Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zapytanie do regulaminu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Magnes

Magnes

Bywalec

• Przyjaciel
  • 110 postów

Napisano 2011.04.01, 20:33

Witajcie, otóż krótkie i dość sensowne pytanie: skąd pomysł ograniczenia sygnatury do rozmiarów 700x100? O ile wysokość jestem w stanie zrozumieć to skąd pomysł szerokości? Nawet netbooki mają teraz domyślnie rozdzielczość 1024x600px, więc po co tak ograniczać? Może to pozostałość po poprzedniej epoce? ;) Czas idzie do przodu :P

Użytkownik Magnes edytował ten post 2011.04.01, 20:34

• Silverlight lubi to
Możecie mi skoczyć z takim moderowaniem:
Sygnatura edytowana
Regulamin IV.1, IV.4

#2 VPN

VPN

Guru

• Użytkownik
  • 6923 postów

Napisano 2011.04.01, 20:38

Sygnatury są domyślnie wyświetlane pod każdym postem. Gdyby każdy ustalił sobie wielgachny obrazek, wczytywanie tematów trwałoby za długo, szczególnie u osób z kiepskim łączem. W dodatku popularne serwisy hostujące obrazki mają spore opóźnienia w ładowaniu grafik.

Tu byłem.

#3 mav

mav

Skrypter

• Przyjaciel
  • 1157 postów

Napisano 2011.04.01, 20:48

Magnes: dodaj sobie jeszcze 225 pikseli szerokości bocznego panelu z avkiem, nickami i innymi pierdołami, do tego marginesy boczne i masz już praktycznie 1024px ;)
Więc argument z czapy.

JS / jQuery / PHP / MySQL / CMS / Forum filmowe / Kran kamerowy

#4 wu112

wu112

Wrzuć Monetę

• Moderator
  • 2850 postów

Napisano 2011.04.01, 20:59

Może to pozostałość po poprzedniej epoce?

W poprzedniej epoce dopuszczalna szerokość wynosiła zdaje się 500px. 700x100px to i tak sporo. Jak ktoś potrzebuje przedstawić jakieś konkrety, to tyle w zupełności wystarczy.

WindowsPrzeglądarkaAQQWtyczkiKompozycja

#5 muszi

muszi

I hate Mondays!

• Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2011.04.01, 22:12

Otóż to. Obecne limity w zupełności wystarczą, aby przekazać nawet kilka czytelnych informacji. Do tego większa szybkość wczytywania i przejrzystość. Osobiście wkurzają mnie większe posty z innych for, gdzie 75% to sygnatura. Forum to nie miejsce reklamowe.

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<

#6 Magnes

Magnes

Bywalec

• Przyjaciel
  • 110 postów

Napisano 2011.04.01, 22:47

@VPN: w przypadku zewnętrznego serwera nie będzie zostawało puste miejsce aż do wczytania grafiki? Plus nikt nie mówi o wrzucaniu kilkumegowych gif'ów

@mav: no ja widzę 925, ale rozumiem do czego zmierzasz ;) Z drugiej strony strona posiada Analyticsa i można spojrzeć jaki jest udział poszczególnych rozdzielczości w życiu forum :)

@muszi: byłem nieprecyzyjny bo nie mam nic do wysokości sig, chodzi mi stricte o szerokość. Inna rzecz, że odpowiednio dobierając wielkość obrazka i rotując w dozwolonych 5 liniach tekstu można stworzyć sporą sygnaturkę, wyższą niż te wasze 100px, co nawet widać w tym temacie. Btw. czy kiedykolwiek widziałeś, żebym coś agresywnie reklamował tutaj? RSS tytułów bloga + obrazek. Chyba, że o tej reklamie to tak ogólnie rzuciłeś.
Możecie mi skoczyć z takim moderowaniem:
Sygnatura edytowana
Regulamin IV.1, IV.4

#7 muszi

muszi

I hate Mondays!

• Administrator
  • 1950 postów

Napisano 2011.04.01, 23:47

• Nie odnosiłem się do niczyjej sygnatury, pisałem ogólnie.
  • Tak samo pisząc o wielkości miałem na myśli zarówno szerokość jak i wysokość.
  • 700x100 px odnosi się do wielkości obrazka(-ów), nie całego siga.

Nie pomagam prywatnie (PW oraz JID) w sprawach AQQ
Beta info: AQQ: none | OS: Windows 10 x64
>> Przydatne linki: Regulamin | Szukajka | Buglista AQQ| Kompedium wiedzy o AQQ <<

#8 Beherit

Beherit

In Sorte Diaboli

• Wtyczkopisarz
  • 5026 postów

Napisano 2011.04.02, 21:10

@Magnes Widzę, że wypowiadasz się ostatnio na forum tylko po to aby zrobić szum. Spory czas temu toczyła się batalia o rozmiary sygnaturki. Wszystkiemu jest winny Silver. Wątpię aby coś zostało zmienione bo mamy już dość oglądania przebajerzonych sygnaturek.

#9 Silverlight

Silverlight

Just brilliant. It's Sense.

• Dekorator
  • 3422 postów

Napisano 2011.04.02, 21:43

Tak, bo reklamowałem swoją nową kompozycję (ona w ogóle wyszła?) ogromnymi, migającymi obrazkami w sygnaturze (w sumie to akurat ostatni z tego co pamiętam - Silverlight Nouveau - był zgodny z nowymi zasadami, a i tak wywołał ogromne emocje wśród Was). 700x100 to wciąż ogromne pole do popisu (oczywiście to 700x100 to wymiary, jakie łącznie mogą zajmować wszystkie obrazki, znajdujące się w sygnaturze, a nie że można wstawić cztery obrazki po 700x100 każdy).

Windows 10 Home x64 ● Internet Explorer 11Intel i7 3gen 4x2,3~3,3 GHz8 GB RAMnVIDIA GeForce 650M 2 GB 1920x1080Intel SSD 530 240GBBlu-ray RW

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych