Skocz do zawartości

Zdjęcie

AQQ 2.2.3 Liberty Beta Build: 55

• Zamknięty Temat jest zamknięty
126 odpowiedzi w tym temacie

#1 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2010.11.28, 15:22

AQQ 2.2.3 Liberty Beta Build: 55

Mamy nową wersję beta. Główna wprowadzona nowość to centrum powiadomień. Proszę o wyrozumiałość, jako iż jest to bardzo rozbudowana funkcja i przez to może tu i ówdzie działać wadliwie. Wszystkie wyłapane błędy można zgłaszać na bugliście. Sukcesywnie postaram się je poprawiać aż do wydania wersji stabilnej. Przypominam, iż centrum powiadomień daje możliwość stałego monitorowania przychodzących informacji z takich miejsc jak poczta IMAP, RSS, Atom, Facebook, Twitter czy Blip. TIP: Dwukrotne kliknięcie na powiadomieniu ukrywa je.

Możecie zaktualizować swoje wersje beta poprzez aktualizator AQQ (menu Pomoc -> Sprawdź aktualizacje). Proszę się jednak upewnić, że opcja "Informuj o wersjach beta", na zakładce "Aktualizacja" w ustawieniach AQQ jest zaznaczona.

Zmiany w stosunku do poprzedniej wersji beta:
- Dodano Centrum powiadomień - obsługa: Poczta(IMAP), RSS, Atom, Blip, Twitter oraz Facebook.
- Lekkie optymalizacje przy przełączaniu zakładek w oknie głównym.
- Drobne zmiany przeciwdziałające problemom przy odbiorze wiadomości konferencyjnych GG.
- Poprawiono błąd AV przy przerwaniu transferu dodatku.
- AQQ kolejkuje wiadomości z nie zaakceptowanego czatu GG, a po akceptacji wyświetla je.
- Poprawka z nieodświeżanymiikonami w oknie rozmowy przy zmianie kompozucji.
- Poprawki lokalizacyjne.
- Drobne poprawki wizualne w oknie logowania.
- Poprawka błędnej kolejności wiadomości offline.

Zmiany w buildzie .53
- Poprawka dotycząca wyświetlania informacji o ilości nowych powiadomień.
- Poprawka dotycząca błednego ukrywania wiadomości pocztowych.
- Poprawka dotycząca wyłączenia synchrozniacji powiadomień.
- Poprawka autoryzacji Twitter/Facebook

Zmiany w buildzie .55
Uwaga - niektóre powiadomienia mogą się wyświetlić ponownie, pomimo ich odrzucenia.
- Tagi na Blipie są podlinkowane.
- Komentarze w powiadomieniach Facebook-a zostały usunięte (zwiększona czytelność).
- Zdjęcia, linki i filmy w powiadomieniach Facebook posiadają krótki opis.

Pobierz plik
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#2 le1t00

le1t00

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 50 postów

Napisano 2010.11.28, 15:27

oO, zabieram się za pobieranie.
Jednak mam pytanie, co z bramką Plusa? Ostatnio nie da się wysłać wiadomości bo bramka przeszła modernizację.
  • overclocker i ss9227 lubią to

#3 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2010.11.28, 15:31

W kolejnej becie myślę, że ten problem będzie już rozwiązany.

#4 mateusz2813

mateusz2813

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 68 postów

Napisano 2010.11.28, 15:33

Nawet fajnie to wyszło ;) Poczta przez IMAP, szkoda, ale pobawię się z IzyMail ;)

Aha, w oknie powiadomień na liście rozwijanej, które źródła mają się być aktualnie wyświetlane, powinny być tylko te, które zostały poprawnie przez nas skonfigurowane, a nie wszystkie :)

Użytkownik mateusz2813 edytował ten post 2010.11.28, 15:36

Windows XP SP3 PL▲ IE 8 ▲ AQQ: najnowsza (włącznie z betami) ▲ Kompozycja: Satin Theme ▲ Style obramowania: włączone ▲ Wtyczki: podstawowe + dodatkowe

#5 Wareczek

Wareczek

Adept

• Administrator
  • 1262 postów

Napisano 2010.11.28, 15:34

Fajne te powiadomienia, ale... Nie możemy sobie jakoś spojrzeć w historię, w "przeczytane" powiadomienia ?? Ewentualnie jakieś oznaczanie ciekawych powiadomień, żeby je gdzieś zatrzymać.

Dodatkowo przydał by się licznik nieprzeczytanych powiadomień bezpośrednio na ikonie powiadomień w nagłówku (coś jak u nas na forum licznik buglisty). Sama chmurka to mało, żeby pamiętać, że tam faktycznie coś jest.

#6 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2010.11.28, 15:37

Powiadomienia nie są nigdzie gromadzone - centrum służy tylko do wyświetlania tego, co aktualnie jest zamieszczane we wskazanych źródłach. Co do licznika - coś pewnie wymyślę.Pamiętajmy tylko o jednym - wszystko co jest na tej zakładce AQQ traktuje jako "nowe" - zawsze. Jeżeli czegoś nie usuniemy, to jeżeli zniknie to ze źródła to zniknie też na naszej liście powiadomień.
  • Wareczek lubi to

#7 Wareczek

Wareczek

Adept

• Administrator
  • 1262 postów

Napisano 2010.11.28, 15:39

Dodatkowo jeszcze jeżeli pojawi się taki licznik na ikonie, to prosiłbym o możliwość wyłączenia chmurki. Chyba, że jest i nie widzę gdzie? ;)

#8 Herman

Herman

Początkujący

• Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 2010.11.28, 15:43

Gdzie znajdę te centrum powiadomień bo szukam i szukam i znaleźć nie umiem

#9 Wareczek

Wareczek

Adept

• Administrator
  • 1262 postów

Napisano 2010.11.28, 15:48

tutaj:

Dołączona grafika

#10 Herman

Herman

Początkujący

• Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 2010.11.28, 15:55

Nie tutaj bo miałem inną kompozycję ale już wszystko działa i śmiga

#11 Small

Small

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 64 postów

Napisano 2010.11.28, 15:56

A mozna to wylaczyc bop nie podoba mi sie ta ikonka ;x

#12 sacrus

sacrus

Strefa AQQ

• Użytkownik
  • 1251 postów

Napisano 2010.11.28, 16:04

A ja nadal uważam że ustawiania powinny być w ustawianiach komunikatora tak jak pokazywałem na przykład.
System: Windows 8 Pro x64 PL • IE: 10.0.9200.16384 x64 • AQQ: zawsze najnowsza wersja •

Zapraszam również do:
Dołączona grafika

#13 Luki_2

Luki_2

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 91 postów

Napisano 2010.11.28, 16:07

Hmmm...

Mi na Gmailu, gdy użyłem automatycznej konfiguracji, nie działa wczytywanie wiadomości...
niby pokazuje " UserProfile... ", ale nie dochodzi to do skutku.

Dodam, że mam sporo wiadomości nowych do odczytania, bo zaglądam na e-mail raz na miesiąc,
a w dodatku nie oznaczam wiadomości jako przeczytane :D

EDIT : Łooo, załadowało się... 1624 powiadomienia :D :D :D

Użytkownik Luki_2 edytował ten post 2010.11.28, 16:11

Nieczytanie regulaminu ? No cóż... u mnie to standard.
Jak kiedyś tu nie wrócę, to się nie zdziwię ;-P

#14 sacrus

sacrus

Strefa AQQ

• Użytkownik
  • 1251 postów

Napisano 2010.11.28, 16:08

W temacie wiadomości mam napisane jakiś adres zamiast temat wiadomości. Chodzi o gmail i wiadomość z portalu nk (niezapominajka). Na dodatek jak klikam na temat to nic się nie dzieje a miał być otwierany gmail....

Użytkownik sacrus edytował ten post 2010.11.28, 16:09

System: Windows 8 Pro x64 PL • IE: 10.0.9200.16384 x64 • AQQ: zawsze najnowsza wersja •

Zapraszam również do:
Dołączona grafika

#15 Gość_Xanter_*

Gość_Xanter_*
  • Gość

Napisano 2010.11.28, 16:28

Ja bym wzbogacił powiadomienie o poczcie o możliwość przeczytania wiadomości,bo tak co mi z tego że jest nowa wiadomość jak nie mogę w AQQ odczytać jej :)

#16 Pbo

Pbo

Kierownik

• Przyjaciel
  • 3477 postów

Napisano 2010.11.28, 16:29

Dodałem sobie emaila z gmaila, a dokładniej netii, (poczta.w.pl) i działa, aż się zdziwiłem. Na reszcie będę mieć RSS pod ręką, wielkie dzięki. :)

Tylko RSS mogło by trochę przycinać, a nie wyświetlać całość.

Użytkownik Pbo edytował ten post 2010.11.28, 16:30

Komunikatory głosowe Ventrilo.TeamSpeak, Mumble

PolscyGracze.pl - wiadomości ze świata gier | Serwer XMPP PGra.cz

#17 Paweł

Paweł

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 80 postów

Napisano 2010.11.28, 16:33

Powiadomienia z Facebooka jakoś dziwnie działają. Nie stanowią one odzwierciedlenia tego, co widać na tablicy. Wyświetlają się natomiast powiadomienia dotyczące osób, których nawet nie znam (możliwe, że jacyś znajomi moich znajomych). Czy to w ten sposób powinno funkcjonować?

Spodziewałem się raczej działania w stylu gadżetu FbExplorer do paska bocznego Visty.
System: Windows 7 Home Premium SP1
IE: 9.0
Wersja AQQ: Zawsze najnowsza (wliczając bety)

Wtyczki: Standardowe + Antyspam, AntiSwap, AQQ Last Seen, AQQ Restarter, AQQ Contact State, Blocker, GG Clone, GroupChat History, Inwigilator, LoginsTune, Makra, Nk.pl, Past and Send, QuickDel, SendEmail, SendState, Silence!, StealStatus, TabKit, VNotify, YTViewer.

#18 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2010.11.28, 16:43

FB pokazuje dane z subskrypcji a nie z twojej tablicy (różnica). Wystawiłem też wersję .53 - rozwiązuje ona kilka błędów które już zostały mi zgłoszone.

#19 Gość_Xanter_*

Gość_Xanter_*
  • Gość

Napisano 2010.11.28, 16:47

No to daje reputa :D Godzinę temu pierwsza beta AQQ a już dziś mamy następną :) Nowa beta śmiga dobrze zaraz potestuję jak z pocztą jest :)

#20 StabiL

StabiL

Adept

• Dekorator
  • 389 postów

Napisano 2010.11.28, 16:47

@Paweł
Dokładnie, w zasadzie umożliwia to podgladanie tego co dał użytkownik ktorego nie mamy w znajomych (i niekoniecnzie są to znajomy znajomych), ba... w ustawieniach prywatności taka osoba zastrzegła sobie aby nikt nieporządany nie widział co pisze, a my i tak widzimy ;P ale ogolnie podoba mi się to. Z AQQ i tak korzystam,wiec dla mnie takie powiadomienia są bardzo atrakcyjne... wszystko w jednym miejscu ^^

Edit
Już rozumiem, aczkolwiek wydaje mi się to troche nieprzeymslaen. Dostaje wpisy komentarzy, nie wiadomo do czego sie odnoszące czasami ;P W każdej aplikacji która która pozwala korzystac z Fb wygląda to tak, że mamy głowny wpis i ewentualnie pod nim ilośc komentarzy, a po kliknieciu pokazywanie co to za komentarze....

Użytkownik StabiL edytował ten post 2010.11.28, 16:53

Rere kum kum . . .
-----------------------

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych