Skocz do zawartości


Zdjęcie

SayAQQ 0.5.8.188


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

#1 Qrix

Qrix

    Adept

  • Wtyczkopisarz
  • 361 postów

Napisano 2010.10.26, 19:39

SayAQQ 0.5.8.188


Dołączona grafika


Data wysłania: 2012.05.06, 20:23

Data aktualizacji: 2013.07.30, 02:36

SayAQQ spełnia funkcje znane wcześniej z nieoficjalnych dodatków do Konnekta, WP Kontakt, a nawet Gadu-Gadu i jednocześnie jest jakimś spełnieniem propozycji z trackera.
Dzięki wtyczce, odbierane wiadomości mogą być czytane na głos za pomocą zewnętrznych syntezatorów: darmowego syntezatora mowy Wirtualnej Polski lub płatnego Ivona Reader, którą w wersji testowej możecie pobrać stąd. Obsługiwany jest również interfejs UniSpiker 2.6, który jednak sam w sobie nie jest syntezatorem. Dodatkowo dostępne są 2 syntezatory online: Google TTS obsługiwany pośrednio przez AQQ oraz Microsoft TTS (wykorzystywany w Bing Translator).
Wtyczka może przydać się graczom oraz osobom, które często nie mają komunikatora „pod ręką” (np. nie są aktualnie obecni przy komputerze).

Wtyczka pozwala również na odczyt tekstu wysłanego z innej wtyczki. API i szczegóły znajdziesz w menu wtyczki O Wtyczce -> API dla programistów.


Zmiany w SayAQQ 0.5.8.188
  • Zmiana układu poszczególnych opcji w oknie ustawień
  • Współpraca z wtyczką AlphaWindows
  • Nowa ikona wtyczki
  • Poprawki przy ignorowaniu wybranych fraz
  • Niemożliwe jest dodawanie pustych fraz do listy ignorowanych
  • Ignorowanie identyfikatorów przesyłanych obrazów
  • Okno ustawień wtyczki reaguje na zmiany dotyczące ustawień kompozycji

zainstaluj dodatekPobierz pliklista zmian
Proszę o zgłaszanie błędów w moich wtyczkach na bugliście - po zgłoszeniu proszę o link do zgłoszenia wysłać na moje jabberowe konto qrix@aqq.eu - o błędach nie zgłaszanych na bugliście z reguły szybko zapominam ;)
Moje posty czyta Dołączona grafika

#2 macabre4fun

macabre4fun

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 2010.10.26, 22:03

Polecam, wtyczka jest świetna ! Przydałaby się opcja np do wyciszania muzyki podczas gdy przychodzi wiadomość.
  • yayo lubi to
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#3 Qrix

Qrix

    Adept

  • Wtyczkopisarz
  • 361 postów

Napisano 2010.10.29, 14:20

Wersja 0.2:


Najważniejszą zmianą jest możliwość skorzystania z darmowego syntezatora mowy od Wirtualnej Polski (jest on używany m.in. w Spiku) co powinno ucieszyć osoby, które nie mają zamiaru wydawać kasy na Expressivo. Niestety na ten moment pojawia się dodatkowe okienko, które uruchamia Syntezę Mowy WP. Sam syntezator nie jest jakiś "extra", ale po pierwsze - ma 9 lat, a po drugie - jest darmowy ;)
  • jarko lubi to
Proszę o zgłaszanie błędów w moich wtyczkach na bugliście - po zgłoszeniu proszę o link do zgłoszenia wysłać na moje jabberowe konto qrix@aqq.eu - o błędach nie zgłaszanych na bugliście z reguły szybko zapominam ;)
Moje posty czyta Dołączona grafika

#4 Qrix

Qrix

    Adept

  • Wtyczkopisarz
  • 361 postów

Napisano 2010.11.19, 23:09

W wydaniu 0.3 są tylko dwie ważniejsze zmiany. Pierwsza dla wtyczkopisarzy, którzy będą mogli jedną funkcją odczytać tekst za pomocą zewnętrznego syntezatora. Można tego użyć do odczytu powiadomień o nowych wpisach w kanałach RSS, o pogodzie, o zaproszeniu do którejś z dostępnych gier itp. Całość od zera opisałem w pliku załączonym do wtyczki (z poziomu okna O Wtyczce -> Dla twórców wtyczek)

Przykład wykorzystania w Delphi:
Spoiler


Druga rzecz, to możliwość odczytu zmian stanów wybranych kontaktów (trzeba sobie wybrać, które kontakty mają być odczytywane, gdyż domyślnie każdy jest wyłączony - dla listy 200 kontaktów robiłby się niezły cyrk). Przy użyciu wtyczki InvShow, odczytywany jest również domniemany status niewidoczny.
Proszę o zgłaszanie błędów w moich wtyczkach na bugliście - po zgłoszeniu proszę o link do zgłoszenia wysłać na moje jabberowe konto qrix@aqq.eu - o błędach nie zgłaszanych na bugliście z reguły szybko zapominam ;)
Moje posty czyta Dołączona grafika

#5 marcimix

marcimix

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 2010.12.11, 20:10

Dodatek jest niesamowity. Grając w csa czy w inną onlinówkę, wiem teraz czy wiadomość jest naprawdę ważna :o
Brakuje mi paru funkcji:
- fajnie by móc sprecyzować co ma mówić przy danej emotce, bezpośrednio z wtyczki. Także czyta nie potrzebnie niektóre emotikony: xD , ^^, :P - mam wrażenie że jest ich więcej.
- Tylko powiadomienie, np.:"Kontakt napisał do Ciebie". Nie każdy ma słuchawki, lub lubi pisać "na głos"

Użytkownik marcimix edytował ten post 2010.12.11, 20:12


#6 muuz

muuz

    Weteran

  • Użytkownik
  • 415 postów

Napisano 2010.12.11, 21:21

Proponuję wprowadzić obsługę Centrum Powiadomień. Oczywiście do wydania wersji stabilnej AQQ w fazie beta, najlepiej nie w 1 poście. Przykłady głosowych informacji: "666 nowych powiadomień na fejsbuku". Może zrobić także "13 nowych wiadomości imejl, 10 od Agnieszka, 2 od ipmart-forum.pl, 1 od nk.pl... ale to domyślnie odznaczone, do włączenia w opcjach. ;)
AQQSystemPrzeglądarkaAntywirus

Dołączona grafika

#7 Qrix

Qrix

    Adept

  • Wtyczkopisarz
  • 361 postów

Napisano 2010.12.11, 23:21

marcimix, obie propozycje będą na pewno.
muuz, będzie opisane SDK dla Centrum Powiadomień to i będę myślał jak je wykorzystać ;)
Proszę o zgłaszanie błędów w moich wtyczkach na bugliście - po zgłoszeniu proszę o link do zgłoszenia wysłać na moje jabberowe konto qrix@aqq.eu - o błędach nie zgłaszanych na bugliście z reguły szybko zapominam ;)
Moje posty czyta Dołączona grafika

#8 marcimix

marcimix

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 2010.12.11, 23:32

Niektórzy moim znajomi piszę bez ogonków wraz z dość dziwnymi emotami. Najlepiej by syntezator mówił wiadomość tylko przy zminimalizowanym okienku rozmów oraz kiedy jest jeszcze w trayu.

Expressivo z głosem Mai rządzi :D

#9 Qrix

Qrix

    Adept

  • Wtyczkopisarz
  • 361 postów

Napisano 2010.12.18, 21:21

marcimix, jedna Twoja propozycja została zrealizowana w wersji 0.4 czyli czytanie samego nicku nadawcy bez treści wiadomości.
Co do pisania bez ogonków... wyślij im to http://rznij.org/fh6cka albo zainstaluj sobie wtyczkę Korektor, jest tam chyba opcja, która poprawia wiadomości odebrane (nie testowałem, więc nie wiem czy zadziała z SayAQQ)

Użytkownik Qrix edytował ten post 2010.12.18, 21:23

Proszę o zgłaszanie błędów w moich wtyczkach na bugliście - po zgłoszeniu proszę o link do zgłoszenia wysłać na moje jabberowe konto qrix@aqq.eu - o błędach nie zgłaszanych na bugliście z reguły szybko zapominam ;)
Moje posty czyta Dołączona grafika

#10 stanisław gliniak

stanisław gliniak

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 2011.01.11, 23:47

A czy będzie dodany Ivona Reader do obsługi przez tą wtyczkę?

IVONA Reader to wszechstronny komputerowy lektor i text reader, który umożliwia odczytanie i odsłuchanie tekstów z dowolnych dokumentów oraz aplikacji.

Program wraz z głosami IVONA możemy użyć również jako lektora. Najważniejszymi funkcjami programu są: tworzenie audiobooków, oglądanie filmów z lektorem, odsłuchiwanie informacji ze stron internetowych oraz nauka języków obcych - nie tylko na komputerze, ale także na przenośnych odtwarzaczach MP3, po zapisaniu do pliku dźwiękowego. Program integruje się z popularnymi aplikacjami: MS Outlook, Internet Explorer, Mozilla Firefox, Mozilla Thunderbird, iTunes i Skype.

IVONA Reader posiada kilkadziesiąt dodatkowych funkcji, a każdy użytkownik może dowolnie konfigurować program wedle własnych upodobań. Aplikacja współpracuje z każdym syntezatorem mowy w standardzie SAPI5

Użytkownik stanisław gliniak edytował ten post 2011.01.12, 17:53


#11 stanisław gliniak

stanisław gliniak

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 2011.01.14, 12:10

Witam widzę że temat trochę przysechł a szkoda bo nie wiem czy będzie wprowadzony jakieś uaktualnienie seiaqq bo by się przydało sprawdzić czytanie opisów w tej wtyczce bo ja naprawdę nie umiem tego włączyć. Przepraszam że piszę posta pod postem ale nie chciałem edytować wcześniejszej wypowiedzi. Ktoś mi odpisał w komentarzach że kod do tej wtyczki jest wzięty z gadacz więc moje pytanie brzmi czy ta wtyczka będzie wzbogacana o obsługę nowych syntezatorów np. Ivona Reder bo jak będzie to mogę służyć pomocą proszę o odpowiedź w tej sprawie

#12 Qrix

Qrix

    Adept

  • Wtyczkopisarz
  • 361 postów

Napisano 2011.01.14, 15:47

Spokojnie - Sesja jest i mam urwanie głowy ^^
użytych jest kilka linijek zaledwie z programu Nowy Gadacz, ze względu na brak dokumentacji do Systemu Syntezy Mowy WP (głównie to magiczne czarne okienko konsoli, które się pojawia przy starcie wtyczki)

wtyczka będzie rozwijana, bo jest mi potrzebna. Co do IVONA Reader... generalnie nie widzę takiej możliwości, przede wszystkim Reader jest programem, który odczytuje wskazany tekst (przy użyciu m.in. MiniReader'a). Jeśli się mylę - podeślij link do API dla Readera, ale wtedy byłoby to kodzenie w ciemno, bo nie posiadam licencji na głosy firmy IVO, a trial mi się skończył.
Proszę o zgłaszanie błędów w moich wtyczkach na bugliście - po zgłoszeniu proszę o link do zgłoszenia wysłać na moje jabberowe konto qrix@aqq.eu - o błędach nie zgłaszanych na bugliście z reguły szybko zapominam ;)
Moje posty czyta Dołączona grafika

#13 stanisław gliniak

stanisław gliniak

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 2011.01.18, 01:08

http://www.dobreprog...dows,12723.html

#14 Qrix

Qrix

    Adept

  • Wtyczkopisarz
  • 361 postów

Napisano 2011.03.08, 22:03

@stanisław gliniak, to że ten program czyta sobie coś tam z przeglądarki, nie oznacza, że można podpiąć pod to inny program, a tak jest w przypadku Ivona Reader z tego co zauważyłem. Samą Ivonę pewnie ruszę jeśli mają jakąś dokumentację.
Wtyczka czyta zmiany opisów - do zmiany w ustawieniach.

Update 0.5 pozwala na ignorowanie emotek i innych fraz.
Proszę o zgłaszanie błędów w moich wtyczkach na bugliście - po zgłoszeniu proszę o link do zgłoszenia wysłać na moje jabberowe konto qrix@aqq.eu - o błędach nie zgłaszanych na bugliście z reguły szybko zapominam ;)
Moje posty czyta Dołączona grafika

#15 artur1906

artur1906

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 2011.05.25, 16:09

U mnie nie działa ta wtyczka wogóle;/
Ściągnąłem system syntezy mowy WP ustawiłem i nie chodzi;/
załączam screeny z konfiguracji

1.jpg
2.jpg

Proszę o pomoc :)

Użytkownik artur1906 edytował ten post 2011.05.25, 16:11

"Do walki nigdy nie zapraszam mięczaków, zapraszam twardzieli i dopiero w ringu robię z nich mięczaków..." - M.Ali

#16 Qrix

Qrix

    Adept

  • Wtyczkopisarz
  • 361 postów

Napisano 2011.05.25, 18:52

Z tym syntezatorem jest tak, że musi on zostać zainicjowany przez zewnętrzny program. Czyli po uruchomieniu AQQ, uruchomi się ten syntezator, a następnie powinno wyskoczyć na krótką chwilę czarne okienko konsolowe, które aktywuje syntezator. Jeśli tak się nie dzieje, Przejdź do Folderu Wtyczek (prywatnego) i z folderu SayAQQ uruchom program SayAQQ_INIT_WP_Speaker.exe (wcześniej musi być uruchomiony syntezator oczywiście).
Jak nie pomoże, to sprawdź czy działa z Expressivo. Oczywiście podaj wersję wtyczki i systemu (niestety Syntezator WP jest dość stary i ma prawo nie działać na Viście/Win7, choć u mnie śmiga ;) )

Użytkownik Qrix edytował ten post 2011.05.26, 10:12

Proszę o zgłaszanie błędów w moich wtyczkach na bugliście - po zgłoszeniu proszę o link do zgłoszenia wysłać na moje jabberowe konto qrix@aqq.eu - o błędach nie zgłaszanych na bugliście z reguły szybko zapominam ;)
Moje posty czyta Dołączona grafika

#17 artur1906

artur1906

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 2011.05.26, 11:46

Okienko konsolowe się uruchamia podczas startu syntezatora, ale niestety nie działa nadal
system win7, wersja wtyczki 0.5.0.166


Ściągnąłem Expressivo i podczas uruchamiania AQQ wyskakuje komunikat
nie odnaleziono syntezatora mowy
. We wtyczce zmieniłem oczywiście na Expressivo

Użytkownik artur1906 edytował ten post 2011.05.26, 12:13
triple msg

"Do walki nigdy nie zapraszam mięczaków, zapraszam twardzieli i dopiero w ringu robię z nich mięczaków..." - M.Ali

#18 Qrix

Qrix

    Adept

  • Wtyczkopisarz
  • 361 postów

Napisano 2011.11.21, 09:04

Wersja 0.5.2 podobno współpracuje z Ivona Reader. Jeśli ktoś ma, to proszę o przetestowanie, bo mi się trial na głosy skończył...
PS. Działa o ile nie mamy zainstalowanego Expressivo, wtedy działa z nim zamiast z IR
Proszę o zgłaszanie błędów w moich wtyczkach na bugliście - po zgłoszeniu proszę o link do zgłoszenia wysłać na moje jabberowe konto qrix@aqq.eu - o błędach nie zgłaszanych na bugliście z reguły szybko zapominam ;)
Moje posty czyta Dołączona grafika

#19 yayo

yayo

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 2011.11.25, 22:54

Witam!.
Mam kilka spraw związanych z wtyczką say:"AQQ"
1. czy dałoby radę polepszyć wtyczkę o czytanie wiadomości wychodzących. (taką opcje posiada gadacz dla GG)
2. oraz możliwość użycia syntezatora spiker
z góry dziękuję za odpowiedź !

#20 Qrix

Qrix

    Adept

  • Wtyczkopisarz
  • 361 postów

Napisano 2011.11.25, 23:16

1. dałoby, ale po co? Jaki ma cel czytanie wiadomości, której treść znamy (bo sami ją skomponowaliśmy)?
2. daj link do tego spikera. Da radę o ile jest do niego dokumentacja ;)
Proszę o zgłaszanie błędów w moich wtyczkach na bugliście - po zgłoszeniu proszę o link do zgłoszenia wysłać na moje jabberowe konto qrix@aqq.eu - o błędach nie zgłaszanych na bugliście z reguły szybko zapominam ;)
Moje posty czyta Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych