Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kto jest Twoim autorytetem?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#21 lsr

lsr

    Czarna legenda forum powraca...

  • Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2008.09.13, 21:39

Odwracasz porządek. Normalną sytuacją jest, gdy za autorytet obieramy sobie kogoś, kto uosabia bliskie nam wartości. Odwrotna sytuacja jest szukaniem autorytetu na siłę lub wręcz zahacza o wspomniane wyżej pozerstwo. Mam nadzieję, że teraz wystarczająco uściśliłem swoją myśl.

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D


Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl


#22 pol102

pol102

    Adept

  • Użytkownik
  • 272 postów

Napisano 2008.09.13, 23:23

Ale przecież będziemy wyznawać jakieśtam wartości itd. wzorując się na kimś, a możemy to robić i bez niego.


@lsr pozerstwo to raczej za mocne słowo chociaż bądź co bądź to jest chora sytuacja.
Ale czy robiąc to bez autorytetu zrobimy to tak dobrze jak ów autorytet? Skoro on ominął jakieś przeszkody to po co ponownie się przez nie przebijać? Czasami obieranie sobie kogoś kto uosabia odległe nam wartości ma na celu poprawę. Przykład haker obiera sobie za autorytet nie Mitnicka tylko Benedykta XVI.

Więc czekam teraz na polemikę popartą dowodami :P

Dj Pol - Klub Studencki SPIN Bydgoszcz
Radio UTP.fm


#23 lsr

lsr

    Czarna legenda forum powraca...

  • Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2008.09.14, 00:26

Czy często zdarza się, że ktoś obiera sobie za autorytet kogoś reprezentującego obce mu wartości? Jest to możliwe, aczkolwiek raczej tylko wtedy, gdy znajdzie się w danej osobie coś, co może być źródłem autorytetu. Poza tym myślę, że obierając sobie jakiś autorytet, nie należy dążyć do "sklonowania" go, lecz do internalizacji tego, co w tej osobie najbardziej się ceni. Ktoś może w jakiejś kwestii być autorytetem, a w innej nie. Autorytet nie znaczy absolutny ideał. Jest jeszcze jedna sytuacja - można uznawać jakiś autorytet, wartości, lecz mimo to utknąć w bagnie. Często zdarza się, że ludzie robią rzeczy sprzeczne z ich systemem wartości. To nie oznacza automatycznie, że akceptują to, co robią, i zmieniają system wartości.
Mówiąc o pozerstwie, miałem na myśli sytuację, w której przyjmuje się jakiś autorytet, bo na niego jest moda, lub wręcz przeciwnie - wybiera się autorytet na zasadzie negacji innego autorytetu.
Jak widzimy, sprawa nie jest łatwa i wydawanie jednoznacznego sądu, czy ktoś potrzebuje autorytetu czy nie uważam za bezcelowe. Aczkolwiek uważam, że nawet ci, którzy odżegnuję się od wszelkich autorytetów, autorytety jednak uznają lub przynajmniej uznawali. Może nawet nieświadomie, może w sposób bardzo wybiórczy je traktują, ale jednak...

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D


Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl


#24 pol102

pol102

    Adept

  • Użytkownik
  • 272 postów

Napisano 2008.09.14, 00:35

Z tym co napisałeś trudno się nie zgodzić. Zwłaszcza, że obecnie bardzo łatwo wpaść w bagno. Czasem szukanie autorytetu ma nam powiedzieć jakimi jesteśmy ludźmi, ma pomóc w samoocenie nas jako elementu szarej rzeczywistości.

Twarde wmawianie sobie, że nie potrzebujemy żadnego autorytetu bo jesteśmy nim sami dla siebie jest chodzeniem na skróty.

Dj Pol - Klub Studencki SPIN Bydgoszcz
Radio UTP.fm


#25 Kornik

Kornik

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 108 postów

Napisano 2008.09.14, 09:47

Może nie odniosę się do wszystkiego, ale nie mam akurat czasu.
Lsr mówi, że możemy mieć jakieś autorytety nieświadomie. Według mnie można to widzieć w dwie strony.
Ja też mam LastFM ^^

#26 Marooned

Marooned

    Bywalec

  • Przyjaciel
  • 169 postów

Napisano 2008.09.14, 12:16

Johnny Bravo, który urzekł mnie swą błyskotliwą sentencją:
"W życiu nie liczą się tylko muskuły... ważny jest jeszcze fryz"
Po kilku latach przestałem używać AQQ. Mimo wielu świetnych cech jedna rzecz nie pozwala mi na dalsze z niego korzystanie: prędkość działania. Jest mozolny jak ślimak peruwiański. Szkoda..

Znikam definitywnie z tego forum. Dziękuję za parę wspólnych lat. Żegnam.

#27 lsr

lsr

    Czarna legenda forum powraca...

  • Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2008.09.14, 13:30

Lsr mówi, że możemy mieć jakieś autorytety nieświadomie. Według mnie można to widzieć w dwie strony.

Nie rozumiem intencji tej wypowiedzi. Mógłbyś rozwinąć?

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D


Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl


#28 Ania

Ania

    MySzka

  • Przyjaciel
  • 306 postów

Napisano 2008.09.15, 11:36

Aczkolwiek uważam, że nawet ci, którzy odżegnuję się od wszelkich autorytetów, autorytety jednak uznają lub przynajmniej uznawali. Może nawet nieświadomie, może w sposób bardzo wybiórczy je traktują, ale jednak...


Powiem szczerze tak, staram się mieć własne zdanie i swój własny styl... Moim mottem stało się ostatnio zdanie "Rodzisz się jako oryginał, nie umieraj jakoś czyjaś kopia"... Do czego dążę? Otóż do tego, że STARAM SIĘ , bo przecież to nie takie łatwe. Osobiście nie znam człowieka, który byłby kompletnie różny od wszystkich innych... W każdym z nas jest coś, co rozwinęło się na skutek naśladowania kogoś, zapatrywania się w niego...
Dołączona grafika Wbrew pozorom optymistka... ^^
Niepoprawna marzycielka... ^^

#29 Medyk

Medyk

    Początkujący

  • Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 2008.09.20, 10:26

wszyscy porządni z naszego pisu powinni byc dla nas autorytetem hehe .

#30 Kornik

Kornik

    Bywalec

  • Użytkownik
  • 108 postów

Napisano 2008.09.20, 14:23

Trochę dawno to było, ale co tam...
@Lsr: No po prostu ty to widzisz tak, że ktoś ma autorytet i o tym nie wie, a ja mówię, że autorytet to może być takie tylko... nie wiem... no coś co widać i... mówimy, że się na nim wzorujemy itd.
Ja też mam LastFM ^^

#31 lsr

lsr

    Czarna legenda forum powraca...

  • Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2008.09.20, 22:29

Właśnie. Często nawet sobie nie uświadamiamy, że ktoś jest dla nas autorytetem. Być może wtedy nawet oddziaływanie takiego autorytetu jest skuteczniejsze. Być może...

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D


Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl


#32 jojo87

jojo87

    Niedoszły wtyczkopisarz

  • Użytkownik
  • 1352 postów

Napisano 2008.10.29, 22:05

Napiszę krótko i rzeczowo - nie mam żadnego autorytetu i po prostu nie wierzę w nic takiego.

#33 Gość_ooi_*

Gość_ooi_*
  • Gość

Napisano 2008.10.30, 10:03

wszyscy porządni z naszego pisu powinni byc dla nas autorytetem hehe .

Wszyscy porządni ludzie.
Chcesz być śmieszny pisząc takie teksty. Chcesz po ich napisaniu słuszeć peany na cześć swojej inteligencji? Idż na forum Onetu, Gazety albo PO.

Użytkownik ooi edytował ten post 2008.10.30, 10:04


#34 lsr

lsr

    Czarna legenda forum powraca...

  • Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2008.10.30, 16:02

Może chciał w ten sposób wyrazić, że jego autorytetem jest Palikot.

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D


Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl


#35 BangMan

BangMan

    Adept

  • Użytkownik
  • 300 postów

Napisano 2008.11.15, 09:46

Ja, jako potomek Diogenesa z Synopy i wieczny cynik, nie posiadam autorytetu i mieć nie będę. ;)

Proszę o aktualizację SDK:

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Proszę o aktualizację SDK proszę o aktualizację SDK proszę o aktualizację SDK? Proszę o aktualizację SDK Proszę o aktualizację SDK!
---
Proszę o aktualizację SDK?

#36 lsr

lsr

    Czarna legenda forum powraca...

  • Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2008.11.16, 00:20

I w tym momencie przyznałeś, że w jakimś tam stopniu autorytetem dla Ciebie jest Diogenes...

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D


Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl


#37 BangMan

BangMan

    Adept

  • Użytkownik
  • 300 postów

Napisano 2008.11.16, 17:42

Nie, tego nie napisałem. Określenie siebie jako "potomka Diogenesa" pokazuje tylko zbieżność poglądów z poglądami cyników.

Nie sądzę, żeby autorytetem dla mnie mógł był ktoś, kto onanizując się w beczce stwierdził: "Szkoda, że głodu nie można zaspokoić przez pocieranie żołądka". :P

Proszę o aktualizację SDK:

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Proszę o aktualizację SDK proszę o aktualizację SDK proszę o aktualizację SDK? Proszę o aktualizację SDK Proszę o aktualizację SDK!
---
Proszę o aktualizację SDK?

#38 lsr

lsr

    Czarna legenda forum powraca...

  • Przyjaciel
  • 1246 postów

Napisano 2008.11.16, 23:17

Użyte przez ciebie sformułowanie "potomek Diogenesa" sugerować mogło to, co napisałem... :D

6198 zliczonych i pozostawionych postów na starym forum. Więc byle nabijacz nie zrobi na mnie wrażenia. :D


Zapraszam na odnowiony blog: lsr.waw.pl


#39 Martynka

Martynka

    Rozgrzewam się

  • Użytkownik
  • 73 postów

Napisano 2009.01.02, 18:06

Moim autorytetem są ludzie złośliwi ludzie. koleżanki z młodszej klasy lub z mojej.
Albo jeszcze też przyjaciółka moja, na której się właśnie staram wzorować.

#40 Ania

Ania

    MySzka

  • Przyjaciel
  • 306 postów

Napisano 2009.01.02, 21:08

Moim autorytetem są ludzie złośliwi ludzie

Nono... Masz cel w życiu.
A tak zapytam jesteś pewna co oznacza słowo "autorytet" ? http://forum.aqq.eu/...tyle_emoticons/default/dry.gif
Dołączona grafika Wbrew pozorom optymistka... ^^
Niepoprawna marzycielka... ^^




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych