Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nokia 5230 GPS


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 anza123

anza123

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 2010.12.24, 19:16

Witam!!! mam Nokie 5230 i problem z GPS wchodzę w mapy_moja pozycja wyskakuje mi nie udało się połączyć ponów próbę.Na dole mam 0,00 kb i jedna kreska mrugająca na żółto.Mam szukanie offine.Ale jak dam pieszo_ do domu to pisze oczekiwanie na GPS i to sie nie chce zrobic czekam 20-30 min i nic !!Co robic _ ,sory za te bledy ale mam dziwna klawiature··.I jak klikam Ovi Sklep to pisze laczyenie przez WAP i polacyenie pakietowe nie dostepne i nie mozna polaczyc sie z serwerem.Klawiatura mam zdupiony sory

Użytkownik anza123 edytował ten post 2010.12.24, 21:45


#2 Gość_Mati M._*

Gość_Mati M._*
  • Gość

Napisano 2010.12.24, 19:48

Co to znaczy 'oofine'?

Proponuję najpierw wyjść na dwór, bo w domu nie zawsze łapie.

#3 jojo87

jojo87

    Niedoszły wtyczkopisarz

  • Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 2010.12.24, 22:14

Co to znaczy 'oofine'?

To znaczy, że nawigacja nie ma dostępu do sieci (w sensie łączenia się z internetem). To nie jest potrzebne do nawigowania.

anza123, primo to sprawdź rodzaj pozycjonowania:
Menu >> Aplikacje >> Lokalizacja >> Ustalanie pozycji >> Metody ustalania pozycji
albo:
Menu >> Ustawienia >> Telefon >> Ustawienia aplikacji >> Ustalanie pozycji >> Metody ustalania pozycji
Jeśli chcesz aby nawigowanie było całkowicie darmowe to zaznacz tylko "Zintegrowany GPS".
secundo, podłącz telefon do komputera, odpal Nokia Ovi Suite i pobierz na kartę pamięci pliki map - nawigacja będzie z nich korzystała i nie będzie musiała się łączyć z Internetem
tertio, tak jak Mati M. napisał - nawigowanie tylko na zewnątrz, chyba do lodówki lub innego miejsca w domu trafisz :-P
quatro, jeśli nie chcesz korzystać z dodatkowych płatnych usług nawigacji to odpal nawigację Ovi i:
Ikona z kluczem >> Internet >> Połączenie >> Offline

Użytkownik jojo87 edytował ten post 2010.12.24, 22:15

  • freeridejano i anza123 lubią to

#4 Gruchi

Gruchi

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 2010.12.26, 12:46

5230 nie ma wbudowanego GPS. GPS dziala tutaj tylko wtedy gdy pozwolisz na dostep do internetu

#5 jojo87

jojo87

    Niedoszły wtyczkopisarz

  • Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 2010.12.27, 10:07

5230 nie ma wbudowanego GPS.

Skąd masz takie dane? Model 5230 posiada wbudowany GPS, nie wiesz to nie wypisuj głupot. Sprawdź sobie na stronie producenta, gdyby nie posiadał GPS to Nokia chyba by nie podawała, że go ma...
  • freeridejano lubi to

#6 matiss

matiss

    Expert

  • Wtyczkopisarz
  • 1166 postów

Napisano 2010.12.27, 11:31

@jojo87
A to nie jest czasem tak że ma ten cały aGPS ? czyli tak jak pisze Gruchi, GPS działa tylko z włączonym dostępem do sieci (internetu) ?

#7 freeridejano

freeridejano

    Adept

  • Dekorator
  • 338 postów

Napisano 2010.12.27, 11:53

tak aGPS może potrzebować dostępu do sieci ale nie musi... można go wyłączyć tak jak napisał jojo87 ... ja mam ten telefon od roku i cały czas jeżdżę na GPS-ie z tego telefonu za darmo i nie potrzebuje połączenia z netem ... tak jak było to wcześniej napisane trzeba zostawić w metodach ustalania pozycji tylko opcje Zintegrowany GPS ... no i oczywiście zaktualizować mapy za pomocą programu Ovi Suite i musi działać ... nie potrzeba żadnego połączenia z siecią

Użytkownik freeridejano edytował ten post 2010.12.27, 11:56

6hvmWKj.pngdojacjh.pngmgashhT.pngDlmXcIj.png
 


#8 jojo87

jojo87

    Niedoszły wtyczkopisarz

  • Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 2010.12.27, 13:19

@jojo87
A to nie jest czasem tak że ma ten cały aGPS ? czyli tak jak pisze Gruchi, GPS działa tylko z włączonym dostępem do sieci (internetu) ?

Tak jak napisał freeridejano, jeśli w pozycjonowaniu będzie aktywny tylko "Zintegrowany GPS" to będziemy korzystali z "normalnego" GPS. Jeśli dodatkowo zaznaczymy "Wspomaganie GPS" to dopiero wtedy będziemy korzystali z AGPS. Czyli użytkownik ma wybór, może korzystać z płatnego AGPS ale równie dobrze z bezpłatnego GPS.

Użytkownik jojo87 edytował ten post 2010.12.27, 13:21


#9 matiss

matiss

    Expert

  • Wtyczkopisarz
  • 1166 postów

Napisano 2010.12.27, 14:26

@up
Nie wiedziałem po prostu jak jest w tym konkretnym modelu ;) Bo wiem, że znajomy miał jakąś nokię z aGPS która mogła tylko i wyłącznie pracować z dostępem do internetu, bo nie posiadała zintegrowanego gps'a ;)

#10 Gruchi

Gruchi

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 2011.01.01, 19:47

5230 nie ma wbudowanego GPS.

Skąd masz takie dane? Model 5230 posiada wbudowany GPS, nie wiesz to nie wypisuj głupot. Sprawdź sobie na stronie producenta, gdyby nie posiadał GPS to Nokia chyba by nie podawała, że go ma...



kolega posiada ten model telefonu a tak sie sklada ze modyfikuje oprogramowanie pod nokie 5800 i wiem wiecej na ten temat wiec nie wpieraj mi ze pisze glupoty jak nie masz zielonego pojecia w danej tematyce

poza tym poczytaj sobie inteligencie

http://forum.dobrepr...3fd7948915a8167

Nokia 5230 nie ma wbudowanego GPS moze korzystac z GPS przy pomocy internetu AGPS (Assisted GPS) telefon takze nie posiada WI-FI
Nokia 5530 nie ma wbudowanego GPS moze korzystac z GPS przy pomocy internetu AGPS (Assisted GPS) telefon posiada WI-FI
Nokia 5800 Posiada wbudowany (zintegrowany GPS czyli kompletnie darmowa nawigacja telefon posiada WI-FI

http://www.telepolis...ws.php?id=15761

Ponadto telefon wyposażony został w nawigację A-GPS z najnowszą wersję Ovi Maps.


Tyle w temacie

Użytkownik Gruchi edytował ten post 2011.01.01, 20:07


#11 von_scheisse

von_scheisse

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 177 postów
  • MiejscowośćPolice

Napisano 2011.01.01, 20:15

Moja mama ma ten telefon i z tego co pamiętam bez problemu jej działał GPS (bez kasowania za połączenie) podczas jazdy autem. Jedynie dosyć długo łapał fixa - ale ja tak samo mam na E-71.

#12 Gruchi

Gruchi

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 2011.01.02, 09:08

zle pamietasz tutaj agps dziala fajnie jak masz wykupiony jakis pakiet na neta wtedy jest ok

#13 karololszak

karololszak

    podróżnik w czasie

  • Moderator
  • 1562 postów

Napisano 2011.01.02, 12:06

Zależy czy jest mowa o (A)GPSie 'out-of-hand' (czyt. od razu gdy dostaniemy telefon), czy też gdy pobierzemy mapy/oprogramowanie ze strony nokii/ovi... Ja jakiś czas temu właśnie pobierałem mojemu wujkowi z internetu mapy/oprogramowanie do jakiejś nokii i GPS działa normalnie - bez pobierania danych (tylko chyba za pierwszym razem pobrał), a wbudowanego GPSa na 100% nie miał... W instrukcji było że tak należy zrobić aby mapy działały w trybie offline ;P

#14 von_scheisse

von_scheisse

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 177 postów
  • MiejscowośćPolice

Napisano 2011.01.02, 12:17

karololszak -> to fakt, teraz mi się przypomniało, że ściagałem na tamten telefon mapy przez OVI Maps. Także zagadka rozwiązana - dlatego nie kasowało kasy za żadne pakiety ;).

#15 freeridejano

freeridejano

    Adept

  • Dekorator
  • 338 postów

Napisano 2011.01.02, 15:36

Nokia 5230 nie ma wbudowanego GPS moze korzystac z GPS przy pomocy internetu AGPS (Assisted GPS)


jak nie ma jak MA ... Nokia 5230 u mnie ... Menu/Aplikacje/lokalizacja/ustalanie pozycji/Metody Ustalania Pozycji/... zostawiam tylko ZINTEGROWANY GPS ...

i działa za free bez problemowo , a połączenie trwa około 3 min ...

chyba że Zintegrowany a Wbudowany to dwie różne rzeczy :E ...

Użytkownik freeridejano edytował ten post 2011.01.02, 15:40

6hvmWKj.pngdojacjh.pngmgashhT.pngDlmXcIj.png
 


#16 Gruchi

Gruchi

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 2011.01.02, 16:28

szczerze to teraz juz sie zamotalem ale cos mi sie kojarzy ze do telefonu kumpel dostal tez samochodowy uchwyt takze mozliwe iz ma rzeczywiscie ten gps ale za to nie ma wi fi

a co do polaczenia to zmien w Lokalizacja adres serwera z supl.nokia.com na supl.google.com bedzie lapal duzo szybciej

#17 intro11

intro11

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 2012.10.03, 12:22

Kolega miał tą nokie gps i też miał problem z połączeniem. Zanim złapał zasięg minęło parę minut.

Użytkownik intro11 edytował ten post 2012.10.03, 12:25





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych