Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ocenianie postów

• Zamknięty Temat jest zamknięty
28 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Ocenianie postów (34 użytkowników oddało głos)

1. Jaki dzienny limit przyznanych punktów reputacji bedzie twoim zdaniem najlepszy?

1. 5 (19 głosów [55.88%] - Zobacz)

Procent z głosów: 55.88%

2. 10 (8 głosów [23.53%] - Zobacz)

Procent z głosów: 23.53%

3. 15 (aktualnie dla użytkowników) (4 głosów [11.76%] - Zobacz)

Procent z głosów: 11.76%

4. 30 (aktualnie dla grup specjalnych) (0 głosów [0.00%])

Procent z głosów: 0.00%

5. 50 lub więcej (2 głosów [5.88%] - Zobacz)

Procent z głosów: 5.88%

6. Inne - podaj jaki (1 głosów [2.94%] - Zobacz)

Procent z głosów: 2.94%

2. Czy grupy specjalne powinny mieć większy limit oceniania postów?

1. Tak - podaj jaki (aktualnie 2x więcej) (2 głosów [5.88%] - Zobacz)

Procent z głosów: 5.88%

2. Nie (27 głosów [79.41%] - Zobacz)

Procent z głosów: 79.41%

3. Obojętne mi to (5 głosów [14.71%] - Zobacz)

Procent z głosów: 14.71%

3. Dzienny limit przyznanych negatywnych punktów reputacji w stosunku do punktów pozytywnych powinien być:

1. Większy - podaj jaki (0 głosów [0.00%])

Procent z głosów: 0.00%

2. Mniejszy - podaj jaki (3 głosów [8.82%] - Zobacz)

Procent z głosów: 8.82%

3. Taki sam (aktualnie dla wszystkich) (31 głosów [91.18%] - Zobacz)

Procent z głosów: 91.18%

Głosuj

#1 muszi

muszi

I hate Mondays!

• Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2010.07.15, 21:58

W związku z ostatnimi wydarzeniami i niezadowoleniem części użytkowników oddaję w wasze ręce ankietę, która ma na celu poznanie waszego zdania na ten temat. Proszę jak najwięcej osób o głosowanie. Zwracam jednocześnie uwagę, że wynik ankiety ta nie musi w jakikolwiek celu wpłynąć na ostateczną decyzję, ale jest spora szansa na to. Jest to ankieta poglądowa, ale proszę o uczciwe głosowanie. Ankieta nie jest ograniczona czasowo, jednak po zebraniu wystarczająco dużej ilości głosów zostanie zamknięta.

Proszę także o kulturalną dyskusję i pisanie postów wyłącznie na temat! Wszelkie inne będą kasowane, a ich autorzy mogą otrzymać stosowną nagrodę.

Użytkownik stivo edytował ten post 2010.07.15, 23:15

• Killer i Silverlight lubią to

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<

#2 Pbo

Pbo

Kierownik

• Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2010.07.15, 22:01

Dzienny limit przyznanych negatywnych punktów repatacji w stosunku do punktów pozytywnych powinien być:
Mniejszy (podaj jaki)

2 Z resztą zaraz się zrobi pełno od takich postów, więc nie wiem czy to najlepsze rozwiązanie.

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz

#3 muszi

muszi

I hate Mondays!

• Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2010.07.15, 22:08

Lekko zmieniłem ankietę - pytanie numer 2.

BTW, poje wyjaśnienie:
1. 10 lub 15, zagłosowałem na pierwsze.
2. jak obecnie. w końcu jakieś przywileje im się należą
3. uważam, że równa ilość jest słuszna.
  • Silverlight lubi to

>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<

#4 Silverlight

Silverlight

Just brilliant. It's Sense.

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2010.07.15, 22:08

1. 50 lub więcej
2. Tak - podaj jaki (aktualnie 2x więcej) - no 2x więcej ;P
3. Taki sam (aktualnie dla wszystkich)

Użytkownik Silverlight edytował ten post 2010.07.15, 22:50

• lubi to

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW

#5 Pbo

Pbo

Kierownik

• Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2010.07.15, 22:23

2. jak obecnie. w końcu jakieś przywileje im się należą

+1 do lansu? Już nie przesadzaj bo limit reputacji ma się nijak do grupy, a każdy powinien być na równych prawach.

Jeszcze chciałbym dodać, że użytkownicy tacy jak silverlight nie powinni być brani pod uwagę przy końcowym wyniku ankiety.
  • madhunt3r, MysteR i vBz lubią to

#6 Laston

Laston

Weteran

• Dekorator
  • 559 postów

Napisano 2010.07.15, 23:03

Podtrzymywanie sztucznie przy życiu systemu reputacji moim skromnym zdaniem mija się z celem. Na dzień dzisiejszy ta funkcja jest totalnie spalona przez wygłupy co poniektórych jednostek. Idea reputacji jest dobra ale nie wszyscy potrafią z tego korzystać.

#7 mav

mav

Skrypter

• Przyjaciel
  • 1157 postów

Napisano 2010.07.15, 23:03

Nie ma jak odpowiedzialność zbiorowa - oskarżacie jednego, a ograniczać chcecie wszystkich. Czy to na pewno najlepszy sposób? Jeśli wierzyć nowemu avatarowi silvera, jakoby był trollem, no to tylko sprawiacie mu radość tworząc nowe wątki, ankiety i inne..
  • jojo87 i scope lubią to

JS / jQuery / PHP / MySQL / CMS / Forum filmowe / Kran kamerowy

#8 scope

scope

Bywalec

• Użytkownik
  • 233 postów

Napisano 2010.07.15, 23:05

Trudno mi się nie zgodzić z poprzednikami - jak już pisałem, problem nie leży w systemie reputacji a w użytkowniku(-kach). W ankiecie nie głosuję.
  • Silverlight lubi to

#9 Laston

Laston

Weteran

• Dekorator
  • 559 postów

Napisano 2010.07.15, 23:07

BTW to już chyba jakaś kpina:
Dołączona grafika

/edit @down
Już rozumiem i nawet domyślam się kto. Już myślałem, że czyjeś chamstwo sięgnęło zenitu xD

Użytkownik Laston edytował ten post 2010.07.15, 23:17

• Silverlight i pakeroso lubią to

#10 Pbo

Pbo

Kierownik

• Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2010.07.15, 23:14

Nie ma jak odpowiedzialność zbiorowa - oskarżacie jednego, a ograniczać chcecie wszystkich. Czy to na pewno najlepszy sposób?

Tak, przynajmniej wiadome, że multikonta też będą miały limity i normalna osoba limitu 5 plusów i 5 minusów w jeden dzień nie wykorzysta.

@Laston
Jest pusto, dlatego że pewien użytkownik stracił konto na forum.

Edit:

Proszę także o kulturalną dyskusję i pisanie postów wyłącznie na temat! Wszelkie inne będą kasowane, a ich autorzy mogą otrzymać stosowną nagrodę.

Oj zbiera mi się...

Użytkownik Pbo edytował ten post 2010.07.15, 23:15

#11 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5026 postów

Napisano 2010.07.15, 23:46

Według mnie system reputacji działa w miarę dobrze i żadne limity tu nic nie dadzą. Temat zmiany tego systemu zrodził się z powodu nadużywania go przez Silvera. To już nie pierwszy raz kiedy grono użytkowników forum toczy batalię przeciw jego poczynanią a administracja nic nie robi (przypomnijcie sobie sytuację z sygnaturami). Zamiast zmieniać ustawienia forum powinno się co niektórym skrócić skrzydełka (chociażby ban na tydzień). Nauczmy innych dobrych manier a nie uciekamy się do ograniczeń.

#12 jojo87

jojo87

Niedoszły wtyczkopisarz

• Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 2010.07.16, 09:06

Jeśli miałyby być ograniczenia to proponowałbym takie:
1. Dzienny limit: 10
2. Grupy specjalne bez większych limitów
3. Dzienny limit przyznanych negatywnych punktów reputacji w stosunku do pozytywnych: brak. Czyli liczy się ilość punktów reputacji a to czy ktoś wykorzysta połowę na plusy i połowę na minusy albo 8 na plusy a na 2 minusy to już nie ma różnicy. Może tak dodać taką opcję do 3-go pytania ankiety?

Jeśli ograniczenia miałyby być to proponuję takie. Chociaż popieram wypowiedzi poprzedników - powinno się zająć tymi osobami, które wykorzystują ten system do "zabaw", czyli... silverem. No bo czy jest tu kolejna osoba, która tak się zachowuje? Cyba nie. Silver, tak, jesteś mistrzem w swoim "fachu"...
Ale prawda jest taka, że póki silver (współ)tworzy kompozycję, która jest jedną ze standardowych a także tworzy inne i dopóty dopóki nie przesadza na forum (prawda jest taka, że zawsze mógł się zachowywać jeszcze gorzej) to nie otrzyma bana na swoje konto. Prędzej mi wyrośnie trzecia noga niż silverlight stąd wyleci.

Użytkownik jojo87 edytował ten post 2010.07.16, 09:07

#13 muszi

muszi

I hate Mondays!

• Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2010.07.16, 09:42

3. Dzienny limit przyznanych negatywnych punktów reputacji w stosunku do pozytywnych: brak. Czyli liczy się ilość punktów reputacji a to czy ktoś wykorzysta połowę na plusy i połowę na minusy albo 8 na plusy a na 2 minusy to już nie ma różnicy. Może tak dodać taką opcję do 3-go pytania ankiety?

Nie ma takiej możliwości. W ustawieniach jest oddzielnie limit punktów pozytywnych i negatywnych.

Nie myślcie, że sprawę punktowania zamierza się rozwiązać w sposób nałożenia większych limitów. Jak pisałem w pierwszym poście jest to ankieta poglądowa, bo chce poznać wasze zdanie. Nie wiem czy będą jakieś zmiany, ale jakby były to możliwe, że wynik tej ankiety będzie miał na to wpływ.
Nie jest też prawdą, że jedynym użytkownikiem nadużywającym systemu reputacji jest Silver. Są kółka wzajemnej adoracji oraz grupki bądź pojedyncze osoby, które delikatnie mówiąc za sobą nie przepadają. Na wzajem się plusujecie i minusujecie, robicie odwety i kółko się zamyka. Nie on jeden jest winny temu jak wygląda aktualnie atmosfera na forum.
Teraz pewnie uznacie, że go bronię, ale wisi mi to w sumie. Widzę jak się wiele osób zachowuje, mam dostęp do logów i jasno widzę, że zwalanie na jednego użytkownika winy za całe forumowe zło to po prostu kpina. Chcecie kary dla Silvera (niektórzy nawet zbanowania) za punktowanie, ale nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, że są również inne osoby, które na równi zasługują na to samo.
  • Silverlight lubi to

#14 jojo87

jojo87

Niedoszły wtyczkopisarz

• Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 2010.07.16, 10:22

Nie ma takiej możliwości. W ustawieniach jest oddzielnie limit punktów pozytywnych i negatywnych.

W takim razie zmieniam odpowiedź na 1. pytanie. Uważam, że po 10 pkt reputacji (dla plusów i minusów) to za dużo a po 5 ciut za mało. Więc ile? Gdzieś pomiędzy tymi wartościami, aktualnie nie jestem w stanie sprecyzować odpowiedzi.

Chcecie kary dla Silvera (niektórzy nawet zbanowania) za punktowanie, ale nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, że są również inne osoby, które na równi zasługują na to samo.

Ale chyba nie zaprzeczysz, że osoby z rangami specjalnymi - takimi jak "Dekorator", "Wtyczkopisarz", "Pomocnik", "Przyjaciel", etc. - powinni być na poziomie? A czy jest tutaj inna osoba z rangą specjalną zachowująca się w taki sposób?

EDIT

down, to może napiszesz kto :>

Użytkownik jojo87 edytował ten post 2010.07.16, 11:41

• vBz i muuz lubią to

#15 muszi

muszi

I hate Mondays!

• Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2010.07.16, 11:31

A czy jest tutaj inna osoba z rangą specjalną zachowująca się w taki sposób?

Dla mnie tak, jest.
  • Silverlight lubi to

#16 wu112

wu112

Wrzuć Monetę

• Moderator
  • 2850 postów

Napisano 2010.07.16, 11:54

Nie jest też prawdą, że jedynym użytkownikiem nadużywającym systemu reputacji jest Silver. Są kółka wzajemnej adoracji oraz grupki bądź pojedyncze osoby, które delikatnie mówiąc za sobą nie przepadają. Na wzajem się plusujecie i minusujecie, robicie odwety i kółko się zamyka. Nie on jeden jest winny temu jak wygląda aktualnie atmosfera na forum.

Fakt, że nie on jeden nadużywa. Ale on akurat został złapany za rękę na gorącym uczynku. To, że Silvera nie trawię, to chyba każdy na tym forum zdążył zauważyć. Różnica między nami jest taka, że ja minusuję jego posty za wypisywanie bredni (czyli wartość merytoryczną samego posta - mógłbym podać przykłady jego postów z moim uzasadnieniem minusowania i nie musiałbym nawet specjalnie długo szukać, ale nie tego tyczy się ten temat), a w odpowiedzi dostaję minusy za to, że w mojej kompozycji jest błąd :] Jak już Killer wspomniał "robi sobie krzywdę narzędziami, które dostarcza mu forum". Inna sprawa, że Administracja zastrzega sobie prawo do podania do publicznej wiadomości nicków takich osobników. Więc się pytam: czemu tego nie robi? Każdy by dostał nagrodę (w tym ja).. byłaby jakaś sprawiedliwość. A teraz nie dostaje nikt - czy oceniania nie używa wcale czy wręcz go nadużywa.

Teraz pewnie uznacie, że go bronię, ale wisi mi to w sumie. Widzę jak się wiele osób zachowuje, mam dostęp do logów i jasno widzę, że zwalanie na jednego użytkownika winy za całe forumowe zło to po prostu kpina. Chcecie kary dla Silvera (niektórzy nawet zbanowania) za punktowanie, ale nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, że są również inne osoby, które na równi zasługują na to samo.

Tylko zauważ, że sprawa zbanowania Silvera nie rozbija się tylko o jego ocenianie postów. Z resztą nie wnosiłem o bana za samo ocenianie. Już wielokrotnie złamał regulamin, a Administracja nic z tym nie robi. Poza tym dochodzi jeszcze stan atmosfery forumowej po jego akcjach/wypowiedzich. Sam poziom jego reputacji coś mówi. Tak samo zdanie użytkowników. Gdyby się dało to już dawno doszłoby do linczu. Niestety lepiej zasłonić się regulaminem i powiedzieć, że nie ma za co go zbanować/ukarać (co jest bzdurą - dostałeś na to dowód). W przeszłości kary jakoś go nie omijały. Wtedy się dało.. teraz nie. Ale jak sam mówiłeś "wisi Ci to w sumie".

Wybacz muszi, że piszę posta w tym tonie, ale nie po to strzępiłem sobie wczoraj klawiaturę, żeby znów temat pozostał bez echa. Do tej pory, były ogranicznia forum i zmiany regulaminu. Chyba czas z tym skończyć.

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja

#17 eSKej

eSKej

Master Flamaster

• Dekorator
  • 953 postów

Napisano 2010.07.18, 23:16

heh, doszedł nowy punkt w regulaminie:

II. Korzystając z mechanizmów forum, nie wolno w jakiejkolwiek formie:
[...]
11. nadużywać systemu reputacji (w szczególności oceniać użytkownika, a nie zawartość napisanego przez niego posta).

Czy to znaczy, że teraz administracja będzie indywidualnie, subiektywnie oceniać, czy dany user nadużył tego systemu reputacji?

EDIT: I nasunęło mi się drugie pytanie: Czy w związku z tym nowym punktem można teraz raportować posty, które wg nas są niesłusznie ocenione? Lekka paranoja ale nie ździwiłbym się gdyby niektórzy zaczęli to stosować:

"ktoś mi dał minusa ? ooo, to zaraz zgłosze to moderatorowi, już on sie tym zajmie Dołączona grafika"

Użytkownik eSKej edytował ten post 2010.07.18, 23:34

• kr2ysiek lubi to

#18 muszi

muszi

I hate Mondays!

• Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2010.07.18, 23:30

Ewidentne i notoryczne nadużywania będą karane. Jest wiadome, że niektórzy minusowali osoby, a nie posty. Oczywiście, że nie jest to łatwe do ocenienia, ale w skrajnych przypadkach łatwo to zauważyć i takie będą tylko karane. Ponieważ to ocena bardziej subiektywna to raczej inna osoba musiałby być takiego samego zdania, aby uniknąć niedomówień.

EDIT: Jak wspomniałem, będą karane tylko notoryczne przypadki. Raportowanie pojedynczego posta raczej nic nie da. Natomiast jak ktoś zgłosi, że użytkownik X minusuje wszystkie posty użytkownika Y to wtedy zostanie to sprawdzone i jeśli uzna się, że tak jest to będą %. Był przypadek, że pewien osobnik dawał minusy nawet za posty, które są wstawiane z automatu przez forum (np przy zamykaniu propozycji).

Użytkownik muszi edytował ten post 2010.07.18, 23:40

#19 kr2ysiek

kr2ysiek

• Pomocnik
  • 1501 postów

Napisano 2010.07.18, 23:56

A była by możliwość dodania potwierdzenia oceny posta? Kilka razy przez przypadek kliknąłem na minusa ;) Np. w postaci alertu z JavaScript.
Przykładowa treść:

Czy na pewno chcesz ocenić post w ten sposób? [Tak|Nie]

• eSKej i jojo87 lubią to

#20 muszi

muszi

I hate Mondays!

• Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2010.07.19, 09:19

To pytanie do Wareczka ;) Ja ma inne, zaproponowane nie pamiętam przez kogo podczas prywatnej rozmowy. Da radę dodać uzasadnienie oceny postu?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych