Skocz do zawartości

Zdjęcie

SDK

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4620 postów

Napisano 2011.03.08, 11:56

AQQ SDK

Poniżej znajdziecie pomoce związane z tworzeniem wtyczek dla komunikatora AQQ. Mamy więc zaktualizowane SDK, oraz kilka przykładowych wtyczek.

SDK w formie webowej zawsze dostępne jest tutaj: <Przejdź do Web-SDK>

Najnowsze API SDK zawsze dostępne jest tutaj: <Pobierz SDK>

Prostą wtyczkę "Hello word" znaleźć można tutaj: <Prosta wtyczka>

Przykładowa wtyczka dla Centrum Powiadomień jest tutaj: <Wtyczka Centrum Powiadomień>

• katywr4 lubi to
MyPortalYouTubeTwitter54slty.png

#2 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5026 postów

Napisano 2011.03.08, 12:58

Wielkie dzięki za aktualizację nagłówków jak i dodanie szczegółowego opisu! Przejrzałem na szybko i nie widzę jak na razie żadnych braków. Z mojej strony dodam, że zabieram się za przepisanie tego wszystkiego na C++ - opis pojawi się oczywiście na mojej stronie WWW.

#3 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4620 postów

Napisano 2011.03.08, 13:20

Cieszę się, że komuś się to przyda - trochę nad tym przesiedziałem :) Jeżeli przepiszesz SDK pod C++, to z chęcią umieszczę odnośnik w pierwszym poście. Daj znać jak już skończysz ;)

#4 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5026 postów

Napisano 2011.03.08, 21:22

Niestety w opisie nie ma wzmianki o funkcjach/notyfikacjach które były w poprzedniej wersji:

AQQ_SYSTEM_SETNOTEEX L"AQQ/System/SetNoteEx"
AQQ_SYSTEM_GETCURRENTJID L"AQQ/System/GetCurrentJID"
AQQ_SYSTEM_ACCOUNT_ICONSHOWTYPE_PATH L"AQQ/System/Account/IconShowType/Path"
AQQ_SYSTEM_TRANSLATE_STATUS L"AQQ/System/Translate/Status"

Na razie tylko tyle - jak znajdę coś jeszcze to dam znać yhm.

Jeszcze jedna sprawa. Kiedyś w nagłówkach były następujące stałe których już nie ma:
#define SOCKS_5 0
#define SOCKS_4A 1
#define SOCKS_4 2
Co się z nimi stało?

#5 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4620 postów

Napisano 2011.03.08, 21:22

Tych funkcji w AQQ już nie ma. Dlatego brak ich w dokumentacji.

EDIT:
Co do tych stałych, mam je zadeklarowane w innym pliku, ale przerzucę je do SDK. Są aktualne.

#6 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5026 postów

Napisano 2011.03.08, 21:31

Yyyyy dziwne.

1. AQQ_SYSTEM_SETNOTEEX powinno nadal być w AQQ zresztą tutaj jest opisane http://forum.aqq.eu/...indpost&p=16799
2. AQQ_SYSTEM_GETCURRENTJID zostało zastąpione AQQ_SYSTEM_GETCURRENTUID?
3. Ok AQQ_SYSTEM_ACCOUNT_ICONSHOWTYPE_PATH nie wiem w sumie do czego służyło.
4. J.w. AQQ_SYSTEM_TRANSLATE_STATUS nie wiem do czego służyło, nie mogę znaleźć info.

Reasumując: pierwsza funkcja powinna być dostępna bo naprawiała buga w AQQ! Może to ma związek z problemem ze źródłami AQQ który kiedyś był?

Jeszcze nie ma funkcji AQQ_WINDOW_SETNOTE_NOTE która została zastąpiona przez AQQ_WINDOW_SETSTATUS. W sumie powinna być w kodzie AQQ no nie? ;) Taka kompatybilność wsteczna...

#7 Kendziooor

Kendziooor

Pan Majster

• Wtyczkopisarz
  • 1076 postów

Napisano 2011.03.08, 23:05

AQQ_SYSTEM_TRANSLATE_STATUS - jeśli dobrze pamietam to zamiana numerku JIDa na nazwe statusu albo coś podobnego...
Dołączona grafika
Całkiem nowa wersja notatnika do AQQ! Zostań beta-testerem!

System: Windows7 Home Premium; IE8 + Opera 10 (domyślna); Ad-Aware Pro Internet Security 8
Komunikator: Wtyczki podstawowe + dodatkowe; Kompozycja Satin

#8 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4620 postów

Napisano 2011.03.09, 07:48

Od ponad roku wymienionych funkcji w AQQ nie ma. Nikomu ich najwyraźniej nie brakuje, skoro nikt o nie nie zabiegał. SDK jest kompletne (pomijając te kilka stałych). Jeżeli będą potrzebne jakieś nowe dodatkowe funkcje to z pewnością je dodam.

#9 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5026 postów

Napisano 2011.03.09, 11:05

Opis SDK jest zrobiony a opak, nie jest kompletny.

Cytat z nagłówków:
// Funkcja: TAK wParam=0 lParam=PPluginError Res=0
// Opis: Informujemy o powstałym błędzie (w protokole wtyczki sieciowej)
AQQ_SYSTEM_ERROR = 'AQQ/System/Error';

Cytat ze strony SDK:

Jeżeli okno z kontaktem jest otwarte, i błąd został wyświetlony otrzymujemy wartość równą 1. W przeciwnym wypadku 0.

W pliku nagłówkowym nie ma wzmianki o takich zależności. Ba, zauważyłem takie niedociągnięcia prawie we wszystkim - piszesz, że w notyfikacji zwracamy 0 lub 1 gdzie nie ma wzmianki o tym, że 1 zwraca się tylko gdy dokonamy zmian np. w lParam... Nadal jest to kłopotliwie chociaż niewątpliwie jest duży krok na przód. Chyba, że w nagłówkach ma być luźny opis zaś na stronie SDK wszystko ma być dokładniej opisane.

#10 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4620 postów

Napisano 2011.03.09, 14:06

Nie ma co się denerwować, oczywiście mogłem kilka rzeczy przeoczyć. Z pewnością jednak jest dokładnie na odwrót - czyli 90% SDK powinno nie zawierać pomyłek lub błędów. Postaram się to korygować jeżeli takie są zauważone. Jeżeli chodzi akurat o AQQ_SYSTEM_ERROR - 1 oznacza tylko że okno zostało znalezione (zatem nie zbyt ciekawa informacja), opis mógł być bardziej kompletny - to i to poprawię. Coś jeszcze? Napisz co.

#11 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5026 postów

Napisano 2011.03.09, 15:03

Co jeszcze? Tego jest sporo, jak skończę przepisywanie SDK na C++ to zrobię listę i umieszczę ją na forum.

#12 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5026 postów

Napisano 2011.03.13, 10:49

Znowu znalazłem rzecz która różni się w opisie na stronie SDK:
PluginLink.CallService(
   AQQ_CONTACTS_RESSEARCHXML,  // = AQQ/Contacts/ResSearchXML
   Integer, // wParam - ID sesji wyszukiwania
   PWideChar(XML), // lParam - Wskaźnik na wynik wyszukiwania.
);
Zaś w pliku nagłówkowym jest:
// Funkcja: TAK wParam=PwideChar (xml) lParam=0 Res=0
  // Opis: Wtyczka sieciowa zwraca wyniki wyszukiwania kontaktów (według standardu XEP-0055).
  AQQ_CONTACTS_RESSEARCHXML = 'AQQ/Contacts/ResSearchXML';
Jak widać na stronie mowa jest o parametrze Integer oraz PWideChar zaś w nagłówkach tylo PWideChar... Zamotałem się w tym miejscu - co jest poprawne?

#13 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4620 postów

Napisano 2011.03.15, 17:08

SDK w formie webowej zostało w końcu w pełni zaktualizowane. Prosto nie było, bo trzeba było napisać specjalny program konwertujący plik API na postać HTM. Algorytmy okazały się być bardziej zawiłe niż sądziłem, ale udało się. Dodatkowo, w celach wygodnego korzystania - jeżeli jakakolwiek funkcja/notyfikacja korzysta z jakiś stałych, to są one od razu podane zaraz pod definicją danej notyfikacji czy funkcji. Plik API również został zaktualizowany (drobne poprawki). Oczywiście tu i ówdzie mogą być jakieś błędy - czekam na ewentualne zgłoszenia :)

#14 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5026 postów

Napisano 2011.03.15, 17:12

Ahh oczywiście nadal strona wyświetla się dobrze tylko pod IE - pod Firefoxem menu nie działa. Cóż poprzedni opis był bardziej bogatszy, teraz to tylko parę słów, brak głębszego opisu. Ponad to nie ma ułożenia alfabetycznego.

Również dziś i ja uaktualnię opis SDK w języku z C++. Zostało mi tylko wrzucenie na FTP nowych nagłówków oraz opisanie paru funkcji/notyfikacji.

Myślę, że w przyszłym tygodniu stworzę listę co jeszcze jest niewiadome, co trzeba by było poprawić.

#15 WiTuŚ

WiTuŚ

AQQ Maniak

• Przyjaciel
  • 2021 postów

Napisano 2011.03.15, 17:16

Nie wiem jak pod IE ale na FF wyświetlają się krzaczki ;)
Dołączona grafika

#16 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4620 postów

Napisano 2011.03.15, 17:21

1. Spróbujcie usunąć kesz w przeglądarce, pomogło mi na Chromie.
2. IE i Chrome - wszystko gra, FF sprawdzę wieczorem.
3. Ułożenie alfabetyczne to coś nad czym mogę jeszcze popracować. Zobaczymy.

#17 Archeo

Archeo

Bywalec

• Użytkownik
  • 119 postów

Napisano 2011.03.15, 17:59

Opera wyświetla poprawnie.

Użytkownik Archeo edytował ten post 2011.03.15, 18:00

Windows 7 Prof, AQQ najnowsza beta , IE 9

#18 kr2ysiek

kr2ysiek

• Pomocnik
  • 1501 postów

Napisano 2011.03.15, 18:36

Również potwierdzam krzaki na Firefox, powodem jest błędne ustawienie kodowania strony w ramce na Windows-1250, powinno być UTF-8. http://aqq.wapster.p...dk/data/n54.htm
Zmiana z
<meta http-equiv="Content-Type" content="application/xhtml+xml; charset=windows-1250"/>
na
<meta http-equiv="Content-Type" content="application/xhtml+xml; charset=utf-8"/>
powinna pomóc. Fajnie by było jakby strona była zgodna ze standardami, a nie jedna tagi z małych liter, inne dużymi literami, brak doctype, itp. W tedy nie było by problemów.

BBCode w pierwszym poście jest rozwalone.

#19 Oconnel

Oconnel

AQQ Developer

• Właściciel
  • 4620 postów

Napisano 2011.03.15, 21:37

Wszystko powinno być już ok, również na FireFoxie.

#20 mav

mav

Skrypter

• Przyjaciel
  • 1157 postów

Napisano 2011.03.15, 21:50

Ramki? Kto używa ramek.... a o ajaxie słyszeli? O PHP słyszeli? o MYSQL słyszeli? Jak patrzę na ramki, to aż nie chce mi się wierzyć, że to seria plików, błagam, powiedzcie że to mod_rewrite..... :huh:

JS / jQuery / PHP / MySQL / CMS / Forum filmowe / Kran kamerowy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych