Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pure Black Night 4.1


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
155 odpowiedzi w tym temacie

#1 freeridejano

freeridejano

    Adept

  • Dekorator
  • 338 postów

Napisano 2010.11.09, 19:52

Pure Black Night 4.1


Dołączona grafika


Data wysłania: 2012.10.09, 14:09

Data aktualizacji: 2013.12.21, 18:52

Kompozycja tworzona z myślą o przeźroczystości okien w AQQ , dlatego zalecana jest (nie wymagana) instalacja wtyczki "AlphaWindows" która ustawia przeźroczystość dla wszystkich dodatkowych okien AQQ.
Cechą charakterystyczną kompozycji są Ikony statusowe które w połączeniu z przeźroczystością okien dają bardzo ciekawy efekt wizualny.

Do poprawnego działania potrzebna jest czcionka CenturyGothic oraz czcionka MiniKongo (do poprawnego wyświetlania Menu)

Obsługa wtyczek :
- Pogoda
- AQQ Streamer
- Skype Core


Zmiany w Pure Black Night 4.1
  • Poprawa błędu niewyświetlania się ikon : 34_Connected , 35_Disconnected , występują one między innymi w ustawieniach wtyczek . Teraz powinny się wyświetlać
  • Zaktualizowano AS do najnowszej wersji 8.52

zainstaluj dodatekPobierz pliklista zmian

6hvmWKj.pngdojacjh.pngmgashhT.pngDlmXcIj.png
 


#2 stivo

stivo

    mgr inż.

  • Moderator
  • 2185 postów

Napisano 2010.11.09, 20:09

Mi też się ta kompozycja podoba :) Fajnie, że się nią zająłeś.

Mam w sumie takie dwie uwagi:
- avatry na liście kontaktów oryginalnie pojawiały się tylko dla zaznaczonych kontaktów - w 1.2 są dla wszystkich
- mi osobiście przydałyby się nagłówki kont lub można by zwiększyć jasność tego napisu Konto: [jid]

#3 Pablo

Pablo

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 2010.11.09, 20:13

Typ paczki: blad pobierania danych co to jest?

#4 Lord ByRad

Lord ByRad

    Expert

  • Użytkownik
  • 985 postów

Napisano 2010.11.09, 21:23

Pure Black Night 1.3

Ta wersja różni się od wersji 1.2 tylko tym że jest zwiększona przeźroczystość w ustawieniach, mianowicie trzeba ją ustawić na 72

Skoro ta wersja różni się tylko ustawieniami przezroczystości w preferencjach AQQ (na które kompozycja nie ma żadnego wpływu) to nie za bardzo rozumiem po co wstawiasz ją jako oddzielną wersję ... Ale to tylko tak na marginesie ;)

Fajnie, że zająłeś się tą kompozycją i co najmniej próbujesz ją aktualizować. Ale, jak zresztą sam wspominałeś, nie udało Ci się ustrzec przed błędami:
  • przydałoby się poprawić kolor czcionki w powiadomieniach (aktualnie widać tylko elementy graficzne, a czcionka zlewa się z tłem)
  • trochę mi brakuje informacji o rozmówcy na belce okna rozmowy (ale to tylko kwestia moich preferencji)
Ogólnie lubię ciemna kompozycje, ale akurat ta nie przypadła mi do gustu (ani wersja pierwotna ani obecna) - jak dla mnie brakuje wyraźnych granic między poszczególnymi elementami w oknie kontaktów (ale to znowu kwestia przyzwyczajenia ... ).

279.gif


#5 wilk

wilk

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 221 postów

Napisano 2010.11.09, 21:41

Też mi nie przypadła do gustu... Z tego co zauważyłem to ikony sieciowe AQQ i GG były w stylu kompozycji, ale od tlena już nie (jakby domyślna, nie zmieniona).

AQQ: 2.6.0.10
Kompozycja: GG 12
Wtyczki: Reboot, SpellChecker


#6 scope

scope

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 233 postów

Napisano 2010.11.09, 21:55

Wszystkie te wersje powinny działać na standardowej czcionce Century Gothic

Jesteś pewien, że to standardowa czcionka? Nie widzę jej u siebie na Sevenie, wiki też nic o niej nie wie, w dodatku nie jest ona darmowa.

#7 freeridejano

freeridejano

    Adept

  • Dekorator
  • 338 postów

Napisano 2010.11.17, 19:58

Wersja 1.4 ...





Wstawiłem link do czcionki skoro to jednak nie standardowa...

w przyszłości postaram się dodać jakąś grafikę ...

Linki uaktualnione w pierwszym poście...

przydałoby się poprawić kolor czcionki w powiadomieniach (aktualnie widać tylko elementy graficzne, a czcionka zlewa się z tłem)


Co do widoczności czcionki w powiadomieniach ... to nie wiem za bardzo o co chodzi ... jak byś mógł wstawić jakiś screen ...

6hvmWKj.pngdojacjh.pngmgashhT.pngDlmXcIj.png
 


#8 Lord ByRad

Lord ByRad

    Expert

  • Użytkownik
  • 985 postów

Napisano 2010.11.17, 21:45

@UP: Przepraszam - mój błąd. Problem był w tym, że w dymkach była niestandardowa czcionka i w dymkach treść w ogóle się nie wyświetlała (nie pomyślałem o tym wcześniej, ale teraz po zainstalowaniu tejże czcionki jest już wszystko OK :) ).

279.gif


#9 freeridejano

freeridejano

    Adept

  • Dekorator
  • 338 postów

Napisano 2010.11.18, 21:43

sory ze tak czesto aktualizuje ale w końcu udało mi sie poprawić wygląd kontaktu zwykłego... teraz ikony stanu i nick jest w jednej linii... no i opis jest na wysokości nicku tak jak chciałem (co to była za męczarnia żeby to uzyskać :P :) )



wersja ta sama na razie 1.4 linki powinny być uaktualnione w pierwszym poście...

6hvmWKj.pngdojacjh.pngmgashhT.pngDlmXcIj.png
 


#10 stivo

stivo

    mgr inż.

  • Moderator
  • 2185 postów

Napisano 2010.11.18, 22:03

Im częściej i więcej poprawek, tym mniej narzekań, więc się nie przejmuj :)

Avatar w nagłówku to dobry pomysł - od razu widać gdzie zaczyna się konto.

Druga poprawka też w porządku, tylko teraz opis zaczyna się równo z nikiem, a czasem potrafi to dziwnie wyglądać:
Dołączona grafika

#11 jojo87

jojo87

    Niedoszły wtyczkopisarz

  • Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 2010.11.18, 23:00

Czcionka w nagłówkach kont mogłaby być bardziej widoczna. A paska przewijania to już w ogóle nie widać...

Może by tak rozróżnić ikony sieciowe Jabbera od GG?

#12 freeridejano

freeridejano

    Adept

  • Dekorator
  • 338 postów

Napisano 2010.11.19, 18:08

Druga poprawka też w porządku, tylko teraz opis zaczyna się równo z nikiem, a czasem potrafi to dziwnie wyglądać:


no taki miałem zamiar ... a tak w ogóle co to za ikona ta przed ostatnia ??

Czcionka w nagłówkach kont mogłaby być bardziej widoczna. A paska przewijania to już w ogóle nie widać...

Może by tak rozróżnić ikony sieciowe Jabbera od GG?


co do czcionki to na razie taka zostaje ... pasek przewijania też aczkolwiek coś gdzieś czytałem że jest niby możliwość skórkowania scrolla ... ale niewiem czy to jest prawda i jak to zrobić... jak się czegoś dowiem to będzie zmieniony...
Ikony sieciowe też zostaną ... po zmianie skórka by straciła na swoim uroku :P

6hvmWKj.pngdojacjh.pngmgashhT.pngDlmXcIj.png
 


#13 Gość_galean_*

Gość_galean_*
  • Gość

Napisano 2010.11.19, 19:22

przedostatnia ikonka jest to ikonka kontaktów teleadresowych, zdarza, że niektórzy mają bo nie można mieć ponad jednego numeru w wizytówce

#14 Maliniak

Maliniak

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 2010.11.19, 21:38

Fajnie że ktoś zajął się odświeżeniem tej kompozycji.

Moje uwagi:
- czcionka w wersji 1.1 była dla mnie bardziej przejrzysta,
- fajnie jakby awatary były dopiero po zaznaczeniu kontaktu i po prawej stronie,
- zaznaczenie kontaktu: w poprzedniej wersji nie było pełnej ramki tylko kreska nad i pod zaznaczonym kontaktem. Moim zdaniem lepiej to wyglądało.

-dokładniejszy opis w pierwszym poście czym się różnią kolejne wersje

Ja dla odróżnienia ikon AQQ i GG zapożyczyłem ikonki z kompozycji Windows Black Style i wg mnie dobrze to wygląda.
  • stivo lubi to

#15 freeridejano

freeridejano

    Adept

  • Dekorator
  • 338 postów

Napisano 2010.11.20, 21:00

Moje uwagi:
- czcionka w wersji 1.1 była dla mnie bardziej przejrzysta,
- fajnie jakby awatary były dopiero po zaznaczeniu kontaktu i po prawej stronie,
- zaznaczenie kontaktu: w poprzedniej wersji nie było pełnej ramki tylko kreska nad i pod zaznaczonym kontaktem. Moim zdaniem lepiej to wyglądało.


czyli zostań przy wersji oryginalnej :P




werasja 1.4 w pierwszym poscie


zastanawiam się nad zrezygnowaniem z obramowania w Panelu użytkownika co myślicie ??

6hvmWKj.pngdojacjh.pngmgashhT.pngDlmXcIj.png
 


#16 Gość_galean_*

Gość_galean_*
  • Gość

Napisano 2010.11.20, 21:33

mam pytanie czy istnieje możliwość poprawy pewnego błędu wyświetlania kompozycji.
Błąd występuje gdy ikony sieci/wtyczek nie mieszczą się w jednej linii, ucina wtedy kawałek ostatniego kontaktu, czasem większej ilości:
www.tokariew.110mb.com/grafs/problem.jpg

#17 stivo

stivo

    mgr inż.

  • Moderator
  • 2185 postów

Napisano 2010.11.20, 22:23

Ja bym wolał, żeby jednak opis zaczynał się wczesniej..

Dołączona grafika

#18 freeridejano

freeridejano

    Adept

  • Dekorator
  • 338 postów

Napisano 2010.11.21, 16:34





wersja 1.4 w pierwszym poście

Użytkownik freeridejano edytował ten post 2010.11.21, 16:35

6hvmWKj.pngdojacjh.pngmgashhT.pngDlmXcIj.png
 


#19 jojo87

jojo87

    Niedoszły wtyczkopisarz

  • Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 2010.11.21, 17:43

Kolor czcionki w nagłówkach kont mógłby być jaśniejszy?

#20 freeridejano

freeridejano

    Adept

  • Dekorator
  • 338 postów

Napisano 2010.11.21, 19:01

przecież są białe... jaśniej chyba się nie da... :P
  • jojo87 lubi to

6hvmWKj.pngdojacjh.pngmgashhT.pngDlmXcIj.png
 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych