Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ukrywanie opisu przed znajomymi z listy kontaktów

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Ukrywanie opisu przed znajomymi z listy kontaktów (27 użytkowników oddało głos)

Czy chciał(a)byś mieć możliwość ukrywania nie tylko statusu, ale i opisu przed wybranymi przez Ciebie znajomymi z Twojej listy kontaktów?

1. Głosowano Tak (25 głosów [92.59%] - Zobacz)

Procent z głosów: 92.59%

2. Nie (2 głosów [7.41%] - Zobacz)

Procent z głosów: 7.41%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 Ethan

Ethan

Początkujący

• Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 2010.07.26, 12:57

Witam,

Czy istnieje już jakaś wtyczka, która pozwala ukryć zarówno status, jak i opis przed daną osobą z naszej listy kontaktów Gadu-Gadu?

Jeśli nie, pozwoliłem sobie stworzyć ankietę, aby sprawdzić poziom zapotrzebowania na tę opcję - zapraszam do głosowania.

W GG 10 istnieje taka możliwość.

Pozdrawiam,
Ethan

#2 wu112

wu112

Wrzuć Monetę

• Moderator
  • 2850 postów

Napisano 2010.07.26, 13:16

Taka funkcja jest już wbudowana we wtyczkę GG.

1. Kliknij na ikonę GG u dołu okna głównego i w menu zaznacz opcję: Tylko dla znajomych
2. Wejdź w menu Program > Ustawienia Gadu-Gadu, kliknij przycisk Niewidoczność i na liście zaznacz kontakty, przed którymi chcesz się ukryć.

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja

#3 Ethan

Ethan

Początkujący

• Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 2010.07.26, 13:30

Funkcja "Niewidoczność" umożliwia tylko ukrycie statusu przez wybranymi kontaktami, opis wciąż jest dla nich widoczny.

#4 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2010.07.26, 13:59

Tak niestety działa sieć Gadu-Gadu i nic nie da się z tym zrobić. Co innego z siecią Jabber gdzie dla danego kontaktu możesz ustawić blokowanie wysyłania naszego statusu/opisu poprzez listę prywatności czy też można użyć wtyczki SendState.

#5 Ethan

Ethan

Początkujący

• Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 2010.07.26, 14:02

Nie rozumiem, przecież w samym komunikatorze GG 10 można ukryć opis przed znajomymi, więc dlaczego "tak niestety działa sieć Gadu-Gadu"?

#6 Senega

Senega

Początkujący

• Wtyczkopisarz
  • 1401 postów

Napisano 2010.07.26, 14:03

Ale Ethan napisał, że to działa w GG10 czyli jest to zaimplementowane i chodzi o wprowadzenie tego dla GG w AQQ.
  • Ethan lubi to

Android - program telewizyjny Kropka TV http://goo.gl/AZyEE

Aktualnie bez AQQ - co na dobre mi wychodzi :tuptup:

#7 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5030 postów

Napisano 2010.07.26, 14:17

No to na buglistę z tym ;) Bo według mnie to niedociągnięcie funkcjonalności tej której już mamy :P

#8 Ethan

Ethan

Początkujący

• Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 2010.07.26, 21:26

W takim razie proszę o jakąś interwencję osób wpływowych, ponieważ obecnie tylko to powstrzymuje mnie od przesiadki z GG 10 na AQQ 2.2.2.10. :P

#9 matiss

matiss

Expert

• Wtyczkopisarz
  • 1166 postów

Napisano 2010.07.26, 21:34

Ethan chyba coś, źle testowałeś, właśnie sprawdziłem i opcja "niewidoczność" ukrywa i opis i stan...

#10 mav

mav

Skrypter

• Przyjaciel
  • 1157 postów

Napisano 2010.07.26, 23:08

HM, to bardzo ciekawe. Dodałem własny numer gg do kontaktów i widzę swój opis itp. ale nie mam go na liście osób na liście 'niewidoczności' ;P czy to normalne? Wiem, dość głupie, ale chciałem sprawdzić czy to działa i nie zobaczę własnego opisu

JS / jQuery / PHP / MySQL / CMS / Forum filmowe / Kran kamerowy

#11 Ethan

Ethan

Początkujący

• Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 2010.07.27, 00:47

Ethan chyba coś, źle testowałeś, właśnie sprawdziłem i opcja "niewidoczność" ukrywa i opis i stan...

Nie wiem jak sprawdziłeś, matiss, ale dla pewności zrobiłem test po raz kolejny i wciąż jest to samo.

Mam odpalone oba komunikatory naraz (zainstalowałem ponownie AQQ, niestety napotykając po drodze znany wyskakujący błąd o treści: "Access violation at address...", po czym ledwo udało mi się wyłączyć program, a następnie nie chciał się nawet uruchomić, poprzestając na ładowaniu GG.dll bodajże, a teraz wydaje się działać poprawnie - to takich parę szczegółów), w GG 10 uruchomiony profil z innym numerem Gadu-Gadu, który ma na liście ten, na którym jestem zalogowany w AQQ. Sprawdziłem najpierw na czysto - komunikatory synchronizują zmianę opisu (nie całkiem, ponieważ nie rejestrują drobnych zmian ujemnych, czyli np. odjęcie jednego znaku, ale na zlikwidowanie opisu bądź dodanie jednego znaku reagują jednocześnie - dziwne, ale trudno). Następnie zdjąłem opis w AQQ, zaznaczyłem opcję "Tylko dla znajomych" oraz dodałem nr z GG 10 do "Niewidoczności" w AQQ. Ustawiłem opis - synchronizacja wciąż bez zmian, widzę swój opis na innym numerze, który znajduje się na mojej liście "Niewidoczności".

Poza tym spójrz na ankietę - wydaje mi się, że gdyby "Niewidoczność" ukrywała i stan, i opis, ludzie skomentowali by w niej brak sensu.

Mimo wszystko jestem w kropce i lekko zażenowany trudnościami, które opisałem powyżej...

Użytkownik Ethan edytował ten post 2010.07.27, 00:49

#12 matiss

matiss

Expert

• Wtyczkopisarz
  • 1166 postów

Napisano 2010.07.27, 12:25

Akurat ankietą bym się nie sugerowałem ludzie często czegoś nie sprawdzą, a opcja może im się przydać więc glosują na tak ;) Tak czy inaczej ja robiłem test aqq -> aqq i wtedy działa, widać jest jakiś błąd z aqq -> gg10. Więc to raczej na buglistę, bo skoro aqq -> aqq działa, to i z gg powinno działać.

#13 ptr87

ptr87

Początkujący

• Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 2010.07.28, 09:22

Witam, też chciałem zrobić tak jak Ethan i u mnie działa to na aqq > aqq, aqq > gg7 oraz aqq > gg10, czyli jednak wszystko gra.

#14 mpq1671

mpq1671

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 2010.07.29, 13:27

Proponuję sprawdzić z dwóch różnych komputerów/adresów IP. Może w tym leży problem.

#15 overclocker

overclocker

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 57 postów

Napisano 2010.07.30, 16:55

ja bym jednak preferował być widoczny jako dostępny ale nie pokazywać opisu pewnym kontaktom... jestem za rozpatrzeniem tego pomysłu?

#16 matiss

matiss

Expert

• Wtyczkopisarz
  • 1166 postów

Napisano 2010.07.30, 17:01

@overclocker
Nie jestem pewien na 100%, ale chyba była taka propozycja i o ile pamiętam, to jest to niewykonywalne, bo protokół gg na to nie pozwala (mogę się mylić).

#17 niziu

niziu

Początkujący

• Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 2010.08.02, 23:15

hmm, a dałoby radę zrobić tak, żeby na liście kontaktów można było wziąć sobie prawym przyciskiem myszki kliknąć i żeby była taka opcja 'nie pokazuj statusu', i jak sie ją włączy to żeby tej osobie pokazywało że jestem niedostępny? Kiedyś korzystałem z tlena i była taka opcja, po włączeniu jej dla danego kontaktu obok nazwy kontaktu pojawiało się szare słoneczko.

@wu112

uuups, to przepraszam ;)

Użytkownik niziu edytował ten post 2010.08.02, 23:23

#18 wu112

wu112

Wrzuć Monetę

• Moderator
  • 2850 postów

Napisano 2010.08.02, 23:22

Taka propozycja dla AQQ została zgłoszona i czeka na realizację: http://forum.aqq.eu/...scie-kontaktow/

@Up: Nic nie szkodzi :P

Użytkownik wu112 edytował ten post 2010.08.02, 23:31

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja

#19 overclocker

overclocker

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 57 postów

Napisano 2010.08.06, 00:07

zobaczymy może jednak coś ruszy i się uda zrealizować ten projekt...

#20 19normalny89

19normalny89

Bywalec

• Zablokowany
  • 201 postów

Napisano 2010.08.06, 09:25

tak, ruszy tak jak inne półroczne propozycje. Programiści i webmasterzy zawsze robią to co im przyjdzie do głowy a dopiero jak im się kończy (raczej niemożliwe) zabierają się niechętnie za sugestię ludzi.

Aqq: najnowsze (licząc bety) Wtyczki: Aqq sms, AntySpam, Blocker, Gg network, Spell checker Kompozycja: Sense Glass
Windows: 7 Ultimate Przeglądarki: Firefox 3.6 (domyślna), IE8
Komputer: Q8200 2.33GHz(x4), GeForce 9800GT(1GB DDR3), 2x2GB DDR2, Samsung HD503HI(500GB)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych