Skocz do zawartości


Zdjęcie

AQQ 2.2.4 Axion Beta Build: 51


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
68 odpowiedzi w tym temacie

#1 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2011.02.23, 12:14

AQQ 2.2.4 Axion Beta Build: 51

Mamy kolejną beta wersje AQQ. Skupiłem się w niej na wprowadzeniu sporej ilości małych zmian lub funkcjonalności o które prosiliście na trackerze propozycji. Wdrożyłem to, co mogłem szybko dodać, jednocześnie nie przeładowując nadmiernie AQQ dużą ilością nowych opcji. Nie wykluczam kolejnego przebiegu po trackerze w najbliższym czasie. Jednocześnie informuje, że zapowiadana na piątek aktualizacja SDK przesunie się na poniedziałek. Jest tego zbyt dużo, i nie wyrobię się z tym w półtora dnia.

Możecie zaktualizować swoje wersje beta poprzez aktualizator AQQ (menu Pomoc -> Sprawdź aktualizacje). Proszę się jednak upewnić, że opcja "Informuj o wersjach beta", na zakładce "Aktualizacja" w ustawieniach AQQ jest zaznaczona.

Zmiany w stosunku do poprzedniej wersji beta:
- Dodano możliwość usunięcia wszystkich opisów statusowych jednocześnie.
- Rozszerzono logowanie zdarzeń dla chmurki informacyjnej.
- Godzina w oknie rozmowy i archiwum zawsze przedstawiana jest w formacie 24-godzinnym.
- Przy zminimalizowanym oknie rozmowy, na pasku Windows widzimy powiadomienia o pisaniu.
- Poprawki w standardowych kompozycjach wizualnych.
- Kompozycje obsługują od teraz oddzielny styl dla powiadomień o zmianie stanu na czatach (chatstatus.htm).
- Dodano możliwość automatycznego usuwania zakończonych transferów (Windows 7/Vista).
- W opcjach zaawansowanych przywrócono możliwość wyłączenia funkcji oszczędzającej pamięć RAM.
- Dodano możliwość wyłączenia funkcji autouzupełnienia emotikon w oknie rozmowy.
- Dodano nowe opcje w oknie sortowania -> przeznaczone specjalnie dla okna archiwum wiadomości.
- Korzystanie z gumki w oknie rozmowy wymaga potwierdzenia.
- Funkcja wstawiająca pseudonimy działa teraz tylko na zakładkach z aktywnymi czatami.
- Przycisk ALT wywołuje menu kompaktowe prosto pod kursorem myszki.
- Dodano możliwość łatwej zmiany pseudonimu będąc w pokoju czatowym (opcja w menu).
- Drobne poprawki przy wczytywaniu grafik tooltipa.
- Instalator AQQ pamięta ostatni wybór języka.
- Poprawki w lokalizacji instalatora w zależności od lokalizacji systemu operacyjnego.
- Dla serwera NTalk wyłaczono możliwość wyboru zasobu.
- SDK: Poprawki dotyczące obsługi serwisów podłączonych do TMenuItem.

Pobierz plik
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#2 kr2ysiek

kr2ysiek

  • Pomocnik
  • 1501 postów

Napisano 2011.02.23, 12:31

To już jest wersja RC? A gdzie bety?

Kompozycje obsługują od teraz oddzielny styl dla powiadomień o zmianie stanu na czatach (chatstatus.htm).

W końcu :) To teraz trzeba kompozycje dostosować.

#3 WiTuŚ

WiTuŚ

    AQQ Maniak

  • Przyjaciel
  • 2028 postów

Napisano 2011.02.23, 12:35

Przecież wiadomo, ze to jest beta. Nie patrz na aktualizator AQQ bo pewnie znowu kłamał :)
  • Silverlight lubi to

#4 Gość_Dejvus_*

Gość_Dejvus_*
  • Gość

Napisano 2011.02.23, 12:38

W pierwszym poście także pisze że to RC, tyle że RC po stabilce, bez poprzedzających ją bet jest dziwna :P

#5 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2011.02.23, 12:41

Przy zminimalizowanym oknie rozmowy, na pasku Windows widzimy powiadomienia o pisaniu.

We wtyczce TabKit wygląda to o niebo lepiej ;) Ba, funcja w AQQ nie działa gdy okno jest nieaktywne, gdy więcej niż jedna osoba zaczyna pisać robią się cyrki.

Heh tej fukncji nawet nie można wyłączyć :/ Beznadzieja totalna.

Użytkownik Beherit edytował ten post 2011.02.23, 12:43


#6 wu112

wu112

    Wrzuć Monetę

  • Moderator
  • 2863 postów

Napisano 2011.02.23, 12:46

Aż miło :) Są nowe i przydatne funkcje. No i z tego co widziałem zestawienie propozycji się przydało ;)

Wdrożyłem to, co mogłem szybko dodać [...] Nie wykluczam kolejnego przebiegu po trackerze w najbliższym czasie.

Pozostaje mieć nadzieję, że następnym razem zostaną wprowadzone głównie propozycje uzupełnienia braków w funkcjonalnościach. Szczególnie we wtyczce GG (nie ma tam tego dużo). Niemniej jednak beta testy dobrze się zaczynają :)

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja


#7 WiTuŚ

WiTuŚ

    AQQ Maniak

  • Przyjaciel
  • 2028 postów

Napisano 2011.02.23, 12:47

Przy zminimalizowanym oknie rozmowy, na pasku Windows widzimy powiadomienia o pisaniu.

Myślałem że to będzie coś fajniejszego i się rozczarowałem. Poza tym funkcja działa kiedy jej się podoba. Ta notyfikacja o pisaniu wyświetla się jakoś dziwnie tzn. czasami w ogóle nie jest zauważalna.

#8 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2011.02.23, 13:03

Ta funkcja działa tylko przy zminimalizowanym oknie (według przegłosowanej propozycji waszego autorstwa). Wyłączyć jej się nie da - bo i po co. Przecież nikomu to raczej nie będzie przeszkadzało.
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#9 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2011.02.23, 13:15

Rozmawiałem już 4 osobami czyli łącznie ze mną jest już 5 osób którym taka funkcja będzie przeszkadzać... Takich pytań będzie więcej.

#10 WiTuŚ

WiTuŚ

    AQQ Maniak

  • Przyjaciel
  • 2028 postów

Napisano 2011.02.23, 13:20

Mi przeszkadza tylko z tego względu, że jej działanie po prostu mnie nie satysfakcjonuje - w ogóle. Lepiej jakby szło to wyłączyć w ustawieniach :)

#11 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2011.02.23, 13:33

Przykro mi, ale większości osób się jednak podoba. Chyba, że wyniki sondy są przekłamane :)
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#12 WiTuŚ

WiTuŚ

    AQQ Maniak

  • Przyjaciel
  • 2028 postów

Napisano 2011.02.23, 13:36

Na prawdę nie można by tego zrobić jako opcji? :)

#13 Lord ByRad

Lord ByRad

    Expert

  • Użytkownik
  • 985 postów

Napisano 2011.02.23, 13:42

- W opcjach zaawansowanych przywrócono możliwość wyłączenia funkcji oszczędzającej pamięć RAM.

Widzę, że test zasobożerności komunikatorów by kaworu się na coś przydał ... :) Jak dla mnie zużycie RAMu to nie problem, a zdecydowanie preferuję nieco mniejsze zapotrzebowanie na czas CPU i poprawę szybkości reakcji komunikatora ... Chociaż przydałaby się informacja, że po włączeniu tej funkcji w pełni będzie to działało dopiero po restarcie komunikatora, bo bez restartu różnica w zużyciu RAMu przed włączeniem opcji i ~15 minut po sięgała 4 MB (22 MB -> nieco ponad 26 MB), a po restarcie praktycznie od razu ~75 MB (i ciągle rośnie) :)

- Korzystanie z gumki w oknie rozmowy wymaga potwierdzenia.
- Funkcja wstawiająca pseudonimy działa teraz tylko na zakładkach z aktywnymi czatami.
- Instalator AQQ pamięta ostatni wybór języka.
- Poprawki w lokalizacji instalatora w zależności od lokalizacji systemu operacyjnego.

:jupi:

- Przycisk ALT wywołuje menu kompaktowe prosto pod kursorem myszki.

Może się okazać całkiem przydatne ... Dzięki :)

- Dla serwera NTalk wyłaczono możliwość wyboru zasobu.

Mam nadzieję, że to rozwiąże problemy z ponownym nawiązaniem połączenia ...

279.gif


#14 Jaszczur

Jaszczur

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 246 postów

Napisano 2011.02.23, 13:42

- Korzystanie z gumki w oknie rozmowy wymaga potwierdzenia.

Można to jakoś wyłączyć? Ta funkcja jest bez sensu jak ktoś często kasuje :(

OS: Windows 7 6.1.7601 x86_64

IE: Internet Explorer 11.0.9600.17501
AQQ x86: Zawsze najnowsze + AQQ Contact State, AQQ Streamer, InvShow, Korektor, QuickSend, TabKit, GG Network x3, AQQ SMS

AQQ x64: Zawsze najnowsze + AQQ SMS, GG Network x3, Contacts


#15 Oconnel

Oconnel

    AQQ Developer

  • Właściciel
  • 4622 postów

Napisano 2011.02.23, 13:44

Nie mogę dla każdej funkcji dawać haczyka tak/nie. Nikt by się w tym już nie połapał.
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#16 WiTuŚ

WiTuŚ

    AQQ Maniak

  • Przyjaciel
  • 2028 postów

Napisano 2011.02.23, 13:45

@Jaszczur: Nie można tego wyłączyć. Chcieliście to macie :] Już nic nie da się z tym zrobić.

Użytkownik WiTuŚ edytował ten post 2011.02.23, 13:45


#17 wu112

wu112

    Wrzuć Monetę

  • Moderator
  • 2863 postów

Napisano 2011.02.23, 13:46

@OC: No to może dodaj w okienku z pytaniem "Czy na pewno?" jakiś checkbox "Nie pytaj ponownie" ;)

Użytkownik wu112 edytował ten post 2011.02.23, 13:47

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja


#18 Jaszczur

Jaszczur

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 246 postów

Napisano 2011.02.23, 13:49

@WiTuŚ
Kto chciał to chciał :]
@wu112
Podpisuję się pod tym rękami i nogami.
  • Silverlight lubi to

OS: Windows 7 6.1.7601 x86_64

IE: Internet Explorer 11.0.9600.17501
AQQ x86: Zawsze najnowsze + AQQ Contact State, AQQ Streamer, InvShow, Korektor, QuickSend, TabKit, GG Network x3, AQQ SMS

AQQ x64: Zawsze najnowsze + AQQ SMS, GG Network x3, Contacts


#19 Beherit

Beherit

    In Sorte Diaboli

  • Wtyczkopisarz
  • 5031 postów

Napisano 2011.02.23, 13:51

Oconnelu bez przesady... To chociaż daj możliwość poprzez SDK wyłączenia tej badziewiastej notyfikacji :/ Działa ona beznadziejnie, już we wtyczce TabKit notyfikacja jest o niebo lepsza.

#20 Netik

Netik

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 2011.02.23, 14:20

Nie mogę dla każdej funkcji dawać haczyka tak/nie. Nikt by się w tym już nie połapał.

Coraz większe możliwości konfiguracji AQQ wychodzą na plus. Zawsze można dodać kolejną zakładkę w ustawieniach z opcjami dostosowania i tam wrzucać takie CheckBoxy. Ludzie na pewno będą zadowoleni większymi możliwościami dostosowania do własnych upodobań.
  • von_scheisse i pietreXtreme lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych