Skocz do zawartości

Zdjęcie

AQQ na platformę Android

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
103 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: AQQ na Androida (174 użytkowników oddało głos)

Popierasz?

1. Głosowano Tak (136 głosów [78.16%])

Procent z głosów: 78.16%

2. Nie (22 głosów [12.64%])

Procent z głosów: 12.64%

3. Głosowano Nie mam zdania (16 głosów [9.20%])

Procent z głosów: 9.20%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 grafalz

grafalz

Początkujący

• Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 2010.07.18, 21:26

Proponuję stworzenie komunikatora AQQ na Androida. Jest to jedna najdynamiczniej rozwijających się platform mobilnych i myślę, że w pełni funkcjonane AQQ mogło by zdetronizować GG.

Użytkownik Wareczek edytował ten post 2010.08.20, 15:20

#2 stivo

stivo

mgr inż.

• Moderator
  • 2184 postów

Napisano 2010.07.18, 21:53

Mobilnego AQQ nie można się doczekać, a co dopiero dedykowanego dla Androida.

muszi: Nie mówiąc o innym platformach desktopowych niż Windows...

Użytkownik muszi edytował ten post 2010.07.18, 21:57

#3 grafalz

grafalz

Początkujący

• Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 2010.07.18, 22:14

Ja swego czasu miałem na Nokii 5300 mobilne AQQ.

#4 muszi

muszi

I hate Mondays!

• Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2010.07.18, 22:43

Było to stare AQQ Mobile współpracujące ze starą siecią AQQ (ta z numerkami). Ale nie o tym mowa, trzymajcie się tematu.

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<

#5 scope

scope

Bywalec

• Użytkownik
  • 233 postów

Napisano 2010.07.18, 22:53

Obecnie nie ma AQQ na żadną inną platformę niż Windows. Jeżeli już robić coś nowego, to więcej pożytku będzie z AQQ na Linuxa* niż z mobilnego.

*Chociaż oczywiście i tego nie ma się co spodziewać.
  • matiss i ss9227 lubią to

#6 Wojtek

Wojtek

Adept

• Użytkownik
  • 381 postów

Napisano 2010.07.18, 23:24

Android opiera się na linuxie.

Za:

Google strasznie mocno pracuje nad tym by pisanie aplikacji na Androida było jak najłatwiejsze i przyjazne. Cały czas organizują jakieś seminaria które wrzucają potem na youtube'a. http://developer.and...deos/index.html
Android szybko zyskuje popularność.
Autor AQQ podobno już ma androida.
Pisanie na dotykowcu jest wygodne i proste, znacznie bardziej niż się spodziewałem. Plus można mieć model z fizyczną klawiaturą.
Pakiety internetowe są już bardzo tanie. Era np. oferuje blueconnect za 9zł, nieograniczony internet a po 100MB zwalnia. No i jest jeszcze WiFi.
Komunikator zawsze w wygodny sposób dostępny.
itd. itp.

Minusy:
Trzeba by napisać nowe AQQ nieopierające się na IE a potem prowadzić praktycznie dwa projekty równocześnie przez jednego programistę.

Ja na razie testuję Palringo i fringa na moim Androidzie.
  • muuz lubi to

#7 madhunt3r

madhunt3r

Prezes

• Przyjaciel
  • 810 postów

Napisano 2010.07.19, 00:00

Ja na razie testuję Palringo

Zainstalowałem tą betę i już chodzi zdecydowanie lepiej niż poprzednia wersja stabilna. Jeszcze kilka poprawek i będzie IM którego można używać, no chyba, że OC napiszę na Androida AQQ Mobile :D

#8 Wareczek

Wareczek

Adept

• Administrator
  • 1262 postów

Napisano 2010.07.19, 00:12

Co ta propozycja ma wspólnego z naszym AQQ ? Proszę o odrzucenie lub przeniesienie.

#9 muuz

muuz

Weteran

• Użytkownik
  • 415 postów

Napisano 2010.07.19, 00:24

Proponuję dwie wersje: AQQ Mobile i AQQ Mobile for Android (mam 5800 XM z Symbianem, ale niedługo chciałbym kupić telefon z Androidem).

Moim zdaniem najlepiej byłoby, gdyby NA RAZ rozwijanych było aż 4/5 projektów:
  • AQQ 2.x (silnik IE - Windows) - no dobra, to nie musi być :P
  • AQQ 3.x (silnik WebKit - Windows/Linux/Mac OS)
  • AQQ Mobile
  • AQQ Mobile for Android
  • AQQ Web (AQQ w przeglądarce)

Nie mówię już o edycjach na Symbian, Windows Mobile/Phone, iPhone OS i innych, bo to byłoby przegięcie. Najlepiej byłoby jakby wszystkie równocześnie rozwijano, udoskonalano. Jest tylko jeden, mały, duży :D problem: mamy tylko OC. Tylko jeden programista to za mało.

Uprzejmie proszę: nie minusujcie tego posta, tylko się wypowiedzcie w temacie...

Użytkownik muuz edytował ten post 2010.07.19, 21:03

AQQSystemPrzeglądarkaAntywirus

Dołączona grafika

#10 galean

galean

Weteran

• Użytkownik
  • 483 postów

Napisano 2010.07.19, 08:25

Jeżeli będzie już AQQ 3.x to nie widzę sensu dalszego rozwijania AQQ 2.x, bo to się mija z celem, da się w tej chwili zmusić AQQ do działania na linuksie tylko trzeba trochę nad tym posiedzieć.

Nadal nie umie czytać rozmiarów png :D

#11 Wojtek

Wojtek

Adept

• Użytkownik
  • 381 postów

Napisano 2010.07.19, 09:18

@muuz - Tylko no właśnie ;) kto miałby zrobić te wszystkie wersje. Wapster musiałby zatrudnić kolejnego programistę(-ów) by się na serio do tego zabrać.
AQQ Mobile? znaczy AQQ w javie? No chyba nie ma sensu.
AQQ3 też nie bardzo widzę bo będzie jak przy zmianie z 1 na 2. Chyba rok trwała sytuacja, że AQQ1 nie było już rozwijane a AQQ2 miało masę błędów i małą funkcjonalność.

Oficjalna wersja Gadu-Gadu jest wydawana na Androida.

Generalnie najpierw Wapster musi zainwestować w kolejnego programistę by można było o czymś gadać.

#12 muszi

muszi

I hate Mondays!

• Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2010.07.19, 09:30

Co ta propozycja ma wspólnego z naszym AQQ ? Proszę o odrzucenie lub przeniesienie.

A gdzie są propozycje związane z "nie naszym" AQQ? :>

Proponuję dwie wersje: AQQ Mobile i AQQ Mobile for Android (mam 5800 XM z Symbianem, ale niedługo chciałbym kupić telefon z Androidem).

Moim zdaniem najlepiej byłoby, gdyby NA RAZ rozwijanych było aż 5 projektów:

• AQQ 2.x (silnik IE - Windows)
  • AQQ Mobile
  • AQQ Mobile for Android

Nie mówię już o edycjach na Symbian, Windows Mobile/Phone, iPhone OS i innych, bo to byłoby przegięcie. Najlepiej byłoby jakby wszystkie równocześnie rozwijano, udoskonalano. Jest tylko jeden, mały, duży :D problem: mamy tylko OC. Tylko jeden programista to za mało.

A dlaczego tylko Android ma być wyróżniony i posiadać oddzielną wersję? Co on jakiś super lepszy od innych? Lepiej mieć jadą wersję uniwersalną i porządną niż kilka dedykowanych i średnich.
Jak wspomniałeś jest za mało programistów, więc samo rozwijanie dwóch AQQ jest dla mnie bezsensowne. Po co jednocześnie wersje na dwa silniki? Jak już coś robić to zdecydować się na jeden kierunek rozwoju.
Jeszcze sprawa AQQ Mobile, bo o tym tu mowa. Z tego co jakiś czas temu mówiono, to miała zajmować się tym projektem zupełnie inna osoba (osoby?). Gdyby to rzeczywiście było kilku programistów to można by pokusić się o wersje dedykowane pod różne platformy. Jednak znając Wapstera i jego zapał w sprawach AQQ, to nie liczyłbym na cokolwiek...

Użytkownik muszi edytował ten post 2010.07.19, 09:31

>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<

#13 mpq1671

mpq1671

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 2010.07.19, 11:01

Prowadzić wersje na 10 różnych platform to raczej ciężka sprawa - ale mam zadanie dla użytkowników. Niech Ci, którzy korzystają z Linuxa, Maca, Solarisa i innych popularnych systemów niech spróbują opatentować zestaw emulatora win32 + aqq. Można przecież zrobić wtedy i 10 wersji AQQ, które byłyby identyczne, z tym że dodatkowo w pakiecie byłby wstępnie skonfigurowany emulator x] Z tego co widzę większość opartych jest na Wine - dla maca CXZ, Cider, Wineskin i masa innych, nie wiem jak z innymi platformami.

#14 Wojtek

Wojtek

Adept

• Użytkownik
  • 381 postów

Napisano 2010.07.19, 11:37

@mpq1671 - po co? Są dobre komunikatory na inne platformy które oferują natywne wsparcie. Przystosowane do rozdzielczości itd. itp. Także proteza windowsowego AQQ raczej nie okaże się lepsza.

A dlaczego tylko Android ma być wyróżniony i posiadać oddzielną wersję? Co on jakiś super lepszy od innych?

To nie wiedziałeś? :D hehe ;)
Symbian już odstaje, Nokia chce go zastąpić nowym systemem opartym na linuxie (Jeśli dobrze pamiętam nazwę) MeeGo.
WM okazał się być porażką do której MS się otwarcie przyznał. Ale nawet nie musiał bo widać to było po sprzedaży magicznej liczby 500 egzemplarzy ich nowej komórki. (taki news ostatnio czytałem na benchamrku)
BadaOS - nowy system od Samsunga - nie może równać się funkcjonalnością do Androida.
Zostaje Android i iOS od iPhone'a. Z tym, że telefon z Androidem można kupić za 500zł a iP raczej nie ;)

Także czekamy na nowych programistów którzy zabiorą się za wersje mobilne ;)
  • muuz lubi to

#15 scope

scope

Bywalec

• Użytkownik
  • 233 postów

Napisano 2010.07.19, 12:03

• AQQ 2.x (silnik IE - Windows) - no dobra, to nie musi być :P
  • AQQ Mobile
  • AQQ Mobile for Android

No i nie zapomnijmy o skonstruowaniu wodoszczelnego tostera z logiem AQQ. A może OC w wolnej chwili wynajdzie i perpetuum mobile?
Bez przesady, goddamn, 5 projektów?!

Zostaje Android i iOS od iPhone'a.

Tylko one? Bo mi wydaje się, że najwięcej osób ciągle posiada telefon bez systemu operacyjnego i to właśnie aplikacja Java miałaby największe szanse powodzenia.
  • matiss lubi to

#16 Wojtek

Wojtek

Adept

• Użytkownik
  • 381 postów

Napisano 2010.07.19, 13:00

No to oczywiście prawda, że smartphony nie mają jeszcze większości rynku ale zdobywają go coraz więcej. Są coraz tańsze i lepsze. Zwłaszcza te na Androidzie. Za rok powiedzmy te proporcje powinny być znacznie lepsze niż dzisiaj a wątpię by Wapster zatrudnił nowych programistów na dniach.

Dodatkowo są to internetowe telefony do których jest sens wykupić pakiet danych lub korzystać z WiFi. Jest to sporo wygodne a nie można powiedzieć tego samego o komunikatorach w javie na zwykłe komórki. No bo ile osób z tego korzysta?

Także moim zdaniem lepiej zrobić coś przyszłościowego jak wersję na najpopularniejszy system dla smartphonów.

Spoiler

#17 muszi

muszi

I hate Mondays!

• Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2010.07.19, 13:48

Symbian już odstaje, Nokia chce go zastąpić nowym systemem opartym na linuxie (Jeśli dobrze pamiętam nazwę) MeeGo.

MeeGo będzie tylko w wysokobudżetowych telefonach, pozostałych seriach ma być nadal Symbian. Zresztą ostatnio pokazali już interface wersji ^4, więc prędko ta platforma nie umrze. Inne zresztą też, więc twierdzenie, że Android jest jedyną platformą pod którą warto pisać aplikacje jest lekko mówiąc poronione :P

#18 Wojtek

Wojtek

Adept

• Użytkownik
  • 381 postów

Napisano 2010.07.19, 14:27

To znaczy nie jedyną pod którą wartą tylko tą pod którą najbardziej warto (według mnie ;) ). Bo wątpię w sztab programistów którzy będą tworzyć AQQ na kilka platform mobilnych więc jeśli już coś wybrać to mój wybór padłby na Androida właśnie.

Więc skoro MeeGo ma być tylko w droższych modelach to Android wygrywa z nim już bo jest także w niskobudżetowych modelach, nawet tych ~100$

Tani, androidowy slider od Samsunga:
http://www.frazpc.pl...d-Samsunga.html

Najtańszy (?) androidowy telefon na rynku:
http://www.frazpc.pl...n-na-rynku.html
  • muuz lubi to

#19 Gość_Dj_Technova_*

Gość_Dj_Technova_*
  • Gość

Napisano 2010.07.19, 14:47

Ja używam BombusMod i mi jak narazie wystarcza:)...mam telefon dostsowany do plików jar.Ale moze kiedyś wypróbuje AQQ Mobile jak piszecie...^^

Użytkownik Dj_Technova edytował ten post 2010.07.19, 14:48

#20 galean

galean

Weteran

• Użytkownik
  • 483 postów

Napisano 2010.07.19, 19:43

Symbian obsługuje aplikacje java, więc w razie co można zrobić jedną wersje dla zwykłych telefonów z javą i symbianem
z tego co wiem na androidze też da się uruchomić aplikacje java, ale nie jestem pewien
Iphony i ipody nie obsługują javy, tak samo jak telefony na windows mobile
wersja web uważam za niepotrzebną, wersja portable działa wystarczająco dobrze by z niej korzystać. Jak się uprzemy to odpalimy ją nawet na telefonie podłączonym do Pc w trybie pamięci masowej.
Nie wiem co z meego cze meamo od nokii, ale pewnikiem nie zrezygnowała z odpalania aplikacji java

Użytkownik galean edytował ten post 2010.07.19, 19:45

Nadal nie umie czytać rozmiarów png :D

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych