Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pure Black Night 4.1


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
155 odpowiedzi w tym temacie

#141 Narv

Narv

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 2013.03.30, 15:45

Pomysł na ikony statusów ciekawy ale trzeba się mocno przyjrzeć aby zobaczyć je na tle avatarów. Jednak wydaje mi się, że gdy każdy status będzie miał inny kolor, wówczas ikony znacznie bardziej będą wyróżniać się na liście kontaktów. Proponuję kontynuować pracę nad ikonami, efekt może być ciekawy.



#142 svistu

svistu

    Adept

  • Użytkownik
  • 280 postów

Napisano 2013.03.31, 12:02

Według mnie ikony statusów powinny być bardziej wyraziste a nie rozmazane bo za bardzo zlewają się z awatarami. Można by do nich dodać cienką, czarną obwódkę wtedy dodatkowo by się wyróżniały na tle awków ;)


"Nie dyskutuj z debilem: najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

#143 freeridejano

freeridejano

    Adept

  • Dekorator
  • 338 postów

Napisano 2013.03.31, 13:46

tak są mało wyraźne na tle avatarów... dlatego zostaną prawdopodobnie przesunięte w inne miejsce ... pomiędzy avatar a nick konta ... 


6hvmWKj.pngdojacjh.pngmgashhT.pngDlmXcIj.png
 


#144 Reynevan

Reynevan

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 109 postów

Napisano 2013.03.31, 15:11

Myślałem trochę nad metakontaktami. Według mnie dotychczasowe rozwiązanie - http://screenshu.com...k/sk/5kbypk.jpg - jest nieestetyczne, gdy np. chcemy połączyć trzy kontakty w jeden... Czy nie dałoby się zrobić tak, by ikonki sieci były w jednej linii, ale pionowo, a nie poziomo: http://screenshu.com...x/r7/9c6vc0.jpg (obrazek robiłem w Paince, wybaczcie jakość)? Mam wrażenie, że tak wygląda to lepiej.


Dołączona grafika

#145 Narv

Narv

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 2013.03.31, 16:05

@Reynevan: To rozwiązanie jest dobre przy dwóch ikonach, przy większej ilości protokołów znacznie wydłuży listę kontaktów i zmniejszy jednolitość kontaktów na liście. Najlepszym rozwiązaniem byłoby wyświetlanie jednej ikony dla niezaznaczonego kontaktu i reszty ikon pionowo dla zaznaczonego.



#146 Reynevan

Reynevan

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 109 postów

Napisano 2013.03.31, 17:35

Nie żal mi miejsca na liście kontaktów, stąd moja porpozycja. Chociaż Twój pomysł też nie jest zły. :P


Dołączona grafika

#147 svistu

svistu

    Adept

  • Użytkownik
  • 280 postów

Napisano 2013.03.31, 19:12

A nie da się zrobić tak, że metakontakty będą wyświetlane w dwóch wierszach i odpowiedniej liczbie kolumn?


"Nie dyskutuj z debilem: najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

#148 freeridejano

freeridejano

    Adept

  • Dekorator
  • 338 postów

Napisano 2013.04.01, 17:03

Kompozycja od zawsze była tworzona z myślą o przeźroczystości okien w AQQ . dlatego zalecane jest (nie wymagana) instalacja wtyczki „AlphaWindows” autorstwa Beherita .

 

W tej wersji 4.0 zaszło wiele zmian , z tych najbardziej ciekawych to oczywiście nowe ikony statusowe oraz ikony „kontaktu VIP” , no i zmiany które zostały przedstawione wcześniej na screenach .

Ponieważ zaszło wiele zmian w kodzie oraz graficznych zalecana jest instalacja kompozycji na czysto !

 

Pure Black Night 4.0 

 

  • Optymalizacja kodu źródłowego
  • Zmiany i poprawki w oknie głównym
  • Zmiany i poprawki w oknie rozmowy
  • Aktualizacja wtyczek „Pogoda” „AQQ Streamer” „ SkypeCore”
  • Aktualizacja Komponentów AlphaControls do najnowszej stabilnej wersji
  • Nowe ikony statusowe
  • Nowe ikony kontaktu VIP
  • Podmiana wszystkich (chyba ;P) grafik w ustawieniach AQQ, i nie tylko .
  • Oraz wiele poprawek i zmian we wszystkich zakładkach AQQ okna głównego ( Book , Czat , Info , SMS)

 

enjoy ! :)


Użytkownik freeridejano edytował ten post 2013.04.01, 17:08

6hvmWKj.pngdojacjh.pngmgashhT.pngDlmXcIj.png
 


#149 Narv

Narv

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 121 postów

Napisano 2013.04.02, 15:19

Dobra robota z tymi ikonami statusów i kontaktów. Kompozycja zostanie u mnie na dłużej, zastąpi do tej pory niezastąpiony mod AQQ 7 :P.


  • freeridejano lubi to

#150 svistu

svistu

    Adept

  • Użytkownik
  • 280 postów

Napisano 2013.04.02, 21:02

kFv.png

Według mnie fajnie wyglądają w tej kompozycji ikonki z AQQ7. Doceniam Twoją inwencję twórczą i chęć bycia samodzielnym twórcą (bez powielania innych) ale czasem dobrze jest skorzystać z już sprawdzonych rozwiązań :)


"Nie dyskutuj z debilem: najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"

#151 freeridejano

freeridejano

    Adept

  • Dekorator
  • 338 postów

Napisano 2013.04.03, 16:46

kwestia gustu ... chciałem je zastosować ale nie spodobało mi się w nich parę rzeczy ... między innymi ikony skypa ... no i są ... jak by to napisać... za mało świecące  :E :P więc chciałem spróbować swoich sił i zrobiłem własne ... nikt jeszcze wszystkim nie dogodził niestety :> dla mnie one tak średnio pasują do ogółu kompozycji , dla ciebie one bardziej  pasują... jedni uważają że to moje są super inni że do kitu ... jak pisałem nigdy wszystkim nie dogodzisz :P

suma sumarum w instalce zostają te moje :P za długo się nad nimi nasiedziałem żeby teraz z nich zrezygnować :P


6hvmWKj.pngdojacjh.pngmgashhT.pngDlmXcIj.png
 


#152 Gość_galean_*

Gość_galean_*
  • Gość

Napisano 2013.04.03, 19:44

a swoją drogą zastanawiam się czy już by nie mógłbyś zrobić ujednolicenia tych ikonek i również przy ikonce od jabbera dać j albo x?
Bo tak to trochę to dziwnie wygląda.

Dlatego tym bardziej mi się nie podobają ikony z AQQ7 co chwila zdecydowanie czymś się różnią.



#153 Encorey

Encorey

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 2013.06.11, 23:09

Cześć

Mam dwa pytania do powyższej kompozycji. :)

 

http://imageshack.us...es/4/agghx.jpg/

(Jeśli nic się nie pokaże, proszę kliknąć w >> Continue to the media)

 

A) Jest jakaś możliwość zmniejszenia/regulowania minimalnej wielkości okna?

B) W którym pliku mogę edytować i usunąć takie opcje jak:

    Book, Czat, Info, Sms ? 

 

Z natury jestem minimalistą i czym mniej i prościej tym lepiej wg. mnie. :)

Pozdrawiam i sorry za odkop.



#154 freeridejano

freeridejano

    Adept

  • Dekorator
  • 338 postów

Napisano 2013.12.21, 20:06

Aktualizacja

 

PBN 4.1

 

- Poprawa błędu niewyświetlania się ikon : 34_Connected , 35_Disconnected , występują one między innymi w ustawieniach wtyczek . Teraz powinny się wyświetlać

- Zaktualizowano AS do najnowszej wersji 8.52

 

To na razie tyle ... 


6hvmWKj.pngdojacjh.pngmgashhT.pngDlmXcIj.png
 


#155 freeridejano

freeridejano

    Adept

  • Dekorator
  • 338 postów

Napisano 2014.01.13, 22:02

Prawdopodobnie będzie wersja PRO kompozycji Pure Black Night ... Ale Kiedy to niestety nie jestem w stanie powiedzieć ... tworzenie nowych ikon jest trochę pracochłonne :/ ale taki będzie efekt :

 

9wc3.png

 

Jak dla mnie dużo lepiej pasują te nowe ikony z wersji PRO, niż te standardowe szare które są aktualne ... 


6hvmWKj.pngdojacjh.pngmgashhT.pngDlmXcIj.png
 


#156 Gość_galean_*

Gość_galean_*
  • Gość

Napisano 2014.02.21, 22:51

o mam problem z czcionkami, mam zainstalowaną obie wymagane, a nie wyświetlają mi się informację w chmurce

windows 7 x64 ie11 świeżo po instalacji....

 

po instalacji MS Office działa dobrze, choć nadal nie wiem jakiej czcionki brakuje


Użytkownik galean edytował ten post 2014.02.21, 23:13





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych