Skocz do zawartości

Zdjęcie

[tracker] Zawijanie opisów tak jak w aqq1

• Zamknięty Temat jest zamknięty
20 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: czy jesteś za wprowadzeniem dodatkowej opcji zawijania opisów? (15 użytkowników oddało głos)

czy jesteś za wprowadzeniem dodatkowej opcji zawijania opisów?

1. Nie (3 głosów [20.00%])

Procent z głosów: 20.00%

2. Nie mam zdania (1 głosów [6.67%])

Procent z głosów: 6.67%

3. tak (11 głosów [73.33%])

Procent z głosów: 73.33%

Głosuj

#1 Pasorzytek

Pasorzytek

Początkujący

• Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 2008.10.03, 13:42

Witam. piszę w pewnej sprawie gdyż na liście mam dość sporo kontaktów. a niektórym czasami zdarza się odchył od normalności i dadzą opis w stylu

(....)

;)

teraz jedyną radą na to jest całkowite wyłączenie pionowych opisów. lecz czasami zdarzają się takie dość ładne opisy które nie zajmują więcej jak 4-5 lini.
W aqq 1 była opcja zawijania opisów po którejś tam linii(chyba 10 albo się ustawiało nie pamiętam) przez co wyżej wymieniony opis by nie byl na caly ekran a na x lini i kolejne entery by sie w spacje zamienialy. może warto by to przywrócić ;)

edit: poprawka sondy

Użytkownik Pasorzytek edytował ten post 2008.10.03, 13:58

#2 Malusiolka

Malusiolka

Zodiakalny byk!

• Moderator
  • 549 postów

Napisano 2008.10.03, 13:52

Ale przecież taka opcja jest.
Dołączona grafikaDołączona grafika
Chyba, że Ciebie źle zrozumiałam.

>> Lepiej być wrogiem, ale uczciwym niż przyjacielem fałszywym.

#3 Pasorzytek

Pasorzytek

Początkujący

• Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 2008.10.03, 13:57

to jest opcja wyłączenia pionowych opisów a mi chodzi o zawijanie
jest np opis

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
itd..

to aqq robi z niego

1
2
3
4
5 6 7 8 9 10 11 itd...

a przy tej opcji mamy

1 2 3 4 5 .....

#4 muszi

muszi

I hate Mondays!

• Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2008.10.03, 14:06

Chyba można to podpiąc do tego zgłoszenia, chyba, że komuś abrdzo zależy tylko na tej jednej jedynej funkcji... LINK

Co do zawijania opisu, to edytując plik kompozycji możesz ograniczyć go tylko do jednej linijki:
Dołączona grafika

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<

#5 Pasorzytek

Pasorzytek

Początkujący

• Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 2008.10.03, 14:12

właśnie to nie chodzi o ograniczanie do jednej linijki a np do 5 czy 10 ;) aby mieć pionowe opisy i ochronę przed ludźmi "inteligentnymi inaczej" co robią po 20+lini ;) ;)

edit : poprawka słowa :) na bardziej grzeczne ;)

Użytkownik Pasorzytek edytował ten post 2008.10.03, 14:26

#6 madhunt3r

madhunt3r

Prezes

• Przyjaciel
  • 810 postów

Napisano 2008.10.03, 14:14

ochronę przed debilami

Nie używamy takich słów! Trochę kultury ;)

#7 Pasorzytek

Pasorzytek

Początkujący

• Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 2008.10.03, 14:24

hmm a jak inaczej można nazwać kogoś takiego :>

Dołączona grafika

Użytkownik Pasorzytek edytował ten post 2008.10.03, 14:25

#8 muszi

muszi

I hate Mondays!

• Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2008.10.03, 14:28

Dobra dobra, koniec dawania przykładów. Skupić się na temacie.

PS. Wiem, ze moja propozycja jest połowicznym rozwiazaniem, ale jak chcemy zoabczyć cały opis to możemy to zrobić w tooltipie lub po zaznaczeniu kontaktu (zależy jak sobie ustawiomy w pliku kompozycji)

>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<

#9 matiss

matiss

Expert

• Wtyczkopisarz
  • 1166 postów

Napisano 2008.10.03, 16:42

Jak dla mnie zbytnie kombinowanie prosta decyzja albo wyświetlamy opisy pionowe albo nie, a nie dodajemy 10 checkboxów na wypadek tego czy to ma tyle linii czy tyle czy ktoś użył w opisie emotek itp głupoty. Niech ktoś mi da sensowny powód dla tej propozycji i dlaczego nie wystarcza mu to co jest teraz bo ja nie widzę w tym głębszego sensu.

#10 muszi

muszi

I hate Mondays!

• Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2008.10.03, 16:57

Własnie sobie coś uświadomiłem. Przecież można dać ograniczenie wysokości pola z opisem. Edytujemy plik Body.htm i do odpowiedniej sekcji dodajemy:
height: XXpx;
gdzie XX to liczba pikseli, zależna od kompozycji i tego ile linijek chcemy mieć pokazywanych. Zazwyczaj jest to sekcja .status. Niewielki minus tego jest taki, że nie będzie widać czy jest coś dalej. Dla kontaktu zaznaczonego możemy ustawić pokazywanie całego opisu.

#11 Pasorzytek

Pasorzytek

Początkujący

• Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 2008.10.03, 17:01

w aqq 1 byla taka opcja i tu by się też nadała ;) więc chyba problemów z przepisaniem jej z tamtąd by nie bylo. bez kombinowania w kompozycjach. bo po zassaniu nowego aqq sie kompozycje standardowe nadpisują więc to walka z wiatrakami by była.

#12 matiss

matiss

Expert

• Wtyczkopisarz
  • 1166 postów

Napisano 2008.10.03, 18:19

No nie do końca bo gdybyś nie zauważył aqq 1.x a 2.0 to dwie różne aplikacje co za tym idzie "przepisane" funkcji raczej nie jest tak proste jak ci się wydaje a ja dalej proszę o argument dlaczego ta funkcja jest tak potrzebna tym bardziej że Muszi to dobrze rozgryzł i można by to zrobić w formie wtyczki, a argument bo było w 1.x jest nieco słaby.

#13 Gość_ooi_*

Gość_ooi_*
  • Gość

Napisano 2008.10.03, 20:56

gdzie XX to liczba pikseli, zależna od kompozycji i tego ile linijek chcemy mieć pokazywanych. Zazwyczaj jest to sekcja .status. Niewielki minus tego jest taki, że nie będzie widać czy jest coś dalej. Dla kontaktu zaznaczonego możemy ustawić pokazywanie całego opisu.

Przy dłuższych opisach można zastosować overflow:auto;
Dołączona grafika

Minusem height:XXpx; jest to, że ustawiamy _na sztywno_ wysokość i jeżeli nie ma ktoś opisu to pole i tak jest wysokie.
Dołączona grafika

Użytkownik ooi edytował ten post 2008.10.04, 00:12

#14 Marooned

Marooned

Bywalec

• Przyjaciel
  • 169 postów

Napisano 2008.10.04, 00:33

CSS ma taki styl jak max-height i min-height - w IE6 oczywiście nie działa [mimo, że to standard], nie pamiętam jak w IE7 - jeśli działa, to problem macie z głowy.

Zawsze można wykorzystać wynalazek IE i użyć expression, czyli height: expression(/* tu w JS wyliczyć odpowiednią wysokość elementu */)
Po kilku latach przestałem używać AQQ. Mimo wielu świetnych cech jedna rzecz nie pozwala mi na dalsze z niego korzystanie: prędkość działania. Jest mozolny jak ślimak peruwiański. Szkoda..

Znikam definitywnie z tego forum. Dziękuję za parę wspólnych lat. Żegnam.

#15 Pasorzytek

Pasorzytek

Początkujący

• Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 2008.10.04, 00:35

Przy dłuższych opisach można zastosować overflow:auto;
Dołączona grafika

Minusem height:XXpx; jest to, że ustawiamy _na sztywno_ wysokość i jeżeli nie ma ktoś opisu to pole i tak jest wysokie.
Dołączona grafika

gdzie to owerflow wpisac :> dokładnie w kompozycji standard :) bo nie chcę za dużo spsuć

#16 muszi

muszi

I hate Mondays!

• Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2008.10.04, 09:26

@ooi, fakt, akurat miałem pod ręką tylko osoby z dłuższymi opisami.

max-height nie działa. JS zdaje się, że też nie.

#17 Gość_ooi_*

Gość_ooi_*
  • Gość

Napisano 2008.10.04, 10:43

Tak, JS nie działa

@Pasorzytek: W kompozycji >Contact > Body.htm
.status { 
height: 24px; // w moim przypadku, ale to sobie dopasuj
overflow:auto;
...
}

#18 muszi

muszi

I hate Mondays!

• Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2008.10.04, 10:57

@ooi, u mnie to działa tylko przu opisie w nagłowku konta. Na liście po prostu ucina i tyle. Nie ma scrolla ani niczego podobnego. Poza tym jak nie ma opisu to jest puste miejsce.

#19 Marooned

Marooned

Bywalec

• Przyjaciel
  • 169 postów

Napisano 2008.10.04, 19:07

uhm, jak to JS nie działa? Może AQQ to jakoś blokuje? Bo pod IE expression() działa.
Oconnel, czy JS w stylach jest zablokowane programowo? [nie wiem czy się da, ale z tego by wynikało, że tak]
Po kilku latach przestałem używać AQQ. Mimo wielu świetnych cech jedna rzecz nie pozwala mi na dalsze z niego korzystanie: prędkość działania. Jest mozolny jak ślimak peruwiański. Szkoda..

Znikam definitywnie z tego forum. Dziękuję za parę wspólnych lat. Żegnam.

#20 Gość_ooi_*

Gość_ooi_*
  • Gość

Napisano 2008.10.04, 20:43

muszi, pisałem o tym i nawet dałem obrazki

Użytkownik ooi edytował ten post 2008.10.04, 20:45

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych