Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kamera video


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#21 lottarosie

lottarosie

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 175 postów

Napisano 2010.11.03, 12:39

Jak już mówiłam, rozmawiałam z informatykiem, który zakładał ten kontroler FireWire. On mówi, że chodzi o sterowniki do kamery, a nie do FireWire... Już sama nie wiem co robić. Póki co, nic, bo jestem teraz w mieście, w którym studiuję, a kamerę i komputer, na który chcę przerzucać filmy są tam gdzie mieszkam. Chętnie przeczytam wszystkie wskazówki, ale działać będę mogła dopiero w piątek jak wrócę do domu.

#22 mav

mav

    Skrypter

  • Przyjaciel
  • 1157 postów

Napisano 2010.11.03, 13:21

Przyznam szczerze, że to co najmniej dziwne. Już XP urządzenia firewire powinien rozpoznawać prawie tak samo dobrze, jak USB. W swoim życiu spotkałem się tylko z jedną kamerką, której nie było widać od razu po podłączeniu i był to szajsung. Tyle, że do niego dali płytkę ze sterownikami i po ich instalacji już wszystko działało.

JS / jQuery / PHP / MySQL / CMS / Forum filmowe / Kran kamerowy


#23 lottarosie

lottarosie

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 175 postów

Napisano 2010.11.03, 18:47

Zawsze czułam, że moje życie i przypadki, które mi się zdarzają są wyjątkowe :rolleyes:

#24 lottarosie

lottarosie

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 175 postów

Napisano 2012.11.13, 17:37

Przyjaciele, oświeżam stary temat, bo znów (a jakże) potrzebuję pomocy :) Kiedy dwa lata temu pisałam o tym problemie z kamerą, to nie dałam rady nic z tym zrobić i porzuciłam sprawę. Niedawno wymieniłam sprzęt komputerowy i udało mi się wczoraj zgrać film, skonwertować go i nagrać na płytę programem Freemake Video Converter. Mam jednak pytanie do osób, które zgrywają filmy - jak dodać do filmu napis? Zależy mi bardzo żeby dodać krótką informację, gdzie jestem, kiedy i co widzę przed sobą. Żeby tak na kilka sekund wyświetlało się - miejsce, data, katedra jakaś tam.

Byłabym wdzięczna za program, jakieś wskazówki/link do strony z tutorialem jak tego używać.

Windows Movie Maker odpada, bo moje filmy są za duże.

#25 mav

mav

    Skrypter

  • Przyjaciel
  • 1157 postów

Napisano 2012.11.13, 17:55

Windows Movie Maker odpada, bo moje filmy są za duże.

Problem polega na tym, że nie ma innego darmowego programu. Nie wiem, czy triale pozwalają na wyeksportowanie filmu. Dla osoby początkującej polecałbym chyba Pinnacle'a.
  • lottarosie lubi to

JS / jQuery / PHP / MySQL / CMS / Forum filmowe / Kran kamerowy


#26 lottarosie

lottarosie

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 175 postów

Napisano 2012.11.13, 18:15

Dzięki :) Wygląda na czytelny, może dam radę.

#27 haker69

haker69

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 131 postów

Napisano 2012.11.13, 23:15

Ewentualnie Adobe Premiere. Wersję demo bez problemu znajdziesz w sieci.

#28 lottarosie

lottarosie

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 175 postów

Napisano 2012.11.14, 13:36

Wielkie dzięki za pomoc :) Pinnacle okazał się bardzo intuicyjny i dodałam sobie napisy bez problemu.

Jeżeli chodzi o Adobe Premiere, to mam go i ciężko mi się go obsługiwało, dlatego zapytałam właśnie o coś innego. Ten Pinnacle niestety nie jest darmowy, mam wersję demo i najyżej go kupię później.

#29 karololszak

karololszak

    podróżnik w czasie

  • Moderator
  • 1562 postów

Napisano 2012.11.14, 15:54

Sony Vegas Pro w wersji trial pozwala na eksport, tylko że zostawia znak wodny. Jego pełna wersja do tanich niestety nie należy, ale jest to program przez wielu uważany za najlepszy do edycji filmów.

#30 mav

mav

    Skrypter

  • Przyjaciel
  • 1157 postów

Napisano 2012.11.14, 16:14

Na nim pracuję od lat. Jest też tańszy odpowiednik - Sony Vegas Movie Studio. Jest okrojony z kilku rzeczy, ale myślę, że i tak z tych niepotrzebnych amatorowi.

JS / jQuery / PHP / MySQL / CMS / Forum filmowe / Kran kamerowy


#31 lottarosie

lottarosie

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 175 postów

Napisano 2012.11.14, 20:16

karololszak - zanim tu napisałam przeglądałam tutorial odnośnie tego programu, który był niby dla początkujących, ale mnie raczej zdemotywował :) Prawie wszystko ustawia się samemu, od groma tych ustawień, a ja nie wiedziałam co jest czym i dlaczego pan, który tłumaczył ustawia jakąś wartość na przykład na 50, a nie na 150. Nie tłumaczył co to za wartość i po co to ustawia. Ja przedwczoraj pierwszy raz w życiu przerzuciłam film z kamery na komputer a wczoraj pierwszy raz w życiu zgrałam go na płytę. Do Sony Vegasa mi daleko :)

Inna rzecz jest taka, że ja nie chcę w żaden sposób przekształcać swoich filmów. Mogę wyciąć dłużyznę, dodać napis, ale nie chcę żadnych efektów komputerowych, podkładu muzycznego, slow motion ani nic z tych rzeczy. Bardzo podobają mi się takie surowe, naturalne filmy, więc ten pinnacle chyba wystarczy mi na wiele lat.

Dziś porobiłam sobie w filmie łagodne przejścia między scenami i napisy. To jest chyba wszystko czego chciałam i czuję się spełniona :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych