Skocz do zawartości


Zdjęcie

TabKit 1.12.0.0


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
520 odpowiedzi w tym temacie

#1 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2010.12.23, 00:52

*
Popularny

TabKit 1.12.0.0

 

Dołączona grafika

 

Data wysłania: 2012.05.07, 10:53

Data aktualizacji: 2016.02.13, 20:27

TabKit to wtyczka dzięki której używanie zakładek w oknie rozmowy stanie się jeszcze bardziej przyjemniejsze. Oferuje między innymi następujące funkcjonalności:

  • Zapamiętywanie niewysłanej wiadomości - koniec z wysyłaniem niedokończonej wiadomości czy też zapisywaniem jej w notatniku! Wtyczka zapamięta niewysłaną wiadomość po zamknięciu zakładki/okna rozmowy lub nawet wyłączeniu AQQ!
  • Inteligentne przełączanie między nowymi wiadomościami - z pewnością nie raz męczyło Cię wielokrotne używanie skrótu Ctrl+Tab aby przejść do zakładki z nową wiadomością, która znajdowała się n-kliknięć dalej. Od teraz zostaniemy przeniesieni na taką zakładkę od razu!
  • Przełączanie między zakładkami za pomocą skrótów klawiaturowych - każdy szanujący się program z zakładkami powinien mieć taką funkcjonalność, AQQ ratuje moja wtyczka.
  • Przywracanie ostatnio zamkniętej zakładki - jeden klik i niechcący zamknięta zakładka zostaje przywrócona bez konieczności szukania kontaktu na liście!
  • Przypinanie zakładek - mini zakładka tylko z widocznym awatarem kontaktu, zakładka otwierana przy każdym otwarciu okna rozmowy, super rozwiązanie dla bardzo ważnych kontaktów z naszej listy!
Oczywiście to tylko mała część funkcjonalności jakie oferuje wtyczka - zainstaluj ją, aby poznać jej wszystkie udogodnienia!

 

Wtyczka objęta jest licencją GNU General Public License 3, tak więc jej źródła są otwarte - możecie ją modyfikować na własne potrzeby oraz rozwijać ją wspólnie ze mną. Repo wtyczki znajduje się w tym miejscu.

 

Zmiany w TabKit 1.12.0.0

  • Poprawienie funkcjonalności chowania okien na Windows 10.
  • Wysuwanie okien jedynie, gdy znajdują się na aktywnym wirtualnym pulpicie.
  • Poprawne identyfikowanie okna menu start.
  • Poprawa blokady wysuwania okien przy wciśniętym klawiszu Ctrl/Alt/LPM/PPM.
  • Usunięcie błędu z zapętloną aktywacją okna rozmowy przy przywracaniu sesji.
  • Nie zwijanie załączników dla kontaktów z sieci Facebook.
  • Odświeżanie nazwy czatu jedynie w przypadku jej faktycznej zmiany.
  • Usunięcie krytycznego błędu zawieszającego komunikator.
  • Usunięcie opcji chowania okien po utracie fokusu.
  • Usunięcie opcji wysuwania okna rozmowy po przyjściu nowej wiadomości.
  • Zmiany na formie ustawień.
  • Aktualizacja komponentów AlphaControls do nowszej wersji (10.24).

zainstaluj dodatekPobierz pliklista zmian



#2 Peter

Peter

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 2010.12.23, 09:25

Trochę polałem po ostatnio zamkniętych zakładkach i zaraz wyskoczył mi błąd z wysłaniem raportu o błedach.
  • Silverlight lubi to

#3 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2010.12.23, 09:38

Fajnie, że umiesz zgłaszać błędy. Na pewno się domyślę co to za błąd był itp.

#4 Lynn

Lynn

    Kapryśna Królowa Muzyki

  • Użytkownik
  • 969 postów

Napisano 2010.12.23, 10:18

:D No rzeczywiscie przy przechodzeniu miedzy zakladkami z niewyslanymi wiadomosciami pojawil sie u mnie taki oto blad:

http://www.wklej.org/id/443251/
  • Hemochromatoza i lubią to

Every word that he says is a dagger in me

Will the world remember you when you fall? Could it be your death means nothing at all.

At the shrine of friendship never say die, let the wine of friendship never run dry.


#5 muuz

muuz

    Weteran

  • Użytkownik
  • 415 postów

Napisano 2010.12.23, 10:57

Do działania wtyczki nic nie mam, ale dałoby się zrobić możliwość ustawienia swojego skrótu do przełączania zakładek, np. Ctrl + strzałka w lewo/prawo?

Oprócz tego - świetna wtyczka. Kolejna, której funkcjonalność powinna być wbudowana w AQQ, niedługo ukaże się taka kolejna od matiss'a (prawdopodobnie już w 2011 roku) - HotKey. Fajnie, że że Wtyczkopisarze robią to, co powinien robić Oconnel i wprowadzać do komunikatora. Ale nie, nie, bo za dużo opcji będzie w Ustawieniach. Pff... zrobię niedługo propozycję dotyczącą zmian w Ustawieniach, zobaczymy co OC na to. Hehe. :P

Trochę się literówek narobiło: w pierwszej zakładce "szczególowe", powinno być "szczegółowe", w drugiej "wiadomość" - powinno być "wiadomości", w trzeciej "zamknieta zakładke", powinno być "zamkniętą zakładkę". To by było tyle.

Użytkownik muuz edytował ten post 2010.12.23, 10:59

AQQSystemPrzeglądarkaAntywirus

Dołączona grafika

#6 wu112

wu112

    Wrzuć Monetę

  • Moderator
  • 2863 postów

Napisano 2010.12.23, 11:07

Z przyjemnością informuję, że ta wtyczka realizuje aż 3 propozycje z Trackera. Kawał dobrej roboty. A co do błędów to (jeszcze) nie zauważyłem :P
  • muuz lubi to

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja


#7 Lynn

Lynn

    Kapryśna Królowa Muzyki

  • Użytkownik
  • 969 postów

Napisano 2010.12.23, 11:12

Blad (u mnie) pojawia sie przy probie otworzenia (z zamknietego okna) trzecij zakladki z listy kilku zakladek z niewyslanymi wiadomosciami
  • Hemochromatoza i lubią to

Every word that he says is a dagger in me

Will the world remember you when you fall? Could it be your death means nothing at all.

At the shrine of friendship never say die, let the wine of friendship never run dry.


#8 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2010.12.23, 11:15

Do działania wtyczki nic nie mam, ale dałoby się zrobić możliwość ustawienia swojego skrótu do przełączania zakładek, np. Ctrl + strzałka w lewo/prawo?

Eeee do przełączanie między zakładką po lewej stronie i po prawej stronie od aktywnej? Da się to zrobić.

w pierwszej zakładce "szczególowe", powinno być "szczegółowe", w drugiej "wiadomość" - powinno być "wiadomości", w trzeciej "zamknieta zakładke", powinno być "zamkniętą zakładkę". To by było tyle.

Dzięki! :)

Co do błędów to już wiem gdzie w czym problem (chyba :P), postaram się jeszcze dziś napisać poprawkę, jeżeli nie zdążę to na pewno zrobię to jutro rano :)

Jeszcze pytanko: wtyczka na razie zapamiętuje 5 ostatnio zamkniętych zakładek bo tylko tyle może pojawić się w menu. Czy wtyczka ma zapamiętywać większa ilość (konfigurowaną oczywiście)? Ilość wyświetlanych elementów w menu oczywiście pozostanie bez zmian.
  • muuz lubi to

#9 Lynn

Lynn

    Kapryśna Królowa Muzyki

  • Użytkownik
  • 969 postów

Napisano 2010.12.23, 11:17

Ja mysle, ze 5 w zupelnosci wystarczy. No chyba, ze sa tu osoby ktore sa w stanie rozmawiac z np osmioma osobami na zupelnie rozne tematy naraz.
  • Hemochromatoza i lubią to

Every word that he says is a dagger in me

Will the world remember you when you fall? Could it be your death means nothing at all.

At the shrine of friendship never say die, let the wine of friendship never run dry.


#10 Adriaan

Adriaan

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 88 postów

Napisano 2010.12.23, 12:32

Nie zauważyłem błędów we wtyczce, być może nie w pełni ją jeszcze wykorzystałem ;) ale robota świetna :) wielkie dzięki Beherit :rolleyes: :D

Użytkownik Adriaan edytował ten post 2010.12.23, 12:32

AQQ | Wtyczki | System | Przeglądarka | Kompozycja | Antivirus

Dołączona grafika


#11 kojot

kojot

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 201 postów

Napisano 2010.12.23, 12:38

Powinna być konfigurowalna większa ilość niż 5 skoro zakładek może być więcej tylko trzeba wtedy je przewijać.

#12 jelen-1991

jelen-1991

    Adept

  • Użytkownik
  • 344 postów

Napisano 2010.12.23, 12:42

Jeszcze nie zainstalowalem wtyczki bo mam problemu z aqq , a moglby ktos powiedziec jak to wyglada ze jak przyjdzie wiadomosc to mi samo przeskakuje na okno z nowa wiadomoscia. To co jest jak pisze z jakas osoba i naprzyklad zeby to pokazac chce jej napisac spie*** , ale nie patrze na komputer tylko nie wiem gdzies w bok bo mnie ktos zawolal, jak przyjdzie inna wiaddomosc od kogos innego i klikne enter to wysle sie to tej 2 osobie??
Dołączona grafika
| AQQ: najnowsze | Kompozycja: Dark7 | Wtyczki: AQQ Network, AQQ SMS, Contact, GG Network, Antyspam, AQQ Radio, AQQ Contact State, HistoryLock, Korektor, Pogoda, Przypominajka, SecureInTray, SpellChecker, StayOnTop,AQQ TV|

#13 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2010.12.23, 12:55

Nie, żadnego automatycznego przełączania wtyczka nie oferuje. Wtyczka tylko pozwala w szybki sposób przełączyć na zakładkę z nową wiadomością poprzez skrót klawiszowy.
  • Hemochromatoza lubi to

#14 WiTuŚ

WiTuŚ

    AQQ Maniak

  • Przyjaciel
  • 2028 postów

Napisano 2010.12.23, 17:34

Funkcjonalności tej wtyczki które mnie się przydadzą to inteligentne przełączanie między nowymi wiadomościami i przywracanie ostatnio zamkniętej zakładki. Spoko wtyczka i jak na razie nie wykryłem błędów :)
  • ss9227 lubi to

#15 Matrix

Matrix

    Adept

  • Pomocnik
  • 367 postów

Napisano 2010.12.23, 18:08

Doskonała wtyczka jak zawsze zresztą, od razu ją zainstalowałem, gdyż bardzo mi się przyda, na razie błędów nie wykryłem u mnie.

System: Win 10 Home Premium
Przeglądarka: IE zawsze najnowsza pod dany system, domyślna Firefox zawsze najnowsza,
AQQ: zawsze najnowsza beta lub wersja stabilna
Kompozycje: Standardowe zawsze najnowsze + Sense
Wtyczki: Standardowe + , Antyspam, AQQReboot,    korektor,   zawsze najnowsze.
http://i33.tinypic.com/335fgck.jpg


#16 Gość_Mati M._*

Gość_Mati M._*
  • Gość

Napisano 2010.12.23, 20:04

Kolejna jakże przydatna i świetna w swej prostocie od Beherita ;)

Dzię-ku-je-my ;)

Podobnie jak niektórzy, na razie żadnych błędów nie wykryłem :)

#17 AK-47

AK-47

    Adept

  • Użytkownik
  • 289 postów

Napisano 2010.12.23, 21:02

Bardzo przydatna wtyczka, podobnie jak inni, miałem AV przy otwieraniu zamkniętej zakładki.

#18 mateusz2813

mateusz2813

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 68 postów

Napisano 2010.12.23, 23:04

Hm, czy tylko u mnie po zamknięciu zakładki z kontaktem z facebooka wyświetla się w przycisku przywracania w oknie głównym jego ID, a nie nazwa (imię i nazwisko)? Nie wiem też, jak to się stało, ale po zamknięciu zakładki z botem GG 801 zamiast ID pojawiły się puste kwadraciki. Próbuję wywołać błąd ponownie, ale teraz działa ;)

Czy nie fajniej by było, żeby wyświetlał się tylko numer GG (bez @plugin.gg.aqq.eu)? Na ikonce obok i tak widzimy, że to kontakt GG ;)
Windows XP SP3 PL▲ IE 8 ▲ AQQ: najnowsza (włącznie z betami) ▲ Kompozycja: Satin Theme ▲ Style obramowania: włączone ▲ Wtyczki: podstawowe + dodatkowe

#19 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2010.12.24, 10:20

TabKit 1.0.1.0


Ze względu na pojawianie się u co niektórych osób błędów zostałem zmuszony napisać wersję optymalizacyjną co nie było oczywiście w planach. Mam nadzieje, że błędy AV nie będą się już pojawiać. Kolejna wersja wtyczki dopiero w nowym roku ;)

Zmiany w stosunku do poprzedniej wersji:







Użytkownik Beherit edytował ten post 2011.05.17, 11:13

  • pietreXtreme, Virusek_90 i Hemochromatoza lubią to

#20 proba

proba

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 81 postów

Napisano 2010.12.25, 13:34

czepiam się, ale...

używanie zakładek w oknie rozmowy stanie się jeszcze bardziej przyjemniejsze.

powinno być raczej: "jeszcze bardziej przyjemne" lub "jeszcze przyjemniejsze" :P
pewnie chciałeś oba te na raz i tak śmiesznie wyszło ^^
Wesołych!
  • slavoy lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych