Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dodatkowe wsparcie skrótów klawiszowych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Dodatkowe wsparcie skrótów klawiszowych? (13 użytkowników oddało głos)

Oddaj swój głos

  1. Tak (12 głosów [92.31%])

    Procent z głosów: 92.31%

  2. Nie (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  3. Nie mam zdania (1 głosów [7.69%])

    Procent z głosów: 7.69%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 le1t00

le1t00

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 2010.09.23, 13:14

Witam,
posiadam klawiaturę Logitech Wave, która posiada wiele dedykowanych klawiszy, które można by wykorzystać w AQQ i jakoś sobie z tym radzę jednak kosztem innych funkcji, dlatego mam pytanie czy jest sposób by powstała wtyczka, która zarządzała by skrótami w AQQ pod różne klawiatury jak G15 lub innych multimedialnych klawiatur?
Każdy chętny mógłby tworzyć własną *szybką listę* i udostępniać innym użytkownikom.
Najbardziej zależy mi na skrócie, który wywołałby główne okno AQQ z traya :)
Taki mały koncepcik:
Dołączona grafika

#2 Deadmaster

Deadmaster

    Hellraiser

  • Moderator
  • 2088 postów

Napisano 2010.09.23, 22:16

Pomysł dobry :D Dodatkowo w takiej wtyczce mogła by być edytowalna lista już obecnych skrótów tak żeby każdy mógł przypisać sobie własny skrót do konkretnej funkcji (o ile to w ogóle możliwe - nie wiem, nie znam sie) ;) Tym sposobem mogła by powstać wtyczka odpowiedzialna za wszystkie skróty klawiszowe w AQQ wraz z możliwością ich dowolnej konfiguracji :D

#3 mav

mav

    Skrypter

  • Przyjaciel
  • 1157 postów

Napisano 2010.09.23, 23:59

Wspomnę tylko, że Foobar doskonale sobie radzi z dedykowanymi klawiszami klawiatur. Konfiguracja ich jest banalna. Do tego obsługa hotkeyów przy aktywnym oknie, ale też tzw, "global hotkey", który działa zawsze. Tak to tam wygląda:
Dołączona grafika
A przyciskiem mute właśnie wywołuję foobara na wierzch :) Te z MM to są dodatkowe klawisze multimedialne. Foty klawiatury nie będę już wklejał, myślę, że każdy kumaty wie o co chodzi. Na obrazku jest też przykład innego hotkeya - Shift+F1. Również działa cały czas, działanie jest proste, kopiuje nazwę aktualnie grającego utworu z artystą do schowka:)

Oczywiście taka forma mi bardzo odpowiada i jeśli miałoby to podobnie wyglądać (lub przynajmniej odpowiadać tej samej funkcjonalności), jestem za.
  • le1t00 lubi to

JS / jQuery / PHP / MySQL / CMS / Forum filmowe / Kran kamerowy


#4 psikuta

psikuta

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 2010.11.30, 17:57

Witam.
Więc na dzień dzisiejszy nie istnieją globalne skróty, np. do odbierania wiadomości?

#5 karololszak

karololszak

    podróżnik w czasie

  • Moderator
  • 1562 postów

Napisano 2010.11.30, 18:37

"Globalny skrót do odbierania wiadomości" - a cóż to takiego? Wiadomości odbiera się normalnie, jeszcze nigdzie nie widziałem takiej opcji -.- :P
Wszystkie skróty klawiszowe w AQQ dostępne są tutaj oraz trochę zakamuflowanych opcji jest tutaj

#6 matiss

matiss

    Expert

  • Wtyczkopisarz
  • 1166 postów

Napisano 2010.11.30, 19:35

Mogę tez zdradzić (choć żadna tajemnica to nie jest), że pracuję nad wtyczką, która niejako doda pewne skróty, chodzi o realizację tej propozycji, więcej na mojej stronie

Użytkownik matiss edytował ten post 2010.11.30, 19:49


#7 psikuta

psikuta

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 2010.11.30, 21:50

"Globalny skrót do odbierania wiadomości" - a cóż to takiego? Wiadomości odbiera się normalnie, jeszcze nigdzie nie widziałem takiej opcji -.- :P

Ustawiasz jakiś klawisz na skrót klawiszowy i gdy nadejdzie wiadomość, odbierasz ją właśnie tym hotkeyem, a nie poprzez klikanie w mrygające ikonki i fruwające dymki. Przy intensywnym korzystaniu z komunikatora bardzo ułatwia życie. Spotkałem się z tą świetną funkcją tylko w komunikatorze Miranda IM i Konnekt. Tego drugiego jestem od kilku lat użytkownikiem, ale chcę zmienić na coś co posiada jakąś przyszłość.
Świetnie, że powstaje wtyczka w tym kierunku, będę śledził jej rozwój. :aqq:
Podziwiam zapał i wysiłek włożony w rozwój tego komunikatora. :jupi:
Pozdrawiam.

#8 karololszak

karololszak

    podróżnik w czasie

  • Moderator
  • 1562 postów

Napisano 2010.11.30, 22:03

@psikuta: ja mam ustawione tak, że jak nadejdzie wiadomość, to mi automatycznie ją pokazuje, bez hotkeya czy klikania w ikonki czy dymki... Jeszcze bardziej ułatwia życie ;) + okno mruga gdy nadejdzie wiadomość...

#9 psikuta

psikuta

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 2010.11.30, 22:21

Tak wiem, to posiada większość komunikatorów, jest to trzecia w kolejności (po emotikonkach i dźwiękach) opcja która wyłączam po instalacji programu. Nie lubię wyskakujących bez mojej wiedzy okienek czy to w przeglądarce (pop-upy) czy w innym programie. W żaden sposób nie jest też mi na rękę żeby ktoś widział moje rozmowy podczas mojej nieobecności przy komputerze, np. podczas przerwy w pracy.

#10 mav

mav

    Skrypter

  • Przyjaciel
  • 1157 postów

Napisano 2010.11.30, 22:38

Akurat to o czym pisze psikuta ma sens. Sam ustawiłem sobie taki hotkey w Foobarze, który przywołuje okno główne. Normalnie zwijam sobie go w tray, a jeśli chcę szybko przeskoczyć o parę kawałków jednym klawiszem wywołuję playlistę i zmieniam. Ba, tym samym go zwijam z powrotem do traya. (na obrazku we wcześniejszym poście jest jako MUTE - ten zaznaczony)
Nie ukrywam, że taki sam hotkey dla wywołania okna mógłby się sprawdzić. Chociaż gdyby działo SideSlide na przyzwoitym poziomie użyteczności, hotkey byłby dla mnie na drugim miejscu. A póki co, nie ma obu ;P

Użytkownik mav edytował ten post 2010.11.30, 22:42

JS / jQuery / PHP / MySQL / CMS / Forum filmowe / Kran kamerowy


#11 karololszak

karololszak

    podróżnik w czasie

  • Moderator
  • 1562 postów

Napisano 2010.11.30, 22:44

Sam czegoś podobnego używam w Winampie (jakoś się przestawić na inne odtwarzacze nie mogę :P), Winamp domyślnie ukryty + brak jakichkolwiek ikonek w tray'u, a wywołuję go kombinacją CTRL + ALT + W (i mi to odpowiada). Natomiast nie potrafię sobie wyobrazić tego w AQQ, dla mnie nie miało by to sensu - i tak okna które 'wyskakują' są za aplikacją główną (u mnie przeważnie FF), poza tym okna rozmowy praktycznie nie zamykam (zawsze otwarty blip oraz CTRL + T jak chcę z kimś rozpocząć rozmowę :) ) - i nie mam czego ukrywać przed "wścibskimi oczami" :P
No ale to propozycja wtyczki, i jeśli takowa się pojawi to mi osobiście nie będzie ona przeszkadzać :]

Użytkownik karololszak edytował ten post 2010.11.30, 22:45


#12 nevrone

nevrone

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 103 postów

Napisano 2010.12.01, 00:32

Podoba mi się :) a Dibo coś dawno dawno temu pisał, że przepisze wtyczkę Hotkey z Aqq 1.x na AQQ 2.0, wtyczka miała za zadanie przypisywanie własnych skrótów do kontaktów na liście, może by tak jedną taka wtyczkę napisać?

#13 matiss

matiss

    Expert

  • Wtyczkopisarz
  • 1166 postów

Napisano 2010.12.01, 15:52

@Nevrone
A czytasz w ogóle ten temat ? Cofnij się do mojego posta, który odpowiada na Twoje pytanie.

Tak w sumie myślę, ze nawet będę mógł rozszerzyć nieco wtyczkę, o obsługę innych skrótów, więc możecie się takiej funkcji tez spodziewać w mojej wtyczce, póki co proszę o cierpliwość, w tym miesiącu na 995 będzie udostępniona wersja oficjalna ;)

#14 psikuta

psikuta

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 2010.12.01, 17:36

Jeśli zrobisz skrót do odbierania wiadomości to masz u mnie piwo!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych