Skocz do zawartości


Zdjęcie

[tracker] Kompozycja "full aero"


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
21 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Kompozycja "full aero" (40 użytkowników oddało głos)

Czy podaba ci sie pomysł?

  1. Głosowano TAK (25 głosów [62.50%])

    Procent z głosów: 62.50%

  2. NIE (8 głosów [20.00%])

    Procent z głosów: 20.00%

  3. Nie mam zdania (7 głosów [17.50%])

    Procent z głosów: 17.50%

Głosuj

#1 RafaelX

RafaelX

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 2008.10.07, 20:26

Na samy początku chciałbym się przywitać z userami tego forum, jako ze to mój pierwszy post proszę o wyrozumiałość.

Moja propozycja jest następująca (dla większego zrozumienia zaprezentuje screeny):
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Pytałem o to na Czacie supportu aqq i powiedziano mi ze to jest możliwe tylko przez zmodyfikowanie aplikacji
a także żebym napisał temat na forum o tym pomyśle (myślę ze przydatnym dla użytkowników Visty)
Ja ze swojej strony mogę pomóc w opracowaniu grafik jeśli takowe będą potrzebne gdyż jestem
grafikiem (amatorsko xD)
taka opcja mogła by być włączana w ustawieniach aqq lub tez można by wypuści osobną wersje programu (nie wiem czy to dobre rozwiązanie)
można by napisać również pacha który by uaktywniał taka opcje (nie wiem czy to wykonalne ;))

Użytkownik RafaelX edytował ten post 2008.10.07, 21:12


#2 ronii

ronii

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 104 postów

Napisano 2008.10.07, 20:35

Zrobiłem podobne kompozycje, rozmyć się nie da :) Może kiedyś ktoś zrobi podobny plugin jaki jest w mirce :)

Ponad 2000 postów z poprzedniego forum :)


#3 RafaelX

RafaelX

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 2008.10.07, 20:41

@ronii
aktualnie używam twojej kompozycji trochę zmodyfikowanej (nie obraź się xD) ale jak widzisz na screenie aero jest lepsze gdyż przeźroczystość jest "prawdziwa" tzn. widać znajdujące się pod spodem okna a nie tylko tapetę pulpitu...

#4 jacoSZEF

jacoSZEF

    Adept

  • Dekorator
  • 383 postów

Napisano 2008.10.07, 20:59

OC w pewnym momencie Betatestów prezentował kompozycje, która nie posiadała tła. Z tego co pamiętam główny problem wtedy polegał na tym, że czcionki z listy kontaktów były rozmywane dziwnie...
Jak pisałem na czacie, rozwiązaniem nie jest tu kompozycja, a zmiany w programie. Dobrze gdyby Oconnel się wypowiedział tutaj co do możliwości takiej.
AQQ: Zawsze najnowsza Beta ~ System: Microsoft Windows XP Home Edition SP3 ~ Przeglądarka: IE8 (Domyślnie: Mozilla Firefox 3.6 Beta 2 ~
Dołączona grafika

#5 SzczuplyNH

SzczuplyNH

    Weteran

  • Dekorator
  • 459 postów

Napisano 2008.10.07, 21:00

Według mnie totalnie zbędny gadżet.
Nie powinno być to priorytetem teraz. Nie wiem czy kiedykolwiek powinno być.
Niepotrzebnie spowolni to AQQ i zwiększy wykorzystanie zasobów.
Powinna być dodana opcja w sondzie: Nie mam zdania.

Użytkownik SzczuplyNH edytował ten post 2008.10.07, 21:00


#6 RafaelX

RafaelX

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 2008.10.07, 21:15

III. 6. Nie cytujemy całości ostatniego posta w danym wątku.

dodałem tą opcja.
Taka kompozycja byłaby opcją w ustawieniach a nie przymusem, dlatego nie zabierała by az tyle zasobów, pyzatym jak ktoś ma Viste to ma te 2-4 GB RAMu wiec 20 kilo w te czy w te nie robi różnicy przynajmniej dla mnie mam 4 GB RAM

//Malusiolka: Proszę przeczytać regulamin.

#7 jacoSZEF

jacoSZEF

    Adept

  • Dekorator
  • 383 postów

Napisano 2008.10.07, 21:19

Zbędny...? dla niektórych kwestie wizualne mają znaczenie.
Może nie powinno być to priorytetem teraz ale można by się zastanowić nad wprowadzeniem tego w przyszłości. AQQ nie będzie przez to wolniejsze (nie dla tych, którzy nie będą korzystać z tej opcji). Jeżeli ktoś zainstaluje kompozycję z takimi udogodnieniami będzie wiedział na co się pisze. Tak jak to było z kompozycją Linkink Park. Opcja dla tworzycieli kompozycji byłaby jednak niewątpliwie przydatna :) Sam mam kilka pomysłów, które taka opcja by mi ułatwiła.
Głos jak najbardziej za :)
AQQ: Zawsze najnowsza Beta ~ System: Microsoft Windows XP Home Edition SP3 ~ Przeglądarka: IE8 (Domyślnie: Mozilla Firefox 3.6 Beta 2 ~
Dołączona grafika

#8 RafaelX

RafaelX

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 2008.10.08, 12:57

Tak gwoli ścisłości to ta kompozycja działała by tylko pod systemem Windows Vista (mogę się mylić) i ewentualnie Windows XP Vista Transformation Pack

PS:
Prosiłbym o wypowiedź programisty aqq czy ta propozycja jest możliwa do zrealizowania i jak dużej wymaga ewentualnej modyfikacji samego komunikatora.
Jeśli jest możliwość zrobienia jakiegoś pacha lub pluginu aktywującego taką "kompozycje" to też bym prosił o info w tej sprawie, ponieważ znam kilku programistów (głównie C# oraz PHP) którzy by mi pomogli w napisaniu ewentualnej nakładki ;)

@Malusiolka
przeczytałem regulamin, jakiś taki dziwny on jest ale to nie mnie to oceniać, jestem adminem na forum które ma 140 000 userów wiec wiem jak często jest łamany regulamin.
Przepraszam i pozdrawiam ekipę forum :V

Użytkownik RafaelX edytował ten post 2008.10.08, 14:05


#9 Monczkin

Monczkin

    Adept

  • Użytkownik
  • 339 postów

Napisano 2008.10.08, 14:23

Mnie osobiście aero w ogóle się nie podoba. A przy takim rozwiązaniu można oczopląsu dostać :-P

Jeżeli ktoś lubi i da się zrobić, to czemu nie.

Ja wstrzymam się od głosu.

Pozdrawiam.
XMPP... e... a o co chodzi?
Windows Vista SP2 | AQQ - zawsze najnowsza beta/stabilna | RSS | Fx 3.6.x | IE 8 | ProStandard | w dni wolne oraz po 15 w dni robocze
Windows XP HE/PROF. SP3 | AQQ - zawsze najnowsza beta/stabilna| RSS | Fx 3.6.x | IE 8 | ProStandard |poniedziałek - piątek od 7 do 15

#10 SzczuplyNH

SzczuplyNH

    Weteran

  • Dekorator
  • 459 postów

Napisano 2008.10.08, 14:25

Jakoś nie chce mi się wierzyć, że kompozycja mogłaby zadziałać pod jakiś Transformation Packiem.

#11 RafaelX

RafaelX

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 2008.10.08, 15:13

napisałem przecież ze

ewentualnie

napisałem tak ponieważ Vista Transformation Pack oferuje takie coś jak aero, więc może działać ale nie jestem pewien.

#EDIT
Jeśli chodzi o wykorzystywanie zasobów systemowych, to obawiam się, ze system skórkowania bardziej obciąża system, niż taka kompozycja.

Użytkownik RafaelX edytował ten post 2008.10.08, 15:15


#12 SzczuplyNH

SzczuplyNH

    Weteran

  • Dekorator
  • 459 postów

Napisano 2008.10.08, 17:08

Jak miałem włączone Aero to dwm koło 35 mb! Bez Aero teraz mam 160kb...

#13 RafaelX

RafaelX

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 2008.10.08, 19:44

@SzczuplyNH

Mi nie chodzi o samo aero, bo wiadomo ze pożera dużo pamięci, ale jeśli ktoś ma włączony styl aero w Viscie, to nie odczuje zmiany z aqq z skórką zwykłą, a aqq z taką kompozycją jaką opisałem w poście #1.

#EDIT
jak już pisałem ta kompozycja nie powinna być domyślną, lecz opcją lub jakim patchem

Użytkownik RafaelX edytował ten post 2008.10.08, 19:46


#14 jacoSZEF

jacoSZEF

    Adept

  • Dekorator
  • 383 postów

Napisano 2008.10.08, 22:02

Im bardziej się określasz w tej propozycji, tym bardziej jestem na nie... Olać Aera i takie tam pierdoły, nie musi mi rozmywać tła pod oknem, tym bardziej, że to bardzo Vistowskie i na XP nie zadziała. Jestem za tym by wprowadzić jako opcję do tworzenia kompozycji jakiś parametr określający domyślną przeźroczystość tła (i tylko tła, nie czcionek) listy kontaktów i okna rozmowy.
AQQ: Zawsze najnowsza Beta ~ System: Microsoft Windows XP Home Edition SP3 ~ Przeglądarka: IE8 (Domyślnie: Mozilla Firefox 3.6 Beta 2 ~
Dołączona grafika

#15 RafaelX

RafaelX

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 2008.10.08, 22:10

...jakiś parametr określający domyślną przeźroczystość tła...

z tego co mi wiadomo to nie da się tego zrobić w tak łatwy sposób, nie zależy mi na rozmyciu a właśnie na tej przeźroczystości :P
A poza tym jest wiele osób, które mają normalne komputery i używają Visty z interfejsem aero i to właśnie oni się powinni wypowiedzieć, bo pod XP i tak to działać nie będzie....

Użytkownik RafaelX edytował ten post 2008.10.08, 22:14


#16 ronii

ronii

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 104 postów

Napisano 2008.10.08, 22:14

Ja sie wypowiem :)

Dajcie sobie siana że OC to wprowadzi :) Jak nie zrobi ktoś wtyczki do rysowania całej listy kontaktów to tego nie bedzie. O to już go ze 3 lata męczyłem z gregorem i innymi. W AQQ2 jak zaczynał skórkowanie mógł posiedzieć dłużej i zrobić coś jak sie należy, ale zrobił tak jak jest (bo się nie dało, albo po prostu nie umie). Takie gadanie o skórkowaniu na pewno przysparza mu bólu głowy. Nie wiem czy SDK pozwoli zrobić taki plugin, nie wiem czy mamy taką mądra głowę która umiałaby to zrobić :) skórkowanie okna rozmowy jest byle było, Scroll też skórkowany beznadziejnie - w sumie to nie można to nazwać skórkowaniem. Tyle na ten temat.

A co do skórkowania takiego jak Ty chcesz to w Viscie bedzie działać, a w XP nie, Patrz przeglądarka google - Chrome.

Ponad 2000 postów z poprzedniego forum :)


#17 wu112

wu112

    Wrzuć Monetę

  • Moderator
  • 2863 postów

Napisano 2008.10.08, 22:25

OC w pewnym momencie Betatestów prezentował kompozycje, która nie posiadała tła. Z tego co pamiętam główny problem wtedy polegał na tym, że czcionki z listy kontaktów były rozmywane dziwnie...

Niestety kody do kompozycji dla takiego efektu przepadły wraz ze starym forum. Gdyby Oconnel byłby tak miły i udostępnił go jeszcze raz to możnaby coś pokombinować w tym temacie...

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja


#18 RafaelX

RafaelX

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 2008.10.09, 19:29

nie znam się na tym, ale w ff się da to zrobić przy pomocy Glassera, wiec jak się da skorzystać z kodu tej wtyczki i jest to legalne, to by to jakoś pomogło programiście

#EDIT
Trochę poszperałem i znalazłem chyb coś:
LINK #1
LINK #2
LINK #3

Użytkownik RafaelX edytował ten post 2008.10.09, 20:09


#19 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2008.11.17, 17:55

Dawno nikt nic nie pisał w tym temacie. Po pierwsze implementacja aero w programach nie jest aż taka trudna i nie trzeba mieć do tego najnowszej wersji Delphi 2009 czy C++ ;) Dla testów zrobiłem to w Borland C++ Builder 6 Personal - efekt jest zadawalający choć wymaga jeszcze 'dopieszczenia' :) I nie obciąża to aż tak sam program bo po pierwsze jak się nie ma Visty to można napisać algorytm co wyłącza tą funkcje co za tym idzie, taki efekt można by było wyłączyć w opcjach AQQ :) Dla tych, którzy stawiają na efekty taki bajer by się przydał :)

Dołączona grafikaDołączona grafika

Żeby tak jeszcze można było by napisać wtyczkę co ingeruje w AQQ i dodaje ten efekt wszędzie :rolleyes: :P

#20 BangMan

BangMan

    Adept

  • Użytkownik
  • 300 postów

Napisano 2008.11.18, 10:58

Nie wiem czy SDK pozwoli zrobić taki plugin, nie wiem czy mamy taką mądra głowę która umiałaby to zrobić :)


Nie, SDK nie pozwala na coś takiego. Mamy odpowiednie funkcje, które pozwalają tworzyć elementy na toolbarze i w popupach, ale dowolnych elementów - jak kontrolka TWebBrowser - niszczyć i tworzyć własnych nie można.

EDIT: Przepraszam, mea culpa - można niszczyć i tworzyć własne kontrolki. Zaraz sprawdzę, na jakiej zasadzie to się odbywa. :)

EDIT2: Można tworzyć własne, niszczyć własne - więc nic zmienić się nie da. ;)

Użytkownik BangMan edytował ten post 2008.11.18, 16:24

Proszę o aktualizację SDK:

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Proszę o aktualizację SDK proszę o aktualizację SDK proszę o aktualizację SDK? Proszę o aktualizację SDK Proszę o aktualizację SDK!
---
Proszę o aktualizację SDK?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych