Skocz do zawartości

Zdjęcie

[zrealizowano] Opcje częstszego sprawdzania dostępnych aktualizacji AQQ

• Zamknięty Temat jest zamknięty
10 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Opcje częstszego sprawdzania dostępnych aktualizacji AQQ (47 użytkowników oddało głos)

Czy popierasz zgłoszoną w pierwszym poście propozycję?

1. Głosowano Tak (34 głosów [72.34%])

Procent z głosów: 72.34%

2. Nie (5 głosów [10.64%])

Procent z głosów: 10.64%

3. Nie mam zdania (8 głosów [17.02%])

Procent z głosów: 17.02%

Głosuj

#1 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2008.10.04, 17:52

Widząc w pokoju czatowym AQQ Pomoc jak wiele osób używa jeszcze starych wersji AQQ 2.x proponuję wprowadzenie opcji pozwalających na częstsze sprawdzanie aktualizacji. Obecnie jest dość mało prawdopodobne, że podczas używania AQQ nadejdzie komunikat o nowej wersji, co powoduje wiele problemów, zwłaszcza że między wersjami stabilnymi poprawiane jest wiele błędów, które rozwiązuje nowa wersja.
Ważne, żeby domyślnie po instalacji AQQ była zaznaczona jedna z poniżej proponowanych przeze mnie opcji, ponieważ sporo użytkowników nie zagłębia się w czytanie wszystkich ustawień:

-> Sprawdzaj dostępność nowych wersji programu po każdym uruchomieniu AQQ.
-> Sprawdzaj dostępność nowych wersji programu co XX minut/godzin (domyślnie może to być np. 1 godzina).

Użytkownik wu112 edytował ten post 2011.12.16, 11:01

Tu byłem.

#2 lew

lew

"drapieżny" lew

• Przyjaciel
  • 577 postów

Napisano 2008.10.04, 18:01

Czy czasem opcja "częstotliwość automatycznej aktualizacji" nie odpowiada za wyskoczenie informacji o dostępności aktualizacji i za sprawdzanie czy są dostępne aktualizacje? Chyba tak (a raczej napewno ;) ). I tam można ustawić, aby sprawdzało codziennie. Według mnie raz na dzień jest wystarczające, gdyż zazwyczaj kilka bet nie wychodzi na dzień (były pewne wyjątki ;) ).
Dodatkowo rozumiem, że chodzi Ci o to, aby taka informacja była częstsza w ciągu dnia? I tutaj trzeba również zaznaczyć, że sprawdziło by się to tylko dla bet (i chyba to miałeś na myśli) bo dla wersji stabilnych o wiele mniej, gdyż przerwa pomiędzy wersjami stabilnymi jest dosyć spora.

BTW. tak na marginesie. Od którejś wersji beta (jeszcze przed ostatnią stabilną) powiadomienie o nowej wersji AQQ nigdy mnie nie zawiodło.
Beta testy AQQ:
System - Windows XP + SP3
IE - 8.0
Wtyczki - standardowe
Kompozycja - Black Aero

#3 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2008.10.04, 18:29

Przypuszczam, że w tej chwili AQQ sprawdza aktualizacje tylko raz na dobę, dokładnie o tej godzinie, o której przeprowadziliśmy ostatnią aktualizację.
Wyobraźmy sobie taką sytuację, że ktoś nie może zasnąć jednej nocy i sobie buszuje w internecie. Natrafia na AQQ i postanawia wypróbować. Wszystko mu się fajnie podoba, nie ma problemów (marzenie :P), przegląda wszystkie opcje i o godzinie 02:47 w nocy klika na Sprawdź dostępność aktualizacji. Powiedzmy, że z ciekawości :) Potem zapomina o tej opcji, ale nadal używa AQQ, jednak przez następne kilka miesięcy nie cierpi na bezsenność, czyli nigdy nie uruchomi AQQ w nocy, aby o tej 02:47 mogła być automatycznie sprawdzona aktualizacja. I tym samym dopóki sam się nie zainteresuje, to AQQ nie powiadomi go o nowej wersji. Trochę naciągane, ale sytuacja jest realna.

Podsumowując: jest za małe prawdopodobieństwo, że uruchamiając AQQ otrzymamy możliwie szybko informację o nowej wersji. Chodzi też o zwiększenie skuteczności aktualizacji, żeby AQQ wyraźnie informowało o potrzebie jej wykonania.

Tu byłem.

#4 lew

lew

"drapieżny" lew

• Przyjaciel
  • 577 postów

Napisano 2008.10.04, 18:50

Z tą przedstawioną sytuacją to masz rację. I wszystko wskazuje, że może być tak jak mówisz (stąd np. niektórym osobom AQQ nigdy samo nie powiadomiło, że są dostępne aktualizacje), że AQQ sprawdza aktualizacje o tej porze, o której zostały ostatni raz sprawdzone aktualizacje.
W takim przypadku w sumie wystarczyło by, aby AQQ sprawdzało czy są dostępne aktualizacje raz dziennie przy uruchomieniu AQQ (przy zaznaczonej opcji, aby sprawdzało codziennie to i tak była by strata tylko jednego dnia - gdyby się akurat nie trafiło na uruchomienie AQQ po wydaniu nowej wersji tylko przed jej wydaniem). Dodatkowo to rozwiązanie było by idealne dla osób które używają tylko stabilnych wersji.
Dla stałych beta-testerów jak ulał była by któraś funkcja przedstawiona przez Ciebie w pierwszym pości.
Choć z drugiej strony osobom, które są na bieżąco z AQQ (odwiedzają często forum, stronę) to te wszystkie opcje były by zbędne z takiego względu, że czasami jednak się klika na opcję sprawdź aktualizację i najczęściej jest to dzień, a nie kliknie się raz i potem się o tym zapomina ;) Lub po prostu kliknie się na opcję "sprawdź aktualizacje" jak się wie, że nowa wersja jest :)

Reasumując i biorąc pod uwagę fakt, że większość osób rzadko odwiedza forum i stronę aqq to takie opcje były by jak znalazł, gdyż tak jak my (biorący czynny udział w życiu forum itd.) chcąc czy nie chcąc aktualizowali by AQQ do najnowszej wersji, bo byli by o tym informowani ;) Dzięki temu zmniejszyła by się liczba zgłoszeń błędów jakiś starszych wersji AQQ ;) - które były naprawione w najnowszych wersjach ;)
Beta testy AQQ:
System - Windows XP + SP3
IE - 8.0
Wtyczki - standardowe
Kompozycja - Black Aero

#5 lsr

lsr

Czarna legenda forum powraca...

• Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2008.10.04, 19:04

Można jeszcze pomyśleć o opcji aktualizacji typu "push" (jeśli to tak się nazywa). Chodzi o to, że z serwera szłoby powiadomienie do komunikatora o dostępnej aktualizacji i w zależności od uaktywnienia tej opcji lub nie, komunikator wyświetlałby (lub nie) użytkownikowi monit o dostępności nowej wersji i przyciskiem do zaktualizowania.

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D

Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl

#6 Senega

Senega

Początkujący

• Wtyczkopisarz
  • 1401 postów

Napisano 2008.10.04, 23:46

Jestem na tak. Ja właśnie jestem osobą której informacja o nowych aktualizacjach nie pokazała się wcale i opcja o sprawdzaniu zaraz po starcie byłaby mile widziana. A opcja zaproponowana przez lsr'a wręcz genialna. Informacja o wersjach stabilnych rozsyłana do wszystkich a beta tylko przez aktualizator.

Android - program telewizyjny Kropka TV http://goo.gl/AZyEE

Aktualnie bez AQQ - co na dobre mi wychodzi :tuptup:

#7 Marooned

Marooned

Bywalec

• Przyjaciel
  • 169 postów

Napisano 2008.10.05, 00:09

Można jeszcze pomyśleć o opcji aktualizacji typu "push"

To by mogło działać tylko dla używających serwera aqq.eu [lub wtyczki AQQ] - więc odpada.

Zagłosowałem na nie - raz na dobę totalnie wystarcza. Korona z głowy nikomu nie spadnie jak nie będzie jazzy przez parę godzin i nie będzie miał najnowszej bety. To moje zdanie.
Po kilku latach przestałem używać AQQ. Mimo wielu świetnych cech jedna rzecz nie pozwala mi na dalsze z niego korzystanie: prędkość działania. Jest mozolny jak ślimak peruwiański. Szkoda..

Znikam definitywnie z tego forum. Dziękuję za parę wspólnych lat. Żegnam.

#8 Lisek

Lisek

Bywalec

• Użytkownik
  • 146 postów

Napisano 2008.10.05, 01:04

W sumie mi wszystko jedno. Mam numer na liscie Oconnela, więc wiem kiedy jest nowa wersja. Zagłosowałem na: Nie mam zdania.
Dołączona grafika
Windows 7 * Internet Explorer 9 (domyślnie Opera 11.50)
AQQ zawsze najnowsze + standardowe wtyczki + Spell Checker + AQQ Multi Send + Past and Send + Tune Status + Wrzuta/Player

#9 KaeR

KaeR

Bywalec

• Użytkownik
  • 132 postów

Napisano 2008.10.05, 02:30

Zagłosowałem na tak. Czy da się czy się nie da. Nawet jeśli tylko dla korzystających z aqq.eu. U mnie nigdy nie wyskakuje żadne powiadomienie. Dla mnie to jest funkcja widmo. O nowej wersji dowiaduję się stąd. I nie chodzi o bycie jazzy czy cool, tylko jak jest taka funkcja, to powinna informować wcześniej czy później.

#10 bartek46op

bartek46op

Bywalec

• Użytkownik
  • 247 postów

Napisano 2008.11.17, 16:22

To samo kiedyś proponowałem. Obecny system sprawdza jak mu się podoba - powiadomi za późno albo w ogóle.

#11 stivo

stivo

mgr inż.

• Moderator
  • 2184 postów

Napisano 2009.02.09, 01:00

Propozycja na trackerze. LINK

Propozycja zrealizowana we wtyczce FixUpdater autorstwa Beherita.

Użytkownik wu112 edytował ten post 2011.12.16, 11:01

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych