Skocz do zawartości

Zdjęcie

Statusy z twittera łamiące regulamin

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 eSKej

eSKej

Master Flamaster

• Dekorator
  • 953 postów

Napisano 2010.07.02, 23:03

Na początek pozwolę sobie zacytować dyskusję pod jednym ze statusów Wareczka:

Admin, a regulaminu nie przestrzega? Nie ładnie.. :P (IV. 9.)

status jest z Twittera, nie ja go ustawiłem na forum :P

Moment, to jak ja zareklamuję swoją stronę na Twitterze, to tu się na forum wstawi. I wtedy już regulaminu nie złamałem? Pokręcone.. Ale działam!.. :P

teoretycznie nie, bo zrobiłeś to nieświadomie ;)

to teraz każdy może się tak wymigać.. Dobrze, że jest "przez Twitter"

Pytanie moje brzmi:

- Czy to tak zostanie na stałe, czy planowane jest jakieś zaradzenie temu? Koniec końców regulamin jest łamany, świadomie czy nie to inna mańka, najwyżej nie będzie kary, ale obiektywnie rzecz ujmując nie po to były tworzone punkty regulaminu by je mimo wszystko łamać :P

A i kontynuując ową zacytowaną dyskusję (wole tu, niż pod statusami :P):
skoro użytkownik zdaje sobie sprawę, że istnieje takie "obejście regulaminu" (bo np. przeczytał ten temat ;)) to już nie można powiedzieć, że zrobił to "teoretycznie nieświadomie", przeciwnie, zrobił to z premedytacją :P To coś jak wykorzystywanie bugów w grach mmo, tyle że tam regulamin to reguluje odpowiednim paragrafem. W zasadzie czytając regulamin forum nie do końca wiemy czy to obejście regulaminu jest rzeczywiście obejściem, bo przecież regulamin nie określa czy ktoś zrobił coś świadomie czy nieświadomie (padła tylko wypowiedź admina Wareczka, którą nie każdy czytał i którą nie wiadomo czy traktować jako decydującą ;)), a dodatkowo jeśli weźmiemy pod uwagę punkt II regulaminu który brzmi:

Korzystając z mechanizmów forum, nie wolno w jakiejkolwiek formie:
[...]

to zauważamy, że użycie statusu twittera kwalifikuję się zarówno pod określenie "mechanizm forum" jak i "jakakolwiek forma".

P.S. jakby ktoś nie zauważył to nadmiar uśmiechniętych emotek świadczy o moim lekkim podejściu do tematu, tak w ramach pogawędki, a nie jakiegoś złośliwego zwracania uwagi ;-)
  • Silverlight lubi to

#2 muszi

muszi

I hate Mondays!

• Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2010.07.02, 23:21

Przemyślę sprawę, ale nie dziś. Teraz idę spać :P
  • Silverlight lubi to

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<

#3 Silverlight

Silverlight

Just brilliant. It's Sense.

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2010.07.03, 00:04

Jedno z dwóch: albo Twitter wylatuje albo IV.9. wylatuje ;P

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW

#4 eSKej

eSKej

Master Flamaster

• Dekorator
  • 953 postów

Napisano 2010.07.03, 00:17

no mnie bardziej drażni II.6 - (w tym przypadku prowadzenie kampanii politycznej w jakiejkolwiek formie) - bo nie po to wchodzę na forum aqq by czytać statusy o preferencjach politycznych :P
  • Silverlight lubi to

#5 karololszak

karololszak

podróżnik w czasie

• Moderator
  • 1562 postów

Napisano 2010.07.03, 09:39

A wyłączyć linkowania nie można? Po prostu jako plain text zostawić, i tyle.. I wywalić IV. 9. ... W końcu, status jak status - na komunikatorze linki można wstawiać, to dlaczego by nie wstawiać ich na forum?.. Byle nie były podlinkowywane, a jako zwykły tekst i tyle ;)

Kiedyś były tu linki do moich stron, ale przez lata wszystko upadło... :(

#6 Silverlight

Silverlight

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2010.07.03, 10:00

W końcu, status jak status - na komunikatorze linki można wstawiać, to dlaczego by nie wstawiać ich na forum?.. Byle nie były podlinkowywane, a jako zwykły tekst i tyle ;)

Skoro linki, wstawiane w komunikatorze, mogą być podlinkowywane, to dlaczego na forum nie mogą takie być? Przecież kto będzie chciał, to i tak sobie w niego kliknie/przekopiuje na pasek adresu... Jaki cel blokady tej możliwości? :huh:

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW

#7 jacoSZEF

jacoSZEF

Adept

• Dekorator
  • 383 postów

Napisano 2010.07.03, 10:43

Widzę, że po części zostałem przywołany do tablicy przez eSKeja.
Gdyby nie przeklejka z twittera to na 100% sam ustawiłbym status na forum identyczny;]
  • Silverlight lubi to
AQQ: Zawsze najnowsza Beta ~ System: Microsoft Windows XP Home Edition SP3 ~ Przeglądarka: IE8 (Domyślnie: Mozilla Firefox 3.6 Beta 2 ~
Dołączona grafika

#8 Wareczek

Wareczek

Adept

• Administrator
  • 1262 postów

Napisano 2010.07.03, 11:27

jacoSZEF, przecież Twój status nie został zaimportowany z Twittera, tylko ustawiłeś go na forum.
  • Silverlight lubi to

#9 Silverlight

Silverlight

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2010.07.03, 11:59

No nie dziwię się, sam bym osobiście przekleił, skoro okres między kolejną synchronizacją Twitter -> Forum trwa 3h...

#10 Wareczek

Wareczek

Adept

• Administrator
  • 1262 postów

Napisano 2010.07.03, 12:08

Nie trwa 3h tylko 3h trwa okres pomiędzy jedną synchronizacją, a kolejną.
  • tr0lit lubi to

#11 Silverlight

Silverlight

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2010.07.03, 12:25

No nie dziwię się, sam bym osobiście przekleił, skoro okres między kolejną synchronizacją Twitter -> Forum trwa 3h...

Czy ja coś napisałem niewyraźnie? :huh:

#12 karololszak

karololszak

podróżnik w czasie

• Moderator
  • 1562 postów

Napisano 2010.07.03, 15:57

Silver, po przez podlinkowanie - robimy sobie SEO :P W komunikatorze to nie przeszkadza (nic nie indeksuje), ale jak Google wpadnie na forum i zacznie indexować i tu link do mojej strony, to od razu ciut wyżej będę w rankingu :P Wystarczy że założę sobie konta na *x* forach, wszystkie podepnę pod tego samego twittera, i w dzień / etc. przed indeksowaniem przez bota google ustawie na twiterze status z linkiem do mojej strony. Wszystkie podlinkują, i będzie jakoby moja strona była bardzo popularna :D Dlatego, linkowanie w komunikatorze = ok; linkowanie na forum = nie takie OK (przynajmniej dla właściciela forum, no bo dla mnie to lepiej) :P
  • Silverlight lubi to

#13 Malusiolka

Malusiolka

Zodiakalny byk!

• Moderator
  • 549 postów

Napisano 2010.07.03, 16:43

/.../ I wywalić IV. 9. /.../

A może od razu wywalić cały regulamin? Bo po co on jest? ;)

Użytkownik Malusiolka edytował ten post 2010.07.03, 16:43

>> Lepiej być wrogiem, ale uczciwym niż przyjacielem fałszywym.

#14 karololszak

karololszak

podróżnik w czasie

• Moderator
  • 1562 postów

Napisano 2010.07.03, 17:09

Nie no, ale jak akurat ten punkt nie jest przestrzegany, albo jest omijany na około, 'bo admin pozwolił', to po co on jest? IMO lepiej się go pozbyć, i nie linkować (powody wyżej)...
  • Silverlight i Loosa lubią to

#15 UsagiAddict

UsagiAddict

J̵ava͡Pr͝òg̢ram̵mer

• Użytkownik
  • 1175 postów
  • MiejscowośćWrocław

Napisano 2010.08.30, 15:47

niech zostanie a wpisy z linkami zostają odrzucone lub wykastrowane z linków.
niby mają `nofollow` ale i tak w oczy bolą.

Does the scent of soil and beast
Breathe the life into the animal you hide
Dołączona grafika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych