bajer :) Od samego początku prosiłem Wareczka o to, no i stało się :) Dzięki :)

Użytkownik Silverlight edytował ten post 2010.06.27, 01:15

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW

#31 UsagiAddict

UsagiAddict

J̵ava͡Pr͝òg̢ram̵mer

• Użytkownik
  • 1175 postów
  • MiejscowośćWrocław

Napisano 2010.06.27, 01:16

Czyli rozumiem, że jak już połączyłem konta blipa z twitterem i połączę twita z forum to gdy wyślę blipnięcie -> wyśle mi się twit -> uaktualni mi się status na forum? ;>
  • Silverlight i karololszak lubią to

Does the scent of soil and beast
Breathe the life into the animal you hide
Dołączona grafika

#32 Wareczek

Wareczek

Adept

• Administrator
  • 1262 postów

Napisano 2010.06.27, 01:21

Nie korzystam z blipa, to Ci tego nie powiem. Ale tak, forum powinno co 3h aktualizować status z Twittera (zobacz w moim profilu).

Użytkownik Wareczek edytował ten post 2010.06.27, 01:26

• Silverlight lubi to

#33 Silverlight

Silverlight

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2010.06.27, 01:23

Owszem. Jednakże komunikacja Twitter -> forum trwa trzy godziny, natomiast komunikacja forum -> Twitter przebiega natychmiastowo. Dziwne to jakieś, ale widocznie inaczej się nie da. I weź też pod uwagę, że ani komunikacja blip -> Twitter, ani Twitter -> blip nie przebiega natychmiastowo.

Użytkownik Silverlight edytował ten post 2010.06.27, 01:25

#34 Wareczek

Wareczek

Adept

• Administrator
  • 1262 postów

Napisano 2010.06.27, 01:25

Czemu dziwne? Skąd forum ma wiedzieć, że akurat wysłałeś coś na Twittera? A jeśli forum ma tysiące użytkowników to takie coś nie może się dziać co minutę, bo serwer by padł.
  • Silverlight lubi to

#35 Silverlight

Silverlight

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2010.06.27, 01:28

Forum nie ma wiedzieć, tylko Twitter ma sam wysłać do forum ;P Nie da się tak? :(

#36 Wareczek

Wareczek

Adept

• Administrator
  • 1262 postów

Napisano 2010.06.27, 01:30

Nie.
  • Silverlight i karololszak lubią to

#37 Jochnka

Jochnka

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 63 postów
  • MiejscowośćLublin

Napisano 2010.06.27, 14:57

Wolałabym jakby same plusy można było dodawać bez minusów, bo niektórzy użytkownicy powinni być neutralni a nie mieć np. -221 (widziałam taką liczbę). Zresztą, nie wiem czy się system reputacji nie myli, bo skąd ja mam -31, jak tylko widziałam "tylko" jednego posta w kosza, który miał -1 i jeszcze jednego widziałam w jakimś temacie i było -6.
  • Silverlight lubi to
Szukasz czegoś innowacyjnego!?
Szukasz czegoś fajnego!?
Chcesz pogadać przez niego!?
Zainstaluj Aqq, który jest dla każdego.
Zadowoli ją i jego. Wejdź na http://www.aqq.eu

#38 Wareczek

Wareczek

Adept

• Administrator
  • 1262 postów

Napisano 2010.06.27, 15:03

Była już o tym dyskusja i nie zamierzam do tego wracać.
  • matiss lubi to

#39 karololszak

karololszak

podróżnik w czasie

• Moderator
  • 1562 postów

Napisano 2010.06.27, 15:24

Co do koloru odnośników w postach:

Weźmy na przykład ten link do aqq.eu. W FFie wyświetli się jako czarny tekst. Dlaczego? A no dlatego, że w pliku ipb_common.css, w wierszu 63 mamy:
.bbc_member, .bbc_url {
color: inherit;
}
które wypiera
a {
color: #676739;
}
z ipb_styles.css (wiersz 70). Dlaczego inherit jest czarne, to nie mam pojęcia, chociaż wydaje mi się że to dlatego że inherit -> weź z rodzica -> rodzicem jest div bez id o klasie post entry-content -> który nie ma oznaczonego color w CSSie, a wtedy dziedziczy z body -> w body color to #000000 ... Sumar sumarum albo inherit będzie musiało zniknąć z ipb_common.css (czego pewnie Wareczek nie będzie chciał :P), albo sugeruję dodanie ", .bbc_url " do linijki definiującej styl elementu "a". Wiadomo chyba o co mi chodzi? :P
  • Silverlight lubi to

Kiedyś były tu linki do moich stron, ale przez lata wszystko upadło... :(

#40 Wareczek

Wareczek

Adept

• Administrator
  • 1262 postów

Napisano 2010.06.27, 15:27

Dlaczego nie będę chciał? Modyfikowanie CSS jest kompletnie dowolne i tam nie trzymam się żadnych ograniczeń ;) tr0lit może robić co chce.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych