Skocz do zawartości


Zdjęcie

KIS2011 i Access Denied dla forum


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wojtek

Wojtek

    Adept

  • Użytkownik
  • 381 postów

Napisano 2010.07.29, 11:12

Dołączona grafika
Ustawienia antywirusa standardowe i nie wpuszcza na forum. Na żadnym z innych for które teraz sprawdzałem nie ma takie problemu.

Wiadomo, mogę sobie zmienić ustawienia ale jeśli najpopularniejszy chyba pakiet ochronny nie wpuszcza przy standardowych ustawieniach to jest problem bo wielu użytkowników po prostu nie wejdzie tutaj.

#2 COLS

COLS

    Weteran

  • Użytkownik
  • 476 postów

Napisano 2010.07.29, 11:36

Korzystam z tego pakietu i jakiś czas temu miałem podobny problem. KIS blokował mi w ten sposób większość stron, tylko teraz nie moge sobie przypomnieć co było poprzestawiane w opcjach. Na początek spróbuj wyłączyć i sprawdzić zaporę KISa, a najeżdżając na ikone na pasku powiadomień wyłączyć -> 'DISABLE PARENTAL CONTROL'

EDIT: Tak już wiem na pewno włączyłeś przez przypadek PARENTAL CONTROL, jak to wyłączysz to wszystko wróci do normy

Użytkownik COLS edytował ten post 2010.07.29, 11:45


#3 Wojtek

Wojtek

    Adept

  • Użytkownik
  • 381 postów

Napisano 2010.07.29, 12:13

To znaczy tak jak napisałem, ja problemów z tym nie mam, chciałem tylko dać znać że jakiś problem jest. Bo tak jak napisałem, nic nie włączałem, ustawienia są standardowe więc Parental Control który blokuje to forum może być problemem dla innych użytkowników. I skoro mi blokuje tylko to forum warto by zobaczyć czy nie ma tutaj jakiegoś sposobu by to naprawić.

#4 COLS

COLS

    Weteran

  • Użytkownik
  • 476 postów

Napisano 2010.07.29, 12:20

to wystarczy pogrzebać w ustawieniach Kontroli Rodzicielskiej (Parental Control) i zobaczyć która z blokad to powoduje, Illegal Sofware w tym przypadku. Natomiast mówię, iż mi zaczęło blokować wszystkie odwiedzane przeze mnie strony - jest to spowodowane jakimś sposobem wykrywania przez KIS tych stron. Bo teraz jak włączyłem tę opcję, to mi NIE blokuje np. forum AQQ i paru innych (np. nk czy forum battlefield) a resztę tak, przedtem to wszystko miałem wyłączone wraz z forum.

Użytkownik COLS edytował ten post 2010.07.29, 12:26


#5 Wojtek

Wojtek

    Adept

  • Użytkownik
  • 381 postów

Napisano 2010.07.29, 12:29

No i ja sobie wyłączyłem także jeszcze raz piszę, że problemu nie mam :P Mam na myśli użytkowników którzy sobie nie wyłączą i/b przestraszą się tego co na tym forum się może znajdować. Także chodziło mi o to by to forum udobruchało KIS'a a nie na odwrót.

#6 COLS

COLS

    Weteran

  • Użytkownik
  • 476 postów

Napisano 2010.07.29, 12:32

Rozumiem Cię, chciałem zwrócić uwagę że sam KIS używa jakiegoś algorytmu do wykrywania stron (bo raz mam forum wyłączone przez niego a za drugim nie), możliwe że zależny od częstości wejść, czy coś w tym rodzaju. Bo faktycznie blokuje forum pod w/w zarzutem 'Illegal software'

#7 karololszak

karololszak

    podróżnik w czasie

  • Moderator
  • 1562 postów

Napisano 2010.07.29, 13:39

Tak, tylko że 'illegal software' = 'nielegalne programy', czyli inaczej mówiąc - KIS nie zna AQQ (nie ma w swojej bazie aplikacji) :P Trzeba by to było chyba zgłosić do ich polskiego oddziału czy coś...

#8 Wojtek

Wojtek

    Adept

  • Użytkownik
  • 381 postów

Napisano 2010.07.29, 14:00

Ale co ma ten program do wejścia na forum? Mi się wydaje, że chodzi raczej o jakiś komponent forum. A jeśli z forum jest wszytko w porządku no to faktycznie trzeba by to do nich zgłosić.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych