Skocz do zawartości

Zdjęcie

offlinePictures

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
129 odpowiedzi w tym temacie

#1 Qrix

Qrix

Adept

• Wtyczkopisarz
  • 361 postów

Napisano 2011.01.16, 04:06

offlinePictures 0.5.0.190

Dołączona grafika

Data wysłania: 06.05.2012
Data aktualizacji: 14.12.2012

Wtyczka pozwalająca wysyłać obrazy nawet niedostępnym użytkownikom sieci Gadu-Gadu. Zgodnie z protokołem GG w wersji obsługiwanej przez AQQ, nie jest możliwy odbiór grafik, jeśli odbiorca jest niewidoczny lub niedostępny. AQQ razem z wtyczką OfflinePictures wyśle grafikę na serwer Imgur.com lub ImageShack.us, a do odbiorcy wyśle link do obrazka.

Zmiany w offlinePictures 0.5.0.190
  • Obsługa kont na ImageShack.us
  • Zmiana ikony wtyczki
  • Wersja x64

Pobierz plikLista zmian

Użytkownik Qrix edytował ten post 2012.12.19, 22:31

#2 eSKej

eSKej

Master Flamaster

• Dekorator
  • 953 postów

Napisano 2011.01.16, 11:59

Świetna sprawa, a jest szansa aby dało się zdefiniować swoje konto imageshack.us i wtyczka wysyłała obrazki właśnie na to konto? Druga sprawa jeśli by się tak dało ustawić konto, to żeby gdzieś w oknie rozmowy był dodatkowy przycisk wysyłania obrazka na imageshack.us tak by można było wysyłać nawet wtedy, gdy kontakt jest online.
  • Lord ByRad, Silverlight i Hitokiri lubią to

#3 saviola

saviola

Bywalec

• Użytkownik
  • 104 postów

Napisano 2011.01.16, 12:03

Świetna wtyczka.
Podpisuje się pod sugestiami eSKEj'a
Spoiler

#4 mav

mav

Skrypter

• Przyjaciel
  • 1157 postów

Napisano 2011.01.16, 14:11

wow! Świetne! Czy nie można byłoby dodać tej funkcji nawet jeśli osoba jest dostępna? Niektórzy mają ustawiony limit kb, bądź też zwyczajnie chcę wysłać obrazek w formie linka. Obsługa jabbera również byłaby idealna. Wiem, że to sporo, ale takie funkcje byłyby świetne, od dawna na coś takiego czekam :) (ostatecznie, mogę sobie dodać konto gg, na którym zawsze będę dla siebie niewidoczny i z drugiego konta wysłać obrazek - ta daaa, mam link :E )

Tak czy inaczej wtyczka z serii must have.

Świetna robota. :thumbup:

Hm. W ogóle ciekawe. Ponieważ i tak korzystam z dwóch kont gg, to jedno ustawiłem niedostępne i wysłałem sobie obrazek i faktycznie zuploadowało na serwer imageshack. Jednak po włączeniu pierwszego konta, nie dostałem linku, tylko normalnie obrazek :P to chyba tak właśnie ma działać? Tak czy inaczej przydatne, jednak poszerzenie funkcjonalności wtyczki o ewentualnie generowanie linków nawet przy dostępności kontaktu mogłoby być bardzo przydatne.

Użytkownik mav edytował ten post 2011.01.16, 14:17

• Lord ByRad i Silverlight lubią to

JS / jQuery / PHP / MySQL / CMS / Forum filmowe / Kran kamerowy

#5 Deadmaster

Deadmaster

Hellraiser

• Moderator
  • 2087 postów

Napisano 2011.01.16, 16:09

Świetna wtyczka :) Tego mi brakowało. Ten ograniczony protokół GG i niemożliwość wysyłania obrazków do niewidocznych (na tym mi najbardziej zależy) była bardzo irytująca. Teraz to nie problem :D Jeszcze bardzo mnie irytuje limit 255 KB na obrazek wysyłany do GG. Jest możliwość że w przypadku obrazka większego niż 255 KB wtyczka wyśle go na serwer a do kontaktu linka? Wysyłanie obrazków na własne konto to też dobra sprawa ;) Co do wysyłania linków zamiast obrazków do dostępnych to raczej korzystać nie będe. Chociaż kto wie, może :D

EDIT: Błąd :P Tutaj bo na Bugliście nie ma jeszcze tematu do tej wtyczki...

A więc, jak wysyłamy komuś (kontakt X) obrazek i jest on w trakcie wysyłania i przerzucimy w oknie rozmowy zakładke na inną (kontakt Y) to po zakończeniu wysyłania pliku jak jesteśmy na zakładce Y podgląd oraz link pojawi sie właśnie w niej a nie we właściwej zakładce X. Kontakt Y nie dostaje żadnego linku...

Użytkownik Deadmaster edytował ten post 2011.01.16, 17:21

#6 Qrix

Qrix

Adept

• Wtyczkopisarz
  • 361 postów

Napisano 2011.01.16, 21:01

eSKej, spróbuj zalogować się za pomocą IExplorera do serwisu ImagesHack i zapamiętać hasło. Z racji ograniczeń jakie narzuca mi moja licencja Delphi (np. brak możliwości wykorzystania INDY), używam właśnie kontrolek IE do uploadu (co ma niestety swoje wady, ale dzięki temu powinno to zadziałać.).
Dodatkowy przycisk zapewne da radę zrobić ;)

mav, obsługa Jabbera aktualnie nie działa: http://forum.aqq.eu/...indpost&p=32233
Jeśli dostałeś obrazek zamiast linku na drugie konto GG, to znaczy, że OC poprawnie zaimplementował protokół GG :) Oryginalny klient czeka z wysyłką obrazka, aż odbiorca potwierdzi odbiór (a to wymaga bycia dostępnym). Link mimo to powinien dotrzeć, bo offlinePictures nie sprawdza czy obrazek dotarł (z założenia do niedostępnego obrazy mają prawo nie dotrzeć), możliwe, że zadziałał jakiś ich serwerowy filtr lub nie powiódł się upload (co jest sygnalizowane chmurką).
Potestuj jeszcze bo u mnie w każdym wypadku link docierał.

Deadmaster, chyba nie da rady z tym limitem 255KB, ale sprawdzę to. Z tego co pamiętam, jeśli limit jest przekroczony, to notyfikacja, której używam, nie jest wysyłana. Co do błędu: i tak na bugliście musiałbym odrzucić - aktualnie nie mam pomysłu ani wiedzy jak to rozwiązać. Z tego co jednak widzę, to link dociera do pierwotnego kontaktu, natomiast u nadawcy wyświetla się to niestety w aktywnej tabce. Mnie to również wkurza, więc na tym się skupię najbardziej przy kolejnych wydaniach ;)

Tak czy siak - będę starał się, aby wtyczka to wszystko obsłużyła - bardzo często operuję wycinkami ekranu i ogólnie transferem obrazków. :)

Użytkownik Qrix edytował ten post 2011.01.16, 21:18

Proszę o zgłaszanie błędów w moich wtyczkach na bugliście - po zgłoszeniu proszę o link do zgłoszenia wysłać na moje jabberowe konto qrix@aqq.eu - o błędach nie zgłaszanych na bugliście z reguły szybko zapominam ;)
Moje posty czyta Dołączona grafika

#7 mav

mav

Skrypter

• Przyjaciel
  • 1157 postów

Napisano 2011.01.16, 22:19

Wtyczka przy uruchamianiu się aqq jojczy o zainstalowanie wtyczki FixUpdater czy coś innego i sobie samo pobiera, bez nawet pytania o zgodę. Nie podoba mi się to. Nawet jeśli tamta wtyczka ratuje ludziom życie, mogę nie chcieć jej instalować i pojawienie się takiego pytania - PYTANIA, powinno a) dawać wybór, b) zapamiętać go i nie truć więcej dupska :)

#8 Lord ByRad

Lord ByRad

Expert

• Użytkownik
  • 985 postów

Napisano 2011.01.16, 22:31

Ja bym dorzucił jeszcze szybko propozycję o dodanie nowej notyfikacji dla zbyt dużych obrazków na GG i do powyższego zgłoszenia prośbę o aktualizację SDK - jak OC się zajmie naprawą pierwszego błędu, to może i od razu by ruszył propozycję ...
A tak swoją drogą, to po prostu genialny pomysł na wtyczkę ... I jak już pisali poprzednicy - zdecydowanie przydałaby się możliwość wysyłania w ten sposób obrazków również do dostępnych kontaktów (najlepiej poprzez dodanie dodatkowej pozycji do menu obrazków, ale jeżeli API tego nie umożliwia, to oddzielna ikonka również będzie zadowalająca).

279.gif

#9 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4621 postów

Napisano 2011.01.17, 09:32

Z jakich przyczyn technicznych ta wtyczka nie może działać dla sieci Jabber? Nie mogę dociec skąd takie ograniczenie.
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#10 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5027 postów

Napisano 2011.01.17, 10:38

Bo jest błąd w SDK który leży na bugliście :P

#11 Deadmaster

Deadmaster

Hellraiser

• Moderator
  • 2087 postów

Napisano 2011.02.14, 16:15

Jak prace nad rozwojem wtyczki? Jeszcze dorzuce takie coś, że gdy w tym okienku gdzie sie pyta czy wysłać na IS.us naciśniemy NIE to obrazek i tak sie wyświetli w oknie rozmowy a rozmówca dostanie puste pole...

#12 Czajo

Czajo

Redaktor Strefy AQQ

• Użytkownik
  • 701 postów

Napisano 2011.02.28, 11:20

powinna być jeszcze opcja, ze oprócz wyślij jako plik/obrazek powinno być wyślij na IS. Taka opcja by pomogła również dla dostępnych... wiele razy zdarzyło mi się wysyłać obrazki do dziewczyny, a ona mimo dostępności nie mogła odebrać... jak patrzyłem to u niej jest bardzo skomplikowany dostęp do neta...

kliknij tutaj i zgarnij nasz najnowszy program tj. hack do momio za darmo

#13 Mati M.

Mati M.

Bywalec

• Użytkownik
  • 124 postów

Napisano 2011.03.04, 07:53

Bardzo fajna wtyczka, mała rzecz a cieszy ;)

Jednak jak poprzednikom - brakuje mi tego samego dla Jabbera ;)
System :: Przeglądarka :: AQQ:: Wtyczki : standardowe + dodatkowe :: Obramowanie wyłączone

#14 Qrix

Qrix

Adept

• Wtyczkopisarz
  • 361 postów

Napisano 2011.03.07, 19:45

Update do 0.2. Changelog w pierwszym poście. W najbliższym wydaniu będzie jakaś prosta konfiguracja, bo aktualnie można tylko sobie przełączyć tryb wysyłania obrazków (zależnie od stanu rozmówcy).

Wtyczka przy uruchamianiu się aqq jojczy o zainstalowanie wtyczki FixUpdater czy coś innego i sobie samo pobiera, bez nawet pytania o zgodę. Nie podoba mi się to. Nawet jeśli tamta wtyczka ratuje ludziom życie, mogę nie chcieć jej instalować i pojawienie się takiego pytania - PYTANIA, powinno a) dawać wybór, b) zapamiętać go i nie truć więcej dupska :)

Tak będzie jeszcze w tej wersji. W kolejnej z tego zrezygnuję (będzie monit ale tylko przy pierwszym uruchomieniu).

Ja bym dorzucił jeszcze szybko propozycję o dodanie nowej notyfikacji dla zbyt dużych obrazków na GG i do powyższego zgłoszenia prośbę o aktualizację SDK - jak OC się zajmie naprawą pierwszego błędu, to może i od razu by ruszył propozycję ...

Dobry pomysł :)

A tak swoją drogą, to po prostu genialny pomysł na wtyczkę ... I jak już pisali poprzednicy - zdecydowanie przydałaby się możliwość wysyłania w ten sposób obrazków również do dostępnych kontaktów (najlepiej poprzez dodanie dodatkowej pozycji do menu obrazków, ale jeżeli API tego nie umożliwia, to oddzielna ikonka również będzie zadowalająca).

powinna być jeszcze opcja, ze oprócz wyślij jako plik/obrazek powinno być wyślij na IS. Taka opcja by pomogła również dla dostępnych... wiele razy zdarzyło mi się wysyłać obrazki do dziewczyny, a ona mimo dostępności nie mogła odebrać... jak patrzyłem to u niej jest bardzo skomplikowany dostęp do neta...

Wykonane - przycisk w oknie rozmowy przełącza tryby.

Jak prace nad rozwojem wtyczki? Jeszcze dorzuce takie coś, że gdy w tym okienku gdzie sie pyta czy wysłać na IS.us naciśniemy NIE to obrazek i tak sie wyświetli w oknie rozmowy a rozmówca dostanie puste pole...

Tak, ale to nie od wtyczki - bez niej dzieje się tak samo, prawda? :)

Bardzo fajna wtyczka, mała rzecz a cieszy ;)

Jednak jak poprzednikom - brakuje mi tego samego dla Jabbera ;)

Działa w AQQ od wersji 2.2.4.19.
Proszę o zgłaszanie błędów w moich wtyczkach na bugliście - po zgłoszeniu proszę o link do zgłoszenia wysłać na moje jabberowe konto qrix@aqq.eu - o błędach nie zgłaszanych na bugliście z reguły szybko zapominam ;)

#15 mav

mav

Skrypter

• Przyjaciel
  • 1157 postów

Napisano 2011.03.07, 20:15

Po włączeniu opcji by tak czy inaczej wysyłał na serwer jest absolutnie genialna. Brawa. :jupi: :thumbup:

Jedyna moja uwaga - jeżeli 'wymuszam' wysyłanie obrazka, pojawia się monit z treścią "Wysyłasz obrazek, a kontakt jest niedostępny". W takim wypadku, treść prompta powinna być inna, lub nie pojawiać się w ogóle (chodzi o to, że kontakt jest dostępny, a w treści, że niedostępny ;) )

#16 Qrix

Qrix

Adept

• Wtyczkopisarz
  • 361 postów

Napisano 2011.03.07, 21:13

@mav, byłem pewny, że zmieniłem treść... ale sprawdzę to ;) monit będzie można wyłączyć :)

#17 Deadmaster

Deadmaster

Hellraiser

• Moderator
  • 2087 postów

Napisano 2011.03.07, 23:30

Qrix a może ta propozycja: Upload obrazków z poziomu okna rozmowy czyli de facto rozbudowanie Twojej wtyczki o inne serwery i inne propozycje z tamtego tematu? :D

Użytkownik Deadmaster edytował ten post 2011.03.07, 23:31

#18 mav

mav

Skrypter

• Przyjaciel
  • 1157 postów

Napisano 2011.03.07, 23:46

A czy byłaby możliwość zrobienia czegoś takiego, że wysyłając obrazek na serwer nawet osobie dostępnej, nie dostaje ona obrazka w oknie rozmowy, a tylko i wyłącznie link?

#19 wally_m82a1

wally_m82a1

Bywalec

• Użytkownik
  • 236 postów

Napisano 2011.03.08, 00:25

Instalka i download leży, to chwilowe?

When dark evil strides across the land, and even noble hearts shrink in fear,
there are always warriors of pure spirit who take up the sword and stand their ground...

OS: Seven x64 SP1, Aqq: najnowsze, IE: 9, Wtyczki: GG,SMS, Antyspam, Aqq Last Seen, SpellChecker, Automation Date, State Notifier, StayOnTop, TuneStatus, Korektor, czasem inne - wszystkie w miarę możliwości aktualizowane.

#20 KMR

KMR

Rozgrzewam się

• Użytkownik
  • 97 postów

Napisano 2011.04.15, 14:03

nie ładnie wymuszać instalacje wtyczki której ktoś nie chce, mam na myśli "fix updater".

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych