Skocz do zawartości


Zdjęcie

Podmina emotikon w GIF na takie w PNG


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Podmina emotikon w GIF na takie w PNG (9 użytkowników oddało głos)

Jesteś za?

  1. Tak (3 głosów [33.33%])

    Procent z głosów: 33.33%

  2. Nie (3 głosów [33.33%])

    Procent z głosów: 33.33%

  3. Jest mi to obojętne (3 głosów [33.33%])

    Procent z głosów: 33.33%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 Deadmaster

Deadmaster

    Hellraiser

  • Moderator
  • 2088 postów

Napisano 2010.11.07, 21:10

Witam :)

Kompozycje z Areo Glassem są fajne ale mają jedną wade - obrazki w formacie GIF są rozmazane :/ Z tego co się dowiedziałem z TEGO tematu można by zamienić emotki w GIF na takie w APNG (bądź PNG - też się rusza ;)) ale stoi na przeszkodzie nasz ukochany IE - nie obsługuje APNG oraz ruchomych PNG :mad: I nie wiadomo czy w najnowszym IE9 dodana zostanie obsługa tych formatów (jak by napisali ze będzie to bym sobie darował i poczekał - ale nie napisali) :P

I tu się pojawia pomysł na wtyczkę, która podczas wysyłania emotikony wyśle taką w GIF tak żeby rozmówca zobaczył ruszającą się a nie tylko jednoklatkową a mi wyświetli w oknie rozmowy taką w PNG tak aby nie była rozjaśniona :D W drugą stronę tak samo. Ktoś wysyła w GIF a ja widzę PNG :D Jest to w ogóle wykonalne? Niech jakiś wtyczkopisarz sie wypowie ;)

#2 mav

mav

    Skrypter

  • Przyjaciel
  • 1157 postów

Napisano 2010.11.07, 21:24

Czy przypadkiem nie wystarczy przygotować sobie własnego zestawu emotek, które będą w PNG? Na co komu wtyczki, skoro i tak Twoje emotki zależą od tego, jakie Ty masz w swoim profilu?
  • Beherit, Silverlight i UsagiAddict lubią to

JS / jQuery / PHP / MySQL / CMS / Forum filmowe / Kran kamerowy


#3 Deadmaster

Deadmaster

    Hellraiser

  • Moderator
  • 2088 postów

Napisano 2010.11.07, 21:31

Tylko że one i tak chyba sie ruszać nie będą. Chodziło o to żeby i mi i drugiej osobie sie ruszały i były normalne. Te w GIF sie ruszają ale są rozjaśnione na kompozycji z Glassem ;/ Ale nawet jak wyśle taką w GIF a mi wczyta w APNG lub PNG to ona nadal sie ruszać nie będzie ;/

A wszystko przez tą głupią przeglądarke od Microshitu :mad:

Użytkownik Deadmaster edytował ten post 2010.11.07, 21:32


#4 mav

mav

    Skrypter

  • Przyjaciel
  • 1157 postów

Napisano 2010.11.07, 21:41

Ty chyba nie do końca rozumiesz istotę problemu :)

To, że Ty wyślesz uśmieszek":)" i widzisz ją jako nieruchomą nie oznacza, że osoba, która ją otrzymała widzi dokładnie ten sam obrazek.
  • Silverlight lubi to

JS / jQuery / PHP / MySQL / CMS / Forum filmowe / Kran kamerowy


#5 Deadmaster

Deadmaster

    Hellraiser

  • Moderator
  • 2088 postów

Napisano 2010.11.07, 21:46

No w sumie racja. Druga osoba zobaczy ruchomą. Ale ja już nie. Będzie stała w miejscu. Albo będzie rozjaśniona albo nie będzie sie ruszała. U mnie. U drugiej osoby będzie ale w sumie nic mi to nie daje. Dlatego na razie nie używam kompozycji glassowych chociaż są bardzo fajne.

Co do istoty problemu to ogarnąłem. Małe zaćmienie miałem :P

#6 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2010.11.08, 09:55

Hmmm sam piszesz, że IE nie obsługuje animacji w PNG i oczekujesz, że wtyczka nagle sprawi, że IE zacznie to obsługiwać? Jest to niemożliwe. Oczywiście sam fakt podmiany grafiki emotki na inną jest możliwe. Trzeba by było sprawdzić w jakimś cachu czy mamy już taką emotkę skonwertowaną na odpowiedni format, jeżeli nie to wtyczka by to robiła za usera... Super ale po co jak można samemu to zrobić w programie graficznym i zastąpić folder emotek? Wtyczka w tej kwestii nie zawsze będzie dobrze działać :) No chyba, że chodzi Ci wówczas o emotki WWW które by wtyczka konwertowała jakby ktoś Ci je wysłał. Tak czy siak jest to awykonalne (pierwszy argument z obsługą IE).

Użytkownik Beherit edytował ten post 2010.11.08, 09:56


#7 Deadmaster

Deadmaster

    Hellraiser

  • Moderator
  • 2088 postów

Napisano 2010.11.08, 17:52

Już zrozumiałem że z tymi emotkami nawet po podmianie nic nie wyjdzie :( Jedyna nadzieja to wprowadzenie tego do IE a jak sie wczoraj przekonałem w IE9 tego nie ma :(

#8 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2010.11.08, 19:57

Nawet gdyby IE9 obsługiwało format APNG, nie zapominaj, że IE9 nie jest dostępne dla XP i dostępne nie będzie.

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW


#9 wu112

wu112

    Wrzuć Monetę

  • Moderator
  • 2863 postów

Napisano 2010.11.08, 20:01

No i co z tego? W przeglądarce nieobsługującej APNG zostanie i tak wyświetlona pierwsza klatka animacji. Od twórcy emotek więc zależy czy pierwsza klatka będzie wyglądać dobrze jako statyczna emotka.

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja


#10 Deadmaster

Deadmaster

    Hellraiser

  • Moderator
  • 2088 postów

Napisano 2010.11.08, 20:04

Czy to że IE9 nie jest dostępne dla XP ma oznaczać, że jeśli może jakimś cudem wprowadzą w nim APNG to nie będe mógł używać emotek w tym farmacie na Windws 7? Chyba raczej nie. Co mnie XP? :P No chyba że ktoś perfidnie zablokuje w AQQ format APNG (ale sie chyba nie da :P). Poza tym czy kompozycje z Glassem (bo po to cała zabawa z emotkami) chodzą na XP? Nie wiem, nie testowałem. Już dawno sie przesiadłem na XP. Jeśli działają pod XP te kompozycje to ich użytkownicy będą mieć dodatkowy powód żeby zainstalować Seven :D Bo albo XP i rozjaśnione emotki albo Seven i normalne emotki ;) Ale to tylko zależy od Microshitu :P

#11 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2010.11.08, 20:05

I potem stos pytań nowych użytkowników "dlaczego emotki się u mnie animują a u kolegi nie?".
Padnie odpowiedź "bo Ty masz IE9, a kolega nie".
Użytkownik napisze "ale kolega nie może zainstalować IE9, bo ma XP".
I co? Padnie odpowiedź "a to już Jego problem" ??

Bez jaj, ale obsługa emotikon nie powinna w żadnym wypadku zależeć od IE.

A poza tym, mądry Panie Wu, który o glassie wie wszystko - pod IE9 również PNG się robią takie 'rozjaśnione', jak pisze Deadmaster o gifach ;)

Użytkownik Silverlight edytował ten post 2010.11.08, 20:06

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW


#12 Deadmaster

Deadmaster

    Hellraiser

  • Moderator
  • 2088 postów

Napisano 2010.11.08, 20:12

Emotki ja bym sobie podmienił u siebie. Te standardowe z GG7. Bo o nie mi chodzi. Druga osoba miałaby normalne. W GIF. No chyba ze kompozycja będzie w Glassie. To wtedy chłopak ma jasno określone że albo Win7 albo rozjaśnione emotki ;)

@Silverlight: Kiedyś mi napisałeś w innym temacie tak:

Rozjaśnione nie będą, ale nie będą za to animowane - Internet Explorer nie potrafi wyświetlić animowanych PNG, zostanie wyświetlona tylko pierwsza klatka ;)

a teraz piszesz:

pod IE9 również PNG się robią takie 'rozjaśnione', jak pisze Deadmaster o gifach

To w końcu obrazki w PNG na kompozycji w Glassie będą rozjaśnione czy nie?

Użytkownik Deadmaster edytował ten post 2010.11.08, 20:13


#13 wu112

wu112

    Wrzuć Monetę

  • Moderator
  • 2863 postów

Napisano 2010.11.08, 20:13

A poza tym, mądry Panie Wu, który o glassie wie wszystko - pod IE9 również PNG się robią takie 'rozjaśnione', jak pisze Deadmaster o gifach

Tak.. pod IE9, które jest w wersji Beta 1. Może byś raczył poczekać do wersji przynajmniej RC, bo wtedy OC zacznie przystosowywać do niej AQQ. W IE8 jakoś PNG są wyświetlane normalnie - czyli da się. A to, że PNG są zależne od IE, albo że IE9 nie działa na XP to już polityka M$.. na to mamy mizerny wpływ więc żale są raczej zbędne.

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja


#14 mav

mav

    Skrypter

  • Przyjaciel
  • 1157 postów

Napisano 2010.11.08, 20:25

Jakby bardzo się uparł, dałoby się stworzyć obrazek w png zawierający wszystkie klatki jedna obok drugiej, a następnie za pomocą javascriptu zamieniać IMG na DIV z tłem odpowiednio szybko przesuwać jego pozycję, tak, by stworzyć z niego animację. Pozostaje pytanie o wydajność, bo z samym napisaniem skryptu nie byłoby to nawet tak trudne. B-)

JS / jQuery / PHP / MySQL / CMS / Forum filmowe / Kran kamerowy


#15 Deadmaster

Deadmaster

    Hellraiser

  • Moderator
  • 2088 postów

Napisano 2010.11.08, 20:30

@UP: Niech najpierw Silverlight sie wypowie co z tymi PNG :P Będą rozjaśnione w końcu czy nie?

#16 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2010.11.08, 20:38

Na IE8 PNG nie są rozjaśnione, ale na IE9 są. Albo dla ścisłości - na IE9 Beta.

Użytkownik Silverlight edytował ten post 2010.11.08, 20:42

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW


#17 Deadmaster

Deadmaster

    Hellraiser

  • Moderator
  • 2088 postów

Napisano 2010.11.08, 20:46

Na IE8 PNG nie są rozjaśnione, ale na IE9 są.

Czy oni sie uwsteczniają? Oby w oficjalnej wersji zrobili to normalnie :P

@mav: Może i to jakiś sposób jest ale baaaaardzo na około xD Komu by sie chciało w to bawić? :P Poczekajmy na nasze ukochane IE w wersji oficjalnej...

#18 karololszak

karololszak

    podróżnik w czasie

  • Moderator
  • 1562 postów

Napisano 2010.11.10, 16:21

GCF obsługuje APNG, przynajmniej z tego co pamiętam :P Pozostaje zainstalować go i użyć w kompozycji (przykłady podałem dosyć niedawno...)

#19 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2010.11.10, 17:36

Ty tylko piszesz o czymś, czego sam nawet nie przetestowałeś, a radzisz to innym...
Instrukcja, którą pokazałeś do wymuszenia obsługi dokumentu przez GFC, nie działa ;)

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW


#20 karololszak

karololszak

    podróżnik w czasie

  • Moderator
  • 1562 postów

Napisano 2010.11.11, 12:37

Moj sposob u mnie dziala, moze jednak cos zle podalem (bo pisalem nie ze swojego PC)

Internet bede mial w przeciagu ok. 3 tyg., wtedy tez podam wszystko z detalami ;-)

Wyslane z LG COOKIE - KP500




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych