Skocz do zawartości


Zdjęcie

[tracker] Wielkość i pozycja avatara


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
22 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Wielkość avatara (26 użytkowników oddało głos)

Co myślisz o tej propozycji?

  1. Głosowano Jestem na TAK (13 głosów [50.00%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 50.00%

  2. Jestem na NIE (8 głosów [30.77%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 30.77%

  3. OBOJĘTNE mi to (5 głosów [19.23%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 19.23%

Głosuj

#1 sacrus

sacrus

    Strefa AQQ

  • Użytkownik
  • 1251 postów

Napisano 2011.01.04, 22:20

W skrócie chodzi o dodanie do opcji kompozycji:

  • Suwaka określającego wielkość avatara np. 24x24, 30x30, 36x36, 42x42, 48x48
  • Wybór pozycji czy avatar ma być po prawej czy po lewej stronie

  • Bob, muuz i freeridejano lubią to
System: Windows 8 Pro x64 PL • IE: 10.0.9200.16384 x64 • AQQ: zawsze najnowsza wersja •

Zapraszam również do:
Dołączona grafika

#2 freeridejano

freeridejano

    Adept

  • Dekorator
  • 338 postów

Napisano 2011.01.04, 23:08

propozycja dobra ale czy nie będzie to wymagało dostosowania kompozycji do takich manewrów ??

6hvmWKj.pngdojacjh.pngmgashhT.pngDlmXcIj.png
 


#3 sacrus

sacrus

    Strefa AQQ

  • Użytkownik
  • 1251 postów

Napisano 2011.01.04, 23:13

To pytanie raczej do Dekoratorów ale myślę że chyba nie a jeżeli nawet to jest to jakiś większy problem?
System: Windows 8 Pro x64 PL • IE: 10.0.9200.16384 x64 • AQQ: zawsze najnowsza wersja •

Zapraszam również do:
Dołączona grafika

#4 freeridejano

freeridejano

    Adept

  • Dekorator
  • 338 postów

Napisano 2011.01.04, 23:17

no może nie problem... tak tylko zapytałem z ciekawości... ;)

6hvmWKj.pngdojacjh.pngmgashhT.pngDlmXcIj.png
 


#5 scope

scope

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 233 postów

Napisano 2011.01.04, 23:50

Propozycja z wyborem wielkości avatara sensowna i w pełni ją popieram, ta druga jest chyba niewykonalna.
  • Bob lubi to

#6 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2011.01.05, 00:09

Z punktu widzenia AQQ druga opcja jest najprawdopodobniej niewykonalna. Pierwsza zapewne w większym stopniu realna (wymagała by mniej "myślenia" ze strony AQQ), jednak musiał by zostać wprowadzony tak czy inaczej mechanizm, czytający kod kompozycji i potrafiący go odpowiednio wyedytować. Wbudowywanie do AQQ ustawień, do których kompozycje będą musiały być przystosowane nie ma racji bytu - pojawią się pytania ze strony ZU dlaczego to im nie działa i tak dalej. To musi być idealnie zaplanowane i może to prosto brzmi - avatar na lewo/prawo, awatary duży/mały, ale AQQ musiało by być po prostu na tyle inteligentne, żeby umieć "pokonać" wszelkie zachcianki Autora kompozycji. Słyszałem, że Senega jest w trakcie prac nad wtyczką, która oferowała by ustawienia kompozycji z zapisywaniem ich do pliku, ale wymagała by ona dostosowania kompozycji. Jednak była by to wtyczka i ludzie już by musieli być wtedy bardziej zorientowani. Jeśli zatem opcja miała by być w AQQ, ale kompozycje trzeba by przystosowywać - jestem na nie. To już wolę to jako osobną wtyczkę, ale mieć spokojną głowę, że nikt nie będzie miał problemów z działaniem tych opcji.

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW


#7 sacrus

sacrus

    Strefa AQQ

  • Użytkownik
  • 1251 postów

Napisano 2011.01.05, 00:21

Z punktu widzenia AQQ druga opcja jest najprawdopodobniej niewykonalna.

Patrz w kompozycji Vista twojego autorstwa wykonalne.... Wiem skrypt java, ale jeżeli działa to i opcja z aqq działała by jakby było z głową zrobione.

Wbudowywanie do AQQ ustawień, do których kompozycje będą musiały być przystosowane nie ma racji bytu - pojawią się pytania ze strony ZU dlaczego to im nie działa i tak dalej.

Patrz powiadomienia w AQQ... do teraz wiele kompozycji jest niedostosowane. Ważne żeby kompozycje domyślne były dostosowane, reszta dostosuje się z czasem. Z resztą swego czasu całkowite ukrywanie avatarów też wymagało dostosowanie kompozycji bo były z tym problemy o ile się nie mylę....


To musi być idealnie zaplanowane i może to prosto brzmi - avatar na lewo/prawo, awatary duży/mały

  • Wielkość avatara i poniżej suwak z podanymi w 1 poście wielkościami, wraz z podglądem na żywo przesuwanie suwaka dawało by rezultaty od razu więc było by zrozumiałe
  • Pozycja avatara i do wyboru: Avatar po stronie lewej, Awatar po stronie prawej

System: Windows 8 Pro x64 PL • IE: 10.0.9200.16384 x64 • AQQ: zawsze najnowsza wersja •

Zapraszam również do:
Dołączona grafika

#8 VPN

VPN

    Guru

  • Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2011.01.05, 08:44

Jestem na nie. Powiększenie awatara powinno być dostępne w chmurce (tooltipie) wywoływanej z ikony, natomiast pozycja na liście kontaktów zależy wyłącznie od inwencji autora kompozycji. Nie ma sensu dodawać takiej opcji do ustawień kompozycji, gdyż byłaby potencjalnie problematyczna (wiele niedostosowanych kompozycji).
  • Silverlight lubi to

Tu byłem.


#9 muszi

muszi

    I hate Mondays!

  • Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2011.01.05, 17:34

@VPN, opcja taka wcale nie musi przecież rozwalać niekompatybilnych kompozycji. Może najwyżej nie działać opcja zmiany rozmiaru awatara, ale to już nie wina AQQ. Z takim podejściem połowy rzeczy nie powinno być "gdyż byłyby potencjalnie problematyczne" :/
  • sacrus i muuz lubią to

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<


#10 eSKej

eSKej

    Master Flamaster

  • Dekorator
  • 953 postów

Napisano 2011.01.05, 17:36

Aby AQQ mogło zmieniać pozycję avatara, kompozycja musi mieć odpowiednio zaprojektowany układ kontaktów. W wielu kompozycjach taka zmiana mogłaby spowodować rozsypanie się kontaktów, bo ich twórcy na sztywno określili pozycjonowanie danych elementów kontaktu.
Jeśli chodzi o wielkość avatarów, to tutaj również sytuacja może być problematyczna, szczególnie w przypadkach gdy avatar posiada graficzne obramowanie, dla którego nie przewidziano opcji rozciągania (powiększania). Po za tym dlaczego akurat takie wielkości miałyby być, a nie np. 32x32 (co jest aktualnie standardem w aqq, ale to tak na marginesie) zamiast 30x30, albo i jeszcze inne, pośrednie między tym, które wymieniłeś. Można by oczywiście narzucić taki a nie inny sposób i oczekiwać że dekoratorzy się dostosują, jeśli tak, to wypadałoby przy takiej opcji dodać małą adnotację, że opcja działa tylko z kompatybilnymi kompozycjami, co by użytkownik nie miał pretensji że coś nie działa, lub psuje wygląd.
  • Silverlight i emti lubią to

#11 kr2ysiek

kr2ysiek

  • Pomocnik
  • 1501 postów

Napisano 2011.01.05, 18:09

Ja bym wolał okienko z oryginalnym rozmiarem awatara, jako JS lub wyświetlane bezpośrednio przez AQQ.
  • Silverlight i scope lubią to

#12 wu112

wu112

    Wrzuć Monetę

  • Moderator
  • 2863 postów

Napisano 2011.01.05, 18:39

Pomysł, który podał kr2ysiek byłby w sumie najlepszym wyjściem. Tym bardziej, że propozycja powiększania awatarów po najechaniu kursorem czeka na realizację. No i nie byłoby problemu z rozwalaniem kompozycji, bo powiększony awatar byłby wyświetlony w okienku.

Użytkownik wu112 edytował ten post 2011.01.05, 20:00

  • Silverlight lubi to

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja


#13 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2011.01.05, 18:48

Po dokładniejszym przeanalizowaniu propozycji jestem na nie. Jak VPN i pare innych osób napisało - wprowadzenie czegoś takiego było by problematyczne dla kompozycji nieprzystosowanych do najnowszej wersji AQQ, a także dla kompozycji specyficznych (niewiele takich jest, ale byłby z nimi dość spory problem). Żeby to było realne bez konieczności przystosowywania kompozycji, AQQ musiało by być tak samo inteligentne, jak Dekorator. Co możliwe zapewne nie jest ;)

@sacrus:

Wbudowywanie do AQQ ustawień, do których kompozycje będą musiały być przystosowane nie ma racji bytu - pojawią się pytania ze strony ZU dlaczego to im nie działa i tak dalej.

Patrz powiadomienia w AQQ... do teraz wiele kompozycji jest niedostosowane. Ważne żeby kompozycje domyślne były dostosowane, reszta dostosuje się z czasem. Z resztą swego czasu całkowite ukrywanie avatarów też wymagało dostosowanie kompozycji bo były z tym problemy o ile się nie mylę....

Jeżeli kompozycja nie obsługuje powiadomień, są one organizowane na podstawie kompozycji Standard. W przypadku złożonej przez Ciebie propozycji nie ma po prostu takiej możliwości :)

@up: Gdyby zrealizować moją propozycję wymiany systemu chmurek informacyjnych w AQQ, to można by to jeszcze fajniej zrobić ;)
  • emti lubi to

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW


#14 Laston

Laston

    Weteran

  • Dekorator
  • 559 postów

Napisano 2011.01.05, 18:56

W takiej sytuacji musiałby istnieć z góry narzucony sposób wyświetlania kontaktu, co oczywiście ograniczałoby twórców kompozycji. Ja chyba kiedyś nawet zgłaszałem propozycję aby wyświetlać avatara w tooltipie, za rozwiązanie rodem z WTW też bym się nie obraził, myślę, że to byłoby najlepsze.
  • emti lubi to

#15 Lord ByRad

Lord ByRad

    Expert

  • Użytkownik
  • 985 postów

Napisano 2011.01.05, 19:01

Ja tam zdecydowanie byłbym za skleceniem rozwiązania w JavaScriptach, które nadpisywałoby globalne style dla klasy .avatar - kiedyś czytałem, że jest taka możliwość, ale nie bawiłem się tym. Jak już było pisane wszelkie zmiany wprowadzane odgórnie w programie są źródłem potencjalnych niedopatrzeń twórców kompozycji; wystarczy, że ktoś zaprojektował kontakt jako w taki sposób:
<span class="nick">CC_NICKNAME :: </span><span class="jid">CC_JID<br/></span>
<span class="opis">CC_STATUS</span>
i już wywalenie JID spowoduje, że układ treści będzie następujący:

Nick :: Opis kontaktu.
Dalsza część opisu.

, zamiast:

Nick :: JID
Opis kontaktu.
Dalsza część opisu.

Właśnie dlatego uważam, że najlepszym rozwiązaniem byłoby rozbudować poradnik tworzenia kompozycji o podstawy JavaScriptów i umożliwić zapisywanie ustawień kompozycji na stałe w plikach kompozycji (za pośrednictwem funkcji AQQ: temat propozycji), a nie wciskać kolejne opcje do samego AQQ.

279.gif


#16 muszi

muszi

    I hate Mondays!

  • Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2011.01.05, 19:23

Takie pytanie do osób, które się przeciw z powodu niekompatybilnych kompozycji - czy każda kompozycja musi wykorzystywać każdy bajer?
  • sacrus i muuz lubią to

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<


#17 VPN

VPN

    Guru

  • Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2011.01.05, 19:49

Nie, ale korzyść z dodania takiej opcji będzie znikoma. Przecież wiesz, że Autor ma uczulenie na dodatkowe opcje. Są ważniejsze rzeczy, np. powiększony awatar w tooltipie, ewentualnie po najechaniu kursorem na awatar na liście.
  • scope lubi to

Tu byłem.


#18 sacrus

sacrus

    Strefa AQQ

  • Użytkownik
  • 1251 postów

Napisano 2011.01.05, 19:59

Znikome? Np ja mam ustawione zdjęcia na avatary i w wielu kompozycjach avatary są za małe, więc co? Każdą kompozycję mam edytować po każdej jej aktualizacji?
System: Windows 8 Pro x64 PL • IE: 10.0.9200.16384 x64 • AQQ: zawsze najnowsza wersja •

Zapraszam również do:
Dołączona grafika

#19 VPN

VPN

    Guru

  • Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2011.01.05, 20:08

sacrus bez urazy, ale dobrze wiesz jaki jest opór Autora co do nowych opcji. Są ważniejsze rzeczy, a ta powyższa nie jest niezbędna.
  • emti lubi to

Tu byłem.


#20 muszi

muszi

    I hate Mondays!

  • Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2011.01.05, 21:48

@VPN: wiem, że jest wiele propozycji mniej lub bardziej ważnych, ale odrzucanie nowych tylko dlatego, że "inne są ważniejsze" jest po prostu głupie. Dobrze wiemy, że OC ma zupełnie inne (dziwne) priorytety i te 'ważne' propozycje mogą nigdy nie być zrealizowane. To co, inne nie mają wtedy racji bytu? Tak samo głupotą jest dla mnie uzależnianie nowych funkcji od kompatybilności z dodatkami sprzed wielu miesięcy. Wiele opcji wymagało zmian w kompozycjach, aby wyglądały sensownie i jakoś płaczu nie było.

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych