Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zestawienie propozycji z Trackera

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 wu112

wu112

Wrzuć Monetę

• Moderator
  • 2850 postów

Napisano 2011.02.07, 23:30

*
Popularny

Piszę ten temat w odpowiedzi na tego posta. Mały cytacik z tegoż posta:

Policz sobie ile jest funkcji na trackerze, pomyśl logicznie choć przez chwilę jak by AQQ wyglądało gdyby wszystko zostało wprowadzone? Tia... Miranda mogła by się schować ;)

Jako że się z tym nie zgadzam postanowiłem odnieść się do tych słów i policzyć sobie ile tych propozycji na Trackerze faktycznie jest. Nie mówię tu o wszystkich propozycjach, bo jest ich ponad 350 (i co miesiąc dokładam nowe), ale część z nich powinna się w AQQ znaleźć. Tym bardziej, że ostatnio w dziale propozycji obserwuję, że użytkownicy coraz częściej składają propozycje, które JUŻ BYŁY i czekają na wprowadzenie. Kolejny sygnał, że wypadałoby coś z tym począć.

Co prawda VPN stworzył kiedyś własne zestawienie propozycji, ale było to prawie dwa lata temu i sporo się od tamtej pory pozmieniało. Tak więc przejrzałem Tracker i zrobiłem trochę inne zestawienie propozycji z podziałem na grupy, żeby pokazać, że tych propozycji nie ma wcale tak dużo i nie przeładują one AQQ w tak wielkim stopniu, że "Miranda mogła by się schować". Dodatkowo oznaczyłem gwiazdką propozycje, które są swego rodzaju rozszerzeniem tego co już w AQQ mamy (a mogłoby być lepsze).

Braki w funkcjonalnościach:
- Obsługa dwóch monitorów
- Synchronizacja kontaktów GG z serwerem
- Wysyłanie katalogów
- Pełny import/export kontaktów GG w formacie XML
* Rozbudowana obsługa GTalka
- Usuwanie kontaktów bezpośrednio z serwera GG
- Przypomnienie hasła do profilu
- Gadu Gadu i socks proxy
- Autoenter i wyślij w oknie rozmowy
- Awatary w sieci Tlen
- Polecenia Jabber Ad-Hoc
- Usuwanie awatara w katalogu publicznym GG
- Zaznaczanie wielu kontaktów za pomocą klawisza Ctrl
- Proxy http dla wtyczki GG
- Informacja o braku Flasha playera dla IE
* Zaproszenie do czatu
- XEP-0050
- Proxy http
- XEP-0174
- XEP-0184
- Bramka SMS Play
- Konferencje/czaty na liście

Niewidoczne funkcje, które nie przeładują AQQ:
- Wyczyszczenie całej historii rozmów
* Rozszerzenie okienka Subskrypcja
- Łatwiejsza obsługa menu
* Większy token Orange
- Tab zmienia dostępne nicki na czatach
- Wyłączanie kont
* Opcje częstszego sprawdzania aktualizacji
* Wersja dodatku w instalatorze
- Sprawdzanie dostępności JID
* Zmiany w aktualizatorze
* Opis podkontaktu po kliknięciu na ikonę
- Kolejność grup na liście kontaktów
- Modyfikacja skrótów klawiaturowych
- Zmiana protokołu rozmów głosowych na Jingle
- Możliwość ustawienia jednego portu nasłuchiwania dla połączeń jabber
- Automatyczna autoryzacja we właściwościach kont
* Blokowanie "zapytań" na liście prywatności
* Możliwość importu/eksportu listy zablokowanych kontaktów do pliku
* Dodatkowe elementy w korektorze
* Rozszerzenie możliwości zakładki czaty
* Dostęp do ustawień "Niewidoczności" dla GG na liście kontaktow
- Pokazuj kontakt gdy nieaktywny
- Wyróżnienie instalatora wersji testowych
- Miganie innej diody niż Scroll Locka
- Możliwość podania adresu e-mail przy rejestracji konta w sieci Jabber
- Ukryty kontakt pomimo aktywności
- Kompozycje w aktualizacji
* Naprawienie funkcji "Daj mi znać"
- Kilka numerów telefonu komórkowego w wizytówce
* Podmiana grafik przycisku menu kompaktowego
- Kopiowanie tekstu wraz z emotikonami
- UPnP
- Domyślny klient poczty e-mail
* Niewidoczność w GG - możliwość zaznaczenia grupy
- Ponów wysyłanie
* Niebieskie słoneczko (GG)
* Belki grup w Centrum powiadomień
- Akcja po kliknięciu na link do rozmowy w przypadku gdy mamy kilka kont
* Ulepszenie wyszukiwarki w Archiwum
- Pasek postępu przy cichym aktualizatorze

Bardzo drobne propozycje:
- Wyłączenie pobierania informacji o słuchanym utworze innych
- Nie pokazuj opisu pod PPM
* Awatar w tooltipie
- Informacja o przejściu kontaktu na niedostępny
* Opcja "zamknij okno transferu po zakończeniu"
- Okno wyszukiwania - pozycja
- Rolka/środkowy przycisk myszy a linki
- Lista emotek w oknie zmiany opisu
* Nowa opcja w "Daj mi znać"
- Tag dla ikon HD
- Przycisk maksymalizuj a ustawienia
- Nagłówek z informacją o koncie w menu zmiany statusu
- Skrót do "Wyślij obrazek"
- Dwuklik na belce minimalizujący okno główne
* Wlepki z małą treścią zajmują mniej miejsca
* Drobne zmiany w oknie transferów
- CC_LANG_STATUS_STATUSTOSTR_YOU na liście kontaktow
- Przenoszenie ikony odgrywanego utworu, oczekiwania na autoryzację i braku autoryzacji
- Status GG jako dodatkowa ikona w trayu
- Insert i nadpisywanie
* Edycja belek w oknie rozmowy
* Osobny styl dla zerowego stanu licznika powiadomień
- Bardziej intuicyjne zwijanie/rozwijanie załączników
* Rozróżnianie ikon dla konta NKTalk
* Animacja na SplashScreenie
* Dodanie rozmowy do ulubionych z poziomu okna rozmowy
* Wyłączenie modalności okienek
- Duża ikona AQQ
- Przeniesienie opcji "Oszczędzaj pamięć RAM" do ustawień głównych
* Wyłączenie dźwięku SplashScreena

Oczywiście można się spierać jakie propozycje powinny się tam znależć, ale mnie wydały się one najodpowiedniejsze. Lista może wydawać się trochę długa, ale tych propozycji jest 92 (22 braki, 30 drobnych propozycji i 40 pozostałych) - czyli mniej niż 1/3 wszystkiego co czeka na lepsze czasy. Głównie należało by się zająć brakami w funkcjonalnościach. Kolejność wprowadzania reszty już jest mniej istotna byle by coś z tego zostało ruszone. Jeśli macie jakieś sugestie co do tego to piszcie.

Użytkownik wu112 edytował ten post 2011.05.28, 22:18

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja

#2 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4621 postów

Napisano 2011.02.07, 23:37

Namęczyłeś się z tym. Z pewnością taki wykaz mi się przyda i ułatwi mi ogarnięcie listy propozycji :) Dzięki.
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#3 wilk

wilk

Bywalec

• Użytkownik
  • 221 postów

Napisano 2011.02.08, 00:13

Kawał dobrej roboty wu :thumbup:
Cytat znany i "wyśmiewany" :lol:

Użytkownik wilk edytował ten post 2011.02.08, 00:14

AQQ: 2.6.0.10
Kompozycja: GG 12
Wtyczki: Reboot, SpellChecker

#4 kr2ysiek

kr2ysiek

• Pomocnik
  • 1501 postów

Napisano 2011.02.08, 02:06

Konferencje/czaty na liście to brak w funkcjonalności w porównaniu z pozostałymi komunikatorami.

Swojego czasu też zrobiłem listę: http://kr2ysiek.tk/w...sta_xep_aqq.php
  • Silverlight i wilk lubią to

#5 sacrus

sacrus

Strefa AQQ

• Użytkownik
  • 1251 postów

Napisano 2011.02.08, 10:30

Co do propozycji to ja sugeruje jeszcze menadzer ikon by eSKej: Menadżer ikon w ustawieniach wybór zestawu ikon
NO i z cyklu gwiazdki choć ta propozycja nie jest jeszcze w trackerze (może to i lepiej):
* NK i NkTalk Rozróżnienie ikon dla konta NK
  • wilk i muuz lubią to
System: Windows 8 Pro x64 PL • IE: 10.0.9200.16384 x64 • AQQ: zawsze najnowsza wersja •

Zapraszam również do:
Dołączona grafika

#6 wu112

wu112

Wrzuć Monetę

• Moderator
  • 2850 postów

Napisano 2011.02.08, 11:08

@kr2ysiek: propozycję czatów przeniosłem, chociaż wiele jest takich propozycji, które mogłyby być uwzględnione jako braki, patrząc na inne IM ;)
Co do XEPów, to chyba nie ma szans, żeby AQQ obsługiwało wszystkie (żaden IM z resztą wszystkich nie obsługuje), ale skoro było ich na Trackerze niewiele, to dodałem jako braki.

@sacrus: propozycja rozróżniania ikon dodana. Co do menadżera, to nie jest to ani brak funkcjonalności, ani drobna propozycja, więc odpada.

#7 jogus48

jogus48

Początkujący

• Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 2011.04.02, 18:51

sugeruję dodanie do listy regulacji głośności AQQ, jeśli to cokolwiek da
http://forum.aqq.eu/...qq/page__st__20

#8 wu112

wu112

Wrzuć Monetę

• Moderator
  • 2850 postów

Napisano 2011.05.25, 23:34

Żeby trochę rozruszać temat postanowiłem zrobić taki pseudo-roadmap AQQ. Na forum i tak się nic nie dzieje, więc machnę sobie w poście moje kolejne wywody. A nuż Oconnel to przeczyta i coś z tego wprowadzi :P Tym razem nie będzie to taki pokaźny spis jak w pierwszym poście, ale wymienię wraz z uzasadnieniem, kilka (żeby było to wykonalne) propozycji, które IMO byłyby jak znalazł do następnej wersji AQQ.

Zatem do rzeczy:
1. Zmiany w aktualizatorze - nie wiem czemu ta propozycja wciąż leży i na co czeka. Z aktualizatora przy każdej wersji (jak nie testowej to stabilnej) korzysta kilkadziesiąt tysięcy użytkowników. Złożyłem tą propozycję, aby ułatwić/uprościć proces aktualizacji. To powinno być wprowadzone jak najwcześniej, bo na co z tym czekać? Aż AQQ stanie się doskonałe (lub *odpukać* upadnie) i nie będzie już więcej aktualizacji?

2. Możliwość podania adresu e-mail przy rejestracji/dodawaniu konta w sieci Jabber - również propozycja nie cierpiąca zwłoki. Ostatnio był poruszony ten temat w dziale Pomocy technicznej. Użytkownicy mogą nie wiedzieć o tym, że do odzyskania hasła trzeba podać e-mail w wizytówce - trzeba to wyraźnie zasygnalizować.

3. Status GG jako dodatkowa ikona w tray'u - ukłon w stronę użytkowników GG. Nie mówię tu o ZASTĄPIENIU ikony głównej AQQ statusem GG, ale dodatkowa ikona obala argument "GG jest tylko dodatkiem". We wtyczce AQQ Radio się dało, to i we tyczce GG się da. A kto będzie chciał, to sobie ikonę Jabbera ukryje w ustawieniach systemowego tray'a.

Na koniec dodam kilka drobnych propozycji dopracowania już istniejących funkcji (są od dawna i wciąż nie dopięte na ostatni guzik):
1. Czaty - Zaproszenie do czatu.
2. Archiwum wiadomości - Możliwość dodania rozmowy do ulubionych z poziomu okna rozmowy
3. Funkcja "Daj mi znać" - Dodanie do funkcji "Daj mi znać" opcji wyboru informowania o jakiejkolwiek akcji kontaktu i użycie funkcji "Daj mi znać" w tle gdy AQQ jest zablokowane.
4. Centrum powiadomień - Osobny styl dla zerowego stanu licznika powiadomień

Nie jest tego strasznie dużo - na jedną wersję wystarczy, ale myślę, że poprawiłoby komfort użytkowania AQQ.

Użytkownik wu112 edytował ten post 2011.05.25, 23:34

#9 jojo87

jojo87

Niedoszły wtyczkopisarz

• Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 2011.07.23, 21:57

wu112, mógłbyś dodać do listy kilka propozycji?

Osobne ikonki statusów dla kontaktów z opisem w sieci GG... a może nawet dla wszystkich kont. Kiedyś VPN to zaproponował ale moje rozwiązanie propozycji wydaje się być lepsze:
http://forum.aqq.eu/...4328#entry34328

Pole "nowy numer" dla niewidoczności GG
http://forum.aqq.eu/...widocznosci-gg/

Import całego archiwum z katalogu
http://forum.aqq.eu/...&showissue=1560

PS. Najbardziej by mi zależało na pierwszej pozycji.

#10 wu112

wu112

Wrzuć Monetę

• Moderator
  • 2850 postów

Napisano 2011.07.24, 14:28

Nie wiem czy jest sens na razie cokolwiek z tą listą robić, bo widać, że OC na nią leje (nawet te kilka propozycji z mojego poprzedniego posta leży). Przypuszczam, że aktualizację będę robić tylko gdy OC coś z tego ruszy (czyt. będzie widać, że lista jest przydatna). Wtedy przejrzy się Tracker jeszcze raz i dołoży coś z nowszych propozycji.

A co do propozycji nowu numer dla niewidoczności GG, to tak jak pisałem w pierwszym temacie: proponuję sprawdzić czy taka opcja w ogóle jest w oryginalnym kliencie. Bo żeby korzystać z ukrywania dla poszczególnych kontaktów trzeba mieć zaznaczoną opcję "Tylko dla znajomych". Wtedy jesteśmy ukryci przed wszystkimi kontaktami spoza listy, a te które mamy na liście są do zaznaczenia w ustawieniach. Nie wiem po co tu jeszcze jakiś inny numer wpisywać.

#11 jojo87

jojo87

Niedoszły wtyczkopisarz

• Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 2011.07.24, 15:22

A co do propozycji nowu numer dla niewidoczności GG, to tak jak pisałem w pierwszym temacie: proponuję sprawdzić czy taka opcja w ogóle jest w oryginalnym kliencie. Bo żeby korzystać z ukrywania dla poszczególnych kontaktów trzeba mieć zaznaczoną opcję "Tylko dla znajomych". Wtedy jesteśmy ukryci przed wszystkimi kontaktami spoza listy, a te które mamy na liście są do zaznaczenia w ustawieniach. Nie wiem po co tu jeszcze jakiś inny numer wpisywać.

Według mnie ta opcja powinna działać bez znaczenia czy korzystamy z "Tylko dla znajomych" czy nie korzystamy. Prawdę mówiąc to nie rozumiem dlaczego ona korzysta z tej opcji.

Tak jak już pisałem w swoim poprzednim poście, z tych trzech propozycji najbardziej zależy mi na dodatkowych ikonkach.

Użytkownik jojo87 edytował ten post 2011.07.24, 15:22

#12 wu112

wu112

Wrzuć Monetę

• Moderator
  • 2850 postów

Napisano 2011.07.24, 15:25

Według mnie ta opcja powinna działać bez znaczenia czy korzystamy z "Tylko dla znajomych" czy nie korzystamy. Prawdę mówiąc to nie rozumiem dlaczego ona korzysta z tej opcji.

To już pytanie do programistów GG. Taki jest protokół - AQQ z niego tylko korzysta. I jak mówiłem.. proszę kogoś, kto ma oryginalnego klienta o sprawdzenie kwestii dodawania tego numeru. Bo może się okazać, że ta propozycja nie ma już racji bytu.

#13 jojo87

jojo87

Niedoszły wtyczkopisarz

• Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 2011.07.27, 23:07

I jak mówiłem.. proszę kogoś, kto ma oryginalnego klienta o sprawdzenie kwestii dodawania tego numeru. Bo może się okazać, że ta propozycja nie ma już racji bytu.

Brat dzisiaj pobrał GG 10, więc zalogowałem się na swoje konto i... w żadnym menu nie widzę opcji ukrywania się przed wybranymi numerami...

NOWY POST:

Już mam. Opcja ukrywania się działa z zaznaczeniem "tylko dla znajomych". Ale gdyby protokół GG tylko na to pozwalał to szczerze bym polecał aby w AQQ korzystanie z tej opcji nie wiązało się z włączanie "dla znajomych", a w drugiej kolejności poleciłbym wstawić do listy pole dodające nr GG spoza listy znajomych.

Użytkownik jojo87 edytował ten post 2011.07.27, 20:19

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych