Skocz do zawartości


Zdjęcie

iMac


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 Nightmare

Nightmare

    Adept

  • Dekorator
  • 260 postów

Napisano 2010.11.22, 02:15

iMac 1.2


Dołączona grafika


Data wysłania: 29.10.2012
Data aktualizacji: 29.10.2012

Po długim okresie prac postanowiłem opublikować oficjalnie moją pierwszą kompozycję. Wzorowałem się na komputerach iMac (zarówno system jak i design), stąd nazwa kompozycji Dołączona grafika Zapewne o wielu rzeczach zapomniałem, może ze względu na natłok innych spraw, przez co jak najszybciej chciałem zakończyć pierwszą część prac (a mam jeszcze parę pomysłów i wiem o paru błędach, które będę musiał naprawić, a które wymagają czasu, którego nie mam w chwili obecnej). Chciałbym też podziękować paru osobom, które sprawiły, że ta kompozycja ujrzała światło dzienne. Te osoby to: Hofmonek, Paulos, muuz, wu112, vbz, mav i Silver (prawie wszyscy to dekoratorzy ale nie ma co się dziwić Dołączona grafika ).

Do prawidłowego działania wymagane są czcionki Lucida Grande i Lucida Grande Bold.
Pewne jej elementy (nagłówek w oknie rozmowy) nie działają z betą IE9.
Kompozycja zawiera paczkę emotikon iChat (dostępne na forum).
Customscroll (by mav), który jest w kompozycji jest w fazie testów
i może nie działać prawidłowo
(do następnej bety AQQ w której błędy zostaną naprawione)

W chwili obecnej są problemy związane z wpisaniem CustomScrolla w okno powiadomień, dlatego jego wygląd w tym oknie jest standardowy. Bez aktualizacji do v1.2 jest bardzo duże prawdopodobieństwo wywalenia AQQ na starcie w okresie świątecznym! Spowodowane było to brakiem konfiguracji splasha na okres świąteczny (WTF?!) Zalecam update



Zmiany w iMac 1.2
  • ~Poprawiono krytyczny błąd przy starcie AQQ w okresie świątecznym

Pobierz plikLista zmian

Użytkownik Nightmare edytował ten post 2012.10.29, 22:25


#2 Jhom

Jhom

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 99 postów

Napisano 2010.11.22, 13:37

Mi się podoba, jak na pierwszą wersje jest nieźle, ale i tak czekam na wersje, która pokazuje godzinę wiadomości bo mi się to często przydaje

#3 kojot

kojot

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 201 postów

Napisano 2010.11.22, 14:10

Pierwsza kompozycja która przekonała mnie do korzystania z Avatarów. Ogólnie bardzo fajnie tylko jak mam marudzić to po marudzę o metalowych rogach obramowania i ikonach. Nie potrafię zdefiniować co dokładnie z nimi jest nie tak, może to kwestia cieni. Natomiast jeśli chodzi o ikony to dysproporcja rozmiarów gg do innych sieci nie pasuje, niemniej ikony każdy zawsze może sobie podmienić.

#4 mav

mav

    Skrypter

  • Przyjaciel
  • 1157 postów

Napisano 2010.11.22, 14:13

czekam na wersje, która pokazuje godzinę wiadomości

Najedź na jakąś wiadomość - godzina powinna się wyświetlić.

JS / jQuery / PHP / MySQL / CMS / Forum filmowe / Kran kamerowy


#5 scope

scope

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 233 postów

Napisano 2010.11.22, 15:37

Nie podobają mi się dwie rzeczy:
1. Marnotrawstwo - 5 krótkich wiadomości wystarczy, by zapełnić całe (przeciętnej wielkości) okno rozmowy.
2. Czcionka na liście kontaktów - jest za jasna, kontrast pomiędzy tłem a nią powinien być zdecydowanie większy.

#6 opi

opi

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 137 postów

Napisano 2010.11.22, 16:04

Bez nazwy-1.jpg
Chyba wiadomo o co chodzi ;)
Poza tym, przesunąłbym trochę te przyciski zamykania w lewo.
Dolny statusbar - nie da się go trochę pomniejszyć?
No i to co wcześniej było poruszane - ikonki gg zupełnie nie pasują do reszty (po pierwsze za duże, po drugie brzydkie, po trzecie wprowadzają (przynajmniej mnie) w błąd - żółty to już nie dostępny a zw, zielony to nie pogadaj ze mną a dostępny itd.)... Wgl ikony statusów bym zmienił :P no ale to już moje osobiste zdane :D

#7 eSKej

eSKej

    Master Flamaster

  • Dekorator
  • 953 postów

Napisano 2010.11.22, 16:13
















Ogólnie kompozycja bardzo ciekawa. Fajnie wyglądają wiadomości raz z prawej raz z lewej (coś jak komiksy) ale na dłuższą metę takie rozwiązanie jest dla mnie nie wygodne, gdyż trzeba wzrokiem kreślić męczące zygzaki :P. Wiadomości wolę jednak w jednym szyku, jedna pod drugą, bez odstępów. Belki grup są tak duże, że potrafią być większe niż same kontakty (z wyłączonymi avatarami i bez opisów), co imo nie prezentuje się zbyt dobrze. Jak na pierwsze wydanie nie jest źle. Co prawda mamy już kompozycję w takim klimacie mimo to można znaleźć sporo różnic między obiema, co również należy pochwalić ;)
  • wilk lubi to

#8 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2010.11.22, 17:18









Nie przejmuj się listą minusów, tych zawsze w mojej ocenie jest więcej, bo czepiam się szczegółów. Jest to Twoja kompozycja i wygląda ona bardzo ładnie. Jak daleko pamięcią sięgam, mało kto zrobił tak ładną kompozycję jako swoja pierwsza :)

Użytkownik Silverlight edytował ten post 2010.11.22, 17:19

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW


#9 mav

mav

    Skrypter

  • Przyjaciel
  • 1157 postów

Napisano 2010.11.22, 17:24

wrażenie, że suwak nie dochodzi do końca (nie przylega do krawędzi przycisków)

Problem jest mi znany, jednak dopracowanie tego szczegółu zajmie troszkę czasu - ale jest do zrobienia. Mam kolejny pomysł jak to zrealizować i zunifikować tak, by każdy inny kompozytor, mógł łatwo podać wartość, ile px suwak może najeżdżać na przyciski. Przy pracach testowych nad (pro)standard, nie było tej opcji i nie brałem jej pod uwagę. Jednak jest ciekawym dopełnieniem możliwości tego scrolla i na pewno zostanie wdrożone.
  • Nightmare lubi to

JS / jQuery / PHP / MySQL / CMS / Forum filmowe / Kran kamerowy


#10 Nightmare

Nightmare

    Adept

  • Dekorator
  • 260 postów

Napisano 2010.11.22, 19:03

W założeniu skórka nie miała imitować iphone'a:P Tak, wiem o błędach i mam zamiar je poprawić. Błędy scrolla znikną wraz z nową wersją AQQ i pewnej nowości nad którą myśli mav :) Mam nadzieję, że mi wybaczycie błędy, które w chwili obecnej występują. Mi też nie wszystko się podoba i wynika to z mojego braku doświadczenia. Na dniach postaram się zrobić update
  • Jhom lubi to

#11 Nightmare

Nightmare

    Adept

  • Dekorator
  • 260 postów

Napisano 2010.11.27, 00:17

Poprawiłem parę istotnych błędów w kompozycji. Za kilka dni (jak tylko znajdę czas) poprawię błędy które nadal występują (między innymi problem z wyświetlanie długich linków). Szykuję też parę większych zmian w wyglądzie kompozycji.

#12 Matrix

Matrix

    Adept

  • Pomocnik
  • 367 postów

Napisano 2010.11.27, 00:23

Ta kompozycja troszkę Mi przypomina kompozycję wu112, ale jest jak na pierwszy dodatek do AQQ to tylko pogratulować, nie zauważyłem na razie jakiś błędów.

System: Win 10 Home Premium
Przeglądarka: IE zawsze najnowsza pod dany system, domyślna Firefox zawsze najnowsza,
AQQ: zawsze najnowsza beta lub wersja stabilna
Kompozycje: Standardowe zawsze najnowsze + Sense
Wtyczki: Standardowe + , Antyspam, AQQReboot,    korektor,   zawsze najnowsze.
http://i33.tinypic.com/335fgck.jpg


#13 Nightmare

Nightmare

    Adept

  • Dekorator
  • 260 postów

Napisano 2010.11.28, 19:15


 
Dodano ważną ankietę do tematu.

EDIT: Mała aktualizacja w temacie

Użytkownik Nightmare edytował ten post 2010.11.29, 07:54


#14 Nightmare

Nightmare

    Adept

  • Dekorator
  • 260 postów

Napisano 2010.12.01, 01:56

Update kompozycji!

Link w pierwszym poście

UWAGA!!! Posiadaczy kompozycji iMac proszę o aktualizację kompozycji do v1.2! We wcześniejszych wersjach możliwe jest występowanie błędu przy starcie AQQ (przez co nie uruchomi się) w okresie świątecznym (od 1 grudnia)

Użytkownik Nightmare edytował ten post 2010.12.01, 09:17


#15 Lynn

Lynn

    Kapryśna Królowa Muzyki

  • Użytkownik
  • 969 postów

Napisano 2013.03.18, 12:41

Aktualizacja by się przydała


Every word that he says is a dagger in me

Will the world remember you when you fall? Could it be your death means nothing at all.

At the shrine of friendship never say die, let the wine of friendship never run dry.


#16 Malusiolka

Malusiolka

    Zodiakalny byk!

  • Moderator
  • 549 postów

Napisano 2013.03.18, 13:00

Kompozycja wydaje się ciekawa. Czekam na kolejną aktualizację i wtedy zacznę ją testować :)


>> Lepiej być wrogiem, ale uczciwym niż przyjacielem fałszywym.


#17 Lynn

Lynn

    Kapryśna Królowa Muzyki

  • Użytkownik
  • 969 postów

Napisano 2013.03.19, 00:54

Dzisiaj ją odkryłam i obramowanie nie byłoby takim problemem (chociaż...z punktu estetyki byłoby- zaokrąglone rogi wyglądają dużo lepiej niż kanciaste) poza tym okienko powiadomienia nie działa jak należy; widać jego górną i dolną część, ale tej najważniejszej, środkowej czesci - już nie. 

W każdym razie okno rozmowy wygląda zachwycająco, wygląd okna głównego też. Kompozycja ma duże szanse zaistnieć. Jak zostanie zaktualizowana.


Every word that he says is a dagger in me

Will the world remember you when you fall? Could it be your death means nothing at all.

At the shrine of friendship never say die, let the wine of friendship never run dry.


#18 Deadmaster

Deadmaster

    Hellraiser

  • Moderator
  • 2088 postów

Napisano 2013.03.19, 01:13

Oj dziewczyny...ta kompozycja raczej nie doczeka sie już aktualizacji :) Może (zaznaczam - może) doczekamy sie jej drugiej odsłony, którą miałem przyjemność swego czasu testować i która była znacznie lepsza od tej wersji. W sumie szkoda, że prace nad nią stanęły bo na prawde była to rewolucyjna kompozycja...



#19 Malusiolka

Malusiolka

    Zodiakalny byk!

  • Moderator
  • 549 postów

Napisano 2013.03.19, 10:28

Szkoda. Jeżeli tak będzie zacznę szukać czegoś innego, dopóki Silver nie wyda swojej nowej kompozycji :D


Użytkownik Malusiolka edytował ten post 2013.03.19, 10:29

>> Lepiej być wrogiem, ale uczciwym niż przyjacielem fałszywym.


#20 Lynn

Lynn

    Kapryśna Królowa Muzyki

  • Użytkownik
  • 969 postów

Napisano 2013.03.22, 17:05

Jestem zawiedziona i rozczarowana.


Every word that he says is a dagger in me

Will the world remember you when you fall? Could it be your death means nothing at all.

At the shrine of friendship never say die, let the wine of friendship never run dry.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych