Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ograniczenie oceniania postów

• Zamknięty Temat jest zamknięty
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 wu112

wu112

Wrzuć Monetę

• Moderator
  • 2850 postów

Napisano 2010.07.15, 16:13

Krótko i na temat: proszę o zmniejszenie limitu oceniania postów do 5-10 na dobę. Dlaczego tak? Żeby uniknąć zabaw użytkowników (tak Silver.. to do Ciebie) jak dla przykładu tutaj. Temat istnieje już jakiś czas, a nasz Silveruś postanowił dziś się po nim przejść i zaminusować "za nick" wszystkie moje posty. Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca na poważnym forum, a niestety z tego co wiem nie da się ograniczyć/zablokować oceniania postów tylko jednemu użytkownikowi. Normalny użytkownik nie ocenia postów hurtowo więc sądzę, że 10 postów na dobę w zupełności każdemu wystarczy.

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja

#2 Killer

Killer

Expert

• Użytkownik
  • 1129 postów

Napisano 2010.07.15, 16:17

Najlepszą sytuacją byłoby zablokowanie możliwości oceniania postów Silverowi, bo to dziecko... krzywdę sobie robi narzędziami, jakie dostarcza mu forum. Nie potrafi z nich korzystać, więc powinno mu się je zabrać.

Tak samo ostatnio widzę, że idea tego oceniania zeszła na psy (o czym pisałem w trakcie dużej aktualizacji forum >bodaj do 3.0<, gdy byłem przeciwko wszelkim "ocenom"). Wiedziałem, że tak będzie. Dziś oceniają posty nie według przydatności czy merytoryczności, ale według tego, czy danego użytkownika się lubi, czy też nie.

Popieram w całej rozciągłości.

Beta testy AQQ:

PC: AQQ (zawsze najnowsza beta), Edge, Windows 10 x64 | Kompozycja: GG11, Wtyczki: dostarczane z AQQ

#3 Pbo

Pbo

Kierownik

• Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2010.07.15, 16:18

Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca na poważnym forum

Gdyby administracja w końcu zrobiła to co powinna to by do takich incydentów nie dochodziło. Ja nie rozumiem ile można prosić, czy użytkownicy z rangami są jakoś szczególnie chronieni? Chociaż nie wydaje mi się bo raz dostałem warna niby za nic, a dlatego silvera nawet ostrzeżenia się doprosić nie można.

Najlepszą sytuacją byłoby zablokowanie możliwości oceniania postów Silverowi, bo to dziecko... krzywdę sobie robi narzędziami, jakie dostarcza mu forum. Nie potrafi z nich korzystać, więc powinno mu się je zabrać.

Wareczek coś mówił, że nie da się zablokować oceniania dla jednej osoby.

Użytkownik Pbo edytował ten post 2010.07.15, 16:18

• madhunt3r, Paweł i Casines lubią to

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz

#4 Killer

Killer

Expert

• Użytkownik
  • 1129 postów

Napisano 2010.07.15, 16:21

Jeżeli się nie da, to albo zrobić tak, żeby narzędzie to nie było nadużywane, albo wyłączyć w ogóle w diabły. To już któraś administracja z kolei, która chroni Silvera i jego dziecinadę na tym forum. Jeżeli tak mocno forsowana była ta opcja i jej przydatność, to niech teraz administracja weźmie sobie do serca reputację Silver (ponad -300 punktów) i zrobi porządek, którego od dawna na forum brakuje. Amen.

Beta testy AQQ:

PC: AQQ (zawsze najnowsza beta), Edge, Windows 10 x64 | Kompozycja: GG11, Wtyczki: dostarczane z AQQ

#5 madhunt3r

madhunt3r

Prezes

• Przyjaciel
  • 810 postów

Napisano 2010.07.15, 16:31

Popieram w całej rozciągliwości. To dziecko powinno mieć zakaz wstępu na forum, a nie minusuje jak mu się podoba... Silver wyjdź na dwór, bo od komputera mózg Ci się przegrzewa :D Albo wyłączyć to całe ocenianie( kiedyś nie było i był święty spokój), albo tak jak zaproponował wu112 ograniczyć dziennie oddawane głosy (tylko co to da, dziecko i tak na następny dzień dobierze się do zabaweczki i będzie się bawiło.)
  • Killer, jojo87 i Laston lubią to

#6 karololszak

karololszak

podróżnik w czasie

• Moderator
  • 1562 postów

Napisano 2010.07.15, 16:34

Z mojego punktu widzenia, to małym problemem jest tutaj kilka punktów w regulaminie, które wypadało by zmienić. Chodzi mi tutaj o V.5., oraz V.4.:

V. Moderowanie, system kar
[...]
4. Po osiągnięciu przez użytkownika poziomu ostrzeżeń równego 10 jego konto jest blokowane na stałe.
5. Przyznane punkty poziomu ostrzeżeń nie przedawniają się i nie są odejmowane przez administrację.
[...]

Gdyby nie pkt. 5, to pewnie punkty by się częściej sypały, bo oczywiście kiedyś by wygasały, i pewnie ciężko by było dobić do 10. Obecnie, dawanie ostrzeżenia za każdą 'pierdółkę' raczej nie występuje, bo wtedy niektórzy niebezpiecznie zbliżaliby się do limitu (biorąc pod uwagę te ostrzeżenia które nie zostały dane, a czasami być powinny)... To (zmiana niektórych pkt. regulaminu) już chyba jednak inny temat ;) [sam bym założył, ale nie mam czasu]

A, i co do tekstów w stronę administracji (na razie jest łagodnie, ale kto wie...) - pilnujcie się, V.6. :P ;)

#7 wu112

wu112

Wrzuć Monetę

• Moderator
  • 2850 postów

Napisano 2010.07.15, 16:36

W zasadzie poszedłbym nawet o krok dalej i wyłączył całkowicie ocenianie postów grupie Dekorator (dla każdej grupy można ustawić osobno). Ale jest to tylko moje zdanie, bo nie wiem co na to reszta Dekoratorów. Jeżeli tylko forum na tym zyska i będzie spokój to ja jestem gotów zrzec się tego "dobrodziejstwa" :]

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja

#8 Killer

Killer

Expert

• Użytkownik
  • 1129 postów

Napisano 2010.07.15, 16:38

karololszak: Administracja nie jest od zbierania pochwał, tylko od rzeczywistej pracy. Już lsr próbował tutaj swoich dziwnych gier, z brakiem możliwości komentowania działać "rządzących". Nigdy się temu nie poddałem i nie poddam. :)
  • Pbo, karololszak i Laston lubią to

Beta testy AQQ:

#9 jojo87

jojo87

Niedoszły wtyczkopisarz

• Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 2010.07.15, 16:39

Sam zauważyłem, że silverlight stawia minusy za posty z propozycjami, których nie popiera. A ankiety w takich temat to po co są? Czy przypadkiem nie od wyrażenia sprzeciwu.

Na dniach ktoś na SB napisał, że ten kto nie dorósł do pewnych rzeczy powinien mieć odgryziony kabel sieciowy. Nie pamiętam kto wypowiedział te słowa ale zgadzam się z nimi.

#10 mav

mav

Skrypter

• Przyjaciel
  • 1157 postów

Napisano 2010.07.15, 16:42

Stwórzcie osobną grupę dla Silvera i zablokujcie tej grupie możliwość oceniania :P (na przykład "specjalna troska")

Ale zauważyłem też odwrotną sytuację. Każdy, kto w swoim poście "pluje" na Silvera, bądź się z nim nie zgadza, z automatu jest plusowany. Warto byłoby obejrzeć obie strony medalu..bo nie jest to do końca normalna sytuacja.

Użytkownik karololszak edytował ten post 2010.07.15, 17:03

JS / jQuery / PHP / MySQL / CMS / Forum filmowe / Kran kamerowy

#11 Silverlight

Silverlight

Just brilliant. It's Sense.

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2010.07.15, 17:02

Postom, które mi się nie podobają, daję -. Postom, które mi się podobają, daję +. Żaden post wu112 mi się nie podoba, więc muszę mu dać minusy.
  • pakeroso lubi to

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW

#12 jojo87

jojo87

Niedoszły wtyczkopisarz

• Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 2010.07.15, 17:06

mav, nie wiem jak inni forumowicze ale ja nie stawiam oceny postów "pod publikę".

#13 madhunt3r

madhunt3r

Prezes

• Przyjaciel
  • 810 postów

Napisano 2010.07.15, 17:06

muszę mu dać

Musieć to Ty musisz...dojrzeć. Nie jesteś tu żadną figurą, to że masz "rangę" (równie dobrze, możesz jej zaraz nie mieć), to i tak jesteś nikim ważnym. A tylko zaburzasz dobry nastrój forum.

#14 jojo87

jojo87

Niedoszły wtyczkopisarz

• Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 2010.07.15, 17:08

Żaden post wu112 mi się nie podoba, więc muszę mu dać minusy.

A byłbyś w stanie podać jakiś sensowny argument nie podobania Ci się postów wu112 albo innych userów, których najwyraźniej wg większości bezmyślnie minusujesz?
  • madhunt3r lubi to

#15 karololszak

karololszak

podróżnik w czasie

• Moderator
  • 1562 postów

Napisano 2010.07.15, 17:10

Tak, ale nigdzie nie jest napisane, że musisz oceniać wszystkie posty... Poza tym, co Ci się nie podoba np. w tym poście? To, że jest napisany poprawnie gramatycznie, ortograficznie i stylistycznie, czy może to że chce pomóc użytkownikowi jego kompozycji? A, no tak, przecież - odpowiedział szybciej od Ciebie, w końcu to doskonały powód na danie minusa.. Albo ten post - co jest w nim złego, że zasłużył aż na minusa? I te wszystkie inne posty - to Ci się z góry nie podobają, bo wu112 je napisał?... No tak, wtedy przecież "musisz" mu dać minusa..
Jakie są kryteria tego czy Silverowi się post podoba czy też nie podoba? Chyba się wszyscy zgodzimy, że do zmiany to się one nadają...
  • madhunt3r, jojo87 i Casines lubią to

#16 Silverlight

Silverlight

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2010.07.15, 17:16

W tym poście nie podoba mi się to, że kompozycja jest źle zbudowana i żeby dobrze wyglądała, okno AQQ musi zostać zminimalizowane do traya, a następnie z powrotem przywrócone.

W tym poście nie podoba mi się to, że nie ma linka do pobrania najnowszej wersji, a nie chce mi się przewijać do pierwszego posta w temacie kompozycji, przyswajającej już wystarczająco wiele problemów.

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW

#17 jojo87

jojo87

Niedoszły wtyczkopisarz

• Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 2010.07.15, 17:27

W tym poście nie podoba mi się to, że kompozycja jest źle zbudowana i żeby dobrze wyglądała, okno AQQ musi zostać zminimalizowane do traya, a następnie z powrotem przywrócone.

Idąc Twoim tokiem rozumowania mógłbyś minusować każdy post wu112 w jego temacie z jego kompozycją za błąd w niej... Nie piszę tego aby Cię obrazić ale teraz widzę, że słusznie zwą Cię dzieciakiem.

Użytkownik jojo87 edytował ten post 2010.07.15, 17:27

• madhunt3r i Silverlight lubią to

#18 Silverlight

Silverlight

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2010.07.15, 17:29

Idąc Twoim tokiem rozumowania mógłbyś minusować każdy post wu112 w jego temacie z jego kompozycją za błąd w niej...

Tak też robię :)

@down
Na życzenie :]

Użytkownik Silverlight edytował ten post 2010.07.15, 17:57

• pakeroso lubi to

#19 Malusiolka

Malusiolka

Zodiakalny byk!

• Moderator
  • 549 postów

Napisano 2010.07.15, 17:55

/.../ Żaden post wu112 mi się nie podoba, więc muszę mu dać minusy.

Nie musisz tylko możesz. Nikt nikogo nie zmusza do oceniania kogokolwiek.

Tak też robię :)

Zachowujesz się jak dziecko.

A poza tym jak dla mnie to można wyłączyć system oceniania, bo widzę, że niektórym się nudzi - mowa tu o Silverlight.

PS: Znając życie zaraz minusa dostane :D

>> Lepiej być wrogiem, ale uczciwym niż przyjacielem fałszywym.

#20 Killer

Killer

Expert

• Użytkownik
  • 1129 postów

Napisano 2010.07.15, 18:03

Radzę się przyjrzeć użytkownikowi "PeBeO", czy to nie przypadkiem Silver na drugim koncie. ;)

Lidka, a nieprawda... dostaniesz plusa. ;)

Użytkownik Killer edytował ten post 2010.07.15, 18:11

Beta testy AQQ:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych