Skocz do zawartości

Zdjęcie

[tracker] Zakładki

• Zamknięty Temat jest zamknięty
7 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Czy jesteś za wprowadzeniem propozycji? (21 użytkowników oddało głos)

Twoja odpowiedź

1. Głosowano Tak (14 głosów [66.67%])

Procent z głosów: 66.67%

2. Nie (2 głosów [9.52%])

Procent z głosów: 9.52%

3. Nie mam zdania (5 głosów [23.81%])

Procent z głosów: 23.81%

Głosuj

#1 Offek

Offek

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 64 postów

Napisano 2008.10.06, 11:47

Witam,

Jeśli się powtarzam i ktoś już zgłosił taką propozycję, to przepraszam.
Jako nowa ze użytkowniczka zerkam sobie na Aqq i brakuje mi opcji znanej z innych komunikatorów.
Chodzi o zakładki na liście kontaktów. Kontaktów sporo, wymieszane bardzo, bo kont kilka, aż się prosi, by mieć możliwość posegregowania ich odrębnie, tak jak to było np. w konnekcie. Wolę po prostu kliknąć i w każdej zakładce mieć krótką listę kontaktów niż przewijać cała długa listę, by dotrzeć do tego, o który mi chodzi.
Wiem, że część użytkowników woli jedną, długą listę, więc może mogłaby być to opcja.

pozdrawiam
Off

Użytkownik Offek edytował ten post 2008.10.07, 12:49

#2 Gość_ooi_*

Gość_ooi_*
  • Gość

Napisano 2008.10.06, 12:21

Jezeli masz kilka kont, to kliknij na ikonie "kontakty" i powiedz mi co się stało.

#3 wally_m82a1

wally_m82a1

Bywalec

• Użytkownik
  • 236 postów

Napisano 2008.10.06, 13:01

Przecież możesz tworzyć grupy i przypisywać do nich kontakty, a z tego co rozumiem to o to Ci chodzi.

When dark evil strides across the land, and even noble hearts shrink in fear,
there are always warriors of pure spirit who take up the sword and stand their ground...

OS: Seven x64 SP1, Aqq: najnowsze, IE: 9, Wtyczki: GG,SMS, Antyspam, Aqq Last Seen, SpellChecker, Automation Date, State Notifier, StayOnTop, TuneStatus, Korektor, czasem inne - wszystkie w miarę możliwości aktualizowane.

#4 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2008.10.06, 13:05

Tu chodzi o zakładki tak jak było mniej więcej w AQQ 1.x ;) 1 zakładka odpowiadałaby za wyświetlanie wszystkiego a reszta konkretne utworzone grupy ;) Czyli np mamy 3 grupy: AQQ, GG, Jabber i dostępne 4 zakładki: wszystko oraz 3 odpowiadające nazwom grup ;)
Rozumiem pomysł i jestem za - to by ułatwiło przeglądanie listy gdy ma się dużo grup i dużą ilość kontaktów ;)

#5 Gość_ooi_*

Gość_ooi_*
  • Gość

Napisano 2008.10.06, 17:19

Wolałbym wbudować Grupy we wspomnianą ikonę i przełaczanie grup właśnie wten sposób.
Miałaby przynajmniej jakąś funkcję gdy ma się jedno konto.

#6 Gacek

Gacek

Bywalec

• Użytkownik
  • 132 postów

Napisano 2008.10.06, 22:29

Odbieram to jako wyświetlanie w grupie:
1- wszystkich kontaktów
2- kontaktów z danej sieci..
za pomocą jakiejść dodatkowej opcji na kształt: pokazuj tylko widocznych w sieci..

Czy dobrze to rozumiem? bo jeśli tak to jaki to ma większy cel? Przecież można sobie zrobić grupy, które będą mniej liczne.. wystarczy je dobrze opisać.
Sprzęt: Laptop ACER Aspire 5112
AQQ: zawsze najnowsza beta (Wtyczki: Standardowe + StayOnTop)
Kompozycja: ProStandard
System: Windows 7 Professional + updates
Przeglądarka: Firefox 6 + IE9 (zawsze najnowsze)

#7 Offek

Offek

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 64 postów

Napisano 2008.10.07, 12:46

Tu chodzi o zakładki tak jak było mniej więcej w AQQ 1.x ;) 1 zakładka odpowiadałaby za wyświetlanie wszystkiego a reszta konkretne utworzone grupy ;) Czyli np mamy 3 grupy: AQQ, GG, Jabber i dostępne 4 zakładki: wszystko oraz 3 odpowiadające nazwom grup ;)
Rozumiem pomysł i jestem za - to by ułatwiło przeglądanie listy gdy ma się dużo grup i dużą ilość kontaktów ;)

Dokładnie o to chodzi. Takie rozwiązanie jest też w konnekcie i wg. mnie ułatwia życie.
Zamiast przewijać jedną, długą listę, zwijać w jej obrębie grupy i rozwijać, mam po prostu kilka zakładek, na które klikam.
Każda zakładka to jedna grupa lub konto. Dzięki temu mam szybki dostęp do każdego kontaktu z grupy i co dla mnie ważne, jeśli mam grupy złożone z kilku kontaktów, to mam krótkie, widoczne w całości listy, a nie jedną długą, wymagającą przewijania i rozwijania za każdym razem.

pozdrawiam
Off

#8 stivo

stivo

mgr inż.

• Moderator
  • 2184 postów

Napisano 2009.02.07, 02:17

Propozycja na trackerze. LINK

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych