Skocz do zawartości


Zdjęcie

AQQ 2.2.3 Liberty Beta Build: 55


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
126 odpowiedzi w tym temacie

#21 wu112

wu112

    Wrzuć Monetę

  • Moderator
  • 2863 postów

Napisano 2010.11.28, 16:55

A można liczyć na podrasowane powiadomienia w chmurce? Czyli zamiast "(i) Masz x nowych powiadomień" dodać osobno dla każdego kanału informacji:
[ikona FB] Masz x powiadomień z Facebooka
[ikona e-mail] Masz x wiadomości e-mail

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja


#22 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2010.11.28, 16:56

Komentarze są wyświetlane jako notyfikacje też. Odnoszą się do wcześniejszego wpisu, chyba że i ten jest komentarzem, w takim wypadku do jeszcze wcześniejszego itd. Być może ulegnie to jeszcze zmianom.
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#23 Draen

Draen

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 128 postów

Napisano 2010.11.28, 16:56

- Dodano Centrum powiadomień - obsługa: Poczta(IMAP), RSS, Atom, Blip, Twitter oraz Facebook.


Ja w Centrum mam: Kanał RSS, Poczta, FB, Twitter, Blip i Inne źródła,
czyżby Atom się zawieruszył?

#24 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2010.11.28, 16:59

Atom jest rzadko używany, i jeżeli znajdziesz adres do Atoma, wpisz go do RSS. AQQ sobie z tym poradzi.
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#25 Gość_Xanter_*

Gość_Xanter_*
  • Gość

Napisano 2010.11.28, 16:59

Będzie wprowadzona możliwość odczytania wiadomości na poczcie,bo na razie tylko jest info że jest wiadomość,ale przeczytać jej się nie da ?

#26 StabiL

StabiL

    Adept

  • Dekorator
  • 389 postów

Napisano 2010.11.28, 17:01

Komentarze są wyświetlane jako notyfikacje też. Odnoszą się do wcześniejszego wpisu, chyba że i ten jest komentarzem, w takim wypadku do jeszcze wcześniejszego itd. Być może ulegnie to jeszcze zmianom.


Nie będe mówił za wszystkich, ale według mnie w Centrum Powiadomien powinno być to co jest wyświetlane na tablicy naszej. Zrezygnowałbym już nawet z komentarzy, aby wygladało to przejrzyście, juz wole sobie kliknąc na link i niech mi sie otworzy w przegladarce, wtedy sprawdze komentarze. A tak to, chaos jest ;P

Użytkownik StabiL edytował ten post 2010.11.28, 17:02

Rere kum kum . . .
-----------------------




#27 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2010.11.28, 17:03

Xanter, AQQ pobiera nagłówki e-maili. Aby wyświetlić zawartość, trzeba by pobrać całe wiadomości. To trwa oczywiście sporo dłużej, i jest nie efektywne.
  • wilk i Qrix lubią to
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#28 Morpheus

Morpheus

    Weteran

  • Wtyczkopisarz
  • 712 postów

Napisano 2010.11.28, 17:04

Podobno miałbyć opis API tej nowej funkcjonalności, przypominam, żeby nie zostało zapomniane jak pare innych rzeczy.

Dołączona grafika

Co to za kompozycja, bo chyba nie jestem na bieżąco ? :)

#29 Paweł

Paweł

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 80 postów

Napisano 2010.11.28, 17:05

Ja również uważam, że powinny się pojawiać w powiadomieniach wpisy z tablicy FB, nie subskrypcje. Byłoby to na pewno bardziej praktyczne :)
System: Windows 7 Home Premium SP1
IE: 9.0
Wersja AQQ: Zawsze najnowsza (wliczając bety)

Wtyczki: Standardowe + Antyspam, AntiSwap, AQQ Last Seen, AQQ Restarter, AQQ Contact State, Blocker, GG Clone, GroupChat History, Inwigilator, LoginsTune, Makra, Nk.pl, Past and Send, QuickDel, SendEmail, SendState, Silence!, StealStatus, TabKit, VNotify, YTViewer.

#30 Gość_Xanter_*

Gość_Xanter_*
  • Gość

Napisano 2010.11.28, 17:10

Skoro już jest te całe centrum akcji to może by tak dodać powiadomienia z nk.pl ?

#31 matiss

matiss

    Expert

  • Wtyczkopisarz
  • 1166 postów

Napisano 2010.11.28, 17:15

Dokładnie subskrypcje z fb to strzał kulą w płot :/ w tym momencie dla mnie ta funkcja jest bezużyteczna. Dodaje fb i co widzę ? stertę powiadomień ludzi których nawet nie znam :| Powinny być powiadomienia z tablicy, zresztą tak robią wszystkie programy 'zewnętrzne' które korzystają z fb z którymi miałem styczność m.in. 'friend stream' znany z telefonów z androidem ;) Cenie sobie notyfikacjęz fb, ale to co jest teraz to nie to czego się spodziewałem.

[puszcza wodzę fantazji]Fajnie by było gdyby przy wpisach można było kliknąć 'lubię to', był wyświetlany również licznik 'osób lubiących dany wpis', oraz przydało by się coś z komentarzami, chociażby jakiś licznik, mówiący czy te komentarze są czy nie ma, chociaż ich wyświetlenie było by o wiele lepsze.[/puszcza wodzę fantazji]

Ogólnie jestem trochę rozczarowany, ale jeszcze nie testowałem opcji z mailem ;)

edit.
ps. Aha co bym chciał dodać, tą listę subskrypcji FB pewnie da się jakoś konfigurować, ale drogi Oconnelu jak myślisz czego spodziewają się użytkownicy po konfiguracji konta fb ? Dodatkowej zabawy z subskrypcją, czy wyświetlenie wpisów z tablicy ? Jeśli ta funkcja ma za zadanie przyciągnąć nowych użytkowników, to moim zdaniem powinno to zostać zmienione... albo dodać opcje wyboru, z czego mają być wyświetlane wpisy. Bo w tym momencie, to ja nawet nie miałem pojęcia, że są jakies subskrypcje na FB, jak pewnie 90% polskich użytkowników tegoż portalu ;)

Użytkownik matiss edytował ten post 2010.11.28, 17:18


#32 Archeo

Archeo

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 119 postów

Napisano 2010.11.28, 17:17

Zgadzam sie ze StabiL-em. Obecna forma to tylko gadżet który do niczego sie nie przydaje 90%-tom ludzi... większość wchodzi o spogląda na tablice... Jaka informacja i jak ja ktoś skomentował. Niestety zawiodłem się stanem obecnym :( Poza tym aqq chodzi dobrze.

Sugerował bym na FB dać powiadomienie z tablicy o aktualnosciach.

@up - zgadzam sie z Toba

Użytkownik Archeo edytował ten post 2010.11.28, 17:20

Windows 7 Prof, AQQ najnowsza beta , IE 9

#33 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2010.11.28, 17:18

Co do Facebook-a, jest to trochę dziwne. Aktualnie korzystam z news feed-u, to nie jest tablica bo na niej piszemy głównie my, i w AQQ pokazały bysię tylko nasze wpisy + komentarze znajomych. News feed pokazuje więcej danych które są chyba bardziej interesujące. Wchodząc na FB webowego też mamy właśnie pokazane aktualności a nie naszą tablicę. Co jest jednak dziwne, to co zwraca FB przez news feed, nie do końva zawsze pokrywa się z tym co jest na samej stronie www z aktualnościami. Być może chodzi tutaj o czas synchronizacji (mogą być różne tu i tu). Tak czy siak, news feed jest ciekawszy od własnej tablicy.
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#34 Lord ByRad

Lord ByRad

    Expert

  • Użytkownik
  • 985 postów

Napisano 2010.11.28, 17:21

Atom jest rzadko używany, i jeżeli znajdziesz adres do Atoma, wpisz go do RSS. AQQ sobie z tym poradzi.

W takim razie przydałoby się zamiast "Kanał RSS" dać tekst "Kanał RSS / Atom" - aby nie wprowadzać użytkowników w błąd !!

Ale tak poza tym drobiazgiem działa to naprawdę nieźle, chociaż nie mam dziś czasu aby dogłębnie testować nowe Centrum Wiadomości ... ;/

279.gif


#35 StabiL

StabiL

    Adept

  • Dekorator
  • 389 postów

Napisano 2010.11.28, 17:24

Ok, czyli dostane powiadomienie, że pani XYZ dała komentarz typu " i super, tak powinno być ". Nie chce byc zgryźliwy ale ciekawosc ma tutaj polegać na tym, że nie wiem o co jej chodzi?:P Klikne na jej nazwe uzytkownika, przenosi mnie ja jej probil... sa tylko podstawowe informacje, nawet nie wiem, gdzie dodała taki komentarz... ;P
Co do blipa nie mam zastrzeżen i bede tego używał na 100%, ale jeżeli FB bedzie działało na takiej zasadzie, to uważam, ze straci wielu użytkowników :)

Edit
przeczytałem wszystkie powiadomienia, usunałem je... teraz dostałem kolejne dwa, sprawdziłem Pan Jakub nie dodał komentarza do Planety FM... więc dla mnie to chybiony pomysł z pokazywaniem owej sybskrypcji, powaznie;p

Dołączona grafika

Pozdrawiam pana Jakuba, kimkolwiek jest;p

Użytkownik StabiL edytował ten post 2010.11.28, 17:28

Rere kum kum . . .
-----------------------




#36 matiss

matiss

    Expert

  • Wtyczkopisarz
  • 1166 postów

Napisano 2010.11.28, 17:25

Chyba wiec pomyliliśmy pojęcia. Masz Oconnelu oczywiście rację, że wyświetlanie własnej tablicy nie ma sensu, ale to co wyświetla AQQ to nie jest to co widzimy na stronie FB po wejściu na nią, tam tych wpisów (tych od nieznanych ludzi) nie mam nawet w 'archiwum', tak samo jak pobieram na telefonie informacje za pomocą friendstream'a tam mam to co widzę na www a nie w AQQ. Więc coś tu nie do końca działa.

#37 Paweł

Paweł

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 80 postów

Napisano 2010.11.28, 17:26

Po raz kolejny nawiążę do Gadżetu FB Explorer z Visty. Tam to działa idealnie i tak właśnie widziałbym to w AQQ :)
System: Windows 7 Home Premium SP1
IE: 9.0
Wersja AQQ: Zawsze najnowsza (wliczając bety)

Wtyczki: Standardowe + Antyspam, AntiSwap, AQQ Last Seen, AQQ Restarter, AQQ Contact State, Blocker, GG Clone, GroupChat History, Inwigilator, LoginsTune, Makra, Nk.pl, Past and Send, QuickDel, SendEmail, SendState, Silence!, StealStatus, TabKit, VNotify, YTViewer.

#38 Archeo

Archeo

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 119 postów

Napisano 2010.11.28, 17:26

Oconnel możliwe ze chcesz nam dac to o czym wszyscy piszą ale spojrz na moim przykladzie co mam w aktualnosciach a co w aqq... :/ mozliwe ze to kwestia dogrania wszytkiego w fazie beta, ale te informacje sie nie pokrywają wogóle. :(

Załączone miniatury

  • fb.PNG

Windows 7 Prof, AQQ najnowsza beta , IE 9

#39 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2010.11.28, 17:29

Tutaj jest API: http://developers.fa...ok.com/docs/api
Aktualnie korzystam z me/home, tutaj jest wersja (jak ktoś chcę potestować: http://developers.fa...ok.com/docs/api dla me/feed - sprawdźcie czy o to wam chodzi (to tablica, sam exek AQQ)). Nie widzę aby API pozwalało na coś więcej poza tym...
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#40 wu112

wu112

    Wrzuć Monetę

  • Moderator
  • 2863 postów

Napisano 2010.11.28, 17:33

@Archeo: bo na FB masz zaznaczone najpopularniejsze, a nie najnowsze wpisy ;)

Swoją drogą zauważyłem, że w AQQ wyświetlane są powiadomienia o wpisach z "realnych kont" (nie wiem jak to nazwać) naszych znajomych i komentarzach do nich (od kogo by nie były). Natomiast nie są wyświetlane z kont fikcyjnych, które można "lubić", a nie dodać do znajomych. Mnie osobiście by wystarczyło, żeby pojawiały się same wpisy, a komentarze (o ile są i zostały pobrane) były wyświetlane po kliknięciu w jakiś link. Podobnie jak załącznik w oknie rozmowy.

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych