Skocz do zawartości


Zdjęcie

AQQ Chrome


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1 ZbyBo

ZbyBo

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 2011.01.31, 11:18

AQQ Chrome 1.4


Dołączona grafika


Data wysłania: 02.11.2012
Data aktualizacji: 03.11.2012

Skórka zainspirowana GUI Google Chrome oparta na ProStandard Classic.


Zmiany w AQQ Chrome 1.4
  • Zmieniono układ danych użytkownika w liście kontaktów.
  • Zmieniono układ przycisków (zamieniono miejscami centrum powiadomień i sms).
  • Dodano przycisk umożliwiający szybki dostęp do ustawień programu AQQ.
  • Dodano nagłówek w oknie rozmowy.

Pobierz plikLista zmian

Użytkownik ZbyBo edytował ten post 2012.11.03, 16:06


#2 kr2ysiek

kr2ysiek

  • Pomocnik
  • 1501 postów

Napisano 2011.01.31, 11:38

Dodałem na swój FTP:


#3 COLS

COLS

    Weteran

  • Użytkownik
  • 476 postów

Napisano 2011.01.31, 11:44

Kompozycja prezentuje się ładnie, widać że poświęciłeś jej trochę czasu. Można ją zaliczyć do jednych z lekkich kompozycji i szybkich w działaniu.
Przy wyłączonym obramowaniu, pokazują się belki z kompozycji Standart ;) i albo je jakoś zmodyfikujesz graficznie albo usuniesz całkowicie, to już będzie zależeć od Ciebie.

Widać że przerzuciłeś ikonę menu kompaktowego niżej, ładnie to prezentuje się w oknie głównym (kontaktów) natomiast w oknie rozmowy i np. ustawieniach, ikona sieci wygląda trochę oderwanie od reszty.

Użytkownik COLS edytował ten post 2011.01.31, 11:47


#4 ZbyBo

ZbyBo

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 2011.01.31, 11:50

Dzięki za wskazanie pierwszego błędu ;) W przypadku okien rozmowy chciałem, żeby belka tytułowa była jednolita z tą, która jest w liście kontaktów. Wiem, że trochę dziwnie to wygląda, więc może przywrócę bardziej standardowy wygląd tego elementu w kolejnej wersji.

Użytkownik wu112 edytował ten post 2011.01.31, 11:54
Nie cytujemy poprzedniego posta w całości


#5 COLS

COLS

    Weteran

  • Użytkownik
  • 476 postów

Napisano 2011.01.31, 11:59

A może spróbuj zamiast przywracać standardowy wygląd to obok ikony sieci by się pokazywał identyfikator danego kontaktu. Pokombinuj może coś ciekawego z tego wyjdzie ;)

#6 ZbyBo

ZbyBo

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 2011.01.31, 12:06

Fajny pomysł, tylko nie wiem, czy uda mi się jakoś podzielić tytuł na dwie niezależne części. Tak mi się wydaje, że trzeba by to tak zrobić.

No chyba, ze przeniosę wszystko, a na górze zostanie trochę pustego pola. Wtedy to nie ma żadnego problemu ;)

Użytkownik ZbyBo edytował ten post 2011.01.31, 12:08


#7 WiTuŚ

WiTuŚ

    AQQ Maniak

  • Przyjaciel
  • 2028 postów

Napisano 2011.01.31, 12:34

Kompozycja całkiem fajnie Ci wyszła :) Jest lekka, bo oparta na Standardowej starej wersji. Jak na razie do czego się przyczepię, to widoczny pasek menu i toolbar od standardowej kompozycji po wyłączeniu systemu skórek no i ta szeroka górna belka w oknie rozmowy nie bardzo mi odpowiada. Myśle, że dasz radę coś jeszcze wykombinować, żeby usprawnić kompozycje.

#8 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2011.01.31, 12:38

Póki co polecam wycentrować wertykalnie ikonkę i tekst tytułowy okna względem paska tytułu, a gdy Oconnel wprowadzi już osobne obramowanie dla okna rozmowy, wtedy po prostu obniżyć tę beleczkę ;) Kompozycja wygląda bardzo fajnie, szkoda tylko, że skonstruowana na bazie przestarzałych rozwiązań, niesionych ze skórką ProStandard v1/v2.

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW


#9 Nightmare

Nightmare

    Adept

  • Dekorator
  • 260 postów

Napisano 2011.01.31, 12:43

Powiem Ci, że całkiem niezłą kompozycję zrobiłeś. Przejrzysta, elegancka, prosta i wygodna

#10 mattcross

mattcross

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 2011.01.31, 12:52

Mi się też bardzo podoba ta kompozycja :) bacznie będę się przyglądał jak ją rozwijasz.
System: Windows 7 Przeglądarka: Mozilla Firefox
Aqq: Zawsze najnowsza wersja Kompozycje: Co chwile jakaś nowa Wtyczki: Spellchecker, TabKit, Detonator

#11 Altus

Altus

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 175 postów

Napisano 2011.01.31, 13:30

A u mnie jest duuuużyyyy błąd ;) Chyba nie skaluje avatarów jak należy w oknie głównym.

Dołączona grafika

Użytkownik Altus edytował ten post 2011.01.31, 13:32

"Błąd jest przywilejem filozofów.Tylko głupcy nie mylą sie nigdy."

Sokrates


#12 Adriaan

Adriaan

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 88 postów

Napisano 2011.01.31, 13:32

Nie wiem dlaczego ale w nagłówku informacji o koncie mam bład w skalowaniu avatara
Dołączona grafika

Kompozycja bardzo ładnie się prezentuje, ale teraz brakuje mi ikon listy kontaktów własnych, może własny scrollbar?
Trzeba zająć się zakładką forum i zmienić ten szary kolor, zarówno w zakladce SMS i Centrum Powiadomień. Również dolna część okna listy kontaktórw z wyborem sieci - kolor szary można by było zmienić na odcień niebieskiego, jak i zakładki okna rozmowy.
Błąd w pozycjonowaniu ikony statusu w oknie rozmowy
Dołączona grafika

jak znajde coś jeszcze zaproponuję może ;)

@ZbyBo - na PM masz mój e-mail ;)

AQQ | Wtyczki | System | Przeglądarka | Kompozycja | Antivirus

Dołączona grafika


#13 Jhom

Jhom

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 99 postów

Napisano 2011.01.31, 13:50

Jedyna rzecz do której mógłbym się przyczepić jak na razie to brak jakiegoś "podziału" kontaktów na liście, wszystko jest zlane ze sobą ;d

#14 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2011.01.31, 13:56

Um, troszeczkę się rozczarowałem, jak zobaczyłem po zainstalowaniu, że obramowanie nie ma cienia ;P Na podglądzie jest i wygląda to znacznie lepiej. Może dodał byś ten cień na stałe?

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW


#15 ZbyBo

ZbyBo

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 2011.01.31, 14:32

@Altus, @Adriaan - Błąd widocznie musiał już występować w ProStandard, bo przy avatarach nic nie kombinowałem. Sprawdzę to potem.

EDIT: Wiem, że ten problem może być bardzo irytujący. Sprawdzałem co jest grane, ale u mnie dobrze dopasowuje duże obrazki. Sprawdźcie, czy pomoże wstawienie avatara jeszcze raz. Trudno mi coś więcej na razie poradzić, ale może bardziej doświadczeni dekoratorzy coś jeszcze poradzą.

@Adriaan - Scrollbar dałem taki jak jest w Chrome ;) Błąd w pozycjonowaniu ikony statusu w oknie rozmowy, to był zamierzony efekt. Teraz już i tak jest inaczej. PS Dzięki za propozycję hostingu :) Postanowiłem jednak użyć DropBox, bo miałem już go zainstalowanego.

@Jhom - Brak podziału był moim celem, ponieważ dzięki niemu skórka wydaje się nieco lżejsza. Może bardzo jasne szare separatory będą kompromisem?

@Silverlight - Przepraszam, że tak Ciebie rozczarowałem :D Cień na podglądzie jest nietypowy, bo robiony przy użyciu mieszania barw w photoshopie. Można dać zwykły cień - mniej jaskrawy. W Chrome nie było cienia, dlatego go nie ma. Może jednak zaryzykuję małe szaleństwo :)

Teraz kończę pracę, bo już trochę zmęczony jestem (4 dzień siedzenia nad tą skórką) ;P Życzę wszystkim miłego używania.

Użytkownik ZbyBo edytował ten post 2011.01.31, 14:51


#16 Peter

Peter

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 2011.02.02, 15:00

Super

#17 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2011.02.02, 15:16

Bardzo fajnie, że wziąłeś sobie moją uwagę do serca ;P Znacznie lepiej to wygląda, mnie osobiście nawet nie zawadza wysokość belki, ale jeśli kiedyś pojawi się opisana przeze mnie wcześniej możliwość, warto by było wtedy pasek tytułu w oknie rozmowy obniżyć ;)

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW


#18 ZbyBo

ZbyBo

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 2011.02.03, 02:26

Prezentuję nową odsłonę AQQ Chrome. Wziąłem sobie do serca kilka uwag, które przedstawiliście ;) Ponadto zmieniłem odcienie szarości i skórka zrobiła się jeszcze bardziej lekka :) Miłego użytkowania!

Uwaga: Lepiej usuńcie starą wersję przed instalacją nowej ;)

Użytkownik ZbyBo edytował ten post 2011.02.03, 03:02

  • Silverlight lubi to

#19 Silverlight

Silverlight

    Just brilliant. It's Sense.

  • Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2011.02.03, 02:36

Widzę również, że trochę pojaśniał kolor zaznaczonego kontaktu. I dobrze, bo de facto początkowy był trochę zbyt ciemny i napisów nie było widać. Dobra robota :)

PS Sugeruję jeszcze drobne poprawki w przyciskach na pasku grup. Symbol minus wydaje się być węższy od plusa, a napisy Aktywni/Wszyscy są jakoś nieładnie rozmazane ;)

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW


#20 ZbyBo

ZbyBo

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 2011.02.03, 02:49

Widzę również, że trochę pojaśniał kolor zaznaczonego kontaktu. I dobrze, bo de facto początkowy był trochę zbyt ciemny i napisów nie było widać. Dobra robota :)


Haha, akurat tego nie ruszałem :) No ale może przez ogólne zmiany w odcieniach szarości ten kolor wydaje się lepszy ;)

Wiem, że ten minus jest mniejszy, ale to akurat skopiowałem dokładnie z Chroma. Postaram się to jeszcze poprawić, ale mam też do wykonania pewien projekt na specjalne zamówienie :) więc zrobię to za jakiś czas. Może znajdzie się jeszcze więcej poprawek (zaczynam poważniej myśleć na temat scrollbara):) Myślę też nad wersją 2.0 opartą o nowy ProStandard (o czym już wspominałeś), ale to plany na przyszłość.

EDIT: Wkradł się błąd z maksymalizacją okna (dolny margin). Paczka już została zaktualizowana.

Użytkownik ZbyBo edytował ten post 2011.02.03, 03:13

  • Silverlight lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych