Skocz do zawartości


Zdjęcie

FreeCap + AQQ


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Morpheus

Morpheus

    Weteran

  • Wtyczkopisarz
  • 712 postów

Napisano 2010.08.13, 14:47

Jako że dużo osób o to pyta, a nie chce pisać kilometrowego posta na bugliście, to zakładam osobny temat.
Więc tak: w aktualnej wersji AQQ w ogóle nie ma działającej obsługi proxy, co jest błędem. Obsługi http nie ma, co jest uznane jako propozycja, która pewnie nie zostanie zrealizowana w najbliższym czasie.
FreeCap pozwala na przekierowanie wszystkich połączeń danego programu przez proxy, co może być tutaj pomocne.

Więc tak:

1. Ściągamy FreeCap'a z http://www.freecap.ru/eng/?p=download -- tego chyba tłumaczyć nie trzeba.
2. Odpalamy, wchodzimy w File/Settings, następnie zakładka Proxy settings (pierwsza). Tutaj chyba też wiele tłumaczyć nie trzeba, podajemy adres i port proxy (+ ew. login & hasło), zaznaczamy typ i to tyle.
3. Z domyślnymi ustawieniami każdy odpalony program mi się crashował na Viscie/Win7, na XP podobno też, więc trzeba pogrzebać w zakładce Program: zaznaczamy tylko opcje na screenshot'cie;
Dołączona grafika

Generalnie, błędy wydaje się powodować opcja 'Use advanced hooking technic', więc jeżeli jakieś inne są potrzebne to można spokojnie zaznaczyć, zawsze można zmienić jakby coś nie działało

4. Wybieramy File/New application, klikamy Browse, wybieramy AQQ.exe. Tutaj już nie będe robił screenshota, bo to banalne (i szczerze mówiąc nie chce mi się).
Potem klikamy dwa razy na ikonkę AQQ, jakby ktoś na to nie wpadł.

O, i coś jeszcze: Ten program używa sposobów, które teorytycznie mogą powodować błędy, więc przed raportowaniem jakiegoś błędu na bugliście przydałoby się sprawdzić czy błąd sie objawia bez używania tego programu.

Użytkownik Morpheus edytował ten post 2010.08.13, 14:55


#2 VPN

VPN

    Guru

  • Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2010.08.13, 20:50

To wstyd, żeby użytkownicy musieli wyręczać Autora w takich sprawach...
  • wilk i vBz lubią to

Tu byłem.


#3 Lesio

Lesio

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 2011.02.01, 17:45

wstyd to mało powiedziane

ale u mnie i tak to nie działa

#4 wilk

wilk

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 221 postów

Napisano 2011.02.01, 17:52

To wstyd, żeby użytkownicy musieli wyręczać Autora w takich sprawach...

Niestety, nie pierwszy i nie ostatni raz... ;/

AQQ: 2.6.0.10
Kompozycja: GG 12
Wtyczki: Reboot, SpellChecker





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych