Skocz do zawartości

Zdjęcie

[zrealizowano] Łatwe tworzenie kopii zapasowej całego profilu użytkownika

• Zamknięty Temat jest zamknięty
24 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Łatwe tworzenie kopii całego profilu użytkownika (51 użytkowników oddało głos)

Czy popierasz zgłoszoną w pierwszym poście propozycję?

1. Tak (45 głosów [88.24%])

Procent z głosów: 88.24%

2. Nie (4 głosów [7.84%])

Procent z głosów: 7.84%

3. Nie mam zdania (2 głosów [3.92%])

Procent z głosów: 3.92%

Głosuj

#1 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2008.10.03, 21:31

Być może jest to typowa propozycja do wtyczki dla AQQ 2.x, ale byłoby miło, gdyby samo AQQ umożliwiało łatwe stworzenie kopii całego profilu użytkownika, wraz z ustawieniami, wtyczkami, kompozycjami, emotkami, kontaktami, archiwum wiadomości itd.
Wyobrażam to sobie jako prosty kreator, w którym można wybrać jakie elementy profilu chcemy skopiować np. w celu późniejszego przywrócenia po ponownej instalacji systemu i zapisać je w jednym pliku (coś na kształt programiku MozBackup dla Firefoksa - kto używał ten wie). Oczywiście podobny kreator powinien też służyć do przywracania kopii.
Myślę, że takie coś byłoby bardzo przydatne. Zapraszam do dyskusji nad propozycją.

Użytkownik Wareczek edytował ten post 2010.05.29, 14:45

Tu byłem.

#2 Gość_ooi_*

Gość_ooi_*
  • Gość

Napisano 2008.10.03, 21:57

Nic nie trzeba dodawać. Regularnie robię ręcznie kopię plików na karcie SD i jest to bardzo niewygodne. Za kazdym razem przekopywanie się przez katalogi, usuwanie cache itp., że czasem się odechciewa.
Wprowadzenie pomysłu w życie byłoby ogromnym ułatwieniem i zapewniło bezpieczeństwo i ułatwiło... synchronizację na różnych komputerach.

#3 bartek-525

bartek-525

Adept

• Wtyczkopisarz
  • 273 postów

Napisano 2008.10.04, 00:14

Jestem za, ale raczej jako plugin. Myślałem nawet kiedyś o napisaniu takiego, zobaczymy, może to kiedyś zrobię ;)

#4 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2008.10.04, 08:29

Też jestem za ale jako normalny osobny wykonywalny program ;) I myślę, że napisanie takiego programu nie będzie aż takie trudne :D (jak ktoś chce mam napisane w C++ wykrywanie profili AQQ :P) Reszta to tylko implementacja rar'a czy coś :P

#5 muszi

muszi

I hate Mondays!

• Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2008.10.04, 09:36

Jak najbardziej takie coś ułątwiłoby życie i pozwoliło uniknąć kłopotow. Dodałbym możliwośc automatycznego zapisywania profilu np ustalonego dnia o ustalonej godzinie. Wtedy już nie byłoby zmartwień, że stracimy profil.

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<

#6 Gołąb

Gołąb

Szeregowiec Dolot

• Przyjaciel
  • 151 postów

Napisano 2008.10.04, 09:41

Dokładnie tak :) w pełni zautomatyzowany backup naszego profilu - dla mnie bomba. Zarówno taka opcja w samym AQQ ( co uważam było by poręczniejsze) była by przydatna jak również w postaci pluginu.

Szukanie nie boli, a regulamin nie gryzie. Masz problemy z komunikatorem Pomoc Techniczna prawdę Ci powie. Znalazłeś błąd zgłoś go na buglistę AQQ.
Dołączona grafika

#7 GoRo

GoRo

Bywalec

• Użytkownik
  • 161 postów

Napisano 2008.10.04, 12:33

Jak najbardziej na tak. Przydało by sie połączenie programu MozBackup, o którym wspomniał VPN i wtyczki do Firefoxa o nazwie FEBE (Firefox Environment Backup Extension). Programem MozBackup możemy robić i przywracać kopię bez odpalania Fx, a wtyczką FEBE można robić automatyczną kopię kiedy tylko chcemy.

#8 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2008.10.04, 17:35

Akurat FEBE nie jest wtyczką, ale rozszerzeniem dla Firefoksa :P
Faktycznie, automatyczne wykonywanie kopii profilu to dodatkowy plus tego pomysłu, jednak ogranicza nieco możliwość wyboru. Praktycznie odpada wtedy osobny programik, bo kto chciałby sobie zaśmiecać autostart. W takim wypadku pozostałoby wbudowanie autobackupu do AQQ (oczywiście z możliwością wł/wył) lub jako wtyczka, która musiałaby być cały czas aktywna i działać w tle nie obciążając za bardzo samego AQQ.

Tu byłem.

#9 Jaco

Jaco

Bywalec

• Użytkownik
  • 152 postów

Napisano 2008.10.04, 18:49

Po co robić dodatkowe narzędzie jak tą propozycje można spokojnie w łatwy sposób połączyć z propozycją Aqq Portale http://forum.aqq.eu/...p?showtopic=588 wystarczy tylko dodać ustawienia, co ile ma się tworzyć automatyczna kopia i wybrać ścieżkę gdzie ma się tworzyć, czyli: katalog lub napęd (pendrive). No i z oczywistych względów musi być wybór czy ma to być backup czy synchronizacja lub obie funkcje naraz.
Generalnie chodzi mi o to, że ten sam mechanizm a dwa zastosowania.
Brak czasu... :(
Dołączona grafikapera

#10 Killer

Killer

Expert

• Użytkownik
  • 1129 postów

Napisano 2008.10.04, 19:53

Mam zarys programu. Nawet już działa, kopiuje to co powinno, tam gdzie powinno. Jednak nie wiem czy do końca chodzi o takie "coś". Nie jest to wtyczka, a osobny program. Może startować wraz z Windowsem, tworzyć backup aktualnego stanu AQQ i zamykać się samoczynnie, bądź tkwić w trayu i co jakiś określony przez użytkownika czas, wykonywać automatycznie kopię.

Dobra wizja... ?

Użytkownik Killer edytował ten post 2008.10.04, 19:58

Beta testy AQQ:

PC: AQQ (zawsze najnowsza beta), Edge, Windows 10 x64 | Kompozycja: GG11, Wtyczki: dostarczane z AQQ

#11 lew

lew

"drapieżny" lew

• Przyjaciel
  • 577 postów

Napisano 2008.10.04, 20:08

Dobra wizja... ?

Fakt jest to dział propozycje, ale skoro już coś wykombinowałeś i być może opublikujesz to trzeba zapytać: Wizja dobra, ale nie dało by się wszczepić tego programiku do AQQ właśnie w postaci wtyczki ;)? Wtedy było by ja ulał, a tak osobny pogram to zawsze mniejsze udogodnienie.
Beta testy AQQ:
System - Windows XP + SP3
IE - 8.0
Wtyczki - standardowe
Kompozycja - Black Aero

#12 Killer

Killer

Expert

• Użytkownik
  • 1129 postów

Napisano 2008.10.04, 20:22

Pewnie, że dałoby radę. Ale nawet nie wiesz, jak czasochłonne potrafi być przekopywanie się przez SDK. :) O wiele szybciej i mniejszym kosztem pracy (przynajmniej dla mnie) jest napisanie tak prostego programiku. A pytałem o wizję, zarys funkcjonalności programu, to... jak Wy sobie go wyobrażacie. :)

Beta testy AQQ:

PC: AQQ (zawsze najnowsza beta), Edge, Windows 10 x64 | Kompozycja: GG11, Wtyczki: dostarczane z AQQ

#13 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2008.10.04, 20:23

Mimo wszystko najlepszą opcją wydaje mi się wbudowanie takiego gadżetu do AQQ, jeśli to możliwe i nie zwiększy drastycznie objętości programu. Wyobraźcie sobie sytuację, że musicie zrobić format partycji systemowej lub nastąpiło np. uszkodzenie dysku twardego, jednak macie utworzoną wcześniej kopię profilu w jednym pliku zgraną na pendrive. Ideałem byłoby, gdyby na nowym systemie, już podczas instalacji AQQ była możliwość przywrócenia starego profilu. Dzięki temu pierwsze uruchomienie AQQ i od razu mamy swój stary profil. Czyż to nie doskonałe?

Tu byłem.

#14 lew

lew

"drapieżny" lew

• Przyjaciel
  • 577 postów

Napisano 2008.10.04, 20:50

@Killer: Więc jeżeli mógłbyś to na razie można by zrobić oddzielny program (w sumie zrobienie kopi zapasowej profilu bardzo się przyda - nawet oddzielnym programem). A gdybyś znalazł czas i ochotę to mógłbyś i spróbować wdrożyć ten program do samego aqq w postaci wtyczki ;)
Co do funkcjonalności to w sumie sam podałeś - najlepiej, aby program nie jadł dużo zasobów systemowych i w jak najłatwiejszy sposób można było nim wykonać kąpię zapasową profilu, lub aby sam tworzył powiedzmy kilka razy dziennie (np. 3). Dodatkowo dobrą funkcją było była by możliwość ustawienia, aby program sam kasował kopie starsze niż... (i tutaj najlepiej, aby każdy mógł sobie ustawić jakie starsze, czy tydzień, czy powiedzmy 8 dni itp. )
Beta testy AQQ:
System - Windows XP + SP3
IE - 8.0
Wtyczki - standardowe
Kompozycja - Black Aero

#15 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2008.10.04, 22:53

Ja uważam , że taki program powinien być osobny i nie zależny od AQQ. Czemu? A to stworzymy sobie taki backup naszego profilu i niech potem się coś skopie i ni jak nie będzie sposobu uruchomienia wtyczki i co wtedy? A tak osobnym programem od razu można sobie backup przywrócić ;)

@VPN Swój pomysł to już chyba do OC musisz kierować :D

#16 Lisek

Lisek

Bywalec

• Użytkownik
  • 146 postów

Napisano 2008.10.04, 23:01

Moim zdaniem bardzo dobry pomysł. Fajnie jakby jeszcze metakontakty zapamiętywał, bo ostatnio robiłem format c: i musiałem od początku robić je. Oszczędzi to czas. Nie trzeba by było od początku ściągać wszystkich kontaktów, robić ustawień i te pe. Wszystko za jednym razem, dla mnie bomba!
Dołączona grafika
Windows 7 * Internet Explorer 9 (domyślnie Opera 11.50)
AQQ zawsze najnowsze + standardowe wtyczki + Spell Checker + AQQ Multi Send + Past and Send + Tune Status + Wrzuta/Player

#17 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2008.10.05, 10:44

@Beherit - ale to dodatkowe zawracanie głowy. Najpierw instalacja AQQ, a potem zanim uruchomisz AQQ musiałbyś pamiętać o odpaleniu programiku do przywracania profilu.

Tak mi jeszcze jedna myśl wpadła do głowy. Oczywiście konieczna byłaby też możliwość ustawienia hasła na kopię profilu. Bezpieczeństwo ponad wszystko.

Tu byłem.

#18 Gacek

Gacek

Bywalec

• Użytkownik
  • 132 postów

Napisano 2008.11.18, 22:24

Ponieważ trzymam wszystkie ustawienia, pulpit, dokumenty, pocztę... na innej partycji niż C...
... toteż skleciłem prosty skrypt.. uruchamiał mi się on za każdym razem gdy uruchamiałem system.

(np. plik backup.bat)
@ECHO OFF
set path=C:\Program Files\WinRAR
rar u -ad d:\backup\aqq2 "C:\Documents and Settings\Gacek.ACER\WapSter\AQQ Folder\Profiles\gacek56@aqq.eu"

Dlaczego tak? Ano mam backup systemu (partycja C) i jak mi się coś zepsuje to w 15 minut przywracam partycję by zaoszczędzić czasu..
Dopiero później wpadłem na pomysł jako by zainstalować AQQ na innej partycji jako PORTABLE (bierze ze swojego katalogu profil).
Od tego czasu nie używam w autostarcie tego programu do robienia backup'a..
Nie mniej może komuś z Was się przyda:)
Sprzęt: Laptop ACER Aspire 5112
AQQ: zawsze najnowsza beta (Wtyczki: Standardowe + StayOnTop)
Kompozycja: ProStandard
System: Windows 7 Professional + updates
Przeglądarka: Firefox 6 + IE9 (zawsze najnowsze)

#19 Randall_Memphis

Randall_Memphis

Weteran

• Użytkownik
  • 509 postów

Napisano 2008.12.11, 11:37

mnie sie podoba rozwiazanie zastosowane w MS Outlook: całość poczty, ustawien, kontaktów itp jest w jednym pliku.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Chciałbym w nowej edycji #AQQ Oscarów oddać głos na ^Eskej'a jako najlepszego kompozytora, oraz ^Beherit'a za wtyczke do #Blip'a

#20 lsr

lsr

Czarna legenda forum powraca...

• Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2008.12.11, 15:38

@ RM
A jak się plik uszkodzi, to wszystko idzie w cholerę.

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D

Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych